Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

Re: Sprzęt muzyczny.

#251

Kozioł 3 lata temu

Nekroskop pisze:
3 lata temu
Dla wielbicieli ambientów pewnie zajebiste. Wystarczy tylko przyciszyć o jakieś 20dB, nałożyć na to wichury, zamiecie, trąby powietrzne itd. i byłaby płyta roku.
Znaczy się drzwi od magazynu otworzyć i uruchomić zaparkowanego na zewnątrz Stara?
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5499
Rejestracja: 6 lata temu

#252

pit 3 lata temu

Nekroskop pisze:
3 lata temu
Dla wielbicieli ambientów pewnie zajebiste. Wystarczy tylko przyciszyć o jakieś 20dB, nałożyć na to wichury, zamiecie, trąby powietrzne itd. i byłaby płyta roku.
No przecież napisałem, że zajebiste. Brzmi trochę jak doomowy Laraaji. A sample pogody mogą być, ale na dłuższą metę to tani chwyt. Kiedyś jak ambient przechodził okres regresu napierdalało się nagraniami delfinów i szumem oceanu.
Awatar użytkownika
Nekroskop
Tormentor
Posty: 1068
Rejestracja: 4 lata temu

#253

Nekroskop 3 lata temu

@Belzebóbr, miałeś może styczność z ELAC Debut Reference DBR-62? Podobno bardzo zbalansowane głośniki, a ja szukam czegoś takiego.
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1333
Rejestracja: 6 lata temu

#254

Belzebóbr 3 lata temu

@Nekroskop niestety nie. W ogóle niestety z niewieloma głośnikami obcowałem sobie na tyle długo i na własnych regułach żeby je oceniać, więc żaden ze mnie opiniodawca. W zasadzie to poza 2 kumplami, którzy mają uszy (do sprzętu, muzyki trochę mniej) to słucham ich czasami tylko... przez jutuba xDeee. Mogę zajrzeć czy jest coś o tych Twoich na portalach audio i kanałach yt, które dobrze oceniam. ELAC to jedni z pionierów i germańska technologia więc wiadomo, pewnie jest to konkretna propozycja. Hailz(88)!

Właściwie to na palcach jednej ręki wymieniłbym przyzwoite głośniki, które pamiętam z całego swojego życia :) Poczynając od gówniaka kiedy wujek miał jakieś konkretne Bose z lat 80-tych, za sporo szmalu i zanim Bose stało się dzisiejszym gównem. Przez a jakże Altusy 110 w domu od około połowy lat 90-tych, Technicsy t200 u kumpla dużo słuchane w czasach gimbaza/liceum. Potem niestety wynajmowane mieszkanie z kilkoma osobami to wyłącznie komputerowe, jakoś bardzo złe te Edifiery R coś tam nie były, ale meh wolałem dużo bardziej otwarte słuchawki od nich. Ostatni raz z kolumn miałem Yamahy ns-f330, więc żadne też cudo, i odradzano mi je jako raczej do kina domowego niż muzyki, ale może miałem szczęście do akustyki, duży pokój półki z książki i grały mi bardzo fajnie soczyście, a nie rzekomo jak to tańsze yamahy sucho z dudniącym basem. Trochę żałuję, że odsprzedałem je bratu, ale i tak wciąż nie mam warunków to słuchania głośno muzyki w tym zjebanym nowym budownictwie o tekturowych ścianach. Poza tym jakbym się już wyprowadził pod las to strasznie chciałbym znaleźć jakieś kultowe stare kolumny, Bose albo Klipscha, ale chyba nierealne nie mieszkając w USA, albo przynajmniej Japonii.

