Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

Re: Sprzęt muzyczny.

#201

Marduk666 3 lata temu

Czy chujowy, czy nie chujowy to nieistotne, ważne, że właściciel zadowolony ;) Gratulacje, gratuluję!!!
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#202

Ryszard 3 lata temu

DiabelskiDom pisze:
3 lata temu
ObrazekObrazek

No więc ostatecznie się przeprowadziłem i zakupiłem koniec końców takie coś:

Yamaha A-S501
Yamaha CD-S300
Kokumny Elac BS-U5

Gra zajebiscie, po odsłuchu w salonie i podłączeniu w domu na pierwsze ognie poleciały nowsze Urfausty, Warp Chamber, widoczne na foto Katavasia i Temple Desecration a także Jess and the Ancient Ones i Krolok. Ciepłe, wilgotne brzmienie, czystość i siła (nie, to nie teskt RACowej kapeli, tylko moje wrażenia :D ).

PS. Docelowo będzie stało nieco inaczej, m.in. na tych półkach niżej, ale to jak będę miał powieszony telewizor i przewierconą szafkę z tyłu żeby kable poprowadzić.
Jak najbardziej gratuluje, gratulacje. Dokładnie. Wszystko na dół głośnie z szafki i gramiacz na środku :)

Plejstejszn wyjebać
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#203

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

DiabelskiDom pisze:
3 lata temu
ObrazekObrazek

No więc ostatecznie się przeprowadziłem i zakupiłem koniec końców takie coś:

Yamaha A-S501
Yamaha CD-S300
Kokumny Elac BS-U5

Gra zajebiscie, po odsłuchu w salonie i podłączeniu w domu na pierwsze ognie poleciały nowsze Urfausty, Warp Chamber, widoczne na foto Katavasia i Temple Desecration a także Jess and the Ancient Ones i Krolok. Ciepłe, wilgotne brzmienie, czystość i siła (nie, to nie teskt RACowej kapeli, tylko moje wrażenia :D ).

PS. Docelowo będzie stało nieco inaczej, m.in. na tych półkach niżej, ale to jak będę miał powieszony telewizor i przewierconą szafkę z tyłu żeby kable poprowadzić.
Gratuluje!!!Gratulacje!!!

Glosniki na standy KONIECZNIE.Rzucilem okiem w internety,bass reflexy masz z tylu,sprobuj odsunac od sciany.Chyba ze producent radzi inaczej.Aaaaaa,nie katuj ich przez jakies 50~60 godzin.
PS podlacz sobie optykiem do pieca.Tylko wejdz w ustawienia audio i pierdolnij na stereo.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4168
Rejestracja: 7 lata temu

#204

DiabelskiDom 3 lata temu

Dzięki, dziękuję Wam wszystkim, każdą opinię i radę analizuję i rozważam i za wszystkie dziękuję!
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1333
Rejestracja: 6 lata temu

#205

Belzebóbr 3 lata temu

Gratulacje DeDe, niech ładnie i długo gra. A konsolę faktycznie wypierdol :)
deathwhore
Tormentor
Posty: 4438
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#206

deathwhore 3 lata temu

No ale kolumny faktycznie na standy, no i szerzej, chyba że fotel do odsłuchu masz w odległości metra od zestawu. Bo tak to stoją jak w wieży z marketu. Daj sobie przestrzeń, niech to stereo wybrzmi. Pobaw się szerokością i szukaj kompromisu między przestrzenią a jebnięciem.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#207

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

deathwhore pisze:
3 lata temu
No ale kolumny faktycznie na standy, no i szerzej, chyba że fotel do odsłuchu masz w odległości metra od zestawu. Bo tak to stoją jak w wieży z marketu. Daj sobie przestrzeń, niech to stereo wybrzmi. Pobaw się szerokością i szukaj kompromisu między przestrzenią a jebnięciem.
Zabawe mozna rozpoczac od trojkata.










































Rownobocznego.
Awatar użytkownika
Schoolboy
Posty: 86
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Legnica

