Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1333
Rejestracja: 6 lata temu

#451

Belzebóbr 4 mies. temu

Ekstra, tylko, że M40X są znane z tego, że grają bardzo w głowie, ta scena jest właśnie wąska, nawet jak na zamknięte i w tym budżecie, bo słyszałem dokanałówki do 500 zł, które sobie pod tym względem radzą lepiej. To głębia sceny jest w nich przyzwoita. A największą ich zaletą jest to, że brzmią naturalniej niż totalnie V-kujące M50X, które nadają się tylko dla niewyżytych nastoletnich fanów rapu (chociaż w sumie metaluchów o takim wyobrażeniu o dobrym dźwięku też nie brakuje).
Jak masz możliwości do słuchania otwartych to popoluj na okazje na jakieś zadbane używki, jak np. AKG K712 Pro, bo tam zaczyna być już naprawdę ciekawie ze sceną. Niestety basu może być za mało, choć można działać EQ i modem z gąbki na driver, no ale w otwartych generalnie jak chce się mieć przyzwoite pierdolnięcie na dole to trzeba iść w planarne.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3148
Rejestracja: 5 lata temu

#452

kurz 4 mies. temu

Mój ostatni zakup to FiiO FH3, które przewodowo łączę z DragonFly Red i jest przyzwoicie. Bezprzewodowo wykorzystuję z FiiO UTWS5 i jest to jak na razie najlepsza łączność po Bluetooth, jaką miałem. Dźwięk jest selektywny, jak ma być ciężki to taki jest, jak ma być lekki to też. Jak na standardy Bluetooth jest przestrzeń i moc. I naprawdę można tak konkretnie dopierdolić, że przed użyciem za każdym razem sprawdzam poziom głośności.

Obrazek
Awatar użytkownika
islandzkistylgrania
Posty: 4
Rejestracja: 3 mies. temu

#453

islandzkistylgrania 3 mies. temu

siemanko ja ostatnio kupilem sobie CreatiVe HS-800 fatality gamming czarne nawet z mikrofonem byly zajebiste sa

Obrazek

pozdrawiam ziomale myslicie ze sprawdzi sie do sluchania power metalu? dopiero zapoznaje sie z tym co ten gatunek ma do zaoferowania bo do call of duty sie sprawdzaja fajnie dobrze sie muzyki slucha ostatnio nocny kochanek mnie urzekl niedlugo sprobuje z trash metalem
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1333
Rejestracja: 6 lata temu

#454

Belzebóbr 3 mies. temu

Gówno do słuchania gówna, czyli powinno być kompatybilnie.
edi_gein
Master Of Puppets
Posty: 143
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: (...)

#455

edi_gein 2 mies. temu

Wybieram się na odsłuchy i kolumn i powoli zaczynam układać sobie setlistę kawałków . Jazz , blues ma opanowany. Podrzućcie propozycje metalowych kawałków, które będą wymagające dla szczekaczek. Pokażą możliwości i mankamenty. Mam swoje typy ale mądrych posłuchać zawsze dobrze.
In the depths of a mind insane, fantasy and reality are the same.
HUMAN
Tormentor
Posty: 1566
Rejestracja: 7 lata temu

#456

HUMAN 2 mies. temu

Napisz jakie głośnie bedziesz testował i szacunkowe ceny , jeśli moge prosić ?
edi_gein
Master Of Puppets
Posty: 143
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: (...)

#457

edi_gein 2 mies. temu

Chcę odwiedzić salony w Toruniu i Bydgoszczy i posłuchać ile się da podlogówek w przedziale 5-7/8 K.
Większość salonów oferuje to samo czyli Dali, Klipsch, HECO, Pylon, Kef. Najczęściej numeracja serii to 7 mocniejsze to 9 np. Dali Oberon 7 i 9.. Atak naprawdę chce zobaczyć czy nowe kolumny zrobione przez małe chińskie rączki, z małymi głośnikami niskotonowymi dają radę. Czy nie jest tak, że dziś żeby kolumna zagrała trzeba położyć 20k. Od dłuższego czasu nie mogę wyrwać od znajomego Tannoy system 12,ktire u niego zalegają. Chociaż na odsłuch. No mam jeszcze szanse posłuchać HECO fortissimo 950,tez stare kolumny. Wtedy będę wiedział czy old is Gold w porównaniu z dzisiejszymi produktami.
In the depths of a mind insane, fantasy and reality are the same.
edi_gein
Master Of Puppets
Posty: 143
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: (...)

