Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

Papierowy metal. Literatura, prasa itp

#1

Ryszard 7 lata temu

Obrazek
Głos z ciemności to nie tylko dzieje zespołu Kat i jego charyzmatycznego wokalisty, ale przede wszystkim historia człowieka, który od najmłodszych lat musiał się mierzyć z konsekwencjami przeszłości rodzinnej. Kostrzewski opowiada o dzieciństwie spędzonym w domu dziecka i o dojrzewaniu w PRL-u, ujawnia też kulisy pracy górnika i strajku w kopalni Rozbark po wprowadzeniu stanu wojennego. Wspomina początki Kata i jego drogę – z najistotniejszym przystankiem w Jarocinie – na metalowy szczyt. Omawiając niektóre swoje teksty, komentuje zachowania społeczne i bezlitośnie rozprawia się ze stereotypem „satanisty”.

Adam Fokow, voidmagazine
Czy znajdzie się ktoś z ciekawym info na temat powyższej książki?
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4602
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#2

TITELITURY 7 lata temu

Kiedyś moją ciotkę zaczepił na rynku sprzedawca i chciał jej wcisnąć szczoteczkę do zębów, a ta chcąc pozbyć się natręta, odpowiedziała "dziękuję, ja tego nie używam !". Ja szczoteczki i owszem, ale tzw. "okołometalowej" literatury już nie, bo metalowcy to z reguły takie debile, że czytanie ich intelektualnych spierdolin niemalże boli fizycznie. Pozostaje dla mnie wciąż tajemnicą, jak to możliwe, że świetna muzyka tworzona jest przez debili. I ze względu na chęć zachowania zdrowia fizycznego, omijam ziny szerokim łukiem. Przykładem takiego debila - metalowca jest właśnie Kostrzewski. Po przeczytaniu tak długiego z nim wywiadu, dostałbym chyba guza mózgu.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Shagvarth
Posty: 63
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Nowe Jeruzalem

#3

Shagvarth 7 lata temu

A właśnie posiadam kilka papierzaków i ich poziom jest mieszany, raz jest dobrze, a raz pierdolą takie kocopoły, że oczy bolą
We pray only Death
and drink from the chalice
of
Nekronihilistik Misanthropy
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#4

Ryszard 6 lata temu

Obrazek
Death Archives: Mayhem 1984-94

Jørn “Necrobutcher” Stubberud


Wydawca: Ecstatic
Data wydania. 01.01.2016
256 str
ISBN-100997285036

ObrazekObrazek
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17448
Rejestracja: 7 lata temu

#5

yog 6 lata temu

Afterword by Thurston Moore oczywiście :D Wielki fan bm-u
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#6

Wędrowycz 6 lata temu

Czekam aż ktoś kiedyś zrobi polską edycję, bo czytałbym chętnie, tym bardziej że to napisane przez Necrobutchera, a ten gość zawsze mnie rozpierdalał pod wieloma względami :D Mógłbym niby przemóc wrodzone lenistwo i przerobić wersję angielską, bo jak rozumiem w tym języku się ukazała?
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#7

Zsamot 6 lata temu

Biografie i opracowania tematyczne kupuję wszystkie...

Nie mam oczekiwań, by wspomnienia miały poziom Dumasa czy Prusa. to po prostu często zapis mega wywiadu.

Z gazet kupuję Musick Mag., 7 Gates...
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17448
Rejestracja: 7 lata temu

#8

yog 6 lata temu

Gdyby ktoś był zainteresowany, to można nabyć przy końcu roku po promocyjnej cenie Noise.