#208

Schoolboy 3 lata temu

DiabelskiDom pisze:
3 lata temu
Kolumny Elac BS-U5
Ziomal i jak ci te monitorki grają? Nie jestem ekspertem w dziedzinie ale stary prowadzi komis ze sprzętem audio i z jego opowiadań generalnie Elac to głośniki do jazzu a te co kupiłeś miałem okazję słuchać i bardzo fajnie na nich słuchać wszelkie akustyki, fortepiany, szczoteczki na talerzach i muzykę filmową. Podobno potrzebują rasowego piecyka do napędzenia.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4168
Rejestracja: 7 lata temu

#209

DiabelskiDom 3 lata temu

Coś w tym może być, bo przy takim Iperycie wczoraj to aż siadłem jak pod napierdolem speedcorowych beatów i wioseł pięknie było słychać delikatniejszą elektronikę, sample różnego rodzaju itp. Na pewno wyciągają na przód tło, co akurat bardzo mi pasuje, bo przy i tak potężnej i agresywnej muzyce nie traci się nic z jej całokształtu. Albo po prostu ta Unitra jednak nie była wcale taka zajebista :D

Ogólnie jak już tych parę ładnych dni sobie słuchałem i z płyt i z empetrójek to na obecną chwilę nie mam żadnych zastrzeżeń. Jak w salonie wypróbowałem ten i jeszcze dwa inne zestawy, to przy posiadanym rzuciła mi się w oczy wilgoć, lepkość i brak suchości w dźwięku, co mi potwierdził typek za ladą, że wrażenie przy tym sprzęcie takie właśnie jest.

A piecyk mam Yahamhy A-S501, jak już pisałem i wydaje mi się, że jest dość dobry ;)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#210

Ryszard 3 lata temu

Jeżeli wszystko nowe, szczególnie głośnie to a. najlepsze przed tobą bo muszą się "dotrzeć" (pamiętaj o tym szczególnie po pijaku) i be. nie słuchaj na całą japę i graj różnorodną muzykę bo muszą się "dotrzeć" (pamiętaj o tym szczególnie po pijaku)
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#211

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

C:Pisalem o tym tydzien temu.Post #203 ;)
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#212

Ryszard 3 lata temu

Spróbuję obiecać czytać wszystkie posty w tematach lub co najmniej te sprzed #tygodnia ;)
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#213

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Good man.
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#214