#458

edi_gein 2 mies. temu

nie ma mądrych?
In the depths of a mind insane, fantasy and reality are the same.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#459

yog 2 mies. temu

Ja się nie znam na sprawdzaniu sprzętu muzycznego, ale bym posłuchał South of Heaven Slayera.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
edi_gein
Master Of Puppets
Posty: 143
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: (...)

#460

edi_gein 2 mies. temu

I na pewno War ensamble. Chciałbym też Dittohead ale ta płyta jest wg mnie z jebana brzmieniowo cała i nie sądzę żeby ten kawałek coś pokazał.
In the depths of a mind insane, fantasy and reality are the same.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#461

yog 2 mies. temu

No ja o płycie mówiłem, bo ona jest pięknie wyprodukowana cała.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5501
Rejestracja: 6 lata temu

#462

pit 2 mies. temu

edi_gein pisze:
2 mies. temu
nie ma mądrych?
Grin, Dopethrone, Phobos, Pork Soda.
edi_gein
Master Of Puppets
Posty: 143
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: (...)

#463

edi_gein 2 mies. temu

Sam się namówiłem na SITA. Spirit in Black co to jest za kawałek.

Pork soda of course.
In the depths of a mind insane, fantasy and reality are the same.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4453
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#464

deathwhore 2 mies. temu

Ja bym dla sprawdzenia w temacie metalu wrzucił Dirt AiC i sprawdził czy gitary latają nad głową, a sekcja rytmiczna masuje kostki i jelita.

Potem w Immolation Close to a world posłuchałbym partii gitary basowej.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
edi_gein
Master Of Puppets
Posty: 143
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: (...)

#465

edi_gein 2 mies. temu

Myślałem o Fosteting the Divine z przedostatniej płyty IMO.
In the depths of a mind insane, fantasy and reality are the same.
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1120
Rejestracja: 5 lata temu

#466

Derelict 2 mies. temu

Co w zamierzeniu ma ukazać puszczenie określonych utworów na głośnikach?
"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"
edi_gein
Master Of Puppets
Posty: 143
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: (...)

#467

edi_gein 2 mies. temu

To czy testowane kolumny w połączeniu z moim wzmacniaczem potrafią zagrać muzykę metalową na odpowiednim poziomie.
Uważam że metal jest trudny do zagrania przez sprzęt audio i szukam optymalnego systemu dla siebie.
In the depths of a mind insane, fantasy and reality are the same.
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1120
Rejestracja: 5 lata temu

#468

Derelict 2 mies. temu

Sorry, ale to jest szamanizm.
"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"
edi_gein
Master Of Puppets
Posty: 143
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: (...)

#469

edi_gein 2 mies. temu

Nie wiem co szamanskiego jest w tym że chce się dobrze przygotować zanim wydam parę klocków. Kolumny to najsłabszy element w moim torze i potrzebuje zmiany. Zmiana ma być na lata i szukam różnych podpowiedzi. Tyle. Żadne voodoo.
In the depths of a mind insane, fantasy and reality are the same.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#470

Hajasz 2 mies. temu

edi_gein pisze:
2 mies. temu
Nie wiem co szamanskiego jest w tym że chce się dobrze przygotować zanim wydam parę klocków. Kolumny to najsłabszy element w moim torze i potrzebuje zmiany. Zmiana ma być na lata i szukam różnych podpowiedzi. Tyle. Żadne voodoo.
Widzisz świat jest tak skonstruowany, że ludzie w coś wierzą. Przeważnie wierzą w coś czego nie ma ale robią to bo im od wielu lat ktoś wmówił, że jest inaczej. Ja wierzę, że zanim umrę wygram w lotto choć nie gram. Ty wierzysz, że kupisz sprzęt, który w sklepie będzie grał tak samo jak w domu. To właśnie jest szamanizm. Wczoraj na SB było pisane, że nawet sprzęt, który gra rewelacyjnie w pokoju już może tak nie grać po przemeblowaniu tegoż pomieszczenia lub wprowadzeniu zmian dekoracyjnych. Dlatego idealnie wpisujesz się w to "Czucie i wiara silniej mówi do mnie. Niż mędrca szkiełko i oko"
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1120
Rejestracja: 5 lata temu

