Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

Piorun / Stara Pieśń

#1

yog 7 lata temu

Obrazek
Nie chce mi się specjalnie wątku dla obydwu kapel zakładać, bo to w sumie nie metal tylko pogańskie plumkanie, ale znalazłem na dysku jakieś swoje stare zapiski na temat splita tychże kapel, który w sumie całkiem lubię i wracam do niego stosunkowo regularnie (choć nieco "ironicznie" tego słucham).

Prócz zawartego na splicie dema z 1998, Stara Pieśń wypuściła w 2012 roku kompilację Jantarowa łza 1996-2011.

W Piorun grał Wojnar (znany też z Saltus), a Knjaz Varggoth z Nokturnal Mortum zaliczył tam epizod na Stajemy jak ojce. Znam tylko dwa wydawnictwa:

1998 - Wicher w okowach nocy (singiel czy tam jednoutworowe demo zawarte na splicie)
2004 - Stajemy jak ojce (album)

Podobno w 1999 wydali Goreją wici wojenne, ale nie słyszałem i nic na ten temat nie wiem.

1998 - Piorun / Stara Pieśń - Z Pieśnią Na Ustach... Z Mieczem W Dłoni!

Obrazek

Majestat Nocy Promotion przedstawia: prostactwo absolutne (mam słabość do takich głupot z polskimi tekstami).

Część Piorun ledwo do ogarnięcia, o ile ktoś nie jest maniakiem, który przed snem słucha odgłosów burzy z płyty. Wiejski folk, bite 4 minuty "ambientowych" wstawek na dzień dobry i tego typu atrakcje.

Stara Pieśń proponuje słowiańskie przyśpiewy nie mieszczące się w akademickiej definicji muzyki, tyle tam skrzypów, fałszowania i innych obowiązkowych w tego typu produkcjach atrakcji. Ku chwale przodków posłuchać można, jeśli ktoś się poczuwa w takim obowiązku. Tajemniczy numerek z grzbietu (WILK 14?) sugeruje co prawda konotacje neo-nazistowskie, ale chyba nikogo to nie dziwi, bo takie to były czasy :D

Chyba się elitarni Słowianie nie obrażą za link do ich radosnej twórczości:



Obrazek
Członkowie - Piorun:
Wilk Wojbor
Wojnar Sławigrom
Gniew Gromosław

Dyskografia - Piorun:
1998 - Wicher w okowach nocy [demo]
1998 - Z Pieśnią Na Ustach... Z Mieczem W Dłoni! [split z Stara Pieśń]
1999 - Goreją wici wojenne
2004 - Stajemy Jak Ojce

Discogs: https://www.discogs.com/artist/2111323-Piorun
RYM: https://rateyourmusic.com/artist/piorun

Członkowie - Stara Pieśń:
Sławoj Orzeł Trivialis
Krwisty Kwiat Odylena

Dyskografia - Stara Pieśń:
1998 - Demo [demo]
1998 - Z Pieśnią Na Ustach... Z Mieczem W Dłoni! [split z Piorun]
2012 - Jantarowa Łza 1996 - 2011 [kompilacja]

Discogs: https://www.discogs.com/artist/2749096- ... 5%9B%C5%84
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Tagi:
Awatar użytkownika
Bartz Blaue Reiter
Master Of Puppets
Posty: 106
Rejestracja: 7 lata temu

#2

Bartz Blaue Reiter 7 lata temu

Te czarne ambientowe eksperymenty z lat 90 traktuję z dużą dozą sympatii. Wiem że to chujowe, asłuchalne ale jako ciekawe doświadczenie i podróż do przeszłości jestem w stanie docenić.
nie wiem
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#3

yog 7 lata temu

Otóż to!
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Bartz Blaue Reiter
Master Of Puppets
Posty: 106
Rejestracja: 7 lata temu

#4

Bartz Blaue Reiter 7 lata temu

Trochę mi nawet przypomina jakiś biedasoundtrack do starej gry komputerowej o tematyce fantastycznej :D
nie wiem
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#5

yog 5 lata temu

Jak niegdyś pisałem, lubię sobie wrócić do tego splita Z pieśnią na ustach... Z mieczem w dłoni! w celu relaksacyjnym, ale tak na prawdę to lubię z niego tylko ostatni kawałek - legendarną balladę ogniskową, zagrzewającą pogański lud Słowian do walki z judeochrześcijańskim okupantem - Wy, Którzyście Ojców Mowę... (Zapomnieli).

Gdy już wrócimy z boju
I opadnie walki cień,
Krew skrzepnie na ostrzach,
Wstanie Słowiański dzieeeeń!

Kobiety wybiegną naprzeciw,
Starcy wyjdą przed chaty,
Miód zamiast krwi się poleje,
Wzniesiemy zwycięstwa puchary!

Bracia - otwórzmy oczy,
zrzućmy chrześcijańskie kajdany!
Świątynie niech ogniem zapłoną,
A wrócą święte gaaaaaaa-aaaaa-je-eeeeeee!

Wyruszmy więc, w ogniu naszych mieczy,
Włosy rozwieje nam wiatr!
Zemsta niech krwawa będzie
Za tysiąc stra-co-nyyych lat!


Zawsze jak już do tego wracam, to muszę kilka razy puścić, to jest tak cudownie naiwne.
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Folk / Pagan / Viking”