Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Re: NAJWAŻNIEJSZE ALBUMY, GENEZA I ROZWÓJ METALU WSZELAKIEGO, a nawet właściwego

Pioniere tydzień temu

Voivod jest również ważnym wpływowym zespołem i nawet znacznie ważniejszym od Venom.
Awatar użytkownika
Pan Efilnikufesin
Tormentor

Pan Efilnikufesin tydzień temu

Pioniere pisze:
tydzień temu
Voivod jest również ważnym wpływowym zespołem i nawet znacznie ważniejszym od Venom.
Potrafisz cos madrego napisac!
Lubię plakaty o treści szatanistycznej.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor

Kozioł tydzień temu

666%
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor

kurz tydzień temu

deathwhore pisze:
tydzień temu
Heavy Tide znasz? Zajebiste. A Sir Lord Baltimore to już tak za metal można na luzie uznać.
High Tide muzycznie pierwszy album z 69 roku ma naprawdę ciężkie, fajne momenty i zaprawdę ciężko ich nie uznawać za protoplastów metalu. Pytanie tylko, kto ich słuchał 10/15 lat później? Mam wrażenie, że pewien powrót do „mody” na ciężkiego, psychodelicznego rocka z tamtych lat nastąpił całkiem niedawno. Mówię oczywiście o tych mniej znanych kapelach, bo wiadomo tuzy były, są i będą lubiane zawsze.

Lord Baltimore chyba jednak bardziej znany, podobnie jak wspomniany przez ciebie Atomic Rooster (chociaż w ich przypadku tego ciężaru za dużo nie było, bardziej wizualnie z okładki najlepszego albumu mogli być pewnym wzorem dla metalowej braci).

Hard Stuff nie znam, zamierzam poznać.

Na koniec o wokalach z tego okresu; niestety znakomita większość jest mega chujowa, piosenkowa, jak dla mnie nijaka. Gillanów, Plantów, Ozzych czy Burków Shelleyów (tak, tak!!!) było niewielu.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere tydzień temu

@kurz skupmy się na metalu
deathwhore
Tormentor

deathwhore tydzień temu

Jebanie Venom, bo nie zagrali nic więcej niż Motorhead, to jakby jebać po Motorhead, że całą karierę Lemmy nie wyszedł poza kilka patentów Budgie, tylko grając prościej.

Można też powiedzieć, że Venom to taki Motorhead, tylko nie tak nudny :D
Nebiros pisze:
rok temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor

kurz tydzień temu

Pioniere pisze:
tydzień temu
@kurz skupmy się na metalu
Ależ Pioni, ja się skupiam na metalu! Dotarcie do tej iskry, iskier - które to ten metal zapoczątkowały to bardzo mocno fascynujące jest! Nie wierzę, że w tej kwestii nie przyznasz mi racji. A że przy okazji piszę o kilku pobocznych sprawach, to liczę na to, że mi osobiście wybaczysz.

Odnośnie Motorhead, nie moja bajka, mogę posłuchać składaka przebojów raz na jakiś czas. A co popchnęło metal do jego „zbrutalizowanej” wersji, przede wszystkim DM, to wątpię w ten wpływ Venom, raczej był to naturalny proces, bez wielkich kroków/grup.

Bez głupich żartów odnośnie lubienia czy nie, słuchania lub nie, pomysł wyjścia na ubitą ziemie i stoczenia bohaterskiej walki, ostatecznie, poprzez sąd boży (przepraszam, oczywiście diabelski!), która opcja ma rację, jest naprawdę fajną ideą.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog tydzień temu

A Possessed czy demówkowe Death to daleko ma do Venom? Początki death metalu to tak samo absurdalna otoczka, jak ta w Venom. Na poprzedniej stronie był wrzucony plakacik z Exodusem i czymśtam, dwa lata i rok wcześniej w USA i Europie to tak wyglądało:

ObrazekObrazek
Nie wiem, może bez Venom by było tak samo z ekstremalnym metalem. Ja tam osobiście w to bardzo szczerze wątpię. Nie tak szczerze, ale wątpię też w to, że taki Sir Lord Baltimore czy inny Atomic Rooster był w erze przed-internetowej jakiś szerzej znany.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny

CzłowiekMłot tydzień temu

Mieli dobre plecy to podtrzymywali kult na występach z młodymi. W telewizji nie mówili o tym. Wciąż piszemy o metalu, rocku, żadnego offtopa nie zauważyłem w temacie 😁
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere tydzień temu

