Wszelkie pogawędki okołomuzyczne
Awatar użytkownika
Ryszard
Moderator globalny

METAL WWW - Fora, Serwisy, Webziny itp.

Post Ryszard » 6 mies. temu

Nie wierze ze nie ma tematu ale nie ma. No to jest.

Temat dla wszystkich poszukujących dziury w dupie. Ciekawych artykułów, podejścia do tematu czy stylu. Ostatecznie i najważniejsze, dla ludzików szukających oryginalnej muzy lub opinii/pkt widzenia słuchaczy z każdego zakątka globu.

Ogólnie proszę o wklejanie linków użytecznych w muzycznym samopoznaniu i edukacji.

JAPANESE METAL FORUM. Jako pierwszy, link do rockowo-metalowego odpowiednika brutallandu, poświęconemu riffowaniu w kraju kwitnącej wiśni forum. Fajna sprawdzajka i porównajka. Tradycyjne graficznie i z innym podejściem tworzącej społecznośc, może stać się kopalnią opinii podobnych nam czlowieków. Ew. alternatywą rzeczywistością BLu. Co by było gdybyśmy nie trollowali i skoncentrowani się 100% na rzetelności?

https://japanesemetalforum.com/

Gdybyśmy mieli duży dział na ziny, poniższy szmaciak byłby w pierwszej dziesiątce nowych tematów. VOICES FROM THE DARK SIDE to założony za starych dobrych czasów periodyk, którego naczelnik oprócz pierdolenia aktywnie współtworzył i udzielał się na niemieckiej scenie. Książkowa reedycja volk-twórczości to 872 stron i 3kg papieru w formacie A4.
Obrazek

https://www.voicesfromthedarkside.de/
Od nich kradne, znacznie okrojone!!!!!! listy śmierci...
yog pisze: Powiem Ci, @Ryszard, co mi nie pasuje - o czym wspomniał zresztą też @deathwhore. To, żeś narobił dzieci nie czyni z Ciebie życiowego przewodnika żadnego z nas. Skończ z tym protekcjonalnym pierdoleniem.
Awatar użytkownika
Canidia
Master Of Reality

Post Canidia » 3 mies. temu

Co taka cisza w temacie? Nikt się nie edukuje? ;)

Ze swojej strony mogę polecić - choć zapewne wielu dobrze znaną - stronę na FB o nazwie Maria Konopnicka. Bardzo lubię sposób pisania tego pana, a i kilka ciekawych perełek dzięki jego recenzjom poznałam. Wcześniej był też blog, ale chyba już nie funkcjonuje.
yog pisze:
miesiąc temu
Jebać wasze zdanie w takim razie
deathwhore
Tormentor

Post deathwhore » 3 mies. temu

Myślę, że Kamil S. prowadzący tę stronę niejednemu tutaj znany jest osobiście, a nie tylko z fb, bloga czy wcześniej pisaniny na masterfulu ;)
DiabelskiDom, znany jako Bubuś pisze:
miesiąc temu
!!!
Awatar użytkownika
Canidia
Master Of Reality

deathwhore pisze:
3 mies. temu
Myślę, że Kamil S. prowadzący tę stronę niejednemu tutaj znany jest osobiście, a nie tylko z fb, bloga czy wcześniej pisaniny na masterfulu ;)
Tak też podejrzewam, co nie zmienia faktu, że warto o jego stronie wspomnieć, bo wśród wielu bezwartościowych ta się zdecydowanie wyróżnia.
yog pisze:
miesiąc temu
deathwhore
Tormentor

Post deathwhore » 3 mies. temu

Wyróżnia się, można mieć zastrzeżenia, mnie na przykład jego kwiecisty styl średnio pasuje, chociaż czasem lubię poczytać. Ów chłopiec elegancki czasem budował pewne mity wobec siebie, które potem weryfikowali ludzie, którzy znali go trochę dłużej.
DiabelskiDom, znany jako Bubuś pisze:
miesiąc temu
!!!
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Post Wędrowycz » 3 mies. temu

