Voorhees
Posty: 8
Rejestracja: rok temu

Płyty z dojebanym basem

Voorhees rok temu

Dawajcie przykłady płyt z bardzo dobrymi partiami basu. Mogą być twory nie metalowe.

Zacznę od oczywistości
Iron Maiden
Ten zespół słynie z bardzo słyszalnego basu Steva Harrisa




może nie najbardziej techniczny basista, ale jego partie z pewnością przeszły do historii

Helloween
Wiem, że ten zespół jest średnio lubiany na tym forum, ale trzeba przyznać, że bas na pierwszej płycie jest wybitny

ogólnie solo od 2:40

Steve DiGiogio
Jeden z moich ulubionym metalowych basistów. Udzielał się w kilku zespołach i w każdym jego partie są najwyższej klasy




Jeszcze kilka przykładów:



Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2482
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot rok temu

Dyskografia Korna.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Jakub
Master Of Puppets
Posty: 176
Rejestracja: 2 lata temu

Jakub rok temu

Dwójka Disharmonic Orchestra. Bdb album z nie tylko dobrze słyszalnymi, ale też świetnie skomponowanymi partiami basu.
Obrazek
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5534
Rejestracja: 6 lata temu

pit rok temu








Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4668
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY rok temu

Obrazek
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5360
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz rok temu

Necromantia - Crossing the Fiery Path
Necromantia - Scarlet Evil Witching Black
Sonic Violence - Jagd
Nordor - Ceremony of Demonic Brutality demo 1991
Nordor - His Fictitious Grandeur EP
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Wyrocznia
Master Of Puppets
Posty: 165
Rejestracja: 2 lata temu

Wyrocznia rok temu

Sam jestem basistą więc temacik na forum mnie ucieszył :D

Chyba mój ulubiony basista
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2736
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian rok temu

Killers od Mejdenów.
Death - Human i Individual, tam dużo basior wygrywa pięknych rzeczy.
Korn - wszystko do TALitM.
Meta z Burtonem, tego tłumaczyć nie trzeba.
Cannibal Corpse - Tomb of Mutilated ma iście dojebany bas. Chyba najlepsze co Webster stworzył.
Black Sabbath - na Paranoid szczególnie.
Budgie - całość.
Rush - całość
Lemmy też umiał przypierdolić w baśkę.
Nie wiem czy chodzi wam o wyeksponowany bas, czy raczej wirtuozerkę? Bo tu też kochany na forum Dream Theater się wpisuje.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2736
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian rok temu

Z polskich basistów metalowych, podoba mi się gra Krzycha Oseta. To co gość odpierdolił na Bastard szczególnie.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Wyrocznia
Master Of Puppets
Posty: 165
Rejestracja: 2 lata temu

Wyrocznia rok temu

dj zakrystian pisze:
rok temu
Z polskich basistów metalowych, podoba mi się gra Krzycha Oseta. To co gość odpierdolił na Bastard szczególnie.
Całkiem fajne brzmienie tam miał, ciekawe rytmy też tam uprawiał.
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1736
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

brzask rok temu

Hell - całość, np pierwsze z brzegu z jedynki - no z tym że ten tego,... niektórych mogą zaboleć uszka


a aktualnie w Polsce? choćby i debiut Goryczy - "Piach", świetny bas.....np
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17568
Rejestracja: 7 lata temu

yog rok temu

2 sekundowe solo na basie w Twilight of the Gods kult eternal, a tak poza tym to mało muzy słucham ostatnio, jak słuchałem tak z 15 razy więcej, to miałem w głowie taką listę black metali co mają zajebisty bas, ale pozapominałem i zostało mi w pamięci tylko przyzywanie duchów basem na Goetia Mystifier, no i Primordial ma zawsze zajebisty bas, więc sobie można posłuchać losowej płyty, albo na przykład czegoś z Gathering Wilderness, To the Nameless Dead albo Redemption at the Puritan's Hand.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Voorhees
Posty: 8
Rejestracja: rok temu

Voorhees rok temu

co o tym sądzisz?

ok czy za melodyjne?
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3174
Rejestracja: 5 lata temu

kurz rok temu

Dla mnie tutaj jest mega dojebany bas



A poza tym cała jedynka zepów.

No i Janerka Świetlickiego Klus Mitroh



No i gut.
Awatar użytkownika
TheAbhorrent
Tormentor
Posty: 600
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Midian

TheAbhorrent rok temu

Nie ma chyba bardziej dojebanego basu niż w

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5534
Rejestracja: 6 lata temu

pit rok temu

kurz pisze:
rok temu
No i Janerka Świetlickiego Klus Mitroh
Generalnie można wpisać, że post-punk jako taki i metal może wyjść z pokoju.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4471
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore rok temu

Generalnie to można rzucić praktycznie dowolnym klasycznym funkiem i wtedy to i post punk może wychodzić. Albo i starym disco. Earth, Wind & Fire zwłaszcza z początków? Pierdolone Boney M? :D Albo Weather's Report z Jaco? Tam to się dzieje kosmos.