Chciałem tymczasem wrzucić tu coś ultra budżetowego na usb, pod telefon zresztą też. Bo nie sztuka kupić sobie jakiegoś Bursona czy Myteka za tysiące cebulionów i cieszyć się przez lata! Bez sprawdzania dźwięku z ziemniaka :p
Nabyłem za taniochę, jako którąś tam już alternatywę mini pudełko do zamiany cyfr na drgania, biorąc pod uwagę to żeby jak najdłużej działało bez ładowania, a i z fona zassysało względnie mało baterii. I od wczoraj sobie słucham różnej muzyki i jestem pod wrażeniem, że dziś można mieć tak tanio tak dobrze dźwiękiem i tyle mocy.
Podstawowy (i chyba najsensowniejszy od FiiO sprzęt) DAC+AMP E10k Olympus 2, który zresztą mam już n-ty raz, ale pierwszy raz ominąłem hamującą go sekcję wzmocnienia i zamieniłem Toppingiem NX5, kozak w kategorii przenośnych wzmacniaczy.
Całość 350 zł, 100 zł używka FiiO (których pełno na wtórnym rynku) i 65 $ NX5 (co jakiś czas mega promka na ebay/alie). Mocy bardzo dużo, spokojnie do wysterowania 250 Ohm Beyerów czy planarnych Fostexów (Fostexy T50rp w zasadzie nawet najprzyjemniej samą sygnaturą tu brzmią, co jest zapewne zasługą gładziutkiego DACa w FiiO nie wyciągającego tak dokładnie ich wkurwiających fragmentów w paśmie), czysty sygnał nawet ze starego usb laptopa, równe brzmienie, 25-27h na baterii wzmacniacza. Wyjście optyczne, L/H gain, dobre pokrętła bez dysbalansu kanałów na niskiej głośności (może jakiejś bardzo niskiej, ale low gain na tyle cichy, że ogarnie bardzo czułe iemy i bez szumu), jest nawet podbicie bassu dla bassozjebów.
Pewnie użyję od święta, ale i tak cieszy mnie drugie życie zacnego E10K, ogólnie jak ktoś szuka czegoś do pc/laptopa do słuchawek albo głośników komputerowych, jak najtaniej i dobrze to brać używkę, nie żadne nowsze od FiiO gdzie są przeostrzone i cyfrowe wysokie tony, w tym starym jest bardzo przyjemny i poprawny DAC - Burr Brown PCM5102. Za 100-150 na stałe podłączony do kompa, będzie działał sto lat; za tyle to ci nawet baba ręką w majtkach nie pogrzebie, kurwa mięsa jakiegoś dobrego nawet już nie kupisz w roku 2021 :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Nekroskop
Tormentor
Posty: 1068
Rejestracja: 4 lata temu

#255

Nekroskop 3 lata temu

Edifier robi naprawdę przyzwoite głośniki desktopowe, zresztą któryś z ich modeli był najlepiej ocenianymi głośnikami na Amazonie. Nie jest to oczywiście jakieś nie wiadomo co, ale jeśli chodzi o głośniki do kompa, które można ustawić w odległości metra, to trudno by było znaleźć coś z lepszym stosunkiem jakości do ceny IMO.

Klipsch jest znany z sygnaturowego, jasnego dźwięku, więc dla mnie raczej odpada.

Panuje stereotyp, że metalu słucha się co do zasady głośno, ale ja rzadko puszczam coś powyżej 40%. Muzy skompresowanej słucham jeszcze ciszej, bo zaczyna mnie wkurwiać przeważnie już przy 20%.
Awatar użytkownika
Nekroskop
Tormentor
Posty: 1068
Rejestracja: 4 lata temu

#256

Nekroskop 3 lata temu

Jestem na etapie poszukiwań wzmacniacza do ELAC Debut Reference DBR62, o czym wspominałem na SB. Założyłem tematy na różnych forach audio, więc pozwolę sobie zacytować opis sytuacji:

Witam,

Kupiłem głośniki ELAC Debut Reference DBR62 za przystępną cenę, a co za tym idzie chcę do nich dobrać odpowiedni wzmacniacz. DBR62 to głośniki raczej cieplejsze, bardzo zbalansowane (dla niektórych nawet zbyt zbalansowane), nieco wycofane. Stoją w niedużym pomieszczeniu, co oczywiście jest czynnikiem do wzięcia pod uwagę. Gdyby ktoś był zainteresowany, to tutaj można poczytać więcej o tych ELACach i przejrzeć pomiary/wykresy.