Ja bardzo lubię jego styl pisania, jeszcze z czasów postów na masterfulu. Jego pejsbuka śledzę też od dłuższego czasu i może nie czytam każdego posta, tylko wybiórczo, to zawsze przyjemnie się czyta i często inspiruje do sprawdzenia czegoś nowego, albo odświeżenia jakiegoś starocia. Dotąd nie poznałem go osobiście, ale niejednokrotnie pisałem mu, że przy sposobności chętnie bym się z nim napił.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Canidia
Master Of Reality

Ja go raz przypadkiem poznałam na koncercie Incantation. I też bardzo lubię ten styl pisania. Ponoć jakąś książkę ma wydać, jeśli to prawda to chętnie przeczytam.
yog pisze:
miesiąc temu
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Post Wędrowycz » 3 mies. temu

Tak, coś tam szykuje :) Takie spisane opowiastki i wspominki z bloga i fejsika zdaje się.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

Post yog » 2 tyg. temu

Z internetów zniknęło forum NWN! po oskarżeniach o neo-nazi powiązania organizatorów Never Surrender, jak i dystrybucję zakazanych indeksem materiałów. Jak dowiadujemy się, Black Witchery, Bone Awl, Volahn czy Blue Hummingbird on the Left to zespoły nazistowskie, a przynajmniej z nazistami związane.

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor

Post Belzebóbr » 2 tyg. temu

Na forum też jest kilku nazistów i faszystów.
Nebiros pisze:Powiedzmy, że staram się dbać o siłę i ogólną formę/wygląd. W pewnym sensie również muszę to robić, ale taki tryb bitych czterech treningów siłowych w tygodniu wszedł mi w nawyk i czerpię z ćwiczenia ogromną przyjemność.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Post Pioniere » 2 tyg. temu

Co za kurwa gnój! Chyba swym gadaniem Hamerykance z antifa wymusili zamkniecie jednego z fajniejszych forów o metalowej muzie, jakie jeszcze istniało (jakby wśród ich punków brakło skinoli — niech patrzą na własne podwórko) No, ale konsekwencje są oczywiste albo sprzedaż, albo forum i brak sprzedaży oraz piętrzące się zakazy.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Post Wędrowycz » tydzień temu

Mam nadzieję, że ta cała antifa kiedyś dokona żywota, bo całą masę syfu swoimi oszczerstwami wylała na metalową scenę. Z jednej strony mi to trochę jebie, ale z drugiej forum NWN! było jednym z ciekawszych jakie dane mi było czytywać. Pełno różnych prominentnych osób tam się przewijało, oprócz masy fanów, dużo ciekawostek zza kulisów, niepublikowanych zdjęć, trochę ciekawych wstawek rzeczy ciężko dostępnych itp. itd.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

Post DiabelskiDom » tydzień temu

No, żeby się nie okazało, że ta banda idiotów będzie próbowała doprowadzić do odwołania przyszłorocznej edycji festu w Berlinie.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor

Post TITELITURY » tydzień temu

Ja tam bym cenzurowal za wątki o black witchery. U nas to samo. Patrzę parę tygodni temu, a kolega zaprasza mnie na fejsbuniową grupę zamknięta o nazwie "extreme metal collectors" Powód? Z tamtej ponoć wywalali za wklejanie fotek płyt zespołów typu dark fury. A nawet nie wiedziałem, że taka grupa istnieje, hihihi
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny

Post Zsamot » tydzień temu

deathwhore pisze:
3 mies. temu
Wyróżnia się, można mieć zastrzeżenia, mnie na przykład jego kwiecisty styl średnio pasuje, chociaż czasem lubię poczytać. Ów chłopiec elegancki czasem budował pewne mity wobec siebie, które potem weryfikowali ludzie, którzy znali go trochę dłużej.
No ale tu już tylko można mieć pretensje do siebie, jak ktoś wierzy w każdy post pisany na blogach czy forach. ;-) Ja lubię ten blog za sympatyczną formę pisania, całkowicie subiektywną, z dobrym parciem na szkło. A i czasem fajny band się przypomni. ;-)
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.

Wróć do „Dyskusje muzyczne”