Wszystkie numery Noise Magazine z:
2016 roku za 29 zeta,
cały rok 2017 za 49 pln.

http://noisemagazine.8merch.com/services/store
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5423
Rejestracja: 6 lata temu

#9

pit 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
Afterword by Thurston Moore oczywiście :D Wielki fan bm-u
Owszem. Ale za: Black Metal is music made by pussies of the lowest order... wielu wciąż chce mu ukręcić łeb. ;)
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#10

Ryszard 6 lata temu

Obrazek Sickness Unto Death, Abysmal Grief, Acid King, Aeon Aphelion, Aeonsgate, Age Of Taurus, Alastor, Albino Python, Albinö Rhino, Altar Of Oblivion, Alucarda, Alunah, Ancestors, Ancient Spell, Ancient Warlocks, Angel Of Damnation, Anguish, Apostle Of Solitude, Appey & The Pea, Arcana, Archarus, Arc Of Ascent, Argus, Arkham Witch, Army Of Dagon, Atlantean Kodex, Avatarium, Aye-Aye, BST, Barabbas, Bathseba, Beastmaker, Bedemon, Beelzefuzz, Bevar Sea, The Black, Black Capricorn, Blackfinger, Black Hole, Black Lung, Black Medicine, Black Moth, Black Oath, Black Prism, Black Pyramid, Black Rainbows, Blackwülf, Blizaro, Blood Ceremony, Blood Farmers,Bloody Hammers, Bomg, Book Of Wyrms, The Bottle Doom Lazy Band, Bretus, Burning Saviours, Camel Of Doom, Candlemass, Capilla Ardiente, Cardinals Folly, Cardinal Wyrm, Caronte, Caskets Open, Castero, Castle, Cathedral, Cauchemar, Children Of Doom, Church Of Misery, Church Of Void, Conan, Condenados, Corman, Count Raven, Coven, Crimson Dawn, The Cross, Cross Vault, Crowned In Earth, Cruthu, Crypt Sermon, Dantesco, Dawn Of Winter, Dawnrider, Dead Temple, Dead Witches, Death Penalty, Demon Eye, Demon Head, Demon Lung, Desolate Pathway, Devil, The Devil’s Swamp, Djinn And Miskatonic, Doctor Cyclops, Doctor Smoke, Domovoyd, Doomdogs, Doomraiser, Doomshine, Doom’s Day, Dragonauta, Dread Sovereign, Dreaming, Earthride, Elder, Electric Wizard, Elephant Tree, El Hijo De La Aurora, Elliott’s Keep, Epitaph, Eternal Elysium, Ethereal Riffian, Evangelist, Evoke Thy Lords, Fall Of The Idols, Fangs Of The Molossus, Fangtooth, Flesh Of The Stars, Forsaken, Forsaken Peddlers, Fox, Frank Sabbath, Funeral Circle, Funeral Mantra, Funeral Marmoori, Gallileous, Gallow God, Garden Of Worm, The Gates Of Slumber, Goatess, Godwatt, The Grand Astoria, Griftegård, Hands Of Orlac, Hangman’s Chair, Haunted, The Hazytones, High Fighter, High Priest Of Saturn, Holy Grove, Holy Serpent, Hooded Priest, Hornss, Hound, The Hounds Of Hasselvander, Hour Of, The House Of Capricorn, Huata, I Compagni Di Baal, Indica, Infinite Flux, Internal Void, Iron Hearse, Iron Man, Iron Void, Isole, Jack Frost, Jess And The Ancient Ones, Jex Thoth, John Gallow, Kannabinõid, Khemmis, Khthon, King Heavy, Kingnomad, Kings Destroy, Kin Of Ettins, Kroh, Kröwnn, Krux, KYPCK, The Lamp Of Thoth, Landskap, L'Impero Delle Ombre, Lord Of Doubts, Lord Vicar, Lord Vigo, Lucifer, Mage, Magic Circle, Magister Templi, Magma Rise, Mahakala, Mammoth Storm, Mangog, Marble Chariot, Marchafunebre, Matus / Don Juan Matus, Megatherium, Mephistofeles, Merlin, Messa, Midryasi, Minotauri, Mirror Of Deception, Misantropus, Misty Grey, Misty Morning, Monasterium, Monolith, Monolith Wielder, Monolord, Mood, Moonbow, Moon Curse, The Moon Mistress, Mortalicum, Moss, Mothersloth, Mother Witch & Dead Water Ghosts, Mountain Of Judgement, Mountain Throne, Mountain Witch, Naevus, Naked Star, Nekromant / Serpent, Night Gaunt, Ningen Isu, Nomad Son, Northwinds, Obelyskkh, Obrero, The Obsessed, Obsidian Sea, Occultation, Ogre, Olde, Old Sea And Mother Serpent, Opium Warlords, The Order Of Israfel, Organ, Orodruin, Orthodox, The Ossuary, Otehi, Oyabun, Pagan Altar, Palace In Thunderland, Pale Divine, Pantheist, Peacemaker, Penance, Pentagram, Pesta, Phased, Pilgrim, Place Of Skulls, Plöw, Pohjoinen, Pombagira, Premarone, Procession, Project Armageddon, Prophets Of Saturn, Psychedelic Witchcraft, Purple Hill Witch, Pÿlon, Realmbuilder, Red Wizard, Reino Ermitano, Return From The Grave, Revelation, Reverend Bizarre, RIP, Rituals Of The Oath, Sacrieledge, Sacro Sanctus, Saint Vitus, Sancta Sanctorum, Satan’s Satyrs, Satori Junk, Saturnalia Temple, Saturndust, Scald, The Scimitar, Seamount, Sepulchral Void, Seremonia, Serpent, Serpent Venom, Serpent Warning, Sidhe, Simon Magus, Sinister Haze, The Skull, Skyler Alexandre, Sleep, Slow Green Thing, Solace, Solitude Aeturnus, Solstice, Son Of A Witch, Sorcerer, Soul Of Enoch, Space God Ritual, The Spirit Cabinet, Spirit Descent, Spiritus Mortis, Stangala, Stars That Move, Stereochrist, Stonebirds, Stoned Jesus, Stonegriff, Stonewitch, Strange Here, Subrosa, Succubus Irons, Summoner, Surtr, Taak, The Temple, Terra Firma, Three Eyes Left, Tlon, Tombstoned, Tony Tears, Tortured Spirit, Trouble, Ultratumba, Umbrarum Regni, Uzala, Vampyromorpha, Venomous Maximus, Vinum Sabbatum, Void King, Void Moon, Vokonis, Vomit Monster, Wall Of Sleep, The Wandering Midget, Wardenclyffe, Warning, Weed Is Weed, The Well, Well Of Souls (Ger), Well Of Souls (USA), Wheel, Wicked Inquisition, Windhand, Witch Charmer, Witchcraft, Witchfield, Witchfinder General, Witchhelm, Witching Altar, Witch Mountain, Witchskull, Witchsorrow, Witchthroat Serpent, With The Dead, Without God, The Wizar’d, Wizard Eye, Wo Fat, Wolf Counsel, Wounded Giant, The Wounded Kings, Wretch, Yama, Year Of The Cobra, Yidhra, Zaum.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Metalized
Tormentor
Posty: 417
Rejestracja: 6 lata temu

