Awatar użytkownika
pit
Tormentor

Re: Czego aktualnie słuchasz?

pit 3 tyg. temu

Plan jest taki: nowy Darkthrone, Coffin Storm, co go tak zachwalają, Rythm & Noise - drugi album, Nurse with Wound - Lumb's Sister, ze dwie kompilacje z arabsko-iberyjskim folkiem.
Awatar użytkownika
pampa
Master Of Puppets

pampa 3 tyg. temu

Obrazek
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor

Vortex 3 tyg. temu

Obrazek
https://www.youtube.com/results?search_ ... full+album
Kużwa dobre to w ryj, oldschoolowe death/thrashowanie w trochę angielskim i polskim języku.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor

Vortex 2 tyg. temu

Obrazek
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor

Vortex 2 tyg. temu

pro pisze:
6 lata temu
Amarok - Hunt

Obrazek

Jak dla mnie rockowy album roku.
Do tego Amarok jest polski.
Tutaj recka oddająca wartość tej płyty http://www.magazyngitarzysta.pl/muzyka/ ... -hunt.html
Słuchałem tegorocznej płyty i dobrze mi weszła, z pewnością chcąc więcej, sięgnę i po "Hunt".
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz tydzień temu

Obrazek
Już 3 dzień po urlopie, a dalej się ogarnąć nie mogę. Kwadracik z przyjemnym rozpoczęciem dnia. Może powoli się też odgrzebię z zaległościami na forum, bo postów solidnie widzę przybyło. Choć były ambitne plany na urlopie ponadrabiać nieco nowości to i tak wyszło jak zawsze, że skupiłem się na starociach.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
deathcrush
Tormentor

deathcrush tydzień temu

Obrazek
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor

brzask tydzień temu

A u mnie jutro wolne więc łikend czas zacząć - na początek popłynął świetny split Licho/Duszę Wypuścił (z pliczków niestety) a poniżej ambitny plan minimum na te kilka następnych wieczorów
Obrazek
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

DiabelskiDom tydzień temu

Trochę kwadratów, bo miałem WWT (Wielki Weekend Thrashmetalowy) i coś bym napisał a po poszczególnych wątkach jeszcze nie pora. Pewnie jutro się obudzimy a forum będzie martwe.

ObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazekObrazek Obrazek Jaki thrash mi się podoba? Jeśli już mówimy o w miarę czystym, w sensie nie blackowym, nie deathowym etc, to chyba najlepiej słucha mi się technicznego, brutalnego, mrocznego, maniakalnego, połamanego i ciężkiego? Dlatego z powyższych najlepiej teraz robi mi chyba debiut Anacrusis. Późniejsze płyty zdecydowanie nie dla mnie, za dużo rozmaślenia pod płaszczem progresji. Ale o tym więcej w wątku o kapeli kiedyś tam. Bardzo spodobał mi się, tutaj dla odmiany słuchany pierwszy raz w życiu debiut kanadyjskiego Obliveon. Ich płytka, podobnie jak norweski Equinox na Auf Wiedersehen (którego, jak się okazało kiedyś już słuchałem, tylko zapomniałem) to bardzo fajnie zaaranżowany techniczny thrash, ale mocno zapamiętywalny i na swój sposób przebojowy. Zajebisty także okazał się Morbid An... eeee tzn Hexenhaus z Trybutem dla Obłędu - mroczny, ciężki, maniacki thrashor, świetna sprawa.

Po latach udało mi się "przekonać" do Aspid! Jeszcze ze trzy lata temu nie byłem w stanie wytrzymać ich pełniaka w całości a dzisiaj weszło zadziwiająco gładko. Też wcale nie jest to jakoś wielce nieprzystępne, chociaż ostrego skrętu w technikalia nie można im odmówić. Tak dobrze nie było z płytką Watchtower, bo tego niezmiennie nie jestem w stanie zdzierżyć, chociaż jakoś dotrwałem do końca (co kiedyś wcale nie było takie oczywiste).

Toxik, Vendetta, Attomica i Znowhite, sprawdzane w całości po raz pierwszy, mogą być. Kiedyś jeszcze pewnie sobie zarzucę. Z tej trójki Vendetta najlepsza, fajne smaczki typu Oda Do Radości umieszczona w jednym z numerów. No i na drugim miejscu a właściwie egzekwo z Vendettą na pierwszym Attomica - bardzo dobry, dziki ultraszybki thrash. Na "Nie" jestem natomiast w kwestii Forbidden, których metalhammerowy, ugrzeczniony thrashyk mocarnie mnie wynudził. Tak samo nie podobało mi się Indestroy. Za skoczne, za wesołe, za uliczno-wybrykowe. Cyclone Temple to samo. Ładna, płaska, żadna muzyka. Do kosza.

Także no, debiut Anacrusis, debiut Equinox, debiut Obliveon i debiut Hexenhaus zdecydowanie zrobili mi w ostatnich dniach najlepiej i oni będą słuchani i poszukiwani.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz tydzień temu

Obrazek
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus tydzień temu

Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
deathcrush
Tormentor

deathcrush tydzień temu

Obrazek
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz 6 dni temu

W ten piękny wieczór set musi być niczym filmy Hitchcock'a czyli dopierdolić ciosem a potem poprawiać gdyby chciał wstać.
Tak więc otwarcie na grubo bo Masakra Nienarodzonego płynnie przechodzi w Lecą Żurawie. Dalej pokaż mi róż czyli na pełnej dwa NAJLEPSZE marduki by potem włączyć jeszcze raz dwa najlepsze marduki a na sam koniec klasyka rzeźnika.

Obrazek
GRINDCORE FOR LIFE
blue_calx
Fallen Angel Of Doom

blue_calx 5 dni temu

Obrazek
miły,luźny srasz, brzmi tak dobrze jak zapamiętałem, są atrakcje
Nothing inside.
edi_gein
Master Of Puppets

edi_gein 4 dni temu

IMG_20240518_192434.jpg
Do tego jedyny i słuszny Porter.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
In the depths of a mind insane, fantasy and reality are the same.
Molotow 666
Tormentor

Molotow 666 4 dni temu

Obrazek
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor

Vortex 2 dni temu

Obrazek
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor

Belzebóbr 2 dni temu

Chyba moje największe odkrycie w blacku 22', dobre kurwa jak chleb.

Obrazek
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz dzień temu

Obrazek
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Odin Quincannon
Master Of Puppets

Odin Quincannon dzień temu

Zdecydowanie preferuję typów na wokalu w heavy metalu, ale Melissa dowozi znakomicie.

Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor

Vortex 5 godz. temu

Obrazek

Wróć do „Dyskusje muzyczne”