Awatar użytkownika
Ryszard
Moderator globalny

Wybitne metalowce polskie. Muzykańci, działacze oraz śmieszki.

Ryszard 4 lata temu

Trzeba iść za ciosem i zacząć wypisywać przodowników muzyki szatana w kraju wraz z zasługami, co by wszystkie dzieciaki wiedziały i pamiętały... Albo się śmiały. Można wpisać anegdotę czy wkleić życiorys...
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor

Blind 4 lata temu

Fenris z Northern Plague: wybitny instrumentalista, ma oryginalny pseudonim i ma swoją wizję muzyki. Takich metalowców ta scena potrzebuje.
Gdybym za każdy mózg, którego Belzebóbr nie ma, dostawał złotówkę, to miałbym złotówkę.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor

TITELITURY 4 lata temu

Kostrzewski i Darski. Przekład typowej metaluchowej tępoty par excellance. I nie chodzi mi bynajmniej o poglądy, niech już sobie będą tymi buntownikami przeciwko normom, wszak metal, to nie rurki z kremem i do czegoś zobowiązuje, ale sposób w jaki je wyrażają zawsze przypomina mi, że cechą typowego metalowca jest to, że nie dorasta. Obie panie dały tego przykład w wywiadach u Powiatowego. Darski jak pierdolił coś niczym 15 zbuntowany gówniarz z naszywkami "muzyka przeciwko rasizmowi" i "Him" na kostce o "otwieraniu oczu młodym ludziom muzyką" i innych takich bzdurach, to w mojej piwnicy węgiel zakwitł. Z kolei Kostrzewski przyszedł tam w jakichś śmiesznych brylach, i zachowywał się niczym poeta fin de siecle'u po lobotomii. To było tak żałosne, że nawet ten Powiatowy toczył z niego bekę, chociaż sam jest nie mniejszym przygłupem. Żenujące. Tak, Darski i Kostrzewski są dla mnie najwybitniejszymi działaczami metalowymi. Działają śmieszno i straszno; pełna groteska.

Obrazek
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
dj zakrystian
Tormentor

dj zakrystian 4 lata temu

Kelthuz, aka Węczywór Warraha Harjatugon - spadkobierca Zenka Martyniuka
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz 4 lata temu

A ja zamiast śmieszkować i trollować w temacie zapodam postacie na serio wartościowe - Kyniu z Arachnophobii, która właśnie dogorywa, bo ostatnie 4 materiały wyda i kończy działalność, choć obiło mi się wczoraj od kumpla, że distro chyba się ostanie. Druga postać wartościowa dla sceny to Sova z Malignant Voices. Tych dwóch panów zawsze mocno szanowałem, bo wydają eleganckie materiały, na poziomie i ze świetnymi oprawami.

Jak już przy wytwórniach/distro z rodzimego podwórka jesteśmy to też warto wspomnieć o Eryku z Old Temple, Tomaszu z Under The Sign Of Garazel, no i człowiek legenda czyli Tomasz Krajewski z Pagan Records. To tak na szybko co mi przychodzi do łepetyny.

Z muzykantów to w sumie zawsze lubiłem Ashgana z Blaze Of Perdition, z którym znam się od lat, bo jego gust muzyczny mocno pokrywa się z moim, a także jesteśmy w tym samym wieku no i jakoś tak traktuję go jako bratnią duszę (szczególnie jak sobie pochleję to sobie dysputy potem czasem urządzamy). Naczelnego szydercę IV RP czyli Pawła Marca (także z Blaze Of Perdition) także szanuję i lubię, choć co ciekawe dotąd nie udało nam się jakoś na żywo spotkać i pogadać, a okazje bywały. Duży respekt mam także m.in. do Necrosodoma z Animy Damnaty itp. itd. bo człowiek robi od lat kupę dobrych rzeczy na rodzimej scenie black/death i wkład też ma konkretny, poza tym sympatyczny jegomość.

Chłopaki z KSM/Mgły, kolektywu Let The World Burn i Ślązaki z Infernal War/Voidhanger/Iperyt to także podpory współczesnej sceny black/death metalowej w Polsce, do tego dodam od siebie ekipy Witchmaster i Cultes des Ghoules/Bestial Raids/Doombringer. Część muzyków z tych kapel kiedyś jakoś poznałem w lepszych/gorszych okolicznościach.