Sytuacja jest o tyle dziwna, że jestem fanem heavy metalu, który lubi naturalny dźwięk i rzadko słucha muzyki głośno. Słucham głównie starych pressingów, bo co do zasady nie toleruję dźwięku skompresowanego.

Nie chcę tych głośników bardziej ocieplić, lubię dynamikę i podwójną stopę, ale nie jest mi też potrzebne kopnięcie, od którego wejdę w nadświetlną w tym małym pokoju. Zależy mi też na możliwości podłączenia zewnętrznego DACa, a do tego ponoć potrzebny
jest preamp input.

Jeśli chodzi o moją zdolność wydatkową, to chciałbym się zamknąć w 1 800 PLN.

Będę wdzięczny za sugestie.

Pzdr.

https://forum.audio.com.pl/topic/78478- ... ent-384654

Póki co chcą mi wcisnąć: Pioneer A40, Yamaha AS 501, Marantz PM 6006/6007, ale to jacyś akwizytorzy z branży, do których ja nie mam za grosz zaufania. Jeżeli są tu jacyś znafffcy, to rady rzecz jasna mile widziane.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#257

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

DAC mozesz podpiac pod CD,DVD,AUX IN.
Preamp IN to inna bajka.
Nie znam tych paczek Elac wiec napisalem Ci wczoraj zebys pozyczyl jakis piec,pozniej inny,pozniej i jeszcze inny i porownal.Cos znajdziesz.Najlepiej zapytaj o cos juz wygrzanego.Te paczki sa nowe czy maja juz jakis przebieg?Nowy sprzet,zwlaszcza glosniki zmienia troche,czasem nawet mocniej niz troche,barwe.Fizyka.
Awatar użytkownika
Nekroskop
Tormentor
Posty: 1068
Rejestracja: 4 lata temu

#258

Nekroskop 3 lata temu

Pan Efilnikufesin pisze:
3 lata temu
DAC mozesz podpiac pod CD,DVD,AUX IN.
Preamp IN to inna bajka.
Nie znam tych paczek Elac wiec napisalem Ci wczoraj zebys pozyczyl jakis piec,pozniej inny,pozniej i jeszcze inny i porownal.Cos znajdziesz.Najlepiej zapytaj o cos juz wygrzanego.Te paczki sa nowe czy maja juz jakis przebieg?Nowy sprzet,zwlaszcza glosniki zmienia troche,czasem nawet mocniej niz troche,barwe.Fizyka.
Mój DAC ma wzmacniacz słuchawkowy i preamp w dobrodziejstwie inwentarza, a ponoć lepiej czegoś takiego nie podpinać pod inne wejścia bo sadzisz za dużo kapuchy w sygnał.

Głośniki są nowe, a aż tak pierdolić się z pożyczaniem wzmacniaczy nie zamierzam, zwłaszcza że mieszkam w małym mieście i nie mam nawet od kogo, a zabawa w kurierów mija się z sensem.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#259

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Nekroskop pisze:
3 lata temu
Pan Efilnikufesin pisze:
3 lata temu
DAC mozesz podpiac pod CD,DVD,AUX IN.
Preamp IN to inna bajka.
Nie znam tych paczek Elac wiec napisalem Ci wczoraj zebys pozyczyl jakis piec,pozniej inny,pozniej i jeszcze inny i porownal.Cos znajdziesz.Najlepiej zapytaj o cos juz wygrzanego.Te paczki sa nowe czy maja juz jakis przebieg?Nowy sprzet,zwlaszcza glosniki zmienia troche,czasem nawet mocniej niz troche,barwe.Fizyka.
Mój DAC ma wzmacniacz słuchawkowy i preamp w dobrodziejstwie inwentarza, a ponoć lepiej czegoś takiego nie podpinać pod inne wejścia bo sadzisz za dużo kapuchy w sygnał.

