Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor

Re: Papierowy metal. Literatura, prasa itp

porwanie w satanistanie 6 mies. temu

yog pisze:
6 mies. temu
Swoją drogą, odnośnie samej Ewolucji Kultu to nie wiem, może się mylę, ale mam wrażenie, że pan tłumacz tego, Bartosz Donarski, to za chuja pojęcia o black metalu nie ma, a przynajmniej nieszczególne, bo notorycznie albumy czy utwory nazywa inaczej, niż się zwą faktycznie, a rekord pobił nazywając z 5-cio krotnie debiut Sigh Scorn Death. No chyba, że najebany to tłumaczył, to wtedy przepraszam.
Z językiem polskim też ma problemy, ewidentnie przerastają go imiesłowy i notorycznie sadzi babole typu "idąc do szkoły świeciło słońce".
Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny

Zsamot 5 mies. temu

HUMAN pisze:
6 mies. temu
7 Gates powraca !!!
Skąd te info??? A na fejsie jest info. Bardzo dobrze.

Musick Magazine kupiony. Do tego przyszłą mi książka o Metal Blade
"Dla dobra metalu. Historia Metal Blade Records" to pełna historia wytwórni Metal Blade napisana przez Briana Slagela założyciela i wieloletniego szefa wytwórni. Od skromnych początków związanych z redagowaniem fanzine'a i organizowaniem lokalnych koncertów po próbę rozpropagowania kalifornijskiej sceny metalowej poprzez wydanie składanki Metal Massacre. Historia fascynacji NWOBHM, thrashem, death metalem oraz historia problemów finansowych, złych decyzji, niespotykanego szczęścia i dobrej ręki do zespołów. Pośrednio historia takich zespołów jak Slayer, Metallica, Armored Saint, Fates Warning, Gwar i Amon Amarth, Cannibal Corpse czy również Immolation, Mercyful Fate i King Diamond (to Slagel namówił ich do reaktywacji), Unearth, Cirith Ungol i wielu wielu innych z kilku dekad funkcjonowania wytwórni. Całość napisana lekkim, rzeczowym językiem Slagela uzupełnionego o wypowiedzi muzyków i współpracowników Briana, którzy nie zawsze odmalowują funkcjonowanie wytwórni w samych superlatywach. Generalnie jest to książka o realizacji własnej pasji i stworzenia z niej sposobu na życie. Historia Metal Blade Records to również w dużej mierze historii amerykańskiego metalu i biznesu muzycznego. Losy wytwórni zresztą biegną niejako równolegle do podobnie układających się dziejów Earache - chociażby sojusz z majorsami, mający miejsce w zasadzie niemal w tym samym czasie. Przy czym Metal Blade, jako bardziej otwarty na mainstream zdołał lepiej wkroczyć w XXI wiek.

DLA DOBRA METALU. Historia Metal Blade Records
Autor: Brian Slagel, współpraca Mark Eglington
Przedmowa: Lars Ulrich
Tłumaczenie: Jakub Kozłowski

Wydawnictwo In Rock
Stron: 316 + 8 stron wkładka ze zdjęciami
Format: 145x205 mm
Oprawa twarda
Cena detaliczna: 49,90 zł
i ponadto zamówiłem dwie pozycje o Motorhead.
Allah jest wielki, ale B-52 też jest duży.
deathwhore
Tormentor

deathwhore 3 mies. temu

Obrazek

Najlepszy z aktualnych polskich zinów powraca.
Nebiros pisze:
10 mies. temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor

Belzebóbr 3 mies. temu

Kurwa jakie podziemie, pewnie piszą to na maszynie i dają gwarancję jakości w postaci odcisku palca wyciągniętego z dupy.
Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny

Zsamot 3 mies. temu

Tylko kiedy???
deathwhore
Tormentor

deathwhore 3 mies. temu

Co kiedy?
Nebiros pisze:
10 mies. temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 3 mies. temu