#471

Derelict 2 mies. temu

edi_gein pisze:
2 mies. temu
Nie wiem co szamanskiego jest w tym że chce się dobrze przygotować zanim wydam parę klocków. Kolumny to najsłabszy element w moim torze i potrzebuje zmiany. Zmiana ma być na lata i szukam różnych podpowiedzi. Tyle. Żadne voodoo.
No oprócz tego, co napisał wyżej już @Hajasz to dodatkowo dosyć śmiesznym jest stwierdzenie, że niektóre sprzęty mają trudności w odegraniu metalu :D A co takiego immanentnego jest w gatunku metal, żeby sprzęt miał trudności w graniu takiej muzyki? Sygnał to jest sygnał, prąd idzie na cewką, membrana jest wprawiona w ruch, a ta wprawia w ruch molekuły powietrza i masz muzykę.

To tak samo mogę powiedzieć, że niektóre telewizory mają problem z wyświetlaniem horrorów, ale komedie to już wszystko cacy :lol: Dlaczego tak jest? Może w horrorack jest więcej mrocznych scen? No litości....
"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"
edi_gein
Master Of Puppets
Posty: 143
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: (...)

#472

edi_gein 2 mies. temu

Ale jeśli kolumny pogubią się w takim kawałku jak Paradigm Shift - Liquid Tension w pokoju odsłuchowym to mam prawo wierzyć, a nawet mam pewność że w moim niedoskonałym pokoju w domu też nie zagrają. To już nie jest kwestia wiary, szamanizmu. Poza tym kolumny w salonie będą raczej niewygrzane i to też wpłynie na dźwięk. I to wszystko to są podstawy. I ja te podstawy trochę znam. Poprosiłem o podpowiedzi dotyczące kawałków które pewnie mi umknęły, gdzieś zapomniałem a mogą pokazać możliwości kolumn lub je zdyskfalifikować. Nie proszę o rady i ocenę samego odsłuchu.
In the depths of a mind insane, fantasy and reality are the same.
edi_gein
Master Of Puppets
Posty: 143
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: (...)

#473

edi_gein 2 mies. temu

Teraz doczytałem Derelict.
Jeśli uważasz że wszystkie kolumny lub wzmacniacze dobrze zagrają każdy rodzaj muzyki to przykro mi ale to błąd. Wielbłąd.
In the depths of a mind insane, fantasy and reality are the same.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5501
Rejestracja: 6 lata temu

#474

pit 2 mies. temu

Wtrącę wam się między wódkę i zakąskę i napiszę tylko, że metal to w gruncie rzeczy prostolinijna muzyka. Tam na ogół nie dzieją się jakaś ekwilibrystyka na pierdyliard instrumentów i ścieżek wokalnych jak na przysłowiowych "Pet Sounds".
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1120
Rejestracja: 5 lata temu

#475

Derelict 2 mies. temu

Co to znaczy dobrze, albo że się pogubią??? Prąd zabłądzi, bo akurat leci metal?

Chcesz mieć sprzęt bez wbudowanych żadnych korektorów, kompresorów, urozmaiceń "Hi-Fi" To kupujesz odsłuchy monitory studyjne. Jak masz duży pokój i warunki to z 8" wooferami. jak mieszasz w pałacu to jeszcze możesz dopierdolić dodatkowo subwoofer i tyle.