#11

Metalized 6 lata temu

Ja osobiście lubię czytać książki o kapelach/ muzyce/ grajkach, również samochodobiografie. Ostatnio np przedukałem autobiografię Bruca Kutassona " Bruce Dickinson. Do czego służy ten przycisk? Autobiografia " Fakt, ten co nieco w życiu już napisał to i czyta sie całkiem do rzeczy. Nobla literaturowego nie dostanie ale na nocke w pracy pasowało. Książka o Kostrzewskim z postu powyżej również zmogłem i zyję. W biblioteczce swej mam kilka ( wszelkie te Szwedzkie def metale, Wybierając śmierć, Głośno jak diabli czy Ewolucja kultu itp ) Czytam nawet biografie o osobach i kapelach mnie nie interesujących bo czemu by nie- w abonamencie ebooków miałem np o Kaziku Staszewskim i pokonałem, czytałem coś tam o kimś z Gunsów itp. I o Johnnym Deppie i to nawet dwie hehe
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1662
Rejestracja: 6 lata temu

#12

porwanie w satanistanie 6 lata temu

Szkoda tylko, że u nas Kagra wydaje te pozycje o BM i DM w tłumaczeniach amatora, który nie potrafi stosować imiesłowu ;)

Tak z perwersyjnej ciekawości przeczytałbym to: https://www.goodreads.com/book/show/278 ... mong-sheep
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#13