Z bardziej rockowych rzeczy rozwala mnie bas w Eloy. No i nad wyraz oczywisty Primus, chociaż solowe plyty Lesa są fajniejsze.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3174
Rejestracja: 5 lata temu

kurz rok temu

deathwhore pisze:
rok temu
Generalnie to można rzucić praktycznie dowolnym klasycznym funkiem
Wyprzedziłeś mnie mały, młody, gruby łysolu!

Przykład:



Tzn tu wszystko jest dojebane.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2736
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian rok temu

kurz pisze:
rok temu
deathwhore pisze:
rok temu
Generalnie to można rzucić praktycznie dowolnym klasycznym funkiem
Wyprzedziłeś mnie mały, młody, gruby łysolu!

Przykład:



Tzn tu wszystko jest dojebane.
Ja to się na funk nie znam, ale widziałem kiedyś teledysk mudzina, Bootsy Collins i on nieźle pociskał na tym basie. Muszę poszukać gościa na jewtubach.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1736
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

brzask rok temu

i jeszcze on
lubię tego pojeba!:)
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3983
Rejestracja: 7 lata temu

Pioniere rok temu

dj zakrystian pisze:
rok temu
Ja to się na funk nie znam, ale widziałem kiedyś teledysk mudzina, Bootsy Collins i on nieźle pociskał na tym basie. Muszę poszukać gościa na jewtubach.
Dobre bassowanko na dwa basy - Bill Laswell do spółki z Bootsy Collinsem i jego speace bassem oraz całą plejadą innych wspaniałych muzyków



korzystając z okazji, jeszcze inna świetna płyta Billa:

Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5534
Rejestracja: 6 lata temu

pit rok temu


Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3174
Rejestracja: 5 lata temu

kurz rok temu

jak już tak się przebijamy to proszę



ekstra temat
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2736
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian rok temu

kurz pisze:
rok temu
jak już tak się przebijamy to proszę



ekstra temat
Robert Smith wygląda tu jak inny gość. No a bas robi klimat.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6099
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz rok temu

Bardzo dobry temat ;)
Co nieco z tego co bym zapodał już się tu pojawiło.
Na szybko od siebie zarzucę np.:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2736
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian rok temu

A właśnie, bo bas na 4 i 5 Szajninga odgrywa dużą rolę.
To jeszcze z bleku: Urgehal i Massive Territorial Strike, gdzie gitary są przytłumione a bas i perka na pierwszy plan.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17568
Rejestracja: 7 lata temu

yog rok temu

Voorhees pisze:
rok temu
co o tym sądzisz?

ok czy za melodyjne?
Jeśli to do mnie pytanie, to nigdy mi jakoś za bardzo Deviser nie wszedł, takie ok granie, ale bez zachwytów, a co do melodii, to dla mnie melodia jest albo dobra, albo nie, nie rozdzielam muzy na za bardzo melodyjną i ok.

A wrzucanie tutaj postpunka czy jakiegoś funku uważam za cheatowanie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3983
Rejestracja: 7 lata temu

Pioniere rok temu

yog pisze: A wrzucanie tutaj postpunka czy jakiegoś funku uważam za cheatowanie.
No, jako że to forum metalowe, to nieco tak, bo sporo jednak spoza metalu tu materiałów podajecie.

Nawiązując wiec prawilnie do tematu metalu, nie sposób pominąć, mimo, że kapelka już była, ale wcześniejszy album:

Obrazek
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2736
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian rok temu

No ale w temacie nie ma, że chodzi tylko o metalowe płyty. Dodam Beyond Creation, techniczny def, ale bardziej szkoła Czaka S, niż masturbatornia gryfu w stylu Brain Drill.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5534
Rejestracja: 6 lata temu

pit rok temu

Pioniere pisze:
rok temu
yog pisze: A wrzucanie tutaj postpunka czy jakiegoś funku uważam za cheatowanie.
No, jako że to forum metalowe, to nieco tak, bo sporo jednak spoza metalu tu materiałów podajecie.
Mu chodziło raczej o to, że to ruch w stylu: "fuck you, I win".
Nawiązując wiec prawilnie do tematu metalu, nie sposób pominąć, mimo, że kapelka już była, ale wcześniejszy album:

Obrazek
Lilker jest dobry wszędzie.