Napewno Maria Konopnicka, którego stronę na fejsie śledze na bieżąco, ale w sumie od lat czytuję z przyjemnością jego wywody (bo przez ileś lat byłem stałym gościem na masterfulu, mimo że nigdy tam konta nie miałem). Lubię jego gust i stosunkowo rzadko się z nim nie zgadzam, a poza tym koleś jest takim pociesznym pasjonatem metalu, że jego wpisy brzmią tak jak ja w wieku nastoletnim, odkrywającym ekstremalny metal - po prostu się tym wszystkim jara i cieszy, a to dobrze że na przestrzeni lat nic nie ostudziło jego zapału. U mnie niestety jest odwrotnie.

Od dobrych kilku lat także dużym szacunkiem i sympatią darzę też bdb kolegę Daniela Janisza, który jest ogólnie mocno znany na rodzimej scenie, głównie z powodu udzielania się na wielu grupach/stronach, posiadającego ogromne i rozległe znajomości, a także zaliczającego koncerty na potęgę. Wczoraj zresztą na koncercie też się widzieliśmy i zapewne na Black Witchery w Łodzi też się ponownie spotkamy. Aha, kolekcjoner z niego naprawdę konkretny :)

Z pobudek realizatorskich natomiast cenię bardzo Nihila z Furii i Mikołaja z Mgły, którzy naprawdę kawał dobrej roboty odwalili, tworząc coś co można określić mianem "polskiego brzmienia" przynajmniej pod kątem współczesnego black metalu.

Co do śmieszków to napewno chłopaki z Chaos Vault, których chętnie czytuję, bo fajne wałki wrzucają na fejsie, dobre recenzje i newsy zapodają, a poza tym mają dość szydercze poczucie humoru, a to lubię. Lubiłem też czytywać swego czasu posty Andrzeja Nowaka, dawnego wokalistę Outre, a także słynnego Mirka Tunelarza z fanpage Dziemdział i Mirek, bdb koledzy, czy jakoś tak (obecnie Chuje Typy). Bo pisywał w moim stylu jak się uleje, tzn. opisywał brutalnie rzeczywistość ludzkich spierdolin na co dzień, z którymi mijał się w miejscach publicznych itp. itd. Bardzo w sedno, bardzo dosadnie i konkretnie.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 4 lata temu

titelitury to tak w ramach pozdrowień, za wkład twórczy czy działaczostwo? xD
Destroy their modern metal and bang your fucking head
dj zakrystian
Tormentor

Tomasz Dziubiński też chyba wiele zrobił dla swojskiego metalu 8-)
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Ryszard
Moderator globalny

Ryszard 4 lata temu

dj zakrystian pisze:
4 lata temu
Zrobił czy zarobił?
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 4 lata temu

Ryszard pisze:
4 lata temu
dj zakrystian pisze:
4 lata temu
Zrobił czy zarobił?
a to się wyklucza?
dj zakrystian
Tormentor

Ryszard pisze:
4 lata temu
dj zakrystian pisze:
4 lata temu
Zrobił czy zarobił?
Zarobił, ale i wypromował wiele nazw. Kostrzewski nawet w jednym tekście nawiązał do chciwości Dziuby, nazywając go glistą :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ryszard
Moderator globalny

Ryszard 4 lata temu

dj zakrystian pisze:
4 lata temu
Ryszard pisze:
4 lata temu
dj zakrystian pisze:
4 lata temu
Zrobił czy zarobił?
Zarobił, ale i wypromował wiele nazw. Kostrzewski nawet w jednym tekście nawiązał do chciwości Dziuby, nazywając go glistą :mrgreen:
Coz. Dziube kazdy znaaaa aaaaaa!!!
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor

TITELITURY 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
Nie ogarniam szczerze mówiąc o co Ci chodzi, ale może być. :D Jeszcze rozbawił mnie kiedyś Eryczek z Watain, kiedy twierdził, że ludzie powinni się ciąć, bo "ciało, to świątynia Jahwe". Generalnie kurwa, człowiek odkrywa tę muzykę, jara się nią jakby cipkę po raz pierwszy na żywo zobaczył, a potem przychodzi dystans do "ideologii" i kiedy spotyka się kogoś w swoim wieku, kto wciąż te dyrdymały traktuje poważnie, to trudno wytrzymać ze śmiechu. Dlatego mógłbym wrzucić tu ksywkę/ nazwisko prawie każdego muzyka metalowego, który kiedykolwiek udzielił jakiegokolwiek wywiadu. Nawet Dolana i te tabuny amerykańskich metalowców, którzy w kraju, gdzie można sobie nawet nagrywać parodię hymnu narodowego ( Master ), nadal pierdolą, że mają ograniczoną wolność słowa i panuje tam faszyzm, bo zamiast czarnucha o muzułmańskich korzeniach, ludzie w demokratycznych wyborach wybrali WASPa. Albo Norwegów w zsekularozyowanym do cna, protestanckim kraju, pełnym muzułmanów, którzy wciąż walczą z katolicyzmem, albo... ech, można pisać i pisać. Metalowiec, to najlepiej jak się skupi na muzyce.

