Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17568
Rejestracja: 7 lata temu

Krautrock: The Rebirth of Germany [FILM]

yog 6 lata temu

Z winy jebanego @Pan Efilnikufesina zacząłem oglądać dokument o krautrocku, bo przecież 2:30 w nocy to odpowiednia pora na takie rozrywki, a ten dokument BBC zapowiada się zajebiście:



Obejrzawszy - bardzo fascynujący dokument. Jeden z najrozsądniej i najgłębiej zrealizowanych dokumencików, jakie widziałem.

Amon Düül II, Popol Vuh, Kraftwerk, Faust, Can, Cluster, Neu!, Harmonia, Tangerine Dream itp. hordy tu opowiadają swe losy.

Mądre ćpuny z kolesi, na betoniarkach grają, Iggy Pop opowiada o kupowaniu szparagów z typem z Kraftwerka i ogólnie sporo ciekawych historii, koncepcji, a wszystko to zanurzone w niemieckiej rzeczywistości lat 60. Aż mam chęć pięćset płyt tych zespołów przekopać.

Fani kina też znajdą coś dla siebie, jako że taki Wim Wenders zaczynał od nagrywania koncertów Amon Duul II, a i koncerty odwiedzał Fassbinder, o Wernerze Herzogu już nie wspominając.

Bardzo mi przypadła do gustu zapowiedź koncertu Tangerine Dream w katedrze w Coventry - z grubsza: 40 years ago they came with bombs, now they come with synthesizers.

btw, Faust dostał kontrakt z niemieckim Polydor, bo szukali "elektronicznych Beatlesów" :D :D Trochę się zdziwili.
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Tagi:
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5534
Rejestracja: 6 lata temu

pit 6 lata temu

Elvis grał schlager - Moebius

Goście z Can wypadają najlepiej - Czukay polujący na bogate laski, bóg każe grać Liebezeitowi monotonnie, Suzuki niczego nie pamięta.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17568
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

*spotykają losowego typa włóczącego się na kolanach pod klubem*
- Chciałbyś być wokalistą na naszym koncercie? Jest wyprzedany.
- Jasne
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5534
Rejestracja: 6 lata temu

pit 6 lata temu

Tangerine Dream i ban na granie w katolickich świątyniach, przez co zrobili karierę wśród anglikanów. ;)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17568
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

pit pisze:
6 lata temu
Tangerine Dream i ban na granie w katolickich świątyniach, przez co zrobili karierę wśród anglikanów. ;)
Ogólnie to jest gruba historia zawierająca w sobie devil worship i egzorcyzmy :D
youtubowy komentator pisze:History: When the group appeared at the Reims Cathedral, an audience of 6000 were confronted with a punishing lack of toilet facilities, and, quite reasonably, took the logical step of urinating over the building. The Cathedral authorities were so enraged that TD's followers were accused of devil workhip and the building exorcised. This was the scandal.

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3983
Rejestracja: 7 lata temu

Pioniere 6 lata temu

Grube kapele, to i gruba historia.

Jak dla mnie to Faust był pierwszym prekursorem Goregrind, gdyż jako pierwszy jeszcze na demosach grubo ponad dekadę przed Carcass, zaczął używać harmonizera do przetwarzania wokali, co brzmiało jak lata później w rzeczonym Carcass.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17568
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 lata temu

Najlepsze to jest jak koleś z Faust uznaje, że lubi dźwięk betoniarki, więc zagra na betoniarce i to zajebiste jest :D Wokal wzbogacony o echo z kręcącej się betoniary też przedni patent ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

Pan Efilnikufesin 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
Z winy jebanego @Pan Efilnikufesina zacząłem oglądać dokument o krautrocku, bo przecież 2:30 w nocy to odpowiednia pora na takie rozrywki, a ten dokument BBC zapowiada się zajebiście:



Obejrzawszy - bardzo fascynujący dokument. Jeden z najrozsądniej i najgłębiej zrealizowanych dokumencików, jakie widziałem.

Amon Düül II, Popol Vuh, Kraftwerk, Faust, Can, Cluster, Neu!, Harmonia, Tangerine Dream itp. hordy tu opowiadają swe losy.

Mądre ćpuny z kolesi, na betoniarkach grają, Iggy Pop opowiada o kupowaniu szparagów z typem z Kraftwerka i ogólnie sporo ciekawych historii, koncepcji, a wszystko to zanurzone w niemieckiej rzeczywistości lat 60. Aż mam chęć pięćset płyt tych zespołów przekopać.

Fani kina też znajdą coś dla siebie, jako że taki Wim Wenders zaczynał od nagrywania koncertów Amon Duul II, a i koncerty odwiedzał Fassbinder, o Wernerze Herzogu już nie wspominając.

Bardzo mi przypadła do gustu zapowiedź koncertu Tangerine Dream w katedrze w Coventry - z grubsza: 40 years ago they came with bombs, now they come with synthesizers.

btw, Faust dostał kontrakt z niemieckim Polydor, bo szukali "elektronicznych Beatlesów" :D :D Trochę się zdziwili.
No kurwa, jak rozdać to grubo od razu :D
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5534
Rejestracja: 6 lata temu

pit 6 lata temu



- jeden z praojców krautrocka, przybysz z Syriusza i honorowy członek Coil

- Po co zapisałeś te nuty których i tak nikt nie usłyszy?
Stockhausen: Nie chciałem żeby ktoś je usłyszał, po prostu chciałem "błłzzzz..."

Wróć do „Dyskusje muzyczne”