Głośniki są nowe, a aż tak pierdolić się z pożyczaniem wzmacniaczy nie zamierzam, zwłaszcza że mieszkam w małym mieście i nie mam nawet od kogo, a zabawa w kurierów mija się z sensem.
Skoro masz juz preamp to wystarczy koncowka mocy.Lub dwie,kanal lewy,kanal prawy.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

#260

Pioniere 3 lata temu

Tego NADa, o którym wspominałeś, można podłączyć jako samą końcówkę mocy i byłoby ok.
Awatar użytkownika
Nekroskop
Tormentor
Posty: 1068
Rejestracja: 4 lata temu

#261

Nekroskop 3 lata temu

Primare A20 MK3

Obrazek
Obrazek

Sprzedawca nie koloryzował – wzmacniacz ma 20 lat na karku, a wygląda, jakby wyjechał z salonu. Widać, że facet dbał o ten sprzęt.

Miłość od pierwszego wejrzenia. :_)
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#262

Kozioł 3 lata temu

No to do usłyszenia :D
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Nekroskop
Tormentor
Posty: 1068
Rejestracja: 4 lata temu

#263

Nekroskop 3 lata temu

Kozioł pisze:
3 lata temu
No to do usłyszenia :D
Nie tak prędko, bo wydałem tyle pieniążków na głośniki i wzmacniacz, że nie zostało mi już nawet na kable, żeby wszystko odpowiednio podłączyć. Do końca miesiąca jestem na ścisłej diecie.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#264

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

@Nekroskop nie chce straszyc ale w dwudziesto letnim piecyku wiekszosc kondow pewnie do wymiany.Zeby nie bylo za czarno to zycze milego sluchania.
Awatar użytkownika
Nekroskop
Tormentor
Posty: 1068
Rejestracja: 4 lata temu

#265

Nekroskop 3 lata temu

Pan Efilnikufesin pisze:
3 lata temu
@Nekroskop nie chce straszyc ale w dwudziesto letnim piecyku wiekszosc kondow pewnie do wymiany.Zeby nie bylo za czarno to zycze milego sluchania.
Sprzedawca wymienił kondensatory w serwisie dystrybutora przed wystwieniem wzmacniacza na sprzedaż - papiery mam w załączeniu.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#266

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

No to milego uzytkowania.
HUMAN
Tormentor
Posty: 1566
Rejestracja: 7 lata temu

#267

HUMAN 3 lata temu

Nekroskop pisze:
3 lata temu
Pan Efilnikufesin pisze:
3 lata temu
@Nekroskop nie chce straszyc ale w dwudziesto letnim piecyku wiekszosc kondow pewnie do wymiany.Zeby nie bylo za czarno to zycze milego sluchania.
Sprzedawca wymienił kondensatory w serwisie dystrybutora przed wystwieniem wzmacniacza na sprzedaż - papiery mam w załączeniu.
Nie wiesz na co wymieniał ten wzmacniacz i pod jakie kolumny , powód sprzedaży .
Awatar użytkownika
Nekroskop
Tormentor
Posty: 1068
Rejestracja: 4 lata temu

#268

Nekroskop 3 lata temu

HUMAN pisze:
3 lata temu
Nekroskop pisze:
3 lata temu
Pan Efilnikufesin pisze:
3 lata temu
@Nekroskop nie chce straszyc ale w dwudziesto letnim piecyku wiekszosc kondow pewnie do wymiany.Zeby nie bylo za czarno to zycze milego sluchania.
Sprzedawca wymienił kondensatory w serwisie dystrybutora przed wystwieniem wzmacniacza na sprzedaż - papiery mam w załączeniu.
Nie wiesz na co wymieniał ten wzmacniacz i pod jakie kolumny , powód sprzedaży .
Wiem, bo mi powiedział. Facet był wyjątkowo transparentny.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#269

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

I jak sie sprawuje piecyk i paczki?To jest chyba zabawka klasy D czy tranzystor?
Awatar użytkownika
Nekroskop
Tormentor
Posty: 1068
Rejestracja: 4 lata temu

#270

Nekroskop 3 lata temu

Pan Efilnikufesin pisze:
3 lata temu
I jak sie sprawuje piecyk i paczki?To jest chyba zabawka klasy D czy tranzystor?
Nie mam pojęcia, a google zwraca sprzeczne info.