A co do metalu to z reguły jest to muzyka mocno przesterowana i zaszumiona, z racji stylistyki, ram gatunkowych oraz używanego instrumentarium. Zestaw perkusyjny to jeden z najtrudniejszych instrumentów, o ile nie najtrudniejszy w rejestracji, aby brmiał klarownie i czysto. A jeszcze na dodatek w ekstremalnym metalu, gdzie napierdala się po 200bpm!!!

Druga sprawa - metal jest z reguły pisany w niskich notacjach i niskich strojach. Death metal przeważnie oscyluje w ogół nut bazowych B,C,C#,D. Niestety tak się składa, że większość sprzętów domowych nie daje rady zejść tak nisko z takim sub bassem. W takim przypadku peak suba C to częstotliwość 32,7hz. Na tym "pułapie to niesłychać już głębi basu, tylko gruz. Oczywiście ratunkiem z tejże sytuacji jest zagranie na bassie oktawę wyżej, ale w nie każdym utworze jest tak zrobione. Ogólnie jak chcesz testować kolumny pod względem jakości i głębi sub bassu (bo to jest pierwsza rzecz do sprawdzenia) to posiłkuj się utworami nagranymi od D# do mniej więcej D, czyli zakres częstotliwości jednej oktawy, w tym przypadku około 40hz do 75hz. Następnie bardzo ważne są częstotliwości od 80hz do powiedzmy 200hz, a to z tego względu, że przy większości kubatur pomieszczeń mieszkalnych (jeszcze raz, nie wiem jakie masz wymiary pomieszczenia w którym będzie stał sprzęt, ale nie zakładam że mieszkasz w pałacu i masz salon o pow 60 metrów kwadratowych) będą generowały fale stojące. czyli dudnienie, gdy fale się nakładają, oraz zanik częstotliwości, gdy fale się wykluczają. Oczywiście tutaj wchodzi geometria i matematyka, czas odbicia fali, itp, itd. Za duzy by tu pierdolić, a zaraz i tak ktoś mi wytknie, że się wymądrzam.

Moja rada: wypożycz sprzęt do mieszkania i po prostu posłuchaj jak najwięcej twojej ulubionej muzy. Jeżeli Ci się spodoba jak to brzmi to bierz... Nie rób z tego nie wiadomo jakiej filozofii. Nie szukasz żony, tylko głośników do słuchania muzyki. Pozdro.
"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"
Molotow 666
Tormentor
Posty: 1013
Rejestracja: 6 lata temu

#476

Molotow 666 2 mies. temu

@Derelict piękne rozeznanie w temacie! Gratuluję. Mądrego to i przyjemnie poczytać!
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1120
Rejestracja: 5 lata temu

#477

Derelict 2 mies. temu

Podziękwać :)
"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"
edi_gein
Master Of Puppets
Posty: 143
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: (...)

#478

edi_gein 2 mies. temu

Co to znaczy że kolumny się pogubią? Jeżeli głośnik niskotonowy jest skonstruowany przez producenta tak aby grał ciepło, konstrukcja może zejść do niskich rejestrów i znakomicie wypada to w przypadku kontrabas to niekoniecznie może zagrać przy podwójnej stopie. Dźwięk nie wybrzmi, pasmo zostanie skrócone i z podwójnej stopy zrobi się bełkot. Dlatego bas musi byś szybki. I w tym przypadku częstotliwość ma drugoplanowe znaczenie. Jeśli góra pasma będzie zbyt jasna i ostra, a na pewno wiesz że takie głośniki są dostępne to przy trzecim gitarowy solo uszy puszcza krew.
Pięknie napisałeś o częstotliwościach i w pełni się z Tobą zgadzam ale mam wrażenie że ja o rybce, Ty o pipce.
Wolę jechać w jedno miejsce i przesłuchać kilka par kolumn niż pierdolić się z wypożyczanie i odsyłanie kolejnych paczek. I tu znowu masz rację że w moich 30 m testowane kolumny mogą zabrzmieć zupełnie inaczej. Akustyka robi swoje.
A teraz bez filozofii i pierdolenia dacie jakieś kawałki?
Gemini Slayera może pokazać mięsistość basu. Black metal raczej nie zagra.
In the depths of a mind insane, fantasy and reality are the same.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5501
Rejestracja: 6 lata temu