Ostatnio zmieniony 18 lut 2023, 20:17 przez pit, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3983
Rejestracja: 7 lata temu

Pioniere rok temu

Nie musi być - chyba każdy ma świadomość, na jakie tematycznie forum się zalogował. A od takiego forum czytający chyba oczekuje ogólnie propozycji z metalu, a nie kolejnej wrzutki z Boney M.

to jeszcze jeden metalowy płyt, tym razem mniej znanej kapelki z Holandii:

Obrazek
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2736
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian rok temu

Pioniere pisze:
rok temu
Nie musi być - chyba każdy ma świadomość, na jakie tematycznie forum się zalogował. A od takiego forum czytający chyba oczekuje ogólnie propozycji z metalu, a nie kolejnej wrzutki z Boney M.

to jeszcze jeden metalowy płyt, tym razem mniej znanej kapelki z Holandii:

Obrazek
No to dorzucam Atheist i Elements. Wyższa szkoła jazdy na basie i jest metalowo. Choć inspirację jazzem słyszalne a najładniej Tony Choy zagrał w Samba Briza.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1698
Rejestracja: 6 lata temu

porwanie w satanistanie rok temu

No właśnie ja mam zgrzyt z tymi inspiracjami, bo te linie są na moje ucho inspirowane nie tyle jazzem, co fusion, a w dodatku momentami brzmią jak nawet nie inspiracje, tylko po prostu cytaty patentów z płyt Weather Report czy innego Return To Forever. Nie przeszkadza mi to jakoś specjalnie, ale w sumie dla mnie te fragmenty czysto fusionowe wypadają najbardziej blado, a ciekawie brzmi dopiero zestawienie tej warstwy z death metalowym rdzeniem.

Do tematu: będzie pewno śmiane, ale co mi tam - lubię ten w sumie banalny basior na dwójce Lord Belial:
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3983
Rejestracja: 7 lata temu

Pioniere rok temu

Kompilacja demosów, Kanadyjczyków z Witches Hammer

Bass super na obu demosach jedzie, choć oprócz basu to szaleńcze gitary najbardziej mnie tu porywają.

Obrazek
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2736
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian rok temu

porwanie w satanistanie pisze:
rok temu
No właśnie ja mam zgrzyt z tymi inspiracjami, bo te linie są na moje ucho inspirowane nie tyle jazzem, co fusion, a w dodatku momentami brzmią jak nawet nie inspiracje, tylko po prostu cytaty patentów z płyt Weather Report czy innego Return To Forever. Nie przeszkadza mi to jakoś specjalnie, ale w sumie dla mnie te fragmenty czysto fusionowe wypadają najbardziej blado, a ciekawie brzmi dopiero zestawienie tej warstwy z death metalowym rdzeniem.

Do tematu: będzie pewno śmiane, ale co mi tam - lubię ten w sumie banalny basior na dwójce Lord Belial:
No to w takim razie przyznam, że nie wiem o czym mowa. Wymienionych płyt, z których niby zrzyna Atheist, zwyczajnie nie znam. Nawet jeśli tak jest, w co nieco wątpię, to Ateiści zrobili ową zrzynkę godnie i wypaśnie. Zresztą dajmy spokój. Kto nigdy nie podpierdolił riffu, niech pierwszy rzuci kamień.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5534
Rejestracja: 6 lata temu

pit rok temu

Atheist obviously incorporated more than typically bands incorporated into their music like even jazz elements - Steve's drumming, like you said, wasn't the typical blast beats, it was quite intricate. What type of artists influenced Atheist, were they jazz or what?

The bands that we were influenced by were of a wide range. We had our early metal days - Mercyful Fate was a huge influence on me, obviously Metallica early on, I used to listen to the demos of early Metallica, but more importantly Rush, King Crimson, Frank Zappa. Stuff like that always amazed us for technical prowess. What really led us in that direction was Steve Flynn. He started taking jazz lessons at a community college and he started turning us on to some really strange beats. So we started looking for strange things after that. I ended up hearing WatchTower and we were like WOOOO holy shit!!! It was just so nuts. Between that and Mercyful Fate...me personally as a songwriter, I was coming from that. I wanted to have like ten different parts in a song. I didn't want the songs to sound the same for very long. So I would throw in a whole bunch of riffs and piece them together as best I could.

Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lata temu

Blind rok temu

Pioniere pisze:
rok temu
Nie musi być - chyba każdy ma świadomość, na jakie tematycznie forum się zalogował. A od takiego forum czytający chyba oczekuje ogólnie propozycji z metalu, a nie kolejnej wrzutki z Boney M.
No tylko, że im chodziło o to, że wrzucanie post-punka czy funku do tego wątku to nokaut, bo tam bas zazwyczaj głośno i mocno pulsuje, więc jest dojebany. A nie o to, jakie to forum.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Voorhees
Posty: 8
Rejestracja: rok temu

Voorhees rok temu

Dziwne, że nikt tego jeszcze nie wrzucił
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5360
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz rok temu

Dziwne to jest, że tu tyłu ambitnisi ą, ę a polskiego Primus nie znają

GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5534
Rejestracja: 6 lata temu

pit rok temu

Ja to nawet prawdziwego Primus nie wrzuciłem. Wiadomo, że każdy metaluch postawiony pod ścianą wymieni Claypoola jako doskonałego, nieznanego basistę.

Wróć do „Dyskusje muzyczne”