Awatar użytkownika
kurz
Tormentor

Re:

kurz miesiąc temu

Belzebóbr pisze:
miesiąc temu
@kurz za dźwięk przez bt nie poręczę, bo sam nie używam. Mogę sprawdzić na forum audio co jest polecane. Zastanawiam się, bo kojarzę takie dac/ampy z bt jak Shanling Up4, ale widziałem je w konfiguracji - bt z telefonu a one podpięte ze słuchawkami. I pytanie czy również działają jako usb dac podpięte do telefonu, wówczas pewnie taki Shanling UP4 byłby warty uwagi. Bo z droższych sprzętów na pewno FiiO Q5S ma BT, a także iFi Audio xCan, ale to w obu wypadkach wydatek 1,5 tys. zł.
dzięki, obadam sprawę - ale na pewno nie 1,5 tys. ))
Awatar użytkownika
Nekroskop
Tormentor

Nekroskop miesiąc temu

Ja FIIO nie polecam. Miałem od nich odtwarzacz (M9), który opyliłem na Ebayu. Dźwięk dość nudny – jasny, zwyczajny, mało dynamiczny, neutralny bas. Niby było słychać dobrą rozdzielczość, ale jednocześnie zero ekscytacji. Lubię neutralny dźwięk, bez sztucznych fajerwerków, który mogę sobie dostosować sam EQ, ale jasność, słaby bas i kiepska dynamika to deal breakery.
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor

Belzebóbr miesiąc temu

Miałem 3 odtwarzacze FiiO, i więcej słuchawek. Słuchawki w swojej cenie były wyśmienite, natomiast odtwarzaczy również bym nie polecił, poza małym M5, który w swojej kategorii jak najmniejszego wciąż chyba najlepszy, to pozostałe ich implementacje elektroniki audio również mnie nie porwały, to były X3 III gen. i dawniej X1. Q5S chciałem sprawdzić, bo właśnie on zbiera bdb recenzje od ludzi, którzy wytykali wady innym sprzętom od FiiO, i jest on również lepszy pod tym względem od swojego poprzednika Q5 gdzie wytykano jakieś wady w wysokich tonach. Dodatkowo Q5 i Q5s mają wymienne sekcje wzmacniania z różnymi wyjściami, i one też różnie brzmią pozwalając dopasować sobie dźwięk, ale to kolejny wydatek. Natomiast jestem na tyle zadowolony z Monolitha, że odechciało mi się skupowanie tych innych DAC/AMP, bo to poza Q5S przydałoby się i Aune BU1 sprawdzić, i dalej inne.
Nie dziwię się @Nekroskop że nie byłeś zadowolony z M9, bo jeszcze nie czytałem żeby ktoś był, taki odtwarzacz nie wiadomo po co i podobno absolutnie nie za tą cenę jakością dźwięku. FiiO ma tendencję do braku długofalowej strategii na odtwarzacze tylko tak wyskakuje z nimi jakby z doskoku produkując wiele zbędnych modeli. Ale jak wspomniałem Q5s to jedyne co mnie interesuje z FiiO. Trochę jeszcze słuchawki FiiO FH3, FH5 np. są killer w takiej cenie do 800 zł, ale niestety mają grubą i krótką tulejkę co nie pasuje do moich uszu.
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor

Belzebóbr miesiąc temu

kurz pisze:
miesiąc temu
@Belzebóbr ty widzę znasz się na tych wszystkich sprzętach, dodatkach.
Masz jakiegoś sensownego linka do zakupu czegoś do wpięcia w ajfona, co da zwiększenie jakości muzy (odsłuch na słuchawkach z bluetooth)?
Jeśli muzykę masz na dysku telefonu, a nie zależy Ci mocno na słuchaniu z neta to lepszym rozwiązaniem i w tej samej cenie będzie po prostu zakup odtwarzacza Hiby R2. Imho lepsze rozwiązanie, bo po pierwsze nie musisz mieć wówczas już telefonu ze sobą, zwłaszcza obciążonego jeszcze dac/ampem, a tylko ten mały odtwarzacz. Zawsze pod względem dźwięku lepszy odtwarzacz od transportu z telefonu, bo pozbawiony najmniejszych zakłóceń ze strony sieci i nie zajmujesz ramu telefonu. Jest malutki i możesz sobie go umieścić bliżej słuchawki bt odbiornika (w kieszonce na klatce piersiowej, na ramieniu) przez co sygnał bt będzie silniejszy. Jakbyś się zdecydował to pewnie mógłbym urwać bezpośrednio u sprzedawcy trochę zł, bo jak użytkownik forum dałby mi jakąś zniżkę, poza tym brałbym 2 szt. lub więcej, oczywiście zawsze mógłbyś też zwrócić w ciagu 14 dni. Kwestia czy pasowałaby Ci obsługa takiego małego grajka i jego UI.

Natomiast zadałem też sprzedawcy pytanie o Shanling UP4 i ogólnie o taki sprzęt jak szukasz, czekam na odpowiedź. Ale wydaje mi się, że raczej te małe sprzęty są tylko odbiornikami z telefonu na słuchawki po kablu, a takie dac/ampy transmitery bt to wspomniane przeze mnie droższe dac/ampy, no ale zobaczymy co on odpisze.

Tu masz trochę o Hiby R2, miałem w przeszłości R3, a ostatnio R3 Pro, który sprezentowałem, i Hiby daje radę, R2 to ich najnowszy i najmniejszy odtwarzacz, R3 Pro mocno bym polecał, bo tam są podwójny dac Cirrus Logic i słuchałem go około 3h sprawdzając różny ekstremalny metal i byłem pod wrażeniem, mógłbym pewnie z niego korzystać na co dzień, tylko R3 Pro to wydatek 1k bez kilku zł, może utarg na 900.

https://audeos.pl/pl/p/HiBy-R2/1202
https://headfonics.com/hiby-r2-review/
https://www.headfonia.com/hiby-r2-fd1-beans-review/

Edit. Kurde dopiero mi się przypomniało. Hiby posiada coś takiego jak Hiby Link. Tylko ja tego nigdy nie sprawdzałem, i nie wiem czy znowu z odtwarzacza dalej pójdzie sygnał bt na słuchawki czy jest on tylko odbiornikiem, i dwa czy działa to poza apką Hiby. O to muszę spytać właściciela Audeos.
Awatar użytkownika
Pan Efilnikufesin
Tormentor

Pan Efilnikufesin 3 tyg. temu

Podlaczylem caly balagan,spokojnie usiadlem i porownalem troche dzwiekow.
DAC dostal lekki wpierdol.Nie ma jakiejs gigantycznej przepasci jednak roznice slycha.Cyferki sa jakby lzejsze,mniej dociazone,brakuje tzw. 'miesa'.
Zaznacze od razu ze DAC (Topping D10) to budzetowa sprawa a grajek CD (Pioneer PD-S904) to nieco lepsza zabawka.
Mysle ze lepszy DAC z dobrym zasilaniem zrobilby mi lepiej 8-)
Lubię plakaty o treści szatanistycznej.

Wróć do „Dyskusje muzyczne”