#479

pit 2 mies. temu

Mięsistość basu to pokaże Godflesh ze Streetcleaner, Voivod z Blackiem, Coil - Broccoli.
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1120
Rejestracja: 5 lata temu

#480

Derelict 2 mies. temu

edi_gein pisze:
2 mies. temu
Co to znaczy że kolumny się pogubią? Jeżeli głośnik niskotonowy jest skonstruowany przez producenta tak aby grał ciepło,
Co to znaczy, że niskotonowy gra "ciepło"? Niskotonowy gra niskie tony, jeżeli chcesz operować terminologią, która opisuje subiektywne brzmienie zestawu, to musisz się odnosić do całego spektrum dźwięku. Konsensus jest raczej taki, że ciepłe brzmienie charakteryzuje się nienachalną, przyciszoną górą.
edi_gein pisze:
2 mies. temu
konstrukcja może zejść do niskich rejestrów i znakomicie wypada to w przypadku kontrabas to niekoniecznie może zagrać przy podwójnej stopie.
Nie, to tylko oznacza, że głośnik może reprodukować sygnał o danej częstotliwości. Po raz kolejny powtarzasz bzdurę, że kontrabas zagra "dobrze", a podwójna stopa nie. To tak jakby pisać, że na telewizorze czerwone ferrari będzie wyglądało dobrze, a czerwona motorynka chujowo. To jest właśnie szamanizm, drogi kolego.
edi_gein pisze:
2 mies. temu
Dźwięk nie wybrzmi, pasmo zostanie skrócone i z podwójnej stopy zrobi się bełkot. Dlatego bas musi byś szybki. I w tym przypadku częstotliwość ma drugoplanowe znaczenie
Sorry, ale to jest bełkot. Bas musi być szybki? Co to kierwa jest szybki bas? To coś jak ostry cień mgły, ten sam poziom bełkotu. Basy to najdłuższe fale ze spektrum częstotliwości. Każda częstotliwość reprodukowana przez głośnik ma jedną i tą samą długość fali. Koniec kropka.
edi_gein pisze:
2 mies. temu
Jeśli góra pasma będzie zbyt jasna i ostra, a na pewno wiesz że takie głośniki są dostępne to przy trzecim gitarowy solo uszy puszcza krew.
To sobie załatw korektor eq i tyle. A jak będzie utwór zmiksowany i zmasterowany tak, że akurat właśnie będzie miał obniżoną górę, to będzie płacz, że przymulone brzmienie....


Co do kawałków, to o co Tobie właściwie chodzi???? Ja pierdole, weź kilka swoich ulubionych i tyle, na chuj testować na utworach których się nie zna, lub zna się je słabo? Weź jakiego drone z potężnym subem, jakiś powolny doom metal z mięsistym bassem... Ale to w kwestii metalu... Najlepiej testować sprzęt na muzycze niemalże klinicznie czystej, elektronicznej. Bass prosto z sinusoidy, bez fluktuacji charakterystycznych dla żywych instrumentów.

Ucinam temat, bo widzę, że Cie nie przekonam.
"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"
edi_gein
Master Of Puppets
Posty: 143
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: (...)

#481

edi_gein 2 mies. temu

Ja też powiem pas bo ostatni post to bzdury i po prostu nie chce mi się. Ale dzięki mimo wszystko.
In the depths of a mind insane, fantasy and reality are the same.
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1120
Rejestracja: 5 lata temu

#482

Derelict 2 mies. temu

Skoro co napisałem to bzdury to ja chętnie przeczytam Twój debunk tych bzdur.
"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#483

Hajasz 2 mies. temu

A finalnie to chyba ten kolega to wierzy w istnienie św gralla. Niestety ale koniec końców ten grall okazuje się wałem do dupy.
I na koniec całkiem poważnie to kompletnym debilizmem jest zadawanie pytań w stylu tego zadanego.
GRINDCORE FOR LIFE
edi_gein
Master Of Puppets
Posty: 143
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: (...)