Zsamot 5 lata temu

A teraz ciekawostka moi mili, oto co teraz ma zamiar robić persona z wielce przeze mnie nie lubianego Morbid Noizz. ;)

http://gniezno.naszemiasto.pl/artykul/n ... id,tm.html
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17448
Rejestracja: 7 lata temu

#14

yog 5 lata temu

A czym sobie zasłużył Morbid Noizz, poza aktualnymi cenami ich płyt? ;p Nie moje czasy chyba trochę.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4411
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#15

deathwhore 5 lata temu

Jak dobrze pamiętam, to @Zsamot ich nie lubi, bo brzydkie słowa w recenzjach pisali. Swego czasu też było koniunkturalne gówno, a sam właściciel był krętaczem i nie do końca uczciwym dorobkiewiczem, ale to kwestia wydawnictwa. Pisanina Darka Pucha była spoko, tylko jak czytałem, to nie za bardzo rozumiałem o co chodzi w tym magazynie, haha.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#16

Zsamot 5 lata temu

Nie lubiłem ich za bycie fiutami, bo krytykowali np. Mystic za peany, a sami swoje wydawnictwa wychwalali, jakby były to kużwa arcydzieła, a jak tylko to wydawał Metal Mind, to od razu bluzgi. Stracili szybkoo licencje, bo ... nie płacili za nie. ;)

Przekleństwa w gazecie mi nie przeszkadzały. Raczej taniocha. Spójrz, jak wydawali Aion, Artrosis, to były dla nich ok kapele, potem tylko plucie, gdy wszystkie odeszły do Metal Mind.

Ale przyznam rzeczywiście, że wywiady potrafiły być rewelacyjne.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4602
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#17

TITELITURY 5 lata temu

Obrazek

Reklamuję dzieciątko kolegi bynajmniej nie dlatego, że to kolega. Zawsze nudziły mnie pytania w stylu "a jak nagrywałeś płytę?", "dlaczego brzmienie jest takie, a nie inne na ostatnim albumie?"," czemu rozwiązałeś umowę z wytwórnią iks" itp. Tu takich pytań nie ma. Kolega skupia się na sprawach światopoglądowych, ideowych, pyta o opinię o scenie, o artystyczną twórczość poza metalową ( np. Mikka z Clandestine Blaze rysuje ) itp.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4411
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#18

deathwhore 5 lata temu

Mam poprzednie numery, zresztą kiedyś poznałem się z kolegą edytorem i to całkiem łebski chłopak. Aż żałuję, że podejście do black metalu mam jakie mam, bo mało rzeczy mnie jednak zwyczajnie nie interesuje albo śmieszy, ale doceniam mocno przygotowanie wywiadowcze. Szkoda, że nie ma recenzji, bo to te przede wszystkim czytam w zinach, a w Kronikach Konfliktu, czy jak tam się jego niusletter nazywał, pokazał, że ma też do tego rękę.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
KorgullExterminator
Master Of Reality
Posty: 289
Rejestracja: 7 lata temu

#19

KorgullExterminator 5 lata temu

https://mcfarlandbooks.com/product/myth ... tal-music/

Zamierzam kupić i przeczytać, może ktoś już miał styczność wcześniej.

Obrazek
Awatar użytkownika
KorgullExterminator
Master Of Reality
Posty: 289
Rejestracja: 7 lata temu

#20

KorgullExterminator 5 lata temu

Zsamot pisze:
5 lata temu
A teraz ciekawostka moi mili, oto co teraz ma zamiar robić persona z wielce przeze mnie nie lubianego Morbid Noizz. ;)

http://gniezno.naszemiasto.pl/artykul/n ... id,tm.html
Hahahaha jak ten wiek i pieniądze zmieniają ludzi. PiS dobry na podstarzały polski naród, partia emerytów i rencistów, obrońców krzyża i wraz z Rosją, prawosławia i katolicyzmu.
Awatar użytkownika
Metalized
Tormentor
Posty: 417
Rejestracja: 6 lata temu

