Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Re: Sprzęt muzyczny.

Vexatus miesiąc temu

Od lat (20? 25? Nie pamiętam... :?) korzystam do odsłuchu z CD i kompa (FOCUSRITE Scarlett 4i4 3rd Gen) z tego samego zestawu NAD i na nic innego bym go nie zamienił... NAD Compact Disc Player 501 i NAD Stereo Integrated Amplifier 304 (4x37,5W). Do tego stare trójdrożne kolumny Tonsil, ale nie pamiętam jakie tam są głośniki, bo z 10 lat tam nie zaglądałem. :) Stary i wysłużony zestaw, ale działa od lat praktycznie bezawaryjnie (kiedyś się jakaś popierdółka przejarała i wyświetlacz w CD nie działał jak trzeba). Czyli ogólnie bardzo skromnie...
Raw Black Metal w rowie!!!
edi_gein
Master Of Puppets

edi_gein miesiąc temu

U mnie przez kilka lat grał NAD 3240Pe. Niesamowity dziadek. Niestety dałem się zrobić przez handlarza i poszło..... NAD to znakomite , ciepłe granie z dobrym uderzeniem w razie potrzeby. Do Altusów podchodzę z rezerwą i raczej nie brałbym ich pod uwagę ale skoro jesteś happy to myślę że właśnie o to chodzi.
In the depths of a mind insane, fantasy and reality are the same.
Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor

Nathas miesiąc temu

Kolumny do 8k nie warte uwagi i z papieru, to może DIY ze sklejki i filcu?

edi_gein
Master Of Puppets

edi_gein miesiąc temu

Odpowiedź z działu kupiłem.
Wzmacniacz Sansui AU 6900.
Tuner Sansui Tu 5900
Cd Rotel 835 bx
Gramofon to pamiątka po ojcu. Zmodyfikowana i upgradowana Fonica. Jeśli wszystko będzie dobrze to za chwilę będzie stał Thorens.
Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor

Nathas miesiąc temu

Wszyscy mają gramofony - mam i ja ;) Z racji sobotniego wyjazdu do Wro postanowiłem wykorzystać sytuację na maksa i przejrzałem ogłoszenia sprzedaży gramiaków na trasie. Upatrzyłem sobie jeden w Legnicy, umówiłem się z gościem na olx, podjechałem w drodze powrotnej i kupiłem. Tak więc jestem posiadaczem Duala 1226 za całe 250 zł. Sprzęt w stanie dobrym, powiedziałbym nawet że bardzo jak na pięćdziesięciolatka, nie zapuszczony, kompletny, chodzi cichutko i gra ładnie więc nawet się nie zastanawiałem. Facet miał jeszcze Thorensa 105, jak mówił w pełni sprawny i z nową igłą AT, chciał go oddać za 450 zł - może była to lepsza opcja, ale już się nastawiłem na tego Duala tym bardziej, że wyglądał lepiej niż na zdjęciach. No i czasu nie miałem na zastanawianie się, bo jeszcze trzeba było zdążyć tego dnia na Black Metal Sagan \m/.
Tak więc mogłem być team @brzask, a jednak wybrałem team @Marduk666 :) Oczywiście mogłem pójść na łatwiznę jak inni koledzy i wziąć nówkę ze sklepu, ale nie byłbym sobą gdybym nie kupił czegoś do grzebania hyhy. Póki co gramofon sobie leży i czeka na przeprowadzkę, bo w tej chwili mam mieszkanie otwarte i z kotami, jedyne zamykane pomieszczenie to łazienka, a tam się z tym nie rozłożę. Poza rzeczami, które muszę zrobić, czyli wymiana igły, kabla na RCA i naprawa automatyki (jest sprawna, tylko trzeba założyć ten słynny 'steuerpimpel' :)) będę go rozbierał, czyścił wszystko i smarował nowymi smarowidłami gdzie potrzeba. Tak że do posłuchania za kilka miesięcy, akurat się trochę winyli nazbiera.
A, jeszcze we Wro wyszło w gadce, że u teścia zalega w walizeczce polski Bernard i mogę go mieć. To pewnie przy okazji wizyty w Zgierzu go sobie wezmę i na nim też będą placki kręcone.
deathwhore
Tormentor

deathwhore miesiąc temu

Polski Bernard w walizce to nawet nie szlifierka, a maszynka do mięsa.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor

Nathas miesiąc temu

deathwhore pisze:
miesiąc temu
Polski Bernard w walizce to nawet nie szlifierka, a maszynka do mięsa.
Możliwe, to samo mi ten gość z Legnicy powiedział :) Ale obejrzeć i sprawdzić mogę, płacił za to nie będę.
Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor

Nathas tydzień temu

Jako, że lubię mieć każdego sprzętu po sztuk kilka, to przed wyjazdem na święta do Łodzi zerknąłem allegro i olx - no i na tym drugim zaklepałem sobie kolejny gramofon :) Wcześniej oglądałem ich dziesiątki, porównywałem i ten urzekł mnie wyglądem, a teraz trafił się w dobrej cenie i mega stanie, nawet z oryginalną instrukcją - po serwisie, wymianie smarów - stan igła i igła też nowa - Universum 6000 / F2082. Jakby ktoś nie wiedział to informuję, że jest to w całości japońska konstrukcja CEC i Micro Seiki w niemieckim ubranku, jeden z najwyższych modeli w katalogu Quelle. Full automat z funkcją repeat, napęd bezpośredni, silnik i mechanizm z nowym smarem praktycznie niesłyszalny, winda podnosi się i opada majestatycznie. Możliwość upgrade'u też spora, bo mogę zamontować każdą półcalową wkładkę i w przyszłości coś pokombinuję. Najpierw muszę się osłuchać z tym co mam :)
Oczywiście Dual w odstawkę nie pójdzie, wypacykuje go i też będzie używany. A później sprzedam Vexiowi ;)

Obrazek

Specjalnie dla DD foto, jeszcze z Łodzi i z rzepem do transportu na ramieniu od Pana Adama sprzedawcy :)
HUMAN
Tormentor

HUMAN tydzień temu

Nathas wysoka półka bardzo dobry zakup . GRatuluje, gratulacje !
edi_gein
Master Of Puppets

edi_gein tydzień temu

Gratki. Jestem na etapie poszukiwań i z ciekawości zapytam o cenę i potrzebę ewentualnego wkładu. Czy jeszcze musisz doinwestować?
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus tydzień temu

Nathas pisze:
tydzień temu
Oczywiście Dual w odstawkę nie pójdzie, wypacykuje go i też będzie używany. A później sprzedam Vexiowi ;)
Ja już sobie upatrzyłem odpowiedni sprzęt, ale kasy chwilowo brak. ;)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor

Nathas tydzień temu

@edi_gein z tym Universum nic nie muszę, jest zadbany i odpicowany. Na te sześć płyt, które na dzień dzisiejszy posiadam wystarczy mi podstawowa igła i preamp we wzmaku, nie widzę potrzeby kombinowania. Kosztował mnie 1,3k.
edi_gein
Master Of Puppets

edi_gein tydzień temu

Zuch.

Wróć do „Dyskusje muzyczne”