#484

edi_gein 2 mies. temu

Na prawdę nie chce mi się polemizować z każdym wątkiem i każdą bzdurą którą napisałeś. Jeżeli twierdzisz ze ferrari i motorynka na czerwono i ferrari ok a motorynka chujowa to mam pełny obraz z kim rozmawiam. Nie ma różnicy czy oglądam na rubinie czy w 4k. Masz pojęcie o elektronice pewnie o fizyce ale przełożenia na odsłuch to już niestety nie. nie będę się odnosił do każdego wątku. Nie ma różnicy w kolumnach , nie ma basu grającego ciepło, nie ma basu który gra szybko, nie ma cięcia pasm. To po co tyle firm produkujących nagłośnienie. Equalizer jako recepta? Wybacz nie masz pojecia o czym mówisz muzycznie. Jak pisałem elektronicznie - wzór konspekt. Błagam nie ciągnijmy tego dalej.

@Hajasz jeśli słuchasz z laptopa to rzeczywiście wszystkie kawałki mogą brzmieć tak samo. wtedy ok. Nie mam pytań.
In the depths of a mind insane, fantasy and reality are the same.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#485

yog 2 mies. temu

Chciałbym zwrócić uwagę, że @edi_gein spytał o kawałki metalowe, na jakich warto sprawdzać jakość sprzętu, a nie czy warto sprawdzać sprzęt na metalu, gdzie go sprawdzać, w jakiej temperaturze i czy z kotem na kolanach czy bez. Gdyby chciał uzyskać odpowiedzi na te pytania, to by pewnie nie pytał na forum metalowym, a na forum audio.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#486

Hajasz 2 mies. temu

Chciałbym tylko dopytać czy istnieje jakaś magiczna lista konkretnych kawałków metalowych, które decydują o tym czy sprzęt nadaje się do odtwarzania właśnie metalu?
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1120
Rejestracja: 5 lata temu

#487

Derelict 2 mies. temu

edi_gein pisze:
2 mies. temu
Na prawdę nie chce mi się polemizować z każdym wątkiem i każdą bzdurą którą napisałeś. Jeżeli twierdzisz ze ferrari i motorynka na czerwono i ferrari ok a motorynka chujowa to mam pełny obraz z kim rozmawiam. Nie ma różnicy czy oglądam na rubinie czy w 4k. Masz pojęcie o elektronice pewnie o fizyce ale przełożenia na odsłuch to już niestety nie. nie będę się odnosił do każdego wątku. Nie ma różnicy w kolumnach , nie ma basu grającego ciepło, nie ma basu który gra szybko, nie ma cięcia pasm. To po co tyle firm produkujących nagłośnienie. Equalizer jako recepta? Wybacz nie masz pojecia o czym mówisz muzycznie. Jak pisałem elektronicznie - wzór konspekt. Błagam nie ciągnijmy tego dalej.

@Hajasz jeśli słuchasz z laptopa to rzeczywiście wszystkie kawałki mogą brzmieć tak samo. wtedy ok. Nie mam pytań.
Poruszonych wątków było dosłownie trzy, jeżeli taka ilość Cię przerasta to współczuję. Co to ferrari i motorynki wyraźnie nie zrozumiałeś przenośni.

Zastanów się kurwa przez chwilę nad sobą. Gdyby było coś takiego, jak kolumny na których lepiej brzmi metal od np jazzu, to momentalnie rynek by to podłapał i poszedłby w marketing.

Miałbyś kurwa kolumny dedykowane dla metalowców, dla raperowców, dla disco polowców. Każdy gatunek by miał głośniki ze specyfikacjami skrojonymi pod jego słuchanie. No ale nie ma czegoś takiego, ciekawe kurwa niby czemu???????

Bo to debilne pierdololo ujebane we łbie, halucynacja, nic takiego nie ma i nie może być. Dobranoc.
"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"
edi_gein
Master Of Puppets
Posty: 143
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: (...)