Sądząc po okładce, to pewnie w maju!
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Szajtan

Szajtan 3 mies. temu

Z dużą radością przekazuję tę wieść wszystkim metal-maniakom 🤘😈🤘

Awatar użytkownika
Ryszard
Moderator globalny

Ryszard 2 mies. temu

!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny

Zsamot 2 mies. temu

Szajtan pisze:
3 mies. temu
Z dużą radością przekazuję tę wieść wszystkim metal-maniakom 🤘😈🤘

Musick jak zawsze bardzo dobry numer. Nowy Noise zapowiada się rewelacyjnie, ale niestety wmawiam sobie, że jeden periodyk mi starczy. Poza tym tam czasem to 40% rzeczy jest dla mnie. Acz poziom samej gazety totalnie czołówka krajowa ( i pewnie nie tylko)...
Awatar użytkownika
bogusz

bogusz 2 mies. temu

Może kogoś zainteresuje.

Do kupienia na vesper.pl

Twarda oprawa

424 strony - 33pln

Obrazek
Książka „Ryk Bestii” opowiada historię trzydziestu lat istnienia metalu. Publikacja została oparta na ponad stu wywiadach z członkami Black Sabbath, Judas Priest, Iron Maiden, Metalliki, Megadeth, Napalm Death, Death, Carcass, Entombed oraz pozostałymi członkami najważniejszych zespołów, tak z obrębu heavy metalu, jak i thrash i death metalu.

Wbrew powszechnemu przekonaniu muzyka metalowa nigdy, w całym okresie swego istnienia, nie straciła nic ze swojej siły wyrazu. Nawet w latach kryzysu, gdy komercyjne triumfy święciły zespoły grunge’owe a później nu-metalowe, tradycyjny i wywodzący się z podziemia metal wciąż łączył miliony oddanych muzyce fascynatów. Co jednak dziwne, nigdy nie powstało dokładne i pełne opracowanie historii tego, tak ważnego dla milionów fanów, gatunku muzycznego. Aż do tej pory.

Książka „Ryk bestii”, której narracja opiera się na informacjach czerpanych bezpośrednio od muzyków zaangażowanych w kształtowanie sceny metalowej, zawiera przegląd rozwoju gatunku w ostatnich trzydziestu latach jego istnienia. Autor książki dąży do zrozumienia i opisania losów tych, którzy metal stworzyli i poprowadzili tak różnorodnymi ścieżkami rozwoju. Znajdziecie tutaj wszystko – początkowe losy takich filarów metalu jak Lars Ulrich, Dave Mustaine czy Trey Azagthoth, Chuck Schuldiner po okres wyprzedanych stadionów, prosperity największych zespołów i ekscesy tworzących je muzyków. Od korzeni heavy metalu w dziełach przełomowych grup, takich jak Black Sabbath i Led Zeppelin, po hair metal atakujący widza wprost z kanału MTV, sądowe kontrowersje, rozwój death metalu, doom, mroczne początki black metalu czy sukces festiwali i eskalację nu-metalowej mody. „Ryk bestii” daje pełen wgląd w historię tej trudnej w odbiorze, ale satysfakcjonującej i pełnej emocji ekstremalnej muzyki.
Opis ze strony wydawnictwa.
o.p.v.e.a
Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny

Zsamot 2 mies. temu

Ja biorę, cena przednia. A zapowiada się ciekawie.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 2 mies. temu

Tam w Vesper w tej cenie jest też ta historia Metal Blade jakby co.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
bogusz

bogusz 2 mies. temu

o MB dawno kupiona - czeka na półce na swoja kolej :)
o.p.v.e.a
Awatar użytkownika
Szajtan

Szajtan 2 mies. temu

Z nowym numerem powraca INFERNAL DEATH zine!

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny

Zsamot 2 mies. temu

O Metal Blade kupiona, za parę dni mam w planach ją machnąć.

Wróć do „Dyskusje muzyczne”