Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor

Re: Polecanki!

Szajtan miesiąc temu

Mniam mniam, dwójeczka Nexwomb. Duet z Oregonu po raz drugi zalewa nas ciekłą smołą pod wysokim ciśnieniem. Traktowani jesteśmy graniem na zdecydowanie wysokich obrotach, w klimacie z okolic Ross Bay Cult Eternal, niebywale gęstym, niemelodyjnym, nic nowego nie wnoszącym do kanonu war metalu, na wskroś wtórnym… Mocarnie zadymiona, w chuj duszna napierdalanka z głębokim, wyrzygującym okrężnicę wokalem i mocno podbitą sekcją rytmiczną. Gitarowe harmonie to wojenna poezja, mogąca być inspiracją dla niejednego operatora ciężkiego karabinu maszynowego.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
deathwhore
Tormentor

deathwhore miesiąc temu

Ot, taka ciekawostka z Florydy. Mieczysław na wokalu.
Nebiros pisze:
3 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor

Szajtan miesiąc temu

Taki metal śmierci uwielbiam i mogę do niego wracać bez kręcenia nosem. Jak ktoś nie słyszał, to polecam. To nie jest zwykły death metal, to wyjątkowy przekaz z drugiego krańca świata.
Jak uwielbiacie Ulcerate czy Portal – to Convulsing jest dla was.
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor

TITELITURY miesiąc temu

Lykoponton, pierdolonton { borze, co za debila nazwa} to taki twór z USA z gościem z Blood Incantation, który tutaj gra wraz z mrocznymi kolegami industrialny black metal, momentami zaciągnięty riffem żywcem podpierdolonym kapeli grającej o kosmitach, co tylko nadaje muzyce charakteru. Do tego mamy umpa - umpa, szlifierki ( @pit!) i jakieś ambienty. W sumie nieco kojarzy mnie się z projektem Mrtvi, który tu (wraz z Ryszardem) polecałem. Jak zwykle polski awangardowy BM wypada przy tym jak chuj do szczania i nawet Siksa tu nie pomoże. Na koncie jeden materiał, ale w drodze drugi z okładką, która bardzo, bardzo mi się podoba.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit miesiąc temu

Te dwa kawałki są obiecujące. Death metal na imdowych beatach? Niech będzie.

Awatar użytkownika
kurz
Tormentor

kurz 3 tyg. temu

Nie pamiętam, w którym miejscu @Pioniere to polecał, to wklejam tutaj.
Cassiber Man or Monkey na wstępie od razu zaznaczę, że to jedna z najlepszych polecanek od tego pana, co czasem zachowuje się jak połączenie schizofrenika z kapryśnym dzieckiem, mającym zadatki na psychopatycznego kłamcę. No ale dość tych osobistych komplementów.
Muza to pogranicze zwariowanego rocka, post-punka, free jazzu, noise. Totalnie bezkompromisowa improwizacja, coś jakby kilku świetnych muzyków weszło do studia, wzięło wszystko co było do wzięcia, ze szczególnym uwzględnieniem heroiny, LSD, poprawiło amfą i zaczęło grać.
Ktoś, kto zna twórczość kolesi mógłby im założyć temat.

Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 3 tyg. temu

Dziwny post, jak na polecankę, po tym wstępie odechciało mi się dalej czytać.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere 3 tyg. temu

Debiutancka EP-ka pochodzącego z Berlina Terminal Filth, muzycznie utrzymana w klimatach: stenchcore, death metal, crust punk
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor

Szajtan 3 tyg. temu

Anticreation to pochodzący z Grecji duet, w skład którego wchodzi typ pogrywający również w Merciless Crucifixion, Vomit Church, Respawn The Plague, czy też Burial Hordes. Materiał ten jest miodzio i cacy, o ile ktoś oczywiście lubi smolistą i gruzowatą miksturę death oraz black metalu. Z jednej strony niedaleko tym dźwiękom do IMMOLATION, DEAD CONGREGATION czy INCANTATION, z drugiej jest też coś z greckiego black metalu. Anticreation oczywiście nie zapodaje niczego nowego, ale robi to na tyle rzetelnie i zdaje się, że szczerze, iż przekona do siebie kilku maniaków. Zasługują na uwagę mimo wielości podobnych produkcji wokół nas. Wygląda na to, że mamy, obok DEAD CONGREGATION, kolejnego mocarza w kategorii greckiego death metalu.
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor

brzask 2 tyg. temu

2 dosyć świeże albumy raw bm które w ostatnich dniach wpadły mi w ucho

https://asrarlabel.net/shop
'napuchną mną drzewa'
'Od dobrych kilku lat...'
'The cult of Heroes our religion, our world is one of strife
Nature our new righteous order, Free and Proud and Wild'
'There's something growing in the trees
I think it's a different me'
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere 2 tyg. temu

Australijczycy z Shitgrinder przyjebali konkretnym grindcorem:

Awatar użytkownika
kurz
Tormentor

kurz 2 tyg. temu

Co my tu słyszymy?
Kakofonia ubrana w spójne ramy? Sądzę, że tak.
Noisy, sprzęgi, pogłosy, gwałtowny free jazz, a może gwałtowny free rock? Tak.
Brutal Prog. Tak.

Uwaga! Produkcja Kevin Martin, w swojej stajni Pathological Records. 1994 god.

Miałem tego nie dodawać, ale nie dałem rady się powstrzymać; jak to mówią niektóre metalowce z foruma, nie dla wrażliwych uszek, albo jeszcze lepiej nie dla pizdeuszy.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit 2 tyg. temu

I Beny Green na basie, z tego tam, no, Godflesh.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor

Vortex tydzień temu

Konkret progresywnego metalu od niemieckiego weterana, Andy'ego Schmidt'a i jego dziecka, czyli Disillusion.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
perun

perun 4 dni temu

Dodam od siebie cegiełkę: death metal prosty jak drut, bez innowacji i wyszukanych eksperymentów - czy to produkcyjnych czy kompozycyjnych. Ale jest ogień!

Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor

Szajtan 3 dni temu

Jeżeli jakaś płyta ukazuje się nakładem Northern Heritage Records, to w ciemno można zakładać dwie rzeczy. Po pierwsze, że będzie to black metal. I po drugie, że będzie to rzecz na najwyższym poziomie. Nie inaczej jest w przypadku debiutanckiego krążka, pochodzącego z krainy tysiąca jezior, Apogeion. Tym razem nie jest to jednak chłodne, oparte na charakterystycznie melodyjnym dla tego kraju rzeźbieniu w tremolo, charakterystycznych dla drugiej fali. Są to dźwięki o wiele bardziej masywne i monumentalne, którym bliżej do twórczości spod znaku ARCHGOAT. Nie jest to może muzyka odkrywcza, jednak w kategorii Black Metal zdecydowanie wybijająca się ponad przeciętność.

Wróć do „Dyskusje muzyczne”