#488

edi_gein 2 mies. temu

Jeśli nie ma kolumn lepiej grających metal , jazz , electro czy cokurwakolwiek to rzeczywiście dobranoc. Podział na kolumny dwódrożne, trójdrożne, z bassrefleksem z przodu , z tyłu, 12cali 15 cali w chuj cali tez nie ma znaczenia. Pas.
In the depths of a mind insane, fantasy and reality are the same.
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1120
Rejestracja: 5 lata temu

#489

Derelict 2 mies. temu

edi_gein pisze:
2 mies. temu
Jeśli nie ma kolumn lepiej grających metal , jazz , electro czy cokurwakolwiek to rzeczywiście dobranoc. Podział na kolumny dwódrożne, trójdrożne, z bassrefleksem z przodu , z tyłu, 12cali 15 cali w chuj cali tez nie ma znaczenia. Pas.
To w takim razie na chuj idziesz to sprawdzać organoleptycznie. Wymieniłeś parametry. Które więc parametry są najlepsze do metalu????

To, że każdy głośnik gra nieco inaczej, ma inną charakterystykę, itp,itd. to wie kurwa każdy, ale nie każdy jest tak zjebany żeby przepierdalać się przez setki modeli i marek, aby znaleźć takie, na których najlepiej brzmi metal. Ja pierdole...
"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"
edi_gein
Master Of Puppets
Posty: 143
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: (...)

#490

edi_gein 2 mies. temu

Wzmacniacz, źródło. Bez znaczenia.
In the depths of a mind insane, fantasy and reality are the same.
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1120
Rejestracja: 5 lata temu

#491

Derelict 2 mies. temu

Hemoglobina, mistyfikacja, woda, ziemia, taka sytuacja.
"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"
edi_gein
Master Of Puppets
Posty: 143
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: (...)

#492

edi_gein 2 mies. temu

Nie mam pytań.
In the depths of a mind insane, fantasy and reality are the same.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#493

Hajasz 2 mies. temu

Edi ale ty masz zamiar jeździć ze swoim wzmakiem i w tych sklepach się podpinać pod kolumny i sprawdzać jak to gra?
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1120
Rejestracja: 5 lata temu

#494

Derelict 2 mies. temu

Zeby uratować ostatnią stronę tematu zaprezentuję swój sprzęt do odsłuchów, bo najpierw jakiś islandzki ciućmok przytrolował jak największy lamus, a później szaman edi chciał tu deszczowe tańce organizować. Zrobił się gnój i chamówa.


Monitory M-Audio BX8 D3

Obrazek

Słuchawki Audio-Technica ATH-M40x

Obrazek
Obrazek

Interface audio usb Presonus AutioBox iTwo - wkrótce będzie wymieniany na jakiś większy, 4 wejścia na instrumenty minimum, być może Będzie to Focusrite Scarlett 18i8. Jeżeli wierzyć jednej ofercie, to i Abletona dorzucają gratis. Nówka Funkiel 12 Ableton w gratisie to byłoby niebo w ziemi.

Obrazek
"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"
Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor
Posty: 907
Rejestracja: 7 lata temu

#495

Nathas 2 mies. temu

edi_gein pisze:
2 mies. temu
Chcę odwiedzić salony w Toruniu i Bydgoszczy i posłuchać ile się da podlogówek w przedziale 5-7/8 K.
Jestem ciekaw czy kolega posłuchał już ile się da i coś wybrał. Co się podobało bardziej, co mniej, a co zupełnie nie?
Bo będę przed podobnym dylematem :)
edi_gein
Master Of Puppets
Posty: 143
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: (...)