#21

Metalized 5 lata temu

Takie cuś wpadło na półeczkę, trochę boje się zacząć to czytać, bo autor polubił się z DM na szybkości, w parę latek a wcześniej nie lubił, zresztą pisywał do Pure Metal o klasycznych metalach, ale poczytać będzie można, to tylko 700 stron :D Ale już wstęp nie zwiastuje za dużo, bo np nie polubił dajmy na to Immolation i słowa nie będzie o nich. Hmmm historia death metalu bez Immo? Dziwne ździebko.
Do sprzedaży trafiła właśnie książka „Pure Death Metal i jego obrzeża” autorstwa Tomasza Woźniaka. To specjalne, książkowe wydanie magazynu Pure Metal w całości poświęcone jednemu z najbardziej ekstremalnych rodzajów muzyki metalowej, a jednocześnie najbardziej zróżnicowanych i pojemnych gatunków ciężkiego grania.

Publikacja stanowi bogate kompendium wiedzy o początkach, kształtowaniu i rozwoju muzyki deathmetalowej zarówno na świecie, jak i w Polsce. Opracowania historyczne i bogate opisy poszczególnych wykonawców istotnych dla tej sceny, wypowiedzi muzyków, a także głębokie analizy najważniejszych wydawnictw płytowych - to zawartość tej liczącej ponad 700 stron swoistej encyklopedii. Książka w formacie B5 w twardej, błyszczącej oprawie, to obowiązkowa pozycja w kolekcji każdego fana death metalu i gatunków pokrewnych.

Książka dostępna jest wyłącznie w sprzedaży wysyłkowej bezpośrednio od autora. Zamówienia składać można mailowo pod adresem: pure.metal@wp.pl

Tomasz Woźniak - postać rozpoznawalna dotąd w kręgu sympatyków klasycznych odmian muzyki metalowej. Znany głównie z czasopisma Pure Metal, które stworzył w 2004 roku. Jest też autorem innych publikacji książkowych, takich jak „Wrogowie Rzeczywistości”, czyli biografii zespołu Nevermore oraz „Wizjoner Dane” - książki poświęconej literackiej twórczości wokalisty Nevermore - Warrela Dane’a. Magazyn Pure Metal zyskał uznanie wśród koneserów heavy, power i thrash metalu, dlatego opracowanie dotyczące death metalu jest swoistym novum dla osób, które znały dotychczasową działalność Tomasza Woźniaka.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17448
Rejestracja: 7 lata temu

#22

yog 5 lata temu

Pół drogi na Obliteration z tego bekę kręciliśmy. Tam typ zapodaje takie recenzje w stylu "Bardzo dobra płyta zepsuta przez wokal". Mówi to o... debiucie Deicide. Dużo tam takiego złota jest. Podobno ta pierwsza część to opisy biograficze na sucho w stylu wikipedia po 30 stron historii zespołu, a recki to takie właśnie wesołkowanie jak tekst o tym Deicide.

To jest chyba książka o death metalu typa, który cierpiał przy słuchaniu większości klasyków death metalu :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17448
Rejestracja: 7 lata temu

#23

yog 5 lata temu

A niegdyś w Bravo:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17448
Rejestracja: 7 lata temu

#24

yog 4 lata temu

Może kogoś zainteresuje, że 10 października wyjdzie ponadprogramowy numer Noise poświęcony wyłącznie black metalowi (w tym Mortiisowi, ale on to nawet w zinie LLN był).

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Canidia
Fallen Angel Of Doom
Posty: 378
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#25

Canidia 4 lata temu

Dobór zespołów bardzo podobny do najnowszego Musick Magazine.
yog pisze:
4 lata temu
Jebać wasze zdanie w takim razie.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17448
Rejestracja: 7 lata temu

#26

yog 4 lata temu

Tylko napisane pewnie 300 razy lepiej (a przynajmniej da się czytać bez poczucia niesmaku).
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#27

Pioniere 4 lata temu

Więcej niż połowa jest tam z powodu nowych wydawnictw, wiec nic w tym dziwnego, że nie typowo metalowe pismo, które poświęca specjalnie numer na BM zamieszcza tam te, a nie inne kapele.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5423
Rejestracja: 6 lata temu