Ryszard 3 lata temu

Good Man

He has integrity and character: simply put, a good guy is less talk and more action. The Latin origin of “integrity” means whole, and when it comes to being a good guy, wholesome is sexy. Everywhere he goes, he leaves a mark.
He’s balanced: family and friends always comes first. He prioritizes his time and is well-rounded in many areas. He’s a modern Renaissance man.
He’s confident: this doesn’t mean cocky at all. He has a good self-image about himself and believes he deserves the best.
He’s courageous: he goes after what he wants even in the presence of self-doubt. He’s not afraid to approach women and spark conversation.
He listens: the good guy doesn’t care about the sound of his voice. He doesn’t interrupt and he follows the rule that 75% of the time should be listening vs. talking.
He takes initiative: the good guy is a leader, and takes the first step in a group setting and in a relationship.
He’s detail-oriented: as tough as it is for a man, the good guy tries to stay on top of it and is organized. When it comes to pursuing the girl of his dreams, he knows the little things count the most.
He has self-respect and gives respect to all: he focuses on the kind of man he wants to be, and creates a positive internal self-dialogue. A good guy is empathetic and forgiving.
He challenges himself to be a better man: most men are raised to believe they need to fight and conquer. A good guy understands to overcome one’s own self is better than competing and beating anyone else.
He’s committed and faithful: he says what he means, and means what he says. He follows through with his word even with people who don’t follow through with theirs. He’s loyal in relationship.
He fights against injustice: when a good guy sees another guy act out of line with a female, he thinks it could be his own sister, mother or daughter, and steps in to fight the injustice, even if it’s his own friend that’s causing the problem.
He’s honest: the truth can hurt, but it’s also the beginning of the healing process. A good guy understands honesty might be tough up front, but the impact is far less than the outcome of long running white lies.
He’s good with his money: he makes decisions to plan for the future, and makes a budget for himself.
He has good humor: he doesn’t take himself too seriously, and is happy to be the pun of everyone’s joke.
He’s humble: he lets others sing his praises instead of himself.
He’s a team player: he understands the team’s success is his success, and cares more about the team winning than his own ego.
He’s adaptable: things don’t always go his way, but he picks himself up and tries again. Throw him in any scene, and he’s comfortable.
He has good manners: his actions are made with care and consideration.
He’s always learning: the good guy loves life, and seeks to make the most out of it. He reads at least one book a month.
He’s shaped by men he respects: he finds mentors, men he wants to be like, and regularly meets with them.
He has true and close friendships: he keeps a tight brotherhood around him and understands “iron sharpens iron as man sharpens man.”
He has a desire to advance culture: when he leaves the world, it will be a better place.
He has temperance (moderate in action, thought, feeling and yup alcohol): he’s not the wild and out of control guy at the party. The good guy is the one who carries him home on his shoulders. He thinks before he acts, and doesn’t let him emotions get the best of him.
He supports and promotes moral excellence: he knows what’s right and wrong. The good guy is the one who helps an elderly lady carry her groceries to her car.
He seeks peace when possible: he confronts in private, but he’s never a doormat. The confidence in himself is unwavering in tough times.
He improves his physical health: he knows his body is a temple, and works to improve his health and his image.
He has a vision to lead: with long-term thinking, the good guy leads with the realization his actions today will affect his life and others in the future.
He has gratitude: he works hard, and is thankful for everything he receives.
He knows the importance of family: not only is he concerned with the legacy he will leave, but he honors the legacy he has received and the traditions of his ancestors.
He believes in his Creator: he starts his day in prayer, and stops and listens for his next steps.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#215

Ryszard 3 lata temu

Zanim wsiądziemy na sprzęt i zacznimy nim szurać, warto sprawdzić czy w ogóle go słyszymy. Test słuchu, tzn frekwencji które jeszcze usłyszymy... https://www.szynalski.com/tone-generator/
Najlepiej w słuchawkach bo na ucho nieuzbiorone :D wychodzą jaja na początku i końcu podziałki.
W przedziałach:
. Hz 1 - 12, 13 słyszę coraz szybszą pulsację więc pewnie to nie to(?)
. Ok 13hz słyszę humming, chopper czyli mruk niskich tonów. Powinienem je wg słyszeć(?) hehe

. Ok 20hz słyszę już wyraźnie. Od tego pkt z górki
. Ok 14900-15100 nie jestem pewien czy ten telewizor nie jest już wyłączony
. 15200+ nie wiem, nie znam, nie interesuję się.

Bez słuchawek, przy kompie, otwartym oknie i z joutuba oraz byle jakich głośni ~100hz - ~13500hz :D Dziadzio :)

!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#216

yog 3 lata temu

Też bez słuchawek i na 13500 wymiękłem, ale zacząłem słyszeć o 30 Hz wcześniej! ;) A wcześniej to słyszałem jak sąsiedzi otwierają zamek i drzwi.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#217

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Ja wole posluchac Muzyki 8-)
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1333
Rejestracja: 6 lata temu

#218

Belzebóbr 3 lata temu

Test po chuju, jak później pisze, że jutube może nie odtwarzać powyżej 15kHZ. Tu do około 14200 słyszałem, kiedyś puściłem jakiś test najsensowniejszy jaki znalazłem owego czasu, nie wideo z jutuba, i tam coś około 16kHz jeszcze słyszałem. Wrażliwość na wysokie tony można sobie przetestować słuchawkami Beyerdynamics DT 880 i 990, szpile w ucho gwarantowane w metalu, trochę absurdalne niemieckie strojenie pod staruchów słuchających klasyki, a nie słyszących już za wiele z wysokich tonów.
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#219

Ryszard 3 lata temu

Test po chuju, jak później pisze, że jutube może nie odtwarzać powyżej 15kHZ.
znalazłem owego czasu, nie wideo z jutuba
Stad normalny link na samym początku posta ale przecież taki zwierz jak Bobek to od razu na YT się rzuci i nic nie przeczyta.