#496

edi_gein 2 mies. temu

Jestem ciekaw czy kolega posłuchał już ile się da i coś wybrał. Co się podobało bardziej, co mniej, a co zupełnie nie?
Jestem po zabawie ze szczekaczkami i jedno co wiem to tyle , że w proponowanym przedziale cenowym lepiej jest szukać kolumn dużo starszych , używanych co niestety wiąże się z ryzykiem zakupu gruzu. Kolumny do ok.8k charakteryzują się papierowo chińskim wykonaniem . Są na pewno bardzo ładne, ale ciężko odróżnić brzmienie poszczególnych producentów. Ogólnie mówiąc jestem rozczarowany. I wtedy pojawiły się one. Stare monitory studyjne Tannoy. I wiem czego szukam. Większość sprzętu ,na którym dziś gram to modne dziś słowo wintydż. I chyba tak jest , że dopóki nie rządzili księgowi nawet budżetowe modele były robione z najlepszych komponentów. Poza tym jest taka kwestia, że kolumny warte np.5k wychodzą z Tobą z salonu i na olx/allegro możesz je zacząć wystawiać za 3k i błagać żeby ktoś kupił. Myślę tu o utracie wartości i realnej cenie.

Te Tannoy , które miałem u siebie nie mogły ze mną zostać ze względu na wielkość (bardzo szerokie i głębokie) i wygląd zewnętrzny. Obrzydliwe powiedziała koleżanka małżonka i dodała veto. Ale miałem je od gościa , który zajmuje się naprawą i jest dystrybutorem sprzętu HI End. Obiecał znaleźć coś dla mnie i tego na razie będę się trzymał. Czasem do salonów z którymi współpracuje klienci wstawiają swój sprzęt w rozliczeniu i on ma tez trochę inne ceny. Spasowałem z emocjami.
Reasumując jestem rozczarowany poziomem dzisiejszego sprzętu audio stereo i będę szukał czegoś starszego w dobrej formie.

Jedna rzecz przykuła moją uwagę i nad nią myślę. Odtwarzacz strumieniowy Eversolo. Salony nie nadążają z zamówieniami. Do przemyślenia.
In the depths of a mind insane, fantasy and reality are the same.
Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor
Posty: 907
Rejestracja: 7 lata temu

#497

Nathas 2 mies. temu

Kolumny do 8k wykonane z papieru i podobne brzmienie? Panie, ja planuję kupić podłogówki do 3k i się z tego cieszyć! Nie wierzę, że nie słyszysz różnicy w brzmieniu porównując takie Klipsche z np. Pylonami czy innymi na tym samym wzmaku. Przecież to nie są subtelne różnice. W każdym razie dzięki za odpowiedź :)
deathwhore
Tormentor
Posty: 4453
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#498

deathwhore 2 mies. temu

Kolega ma chyba słuch nietoperza. Nie jestem pewny czy zazdroszczę.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
edi_gein
Master Of Puppets
Posty: 143
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: (...)

#499

edi_gein 2 mies. temu

Różnica jest w każdej parze odsłuchiwanych przeze mnie kolumn. To w czym absolutnie nie zgadzam się z kolegą @Derelict czyli "wpływ charakterystyki, budowy kolumn na preferencje w odtwarzaniu różnych gatunków muzycznych" jest oczywiście słyszalne. Najbliżej byłem do Heco ale w przyszłym tygodniu będą u mnie dwudziestoletnie Heco Fortissimo 950 i spodziewam się , że te nowe zostaną zmiażdżone. Chcę powiedzieć , że marzyły mi się nowe paczki ale takie warte uwagi to raczej nie za 8k a już podłogowe za 3k to .......
To jak z np. z autami. Możesz kupić nową dacie lub kilkuletniego merca. Są zwolennicy jednej i drugiej opcji.

Nie ma słuchu nietoperza, po prostu przesłuchałem dużą ilość wzmacniaczy, kolumn i wiem czego szukam. żadne z nowych paczek nie wypełniły 30metrów trudnego akustycznie salonu zadowalająco.

Kiedyś słuchałem podstawek ALR Jordan i byłem zszokowany potęgą dźwięku. Mało popularne u nas ale gdybym znalazł podłogowce do kupienia na pewno był próbował.

Jaki wzmacniacz ma napędzać te Kef-y?
In the depths of a mind insane, fantasy and reality are the same.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4453
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#500

deathwhore 2 mies. temu

Spoko, dobra zajawka, zresztą ja też używam sprzętu sprzed 20-30 lat i jestem bardzo zadowolony, chociaż ze sporo niższej półki.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian

Wróć do „Dyskusje muzyczne”