Na razie sprawdziłem, czy wszystko działa, na poważnie odsłucham dopiero za 3 tygodnie, bo nie mam już kasy na inne komponenty.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#271

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Czego brakuje do szczescia?
Oprocz kasy rozumiem.......
Awatar użytkownika
Nekroskop
Tormentor
Posty: 1068
Rejestracja: 4 lata temu

#272

Nekroskop 3 lata temu

Pan Efilnikufesin pisze:
3 lata temu
Czego brakuje do szczescia?
Oprocz kasy rozumiem.......
Kabli i neutralnego DACa bez preampa.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#273

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Cos bardzo neutralny sprzet probujesz chyba zlozyc.Uwazaj zebys sie nie zawiodl.
Masz cos na oku?
Moze warto byloby pojsc w monitory aktywne?Yamaha produkuje ponoc neutralne.
Awatar użytkownika
Nekroskop
Tormentor
Posty: 1068
Rejestracja: 4 lata temu

#274

Nekroskop 3 lata temu

Pan Efilnikufesin pisze:
3 lata temu
Cos bardzo neutralny sprzet probujesz chyba zlozyc.Uwazaj zebys sie nie zawiodl.
Masz cos na oku?
Moze warto byloby pojsc w monitory aktywne?Yamaha produkuje ponoc neutralne.
Neutralnego dźwięku (nie mylić ze zbalansowanym) to chyba nikt nie lubi i mnie też o to nie chodzi. Głośniki już mam, a DACa chce takiego, który po prostu kompetentnie przetworzy sygnał i się odpierdoli, zostawiając właściwą robotę wzmacniaczowi.

Po przeczytaniu dziesiątek testów i przekopaniu for, wygląda na to, że najbezpieczniejszym zakupem będzie Topping D30. Jest prosty, ma wszystkie funkcjonalności, których potrzebuję, dobry bas i ponoć nie wyostrza sopranów (jak niektóre późniejsze). Cena też nie zwala z nóg.

Na chuj mi monitory aktywne? :)
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#275

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Nekroskop pisze:
3 lata temu


Na chuj mi monitory aktywne? :)
Najczesciej w sumie sluza to odsluchu/sluchania,moze bardziej by sie przydaly do tego,niz zeby je na chuju trzymac.
Awatar użytkownika
Nekroskop
Tormentor
Posty: 1068
Rejestracja: 4 lata temu

#276

Nekroskop 3 lata temu

Pan Efilnikufesin pisze:
3 lata temu
Nekroskop pisze:
3 lata temu


Na chuj mi monitory aktywne? :)
Najczesciej w sumie sluza to odsluchu/sluchania,moze bardziej by sie przydaly do tego,niz zeby je na chuju trzymac.
Akurat ja to już właśnie na chuju, bo mam jeden aktywny zestaw 2.1 do każułalowego słuchania i do tego pasywne monitory ELAKa.

ObrazekObrazek
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#277

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Nekroskop pisze:
3 lata temu
Pan Efilnikufesin pisze:
3 lata temu
Nekroskop pisze:
3 lata temu


Na chuj mi monitory aktywne? :)
Najczesciej w sumie sluza to odsluchu/sluchania,moze bardziej by sie przydaly do tego,niz zeby je na chuju trzymac.
Akurat ja to już właśnie na chuju, bo mam jeden aktywny zestaw 2.1 do każułalowego słuchania i do tego pasywne monitory ELAKa.