W ogóle po chuj tu filozofować czy kupować słuchawki Beyerdynamics DT 880 i 990 skoro https://www.szynalski.com/tone-generator/ - Ty durniu! :D
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1333
Rejestracja: 6 lata temu

#220

Belzebóbr 3 lata temu

I z tego linka nie słyszycie powyżej 13,5 kHz? Podpowiedź- trzeba podgłośnić.

No to współczuję! No to chyba teraz nie możecie już słuchać metalu, a na pewno nie wymądrzać się na jego temat :D
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#221

Ryszard 3 lata temu

Cycki se podgłośń kręcąc suta
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#222

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Przed weekendowe haslo dla sluchajacych jakichkolwiek Hertzow............a nie Muzyki to: Świecowanie uszu.
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1333
Rejestracja: 6 lata temu

#223

Belzebóbr 3 lata temu

Dupe se wyświecuj.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#224

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Belzebóbr pisze:
3 lata temu
Dupe se wyświecuj.
Wyswiecuj dupe swojej starej :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#225

Ryszard 3 lata temu

E, Da się podłączyć equalizer pod poniższy wzmacniacz tak aby obsługiwał wszystkie zewnętrzne źródła, bo z tego co tutaj widzę to ew tylko jedno urządzenie. Chce sobie kupić ale nie po to by kurwa kabelki w nieskończoność przekładać.

Nie widzę ani wejścia na eq we wzmacniaku a sam eq jak widać... Wyczytałem cos ze można podłączyć przez pre-amp do amp ale dziko to brzmi... :/

ObrazekObrazek
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#226

yog 3 lata temu

Jako że ostatnio zgłębiałem tajniki techniki transmisji sygnałów, to mnie interesują wszelkie analogowe syntezatorki i znalazłem ze 2 dni temu taki kanał niejakiego Alexa Balla, który produkuje pełnoprawne i pełnometrażowe dokumenty o historii tychże instrumentów. Póki co obejrzałem prawie 2h o ARP i z połowę o Rolandzie. Jak kogoś coś takiego kręci, to polecam serdecznie:


Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4438
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#227

deathwhore 3 lata temu

Ryszard pisze:
3 lata temu
E, Da się podłączyć equalizer pod poniższy wzmacniacz tak aby obsługiwał wszystkie zewnętrzne źródła, bo z tego co tutaj widzę to ew tylko jedno urządzenie. Chce sobie kupić ale nie po to by kurwa kabelki w nieskończoność przekładać.

Nie widzę ani wejścia na eq we wzmacniaku a sam eq jak widać... Wyczytałem cos ze można podłączyć przez pre-amp do amp ale dziko to brzmi... :/

ObrazekObrazek
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#228

Ryszard 3 lata temu

Zastanawia mnie porównanie / zestawienie pierwotnych technik tworzenia elektroniki z tymi dzisiejszymi. Hmmm

P. S.
@@pit - zadaj proszę jakieś dwa albumy, jeden z prehistorii i drugi na 100% "nowoczesny" i wydany dwie godziny temu ;) Kraftwerk vs autechre. Co jest sztuką... Nie, żartuję sobie.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#229

Ryszard 3 lata temu

deathwhore pisze:
3 lata temu
Ryszard pisze:
3 lata temu
E, Da się podłączyć equalizer pod poniższy wzmacniacz tak aby obsługiwał wszystkie zewnętrzne źródła, bo z tego co tutaj widzę to ew tylko jedno urządzenie. Chce sobie kupić ale nie po to by kurwa kabelki w nieskończoność przekładać.

