Awatar użytkownika
Bartz Blaue Reiter
Master Of Puppets
Posty: 106
Rejestracja: 7 lata temu

Vintersorg

Bartz Blaue Reiter 7 lata temu

Obrazek

Obrazek

W sumie zespół znam tylko z jednej płyty i kilku kawałków z dyskografii. Oczywiście Szwecja, oczywiście wikingowie, góry pokryte lodowo czapo, górolskie wokale (przynajmniej na znanym mi Til Fjals) i ogólnie to co w takim graniu jest fajne. Nie wiem jak z innymi materiałami, ale liczę że Wy co nieco o nich opowiecie.

Skład:
Vintersorg - Vocals, Guitars (acoustic, lead, rhythm), Bass, Keyboards, Programming (1996-present) Borknagar, Cronian, Fission, Otyg, ex-Masticator, Gravisphere, Waterclime, ex-Cosmic Death, ex-Havayoth, ex-Vargatron
Mattias Marklund - Guitars (lead, rhythm) (1999-present), Vocals (backing) (2017-present) Aska, Otyg, TME, ex-Masticator, ex-Casket Casey
Simon Lundström - Bass (2015-present), Vocals (backing) (2017-present) Aska, TME
▼ Muzycy koncertowi
Benny Hägglund - Drums (2000-2004, 2017-present) Fission, TME, ex-Masticator, ex-Utmarken
Mike Israel - Keyboards (2017-present)
Johanna Lundberg - Vocals (female) (2017-present) Aska

Vidvandre - Keyboards (2000) ex-Alsvartr, ex-Grand Alchemist, ex-Vidsyn, ex-Apostasy, ex-Old Man's Child (live)
Andreas Stenlund - Guitars (2001-2002) Harmdaud, Seasons of Storms, TME, ex-Mors Osculi, Gravisphere
Nils Johansson - Keyboards (2001-2003) ex-Melek Taus
Tyr - Bass, Vocals (backing) (2003-2004) ex-Borknagar, ex-Emperor (live), ex-Koldbrann (live), ex-Satyricon (live), ex-Thornbound
Markus Sundquist - Keyboards (2003-2004) Nightscape
Johan Lindgren - Bass (2004) Seasons of Storms, ex-Mors Osculi, ex-TME
Dyskografia:
1998 - Hedniskhjärtad [EP]
1998 - Till fjälls
1999 - Ödemarkens son
2000 - Cosmic Genesis
2002 - Visions from the Spiral Generator
2004 - The Focusing Blur
2007 - Solens rötter
2011 - Jordpuls
2012 - Orkan
2014 - Naturbål
2017 - Fjällets mäktiga mur [single]
2017 - Jökelväktaren [single]
2017 - Till fjälls, del II

Wybrane utwory:



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Vintersorg/227
BC: https://vintersorg.bandcamp.com/music
nie wiem
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 7 lata temu

Słyszałem wszystko co wydali do 2007 włącznie i powiem jedno: zaorać to gówno! :D Nie o takie progi walczył mój ojciec.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

Lis 7 lata temu

Odemarkens Son jak miałem z 16 lat bardzo mi się podobała, ale od tamtej pory nie słuchałem. Obawiam się że zestarzało się to jak 95% takiej muzyki :) Reszta którą słyszałem trochę później to faktycznie była bieda. Debiut słaby, na trójce były chyba dwa fajne numery. Dalej jak poszedł w tą progresje to słuchać się tego nie dało. Już wolę debiut Otyg, za ten fajny skandynawsko-baśniowy klimat, lasy, góry, trolle, każdy kto wychował się na Thorgalu wie o co kaman ;)
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4207
Rejestracja: 7 lata temu

DiabelskiDom 7 lata temu

Chuja tam zestarzało, "Odemarkens Son" do dzisiaj słucha się wyśmienicie. O dziwo - chyba jako jedynej jego płyty, przynajmniej mnie kompletnie nie ruszają pozostałe. Jakieś tam pojedyncze kawałki z kolejnych były wpadające w ucho ale na dwójce w zasadzie każdy jeden to hit. A już "I den trolska dalens hjärta" to w ogóle przebój czasów mojego liceum :D Zdaję sobie sprawę, że wokale Vintersorga mogą irytować bo sam się na początku krzywiłem na to jego okrągłe jodłowanie ale zdecydowanie lepiej się tego słucha niż męczenia buły wespół z Vortexem na ostatnim Borknagarze.

