Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1511
Rejestracja: 7 lata temu

Re: last.fm

#51

pp3088 rok temu

Kiedyś była to fajna platforma do dyskusji, czasami nawet pod danych zespołem był niezłe komenty(ale nadal na poziomie youtube, żadnych recek). Potem zrobił się śmietnik. Usunęli kafelki, scrobble znajomych, opis o sobie, potem ciągłe problemy ze scrobblowaniem ze starego foobara, jakieś dzikie designy...

Yogzor ma rację - "niech ginie!".

Tylko fotki artystów można stamtąd sobie ściągnąć.

@Zsamot Tak, tak to mniej więcej działą. Kiedyś można było sobie robić ładne wykresy z logosów(a metale to kochają). Tutaj przykład jaki znalazłem na internecie:
Obrazek
Obrazek

Jak usunęli możliwość opisu o sobie to poszło się jebać.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1852
Rejestracja: 7 lata temu

#52

Blind rok temu

Pepe, dobrą masz pamięć. Tak było! A o sobie można coś już napisać, ale chyba to inaczej trochę działa niż w starej wersji.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#53

yog rok temu

No takbyło, tam swoje pierwsze recenzenckie kroki stawiałem pisząc trzy słowa po angielsku albo jakieś onomatopeje i dyskutując z randomami o mocnym graniu z pazurem.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#54

Zsamot rok temu

Po prostu sama idea skatalogowania, po pewnym namyśle nie jest taka zła, ale to pod Spotify i YT jak się ustawia? Bo przecież nie będę wpisywał, czego słucham z nośników fizycznych. A to jest mocno zakłamujące rzeczywisty obraz moich , nazwijmy to górnolotnie, fascynacji.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Ith89
Posty: 39
Rejestracja: rok temu

#55

Ith89 rok temu

@Zsamot I zakładałeś konto?

Ogólnie, to połączenie z takim Spotify to bardzo prosta sprawa. Wchodzisz np. tu: https://www.last.fm/pl/about/trackmymusic#spotify
Jak się już ma konto na last.fm klikasz na "Połącz". Nie wiem, jak z YT, bo nie korzystałem, ale większość jest wyjaśniona pod linkiem wyżej. A jak się słucha czegoś lokalnie, z pominięciem serwisów streamingowych, też da radę srobblować.

Mam konto od 2007 r. (https://www.last.fm/pl/user/ith89) i szkoda byłoby mi, gdyby serwis zniknął. Fajne dla statystyk, można śledzić też jak się gust zmieniał w czasie. Kiedyś korzystałem do odkrywania nowych zespołów, śledzenia info o koncertach. Teraz zdarza się, że przeglądam co tam się słuchało, żeby sobie włączyć coś dobrego, o czym zapomniałem. I dla statystyk. Faktycznie nie jest już to tym, czym kiedyś było, ale i tak dobrze, że jeszcze istnieje.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#56

yog rok temu

Do yt to jest raczej potrzebna nakładka do przeglądarki. Ja pewnie za jakiś czas przestanę tam scrobblować, bo jako ultras winampa i tak korzystam z jakiegoś pradawnego scrobblera lastfmowego, bo nowy już nie ma w ogóle supportu dla tego odtwarzacza, a przynajmniej nie miał ostatnio jak go instalowałem.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3774
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#57

Zsamot rok temu

Ith89 pisze:
rok temu
@Zsamot I zakładałeś konto?

Ogólnie, to połączenie z takim Spotify to bardzo prosta sprawa. Wchodzisz np. tu: https://www.last.fm/pl/about/trackmymusic#spotify
Jak się już ma konto na last.fm klikasz na "Połącz". Nie wiem, jak z YT, bo nie korzystałem, ale większość jest wyjaśniona pod linkiem wyżej. A jak się słucha czegoś lokalnie, z pominięciem serwisów streamingowych, też da radę srobblować.

Mam konto od 2007 r. (https://www.last.fm/pl/user/ith89) i szkoda byłoby mi, gdyby serwis zniknął. Fajne dla statystyk, można śledzić też jak się gust zmieniał w czasie. Kiedyś korzystałem do odkrywania nowych zespołów, śledzenia info o koncertach. Teraz zdarza się, że przeglądam co tam się słuchało, żeby sobie włączyć coś dobrego, o czym zapomniałem. I dla statystyk. Faktycznie nie jest już to tym, czym kiedyś było, ale i tak dobrze, że jeszcze istnieje.
Nie chce mi się z niczym połączyć. Chuj i tyle.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4644
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#58

TITELITURY rok temu

Ej, co to znaczy scroblować?

Nie używam. Wystarczy, że uzależniłem się od pejsbuka, a ostatnio z nudów w pracy zainstalowałem tik toka i oglądam na nim (prawie)gołe dupy.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#59

yog rok temu

To takie określenie pochodzące od tego, że last.fm się ponad 15 lat temu nazywał Audio Scrobbler. To takie zapisywanie każdego odtworzonego przez Ciebie kawałka w Winampie / Windows Media Playerze / Spotify / itp. kawałka w ich bazie danych, dzięki czemu ci się później na ich stronce wyświetla, że słuchałeś jakiegoś kawałka Boney M zaledwie 69 razy, a Goatmoon już aż 1488.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6278
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#60

Vexatus rok temu

Ja w dalszym ciągu używam, ale właściwie to chyba tylko z przyzwyczajenia. :) Nie wiem jak jest z kompatybilnością scrobblera z obecnie używanymi programami, ale zapewne są jakieś kwasy z tym. Nie mam tego problemu, bo wciąż używam archaicznego Winamp 5.01. ;) Czasem włażę sobie na profil i się potem dziwię, że np. takiego Burzum słuchałem 17177 razy. :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#61

yog rok temu

Działa też z najnowszym Winampem, 5.9.1, tylko potrzebny jest do tego Last.fm-2.1.37.exe bo ta nowa wersja (3.1+) w ogóle nie obsługuje Winampa.

Oczywiście only Winamp Classic Skin jest real.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1120
Rejestracja: 5 lata temu

#62

Derelict 7 mies. temu

Jakby jaki zbok chciał pooglądać, bo reaktywowałem lasta po ponad dekadzie.

https://www.last.fm/user/Ripcord90
"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 872
Rejestracja: 6 lata temu

#63

mork 7 mies. temu

Ech, łza się kręci w oku ile to człowiek kiedyś miał kont na tych wszystkich portalach, jak to łączył i w towarzystwie wymieniało się linkami do profili. Teraz tylko Facebook, instagram a i tak głównie sam messenger się używa. Z Lastfm nie chce mi się już bawić bo i nie mam po co.
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease

Wróć do „Dyskusje muzyczne”