#28

pit 4 lata temu

I tym sposobem dowiedziałem się o reaktywacji Ved Buens Ende. Szkoda tylko że Czral zrezygnował z nagrywania perki.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4411
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#29

deathwhore 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
Tylko napisane pewnie 300 razy lepiej (a przynajmniej da się czytać bez poczucia niesmaku).
Gac tam dalej pisze?
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17448
Rejestracja: 7 lata temu

#30

yog 4 lata temu

A nie wiem, ostatnio czytałem Noisa z półtora roku temu, ale ten se chyba kupię, 24 zeta wychodzi z wysyłką.

https://noisemagazine.8merch.com
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4411
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#31

deathwhore 4 lata temu

A nie wystarczy pójść do Empiku?
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17448
Rejestracja: 7 lata temu

#32

yog 4 lata temu

A nie wiem, nie lubię chadzać po empikach, a to jakieś tam limitowane chujwieco, że niby tylko przez określony czas ma być w tychże empikach. Na list za 5 zeta mnie stać jeszcze ;p
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#33

Zsamot 4 lata temu

deathwhore pisze:
4 lata temu
A nie wystarczy pójść do Empiku?
Pytanie, czy u mnie na wsi kulturalnej taki ewenement zaistnieje...
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3115
Rejestracja: 5 lata temu

#34

kurz 4 lata temu

Nie chce mi się szukać w sieci ani przepisywać, załączam tutaj w postaci zdjęcia. Muszę powiedzieć, że na mnie ten tekst zrobił bardzo pozytywne wrażenie.

Obrazek
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#35

Zsamot 4 lata temu

Hiper dobry numer. Nie ukrywam, że ten cały noise mnie nie kręcił, bo za wiele rzeczy jest spoza mego zapatrywania. Powiem więcej- nie miałem zaufania względem tego tematycznego numeru. Tymczasem totalnie polecam- szeroki zakres, niby tylko black metal... klimatyczne wspomnienia (Profanum!!!), bieżace sprawy... Bierzcie, jak macie możliwość.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3115
Rejestracja: 5 lata temu

#36

kurz 4 lata temu

Ano się właśnie zaczytuję się i jest dobrze. Fajnie, z jajem napisane, zreszta jak zawsze dobrze piszo.
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1662
Rejestracja: 6 lata temu

#38

porwanie w satanistanie 4 lata temu

TITELITURY pisze:
5 lata temu
Obrazek

Reklamuję dzieciątko kolegi bynajmniej nie dlatego, że to kolega. Zawsze nudziły mnie pytania w stylu "a jak nagrywałeś płytę?", "dlaczego brzmienie jest takie, a nie inne na ostatnim albumie?"," czemu rozwiązałeś umowę z wytwórnią iks" itp. Tu takich pytań nie ma. Kolega skupia się na sprawach światopoglądowych, ideowych, pyta o opinię o scenie, o artystyczną twórczość poza metalową ( np. Mikka z Clandestine Blaze rysuje ) itp.
O, akurat skończyłem lekturę. Potwierdzam powyższe i polecam, dobry ziniacz.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#39

Zsamot 4 lata temu

TITELITURY pisze:
5 lata temu
Obrazek

Reklamuję dzieciątko kolegi bynajmniej nie dlatego, że to kolega. Zawsze nudziły mnie pytania w stylu "a jak nagrywałeś płytę?", "dlaczego brzmienie jest takie, a nie inne na ostatnim albumie?"," czemu rozwiązałeś umowę z wytwórnią iks" itp. Tu takich pytań nie ma. Kolega skupia się na sprawach światopoglądowych, ideowych, pyta o opinię o scenie, o artystyczną twórczość poza metalową ( np. Mikka z Clandestine Blaze rysuje ) itp.
Niestety zdecydowana większość muzyków nie powinna się wypowiadać poza tematem muzycznym, bo jak czytam te pseudointelektualne wypociny, to potem mam niesmak słuchając pewnych kapel.