ObrazekObrazek
Ja mialem na mysli cos bardziej PRO a nie jakies zabawki wcisniete w kat.
Awatar użytkownika
Nekroskop
Tormentor
Posty: 1068
Rejestracja: 4 lata temu

#278

Nekroskop 3 lata temu

Pan Efilnikufesin pisze:
3 lata temu
Ja mialem na mysli cos bardziej PRO a nie jakies zabawki wcisniete w kat.
Zabawkę to masz w szufladzie, taką z wibracjami. To jest całkiem przyjemny zestaw od Edifiera, o którym jeszcze nikt złego słowa nie powiedział. PROfesjonalne monitory służą do odsłuchu analitycznego, w studiu, a nie do słuchania muzy dla przyjemności.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#279

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Nekroskop pisze:
3 lata temu
Pan Efilnikufesin pisze:
3 lata temu
Ja mialem na mysli cos bardziej PRO a nie jakies zabawki wcisniete w kat.
Zabawkę to masz w szufladzie, taką z wibracjami. To jest całkiem przyjemny zestaw od Edifiera, o którym jeszcze nikt złego słowa nie powiedział. PROfesjonalne monitory służą do odsłuchu analitycznego, w studiu, a nie do słuchania muzy dla przyjemności.
W ktorej to szufladzie mam zabawke,taka z wibracjami?

Slyszalem pare razy monitory PROfesjonalne,zarowno w warunkach domowych jak i w studio.Syfiascie nagrana muzyka grala syfiascie,dobrze nagrana Muzyka grala dobrze.
Zajebiscie moge nawet napisac!
Awatar użytkownika
Nekroskop
Tormentor
Posty: 1068
Rejestracja: 4 lata temu

#280

Nekroskop 3 lata temu

Pan Efilnikufesin pisze:
3 lata temu
Nekroskop pisze:
3 lata temu
Pan Efilnikufesin pisze:
3 lata temu
Ja mialem na mysli cos bardziej PRO a nie jakies zabawki wcisniete w kat.
Zabawkę to masz w szufladzie, taką z wibracjami. To jest całkiem przyjemny zestaw od Edifiera, o którym jeszcze nikt złego słowa nie powiedział. PROfesjonalne monitory służą do odsłuchu analitycznego, w studiu, a nie do słuchania muzy dla przyjemności.
W ktorej to szufladzie mam zabawke,taka z wibracjami?

Slyszalem pare razy monitory PROfesjonalne,zarowno w warunkach domowych jak i w studio.Syfiascie nagrana muzyka grala syfiascie,dobrze nagrana Muzyka grala dobrze.
Zajebiscie moge nawet napisac!
To oczywiste, bo monitory mają wiernie odtworzyć dźwięk – ma zagrać to, co zostało nagrane, ni mniej, ni więcej. Jest to rzecz kardynalna, aby móc poprawnie zmiksować i zmasterować dźwięk. Do słuchania domowego kupuje się jednak głośniki dostrojone do osobistych preferencji (ciepły dźwięk, chłodny dźwięk, scena z przodu, scena z tyłu itd.).
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#281

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Nekroskop pisze:
3 lata temu
Pan Efilnikufesin pisze:
3 lata temu
Nekroskop pisze:
3 lata temu
Pan Efilnikufesin pisze:
3 lata temu
Ja mialem na mysli cos bardziej PRO a nie jakies zabawki wcisniete w kat.
Zabawkę to masz w szufladzie, taką z wibracjami. To jest całkiem przyjemny zestaw od Edifiera, o którym jeszcze nikt złego słowa nie powiedział. PROfesjonalne monitory służą do odsłuchu analitycznego, w studiu, a nie do słuchania muzy dla przyjemności.
W ktorej to szufladzie mam zabawke,taka z wibracjami?