Amen.
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny

Nucleator 4 lata temu

Ja osobiście dorzuciłbym Leszka Wojnicza-Sianożęckiego. Robi zajebiste czasopismo Oldschool Metal Maniac, wydaje reedycje różnych ciekawych materiałów z polskiego podziemia, o których mało kto pamięta i wspiera nowych adeptów metalu jak Roadhog choćby. Inna sprawa, że z niektórych jego tekstów z OMM czy poz na zdjęciach ze śmiechu nie wyrabiam. Tak jak @Wędrowycz muszę wspomnieć o Marii, która faktycznie zachowuje się jak nastolatek i płyt ma bez liku. No i o Adamie Grzance też wypada wspomnieć, bo promuje muzykę metalową i jest w to naprawdę zaangażowany.

Niektórych zaskoczę, ale wspomnę jeszcze o Rafale Monastyrskim z Metal Hammera. Pismo jakie jest, takie jest, ale pierwiastek metalowy w tym periodyku to była jego zasługa. Ponadto sporo zacnych bandów takich jak Thergothon, Sacramentum, Sentinel Beast, Sabbat czy Depressive Age poznałem dzięki jego rubryce "Mało znane, mało grane".
Ryszard pisze:
3 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 4 lata temu

@Nucleator foty z sesji zdjęciowych Holy Death powinny Ci przypaść do gustu ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz 4 lata temu

^up, cycki i black metal to zawsze było dobre połączenie :D
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 4 lata temu

Drugi od lewej pan ewidentnie się z Tobą zgadza :)
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor

TITELITURY 4 lata temu

Nie no, to jest Panowie typowy masowokulturowy kicz. Przecież seks i przemoc są dwoma biegunami, wokół których wszystko oscyluje. To tutaj jest śmiechowe, ale to taka konwencja. Ja tam osoby ze zdjęcia rozgrzeszam, choć tego drugiego od lewej ewidentnie ktoś szydłem w zadek ekscytuje. A ten w "Venom" jakby zastanawiał się, co też u licha ciężkiego tu przed nim leży ? Z czym to się je ?
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
Drugi od lewej pan ewidentnie się z Tobą zgadza :)
Haha, ta mina, o kurwa :D dopiero obczaiłem po Twoim komentarzu xD
Odium Humani Generis
MVA

MVA 4 lata temu

TITELITURY pisze:
4 lata temu
yog pisze:
4 lata temu
Nie ogarniam szczerze mówiąc o co Ci chodzi, ale może być. :D Jeszcze rozbawił mnie kiedyś Eryczek z Watain, kiedy twierdził, że ludzie powinni się ciąć, bo "ciało, to świątynia Jahwe". Generalnie kurwa, człowiek odkrywa tę muzykę, jara się nią jakby cipkę po raz pierwszy na żywo zobaczył, a potem przychodzi dystans do "ideologii" i kiedy spotyka się kogoś w swoim wieku, kto wciąż te dyrdymały traktuje poważnie, to trudno wytrzymać ze śmiechu. Dlatego mógłbym wrzucić tu ksywkę/ nazwisko prawie każdego muzyka metalowego, który kiedykolwiek udzielił jakiegokolwiek wywiadu. Nawet Dolana i te tabuny amerykańskich metalowców, którzy w kraju, gdzie można sobie nawet nagrywać parodię hymnu narodowego ( Master ), nadal pierdolą, że mają ograniczoną wolność słowa i panuje tam faszyzm, bo zamiast czarnucha o muzułmańskich korzeniach, ludzie w demokratycznych wyborach wybrali WASPa. Albo Norwegów w zsekularozyowanym do cna, protestanckim kraju, pełnym muzułmanów, którzy wciąż walczą z katolicyzmem, albo... ech, można pisać i pisać. Metalowiec, to najlepiej jak się skupi na muzyce.

Amen.
+10000000

Wróć do „Dyskusje muzyczne”