Nie widzę ani wejścia na eq we wzmacniaku a sam eq jak widać... Wyczytałem cos ze można podłączyć przez pre-amp do amp ale dziko to brzmi... :/

ObrazekObrazek
Czasami pomylę się i zamiast cytuj walnę paluchem w edytuj. Potem następuje moment 'ups'

Widzisz. Ja taki wielki ura bura a w momencie oglądania zacząłem się zastanawiać i cholera nie wiem.

CD/MC/itp-->in EQ out-->in AMP z direct sound. Ok. Da się?

A poniżej 2x OUT + 1x IN(???) MC1 in EQ out MC2 + AMP?
WTF?

Poszukam w guglach i zaraz pewnie się zgłębię.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#230

Ryszard 3 lata temu

Incompatible Stereo Receivers
Stereo receivers that do not have pre-amp to amp connections can be hooked up to a graphic equalizer as long as they have an unused tape monitor connection. Plug a pair of RCA audio cables into the input sockets on the rear of the graphic equalizer. Connect the other end to the "Tape Monitor" outputs on the rear of the receiver. Connect a second pair of audio cables to the "Tape Monitor" inputs on the rear panel of the receiver. Connect the other end to outputs of the graphic equalizer. To use the graphic equalizer, turn on the receiver and open your audio source. Switch the front panel output control from its present setting to the "Tape Monitor" setting and you can use the graphic equalizer.

Receivers Without Tape Monitor Setting
If your unit does not have a tape monitor or pre-amp/amp connectors, you'll need to open the receiver case and install an input/output connection between the amplifier and the pre-amplifier. This is best accomplished by a trained audio technician.

Dolby 5.1 and 7.1 Surround Sound Receivers
With the advent of surround sound audio equipment, graphic equalizers became digitized and incorporated into the firmware of the receivers. The connection process became a single on-off switch. With the receiver turned on, find the equalizer control and switch it to the "On" position. Adjust the individual slide controls that appear on the face of the receiver (or, in some units, on the view screen of the remote control). You should be able to hear the difference in the sound coming from each speaker as you make adjustments.


Podłączam pod Recorder 1. OK i pykam na source:Recorder 1. I co, będę słyszeć wszystkie pozostałe źródła z gałką na Rec 1?
:?:
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#231

yog 3 lata temu

Na ARP 2500 (premiera w 1970), który wygląda tak (te kolorki na "matrixach" na dole i na górze to takie przesuwadła, z 500 chyba tam tych pokręteł jest):

Obrazek

Vangelis nagrał (sporą część) Chariots of Fire, jeśli takie brzmienie Cię intryguje ;p Sprzęcik wykorzystano też do kontaktu z obcymi w filmie Spielberga Bliskie spotkania trzeciego stopnia. Zagrał w nim na tym jeden z kolesi z firmy ARP, bo producenci ze Spielbergiem nie byli w stanie tego odpalić nawet, nie mówiąc o graniu na tym ;) Syntezator ten przy kręceniu sceny rozjebano, firma produkcyjna się zawinęła zaraz po skończeniu zdjęć i nikt nic nikomu nie był winny, bo podpisujący umowę podmiot już nie istniał.

Od jakiegoś roku 1980 chyba większość syntezatorów jest już cyfrowa, a na te z lat 70 to rzadko kogo stać było pewnie. W naszych czasach, to ten ARP 2500 widziałem, że poszedł jakiś czas temu w dobrym stanie za 273 tysiące złotych w przeliczeniu. Główna różnica między ARP i Moogami jest taka, że kolo który ARP założył miał patent na stabilizowanie pracy tranzystorów zależnie od zmiany temperatury (wcześniej jakieś liczniki Geigera produkował), a Moogi się strasznie rozjeżdżały podobno - rano na próbie brzmi bdb, wieczorem już totalnie co innego i trzeba było stroić. Co pewnie dodaje Moogom jakiejś takiej żywiołowości, że nie są to maszyny idealne, a kapryśne.