Slyszalem pare razy monitory PROfesjonalne,zarowno w warunkach domowych jak i w studio.Syfiascie nagrana muzyka grala syfiascie,dobrze nagrana Muzyka grala dobrze.
Zajebiscie moge nawet napisac!
To oczywiste, bo monitory mają wiernie odtworzyć dźwięk – ma zagrać to, co zostało nagrane, ni mniej, ni więcej. Jest to rzecz kardynalna, aby móc poprawnie zmiksować i zmasterować dźwięk. Do słuchania domowego kupuje się jednak głośniki dostrojone do osobistych preferencji (ciepły dźwięk, chłodny dźwięk, scena z przodu, scena z tyłu itd.).
Jeszcze raz zapytam o szuflade..............

Scena z przodu,z tylu.......
@yog niedawno wspominal cos o scenie na SB,ale nie rozwinal tematu.
Znasz jakies plyty z Metylem z niezla scena?
Awatar użytkownika
Nekroskop
Tormentor
Posty: 1068
Rejestracja: 4 lata temu

#282

Nekroskop 3 lata temu

Pan Efilnikufesin pisze:
3 lata temu
niedawno wspominal cos o scenie na SB,ale nie rozwinal tematu.
Znasz jakies plyty z Metylem z niezla scena?
Scena w kontekście, o którym pisałem to sposób prezentacji dźwięku przez głośniki. Niektóre głośniki umiejscawiają dźwięk z przodu, inne z tyłu (dając wrażenie głębi). Możliwa jest też sytuacja pomiędzy. Mówimy więc o tym, w jaki sposób został dostrojony sam sprzęt, a nie o scenie w odniesieniu do nagrań (czyli miksu).

A co mnie obchodzi, gdzie masz jakie szuflady?
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#283

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Wspomniales o zabawce w mojej szufladzie wiec ladnie odpowiedz na grzecznie zadane pytanie.

Odnosnie sceny to wedlug mnie mylisz pojecia.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#284

Kozioł 3 lata temu

Przyszedł ten DACior i okazało się że zapomniałem o coaxial 3.5...... No ale chuj podłączyłem optycznym do android boxa bo tylko taka opcja ndd wchodzi w grę.... Włączam coś tam z bc... No, jest głośniej... Może jak wytrzeźwieje i ściągnę jakieś flaczki to usłyszę jakąś różnice.
Turris Babylonica e stercore facta est.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#285

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Uslyszysz na pewno.
Co w koncu kupiles?
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#286

Kozioł 3 lata temu

FiiO Taishan D03K.

Jako pierwszy o ile nie ostatni. £20
Turris Babylonica e stercore facta est.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#287

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Chyba za bardzo nie poszalejesz.
Chyba ze sie myle.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#288

Kozioł 3 lata temu

Szczerze to poszedłem za moim ulubionym audiofilem z yt....
https://m.youtube.com/channel/UCMADmrBg2mMall8bpC4anQQ
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Nekroskop
Tormentor
Posty: 1068
Rejestracja: 4 lata temu

#289

Nekroskop 3 lata temu

Kozioł pisze:
3 lata temu
FiiO Taishan D03K.

Jako pierwszy o ile nie ostatni. £20
Co prawda skrajnie budżetowy, ale polecany na forach audio DAC.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#290

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

@Kozioł wytrzezwieje,poslucha,porucha to moze napisze jak gra.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#291

Kozioł 3 lata temu

Całą tą zabawę lepiej zacząć od budżetowego projektu weekendowego niż afery audio urządzać. :mrgreen:
Tam, pierdolety sprzedawać o sprzętach... :D
Turris Babylonica e stercore facta est.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#292

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Tez DACa kupilem za grosze bo to taki dodatek u mnie.
Awatar użytkownika
Nekroskop
Tormentor
Posty: 1068
Rejestracja: 4 lata temu

#293

Nekroskop 3 lata temu

Przeglądałem sobie testy DACów i konkluzja jest taka, że w rozsądnym przedziale cenowym, czyli 500-1500, Toppingi mają najlepsze parametry. Ciekawą marką jest też nasze rodzime Nostromo, ale o tych DACach trudno znaleźć jakieś merytoryczne informacje.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#294

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Dlatego wlasnie Topping sobie u mnie lezy.Calkiem spoko i za drobne.
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1333
Rejestracja: 6 lata temu