Więc zamiast jojczeć to odświeżcie sobie ten konkretny album. Folk/viking metal na wysokim poziomie, co serio zdarza się rzadko.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Gruby Wiór
Tormentor
Posty: 415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Ziemia Żelaza

Gruby Wiór 7 lata temu

Looks pretty gay
Jeśli metal to jest tort, a Slayer to jego wisienka, to ja kurwa nie chcę być na tych urodzinach.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3808
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 6 lata temu

Uwielbiam Otyg, coś tam sprawdzałem dawniej, ale teraz nawet bym nie jednego utworu sobie nie przypomniał. Stanowczo mniej mam teraz ochotę na takie granie. Teraz Pilorian czy Primodrial mają więcej uwagi.

Ale skoro Diabelski Dom poleca, to sprawdzę.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor
Posty: 918
Rejestracja: 7 lata temu

Nathas 6 lata temu

DiabelskiDom pisze:
7 lata temu
Chuja tam zestarzało, "Odemarkens Son" do dzisiaj słucha się wyśmienicie. O dziwo - chyba jako jedynej jego płyty (...)
Coś w tym musi być, swego czasu męczyłem ten album, a z innymi się jakoś nie zaprzyjaźniłem, choć przecież bardzo podobne granie. Od wielkiego dzwonu wracam, ale jak już ten kaseton w łapy wpadnie to leci kilka razy całość i słucha mi się tego nadal z przyjemnością. Otyg też mi się ostał, ale w ostatniej dekadzie na pewno nie słuchałem, chociaż stoi na widoku. Czyli wypada mi jedynie potwierdzić, że 'Odemarkens Son' to bardzo dobra płyta jest!
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

Lis 2 lata temu

DiabelskiDom pisze:
7 lata temu
Chuja tam zestarzało, "Odemarkens Son" do dzisiaj słucha się wyśmienicie. O dziwo - chyba jako jedynej jego płyty, przynajmniej mnie kompletnie nie ruszają pozostałe. Jakieś tam pojedyncze kawałki z kolejnych były wpadające w ucho ale na dwójce w zasadzie każdy jeden to hit. A już "I den trolska dalens hjärta" to w ogóle przebój czasów mojego liceum :D
Zgadza się, puściłem wtedy Odemarkens Sons, ciągle bardzo dobrze się tego słucha i wracam częściej, do tego bardzo równa płyta, żaden utwór nie odstaje, aż dziwne że w tym momencie kipiał świetnymi pomysłami a reszta dyskografii jest średnia albo słaba. Cosmic Genesis słuchałem zimą pierwszego roku studiów, a że wspominam ten czas z sentymentem a na dworze znów ciapa, to tak mi się przypomniało. Niestety nie jest tak dobra jak poprzedniczka, jedyne wybijające się utwory to Dialogue with the Stare, tytułowy, świetny cover Uriah Heep Rainbow Demon, i ostatni The Enigmatic Spirit.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3003
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 8 mies. temu

22 września nakładem Hammerheart Records swoich winylowych premier (edycja deluxe 180 gram, koperta typu gatefold) doczekają się dwa krążki "Jordpuls" i "Orkan".
Wcześniej w sierpniu w ramach tej serii swoich 'woskowych' premier doczekały się albumy "Cosmic Genesis", "Visions from the Spiral Generator", "The Focusing Blur" i "Solens rötter".
I am Satan's generation and I don't give a fukk.

Wróć do „Folk / Pagan / Viking”