Poza tym pytania obecne o scenę to takie są trochę dziwne, bo co chwila każdy się dystansuje... A potem jak jest FB czy inne medium to masa fotek z innymi kapelami. Kabaret.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1662
Rejestracja: 6 lata temu

#40

porwanie w satanistanie 4 lata temu

Ale to a propos tego zina? Bo tutaj akurat wywiady z Ancient Rites, Clandestine Blaze i Stworzem to przecież dobre przykłady tego, że muzycy grający metal nie muszą być debilami.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#41

Zsamot 4 lata temu

Ba, ja znam mnóstwo kapel, gdzie wywiady czyta się z ogromna przyjemnością.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1330
Rejestracja: 6 lata temu

#42

Belzebóbr 4 lata temu

Chciałem sobie kupić coś do poczytania na sraczu. Patrzę w Empiku Noise i Musick, odechciało mi się po 5 min spędzonych na przeglądaniu obu. Te 7Gates to było przy tym jeszcze niezłe, szkoda, że już nie ma.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#43

Zsamot 4 lata temu

e, smęcisz. Musick jest coraz lepszy, a ostatni "tematyczny" Noise jest naprawdę konkretnym numerem.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3115
Rejestracja: 5 lata temu

#44

kurz 4 lata temu

Belzebóbr pisze:
4 lata temu
Chciałem sobie kupić coś do poczytania na sraczu. Patrzę w Empiku Noise i Musick, odechciało mi się po 5 min spędzonych na przeglądaniu obu. Te 7Gates to było przy tym jeszcze niezłe, szkoda, że już nie ma.
Trza było wziąć ze sterty telemagazynow.
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1330
Rejestracja: 6 lata temu

#45

Belzebóbr 4 lata temu

Decibel da się czytać? Bo 24 zł za czytanie na telefoniku to trochę chujnia, z drugiej strony lepszy telefon na sraczu od gazetki formatu A4.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#46

Zsamot 4 lata temu

Ja wolę format A4. ;-)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1330
Rejestracja: 6 lata temu

#47

Belzebóbr 4 lata temu

No to jest kiepski żart ten Decibel Magazine, a konkretniej ich aplikacja na Androida. Kupiłem, kasę zawinęło, a nie mogę się dostać do swojego zakupu w tej ich ultra gównianej apce. Nawet mi się nie chce pisać do nich, ludzie reportują masę problemów, znikające im zakupione numery.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17448
Rejestracja: 7 lata temu

#48

yog 4 lata temu

To jest raczej gazeta która pisze, bo ktoś zapłacił, albo coś jest na okładce, bo ktoś zapłacił. Może się mylę, ale mi by się nie chciało takiego Decibelowego dziennikarstwa czytać chyba. Ale nie wiem, może jakieś fascynujące wywiady tam są. Jeszcze te ich flexi diski pewnie jakąś tam wartość kolekcjonerską mogą mieć. Albo i nie. Ale cyfrowo żeby poczytać płacić? To już bez kitu chyba lepiej recenzje na RYM poczytać, albo komentarze na jutubie, czy co.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17448
Rejestracja: 7 lata temu

#49

yog 4 lata temu

Może kto ma chęć poczytać ziniacza Cult Never Dies (tego typa od Ewolucji Kultu) to został dziś udostępniony za free tzw. 2020 Plague Edition:

http://www.cultneverdies.com/p/interviews.html

Albo bezpośredni link do .pdf:

https://documentcloud.adobe.com/link/tr ... 52589794e0

Parę wywiadów, Darkthrone, Yoth Iria, Paradise Lost, Rotting Christ etc. + sporo reklam na tych 46 stronach, ale wygląda spoko.

Swoją drogą, odnośnie samej Ewolucji Kultu to nie wiem, może się mylę, ale mam wrażenie, że pan tłumacz tego, Bartosz Donarski, to za chuja pojęcia o black metalu nie ma, a przynajmniej nieszczególne, bo notorycznie albumy czy utwory nazywa inaczej, niż się zwą faktycznie, a rekord pobił nazywając z 5-cio krotnie debiut Sigh Scorn Death. No chyba, że najebany to tłumaczył, to wtedy przepraszam.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#50

HUMAN 4 lata temu

7 Gates powraca !!!

Wróć do „Dyskusje muzyczne”