#295

Belzebóbr 3 lata temu

Toppingi z serii NX też kozaki, w kategorii przenośnych i do słuchawek. Mają tyle mocy na h gainie, że spokojnie sobie radzą ze wszystkimi na rynku poza starymi studyjnymi. O wzmacniaczach już pisałem, a na DACku NX4 DSD w swoim czasie testowałem charakter brzmienia słuchawek, bo świetny neutralny przetwornik. U nas jak zwykle dusigrosze więc chodzi po 750, ale swojego czasu za 99$ był często w promkach na alibabie/ebay/... i do 5 stówek to był najlepszy sprzęt dźwiękiem, mocą, baterią i wygodą.
https://gfx.superata.com/topping/toppin ... foty/1.jpg

ta grafika mnie rozpierdala - masz bdb dac, a używasz tylko jako wzmacniacz do chujowego dacka z lapka
https://gfx.superata.com/topping/toppin ... foty/2.jpg
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#296

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Kozioł pisze:
3 lata temu
Przyszedł ten DACior i okazało się że zapomniałem o coaxial 3.5...... No ale chuj podłączyłem optycznym do android boxa bo tylko taka opcja ndd wchodzi w grę.... Włączam coś tam z bc... No, jest głośniej... Może jak wytrzeźwieje i ściągnę jakieś flaczki to usłyszę jakąś różnice.
Wytrzezwiales?Poruchales?Posluchales?
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#297

Kozioł 3 lata temu

WPP. Wpp. Żebyście znowu mogli się pożreć.

WPP = wytrzezwiane, poruchane i posluchane
Wpp = wieczorem pierdolne posta

P. S. WpP = wlasnie popelniam posta...

A więc tak, wczoraj nie miałem już czasu więc posłuchałem tylko South of Heaven z youtuba hehe. Wiadomo że była różnica. Do dzisiejszej, chwilkę dłuższej posiadówki przygotowałem się odrobinkę "profesjonalniej". Tzn na android boxa ściągnąłem i zainstalowałem VLC, a z komórki przesłałem flaczki Vile Luxury i Friends Yoshio Suzuki. Zero czary mary :) Zacząłem od tego drugiego i muszę przyznać różnicę. Zresztą już przy slejerze zakładałem że efekt będzie identyczny z pre do tt.
I jest. Można po prostu powiedzieć że jest głośniej, albo że np. wiecej powietrza i siły a co za tym idziej czytelniej, zyskuje reakcja, scena... Nie jestem niczym zaskoczony ale dusza się raduje.
Jakikolwiek dac, pre, sre to droga w jedną stronę. Wiadomo że na upartego nie musowo, ale jak już spróbujesz to nie powrócisz do nie używania. Tyle. To gówienko podepnę pod androida i ps4 młodego. Jeżeli chodzi o domowe audio to ew pc +soft z solidnym analizerem i equalizerem w 1 - - - dac/pre - - - - małe aktywne głośniki. Wszystko jak najnaturalniejsze w barwie plus świadomie użyty korektor w oprogramowaniu.


Romantycznie teraz. Pamiętajcie na dobranoc, że tymi wszystkimi audio filiami, polemikami i apgrejdami, najczęściej ścigamy dźwiękowe ideały z przeszłości.... Referencje będące jamnikami, kasprzakami, boomboxami czy elektrotechnikami. :D
Turris Babylonica e stercore facta est.
HUMAN
Tormentor
Posty: 1566
Rejestracja: 7 lata temu

#298

HUMAN 3 lata temu

W oczekiwaniu na Audiolaba :D :D :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#299

Kozioł 3 lata temu

Bardzo smaczny wybór sir. Gratuluję gratulacje.
Turris Babylonica e stercore facta est.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#300

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Jebac gramofony,FP,DR,DACi,wzmacniacze i reszte gowna!!!!!!

Obrazek

8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)

Wróć do „Dyskusje muzyczne”