Spróbujcie odbić trochę dalej, niż doszukiwanie się wśród Rockersów pierwszych podobnych do metalu riffów, czy nut - w stronę czegoś, co ten metal rzeczywiście tworzyło. Nikt nie pisze tu o jego rozwoju, a jedynie podwalinach, gdzie tego metalu jeszcze nie ma - a te już zdaje się ustaliliśmy, ale co dalej oprócz Budgie, Black Sabbath, Venom, Voivod, Metallica, czy Slayer. Gdzie powstał Doom, gdzie z Heavy i Hardcore Punka zrodził się Thrash, a gdzie z tegoż rozwinął się już pełnoprawny Death Metal, Black Metal itd. - to znacznie ciekawsze zagadnienia, niż rzucenie tych kilku nazw, jeszcze lub zupełnie nie metalowych grup.
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny

CzłowiekMłot tydzień temu

To wszystko umowne, myślę, że na żadne z tych pytań nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy inaczej zaczynał, coś innego przeczytał, prawda (o ile jest takowa) leży gdzieś pośrodku.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere tydzień temu

Z tym, że nikt jej tu nawet nie próbuje przedstawić - a tak każdy podałby swoją i czytający, by ją już jakoś wypośrodkowali. Geneza zalążka metalu, zdaje się już jest, teraz powinno być nieco o rozwoju, a nie w koło tylko, mało mające wspólnego z metalem, rockowe przygrywki i szkalowanie Venom, który pojawił się tu nie bez przyczyny (niezależnie od tego, jak lubiący i nielubiący ich muzy ją postrzegają).
Derelict Machine

Derelict Machine 5 dni temu

Pioniere pisze:
tydzień temu
Spróbujcie odbić trochę dalej, niż doszukiwanie się wśród Rockersów pierwszych podobnych do metalu riffów, czy nut - w stronę czegoś, co ten metal rzeczywiście tworzyło. Nikt nie pisze tu o jego rozwoju, a jedynie podwalinach, gdzie tego metalu jeszcze nie ma - a te już zdaje się ustaliliśmy, ale co dalej oprócz Budgie, Black Sabbath, Venom, Voivod, Metallica, czy Slayer. Gdzie powstał Doom, gdzie z Heavy i Hardcore Punka zrodził się Thrash, a gdzie z tegoż rozwinął się już pełnoprawny Death Metal, Black Metal itd. - to znacznie ciekawsze zagadnienia, niż rzucenie tych kilku nazw, jeszcze lub zupełnie nie metalowych grup.
Trochę nie wiem na chuj drążyć temat. Wydaje mi się, że zostało powiedziane już prawie wszystko.

Pierwszy album Black Sabbath oraz pięć kolejnych to biblia metalu. Doom wywodzi się stamtąd. Później na listę należałoby wrzucić Judas Priest (za Dissident Aggressor chociażby), Motorhead, pierwszy Venom (na którym to słychać najbardziej wpływ Motorhead), drugi Venom, Discharge - HNSNSN. I tyle, koniec wyliczanki.

Zarówno thrash, hardcore i black metal mają korzenie w tym.

A o tym, od kogo najbardziej zrzynała metaliczka i następne zespoły, to już sobie mogą stare metale dyskutować przy wódce i ogórkach.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere 5 dni temu

I mnie o tą "wódkę i ogórki" się rozchodzi.
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny

pp3088 5 dni temu

Nie było by metalu gdyby dawno dawno temu pewien pierdolony kręgowiec nie wymyśliły sobie wyjścia na ląd, zmuszając nas wszystkich do wiecznej agonii na tej planecie!

Ruch poparcia bezkręgowców góra(i nie chodzi mi tu o Gowina).
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor

Kozioł 5 dni temu

Ja to bym zestawił jakieś przełomy sprzętowe i technologiczne z rozwojem gatunków... Eksperymentatorzy np. Z nieludzi, pierwszy distortion effect, piec itp. Les paul od Fender. Może jeszcze pierwsi jezzowi a potem rockowi gitarowi szrederzy.... Znowu Les Paul
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere 5 dni temu

Robi się ciekawiej :)
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor

Kozioł 2 dni temu

Ciekawiej... Ciekawe czy ciekawostka, słowo. Chcesz zacząć od ciekawostek? To może trochę ciekawostek historycznych ;)

https://amysmusicinsociety.weebly.com/h ... ology.html
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere 2 dni temu

A gdzie w tej ciekawostce jakieś odnośniki do wpływu na muzykę metalowa? Inaczej nie ma to sensu.

Wróć do „Dyskusje muzyczne”