Nie wiem w sumie, po co to piszę, ale co mi szkodzi rzucić paroma ciekawostkami, póki je pamiętam.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4438
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#232

deathwhore 3 lata temu

No wpięcie w linię powinno zadziałać, ale mnie zawsze wszyscy tłukli do głowy, że korektor idzie w pętlę razem z efektami modulacyjnymi, czyli między przedwzmacniacz a końcówkę. A dlaczego tak się robi? Nie wiem! :D Ale przy gitarze też się tak robi, że korektor działa w pętli i daje to lepsze rezultaty.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#233

Ryszard 3 lata temu

Uslyszalem magiczne zdanie i już rozumiem. Eq działa "as a recording engine" :)
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#234

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Ryszard pisze:
3 lata temu
Uslyszalem magiczne zdanie i już rozumiem. Eq działa "as a recording engine" :)
Zrodlo-Eq-Piec.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5475
Rejestracja: 6 lata temu

#235

pit 3 lata temu

Ryszard pisze:
3 lata temu
Zastanawia mnie porównanie / zestawienie pierwotnych technik tworzenia elektroniki z tymi dzisiejszymi. Hmmm

P. S.
@@pit - zadaj proszę jakieś dwa albumy, jeden z prehistorii i drugi na 100% "nowoczesny" i wydany dwie godziny temu ;) Kraftwerk vs autechre. Co jest sztuką... Nie, żartuję sobie.
Cluster - Zuckerzeit, Squarepusher - Be Up a Hello
albo Morton Subotnick - Silver Apples of the Moon vs Téléplasmiste - To Kiss Earth Goodbye
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#236

Ryszard 3 lata temu

Czytam sobie i wyszukuje lepszejszych cdków ale z epoki. Marantz, Teac, Sony.... Itp

No i te z lat 80tych czy 90tych to kuwa wciąż 500, 1000, 3000 funtów.... Normalnie padaka...

https://www.ebay.co.uk/itm/Marantz-CD-P ... SwmMBezTCo
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#237

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Wrzuciles line do niezlego wynalazku 8-)

Jak chcesz epokowca to koniecznie poczytaj o dostepnosci laserow.

Moze haslo Pioneer PD-S904 Cie pokieruje w dobra strone.
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#238

Ryszard 3 lata temu

Czytam na szybko i też wszyscy się obsrywajo jakie to cudowne

https://www.ebay.co.uk/c/72102963
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#239

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Karuzela. Dobry wynalazek do pubu, nic poza tym.


Z nowszych grajkow, w normalnej cenie, calkiem niezle sa, podobno, Yamaha CD-S700 i Audiolab 6000CDT. Ten drugi to jest tylko transport wiec trzeba jeszcze pare rubli sypnac. No chyba ze masz DAC to nie trzeba.
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#240

Ryszard 3 lata temu

Nawet nie zauważyłem że to 700 tka ale karuzela? Chyba tylko 1Cd...

Trzeba będzie czytać stronki, robić listę i już jest zajęcie na zimę
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#241

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Pioneer PD-S904
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#242

Kozioł 3 lata temu

Jakbym dał radę sprzedać szybciutko z połowę vinyli i cały ten swój sprzęt to miałbym pomysł na kolejny projekt a nawet dwa.

1. Sypialnia projekt
2. Salon projekt

Technologia i nauka idzie do przodu, sam coraz lepiej czytam ze zrozumieniem... 8-)
I tak ndd, najważniejszym sprzętem wg JA jest pokój czyli wpierwej trzeba by skończyć meblować, no bo mebluje salon ... powoli.
by potem,
kupić drugi najważniejszy sprzęt, nowe głośnie - oczywiście dopasowane do pokoju.

Dlatego najłatwiej byłoby i będzie zacząć od projektu nr. 1 bo tam już wszystko jest. Niestety, moje shelfowe chociaż na kubaturę są odpowiednie to charakterystyką są zbyt *bright* i niestety, mója sypialnia również akustycznie aktywna tywna wna a a
No właśnie, pierwsze mądre spostrzeżenie, aktywne pomieszczenia podbijają tony wysokie i błocka dodają niskim a te wyciszone, sprzyjają niskim i gryzą się z wysokimi. Bass lubi przestrzeń.
Żeby to zmierzyć trzeba umieć klaskać.
Co jeszcze, wattage nie jest dla nas, biedaków, czyli entry level forever, problemem! Co jeszcze, że dochodzę do wniosku że muzyka mietalowa to ciężki kawałek chleba, głównie ze względu na szybkie-niskie częstotliwości. Bo w głośniach wszelakich, czułość wpływa na jakość reprodukcji niskich. Moje np są czułe, tzn grają 90 dB na 1W mocy, i w efekcie bass jest troszkę zrzygany... Do tego charakter samych głośni i pomieszczenia...
Dlatego wszelkie modyfikacje rozstawienia są niezadawalające.

O kablach za £50 to ja zacznę myśleć na samym końcu drogiej drogi...
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#243

Kozioł 3 lata temu

DiabelskiDom pisze:
3 lata temu
ObrazekObrazek

No więc ostatecznie się przeprowadziłem i zakupiłem koniec końców takie coś:

Yamaha A-S501
Yamaha CD-S300
Kokumny Elac BS-U5

Gra zajebiscie, po odsłuchu w salonie i podłączeniu w domu na pierwsze ognie poleciały nowsze Urfausty, Warp Chamber, widoczne na foto Katavasia i Temple Desecration a także Jess and the Ancient Ones i Krolok. Ciepłe, wilgotne brzmienie, czystość i siła (nie, to nie teskt RACowej kapeli, tylko moje wrażenia :D ).

PS. Docelowo będzie stało nieco inaczej, m.in. na tych półkach niżej, ale to jak będę miał powieszony telewizor i przewierconą szafkę z tyłu żeby kable poprowadzić.
Ty, gruby. I jak głośniki teraz rozstawione?
Turris Babylonica e stercore facta est.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4438
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#244

deathwhore 3 lata temu

Pewnie dalej jak wieża filips w prl-owskim salonie.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#245

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Wieza filips w prl-owskim salonie.......
Znafca wszystkich bic,brzmien pierwszych bic,koles ktoremu Lemmy polewal JD,wielki czarodziej internetu,srajasz,on powinien cos o tym wiedziec.

https://www.audiostereo.pl/topic/147765 ... kiej-muzy/

Obrazek

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2430
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#246

CzłowiekMłot 3 lata temu

A jaki kulturalny na tamtym forum. Zupełnie jak nie on...
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4168
Rejestracja: 7 lata temu

#247

DiabelskiDom 3 lata temu

Kolumny stoją dalej na regale, rozsunąłem je tylko maksymalnie do samych brzegów. Tak szczerze? To nie narzekam, a słucham codziennie.

Oczywiście jak mnie najdzie, to zobaczę czy faktycznie będzie to taka różnica, bo też kwestia jest tego typu, że przy obecnym umeblowaniu, to standy poszerzyłyby odległość o jakieś pół metra na stronę, myślę. Dlatego nie ruszyłem tematu te dwa miesiące temu.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#248

Kozioł 3 lata temu

Chyba tutaj...(?)
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5475
Rejestracja: 6 lata temu

#249

pit 3 lata temu

Kozioł pisze:
3 lata temu
Chyba tutaj...(?)
Zajebiste.
Awatar użytkownika
Nekroskop
Tormentor
Posty: 1068
Rejestracja: 4 lata temu

#250

Nekroskop 3 lata temu

Dla wielbicieli ambientów pewnie zajebiste. Wystarczy tylko przyciszyć o jakieś 20dB, nałożyć na to wichury, zamiecie, trąby powietrzne itd. i byłaby płyta roku.

Wróć do „Dyskusje muzyczne”