borsuk
Master Of Puppets
Posty: 158
Rejestracja: 7 lata temu

Witchmaster

#1

borsuk 7 lata temu

Obrazek
Czyli polski fantastyczny zespół, który totalnie zmienił moje podejście muzyki. Kto nie lubi, ten pedał ;)

Skład:
Reyash - Bass, Vocals (1996-2000, 2003-present) Supreme Lord, Azarath (live), ex-Union, ex-Christ Agony, ex-Vader, ex-Incantation (live), ex-Profanum
Geryon - Guitars, Vocals (1996-present) ex-Profanum
Inferno - Drums (2000-2006, 2013-present) Azarath, Behemoth, Terrestrial Hospice, ex-Christ Agony, ex-Damnation, ex-Deus Mortem, ex-Delirium
Bastis - Vocals (2001-present) ex-Profanum
▼ Byli muzycy
Vitold - Drums (1996-2000) Mamy Prąd, ex-Christ Agony, ex-Supreme Lord
Zaala - Drums (1999) Arkona, Supreme Lord, Taran, Monastery, ex-Demogorgon, ex-Kill, ex-Christ Agony (live)
Shymon - Bass (2000-2002) Kill, ex-Supreme Lord
Necrosodom - Bass (2002) Anima Damnata, Deus Mortem, Infidel (live), Plaga (live), ex-Thunderbolt, ex-Vermin Plague, ex-Blitzkrieg, ex-Azarath, ex-Mord, ex-Throneum, ex-Infernal War (live), ex-Tortorum (live), ex-Shemhamforash, ex-Devotee
Necrolucas - Drums (2003) Anima Damnata, Devilpriest, Mord, Temple Desecration (live), ex-Blitzkrieg, ex-Hell-Born, ex-Shemhamforash
Basti - Drums (2006-2013) Spinal Cord, ex-Hell-Born, ex-Devilyn
▼ Muzycy koncertowi
Zaala - Drums (2011) Arkona, Supreme Lord, Taran, Monastery, ex-Demogorgon, ex-Kill, ex-Christ Agony (live)
Dyskografia:
1996 - Thrash ör Die! [demo]
1997 - No Peace at All [demo]
2000 - Violence & Blasphemy
2002 - Masochistic Devil Worship
2003 - Satanikk Metal [kompilacja]
2003 - Sex, Drugs & Satan [kompilacja]
2004 - Hater of Fucking Humans / Blood Bondage Flagellation [split]
2004 - Witchmaster
2009 - Trücizna
2009 - Sex Drugs and Natural Selection [EP]
2009 - No Peace at All - Thrash ör Die! [kompilacja]
2012 - Śmierć [EP]
2014 - Antichristus ex Utero
2017 - Razing the Shrines of Optimism [split]




Wybrane utwory:



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Witchmaster/4287
BC: https://paganrecords.bandcamp.com/music
BC: https://agoniarecords.bandcamp.com/music
BC: https://osmoseproductions.bandcamp.com/music
Ostatnio zmieniony 18 lis 2016, 16:52 przez borsuk, łącznie zmieniany 1 raz.
Widzew Łódź-Bałuty Pany

Tagi:
Awatar użytkownika
Gruby Wiór
Tormentor
Posty: 415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Ziemia Żelaza

#2

Gruby Wiór 7 lata temu

Nie lubię.
Jeśli metal to jest tort, a Slayer to jego wisienka, to ja kurwa nie chcę być na tych urodzinach.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#3

Wędrowycz 7 lata temu

Ja dla odmiany bardzo lubię. Wichajster żywiołowa kapela, zarówno z płyt jak i na żywo. No i pamiętam że ileś lat temu, to bardzo dobre alko-pato-holocausty można było uprawiać przy ich muzyce. Zabawa przednia :)

Never stop the madness!!!

W kwestii samej muzyki, to zdecydowanie pierwsze dwie płyty wiodą u mnie prym.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#4

TITELITURY 7 lata temu

Gruby Wiór pisze:Nie lubię.
A masz chłopaka ?
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Shagvarth
Posty: 63
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Nowe Jeruzalem

#5

Shagvarth 7 lata temu

Bardzo mi pasuje takie połączenie blacku i thrashu, muzycznie wszystko stoi na bardzo wysokim poziomie, bo w końcu są to doświadczeni i zaprawieni w bojach załoganci, trzymają równy poziom z każdym wydawnictwem, a najbardziej podchodzi mi album "Trucizna" i ostatni, a także jestem ciekaw splitu z Voidhangerem :)
We pray only Death
and drink from the chalice
of
Nekronihilistik Misanthropy
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2649
Rejestracja: 7 lata temu

#6

dj zakrystian 7 lata temu

Shagvarth pisze:Bardzo mi pasuje takie połączenie blacku i thrashu, muzycznie wszystko stoi na bardzo wysokim poziomie, bo w końcu są to doświadczeni i zaprawieni w bojach załoganci, trzymają równy poziom z każdym wydawnictwem, a najbardziej podchodzi mi album "Trucizna" i ostatni, a także jestem ciekaw splitu z Voidhangerem :)
Road to Treblinka hicior z Trucizny. Lubię całokształt, zarówno bestialskie początki jak i nieco bardziej ugrzecznione płyty od tytułowej (ja tego ugrzecznienia nie słyszę ale tak pisali na starym forum) :lol: Koncerty też dające duże wrażenia, choć miałem tylko raz przyjemność.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#7

yog 6 lata temu

Odświeżam sobie dziś wszystkie pełniaki Witchmastera i przy dwóch ostatnich się zastanawiam, czy taka Trucizna to jeszcze Witchmaster, czy już Behemoth z Thelemy ;p Na tym m.in. polega to ugrzecznienie, moim zdaniem dość ewidentne, od maksymalnie brudnych, plugawych początków, gdzie poza wojną, bdsm, mordem i bluźnierstwem świat nie istniał.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#8

Wędrowycz 6 lata temu

Ugrzecznienie jest moim zdaniem tylko w samym brzmieniu, bo jest ono jakieś bardziej klarowne i mniej chamskie. Poza tym jest to dalej stary dobry Wichajster nakurwiający prosto, do przodu, ku chwale rogatego, co też doskonale widać było na ostatnim ich koncercie który widziałem. Swoją drogą ich koncerty są zajebiste i zawsze dobrze się na nich bawię, a motyw ze strzykawkami z krwią bardzo sympatyczny (dalej leży u mnie na półce).
Odium Humani Generis
Endymion
Master Of Reality
Posty: 296
Rejestracja: 6 lata temu

#9

Endymion 6 lata temu

No właśnie - pierwsza płytka to chamska dzicz i nakurw, rozwala aż miło. Druga też - perfekcyjny cios. Natomiast trójka i czwórka to tylko solidne albumy- ot, w porządku, ale bez rewelacji.
Awatar użytkownika
STALOWY SYLWEK
Master Of Reality
Posty: 260
Rejestracja: 6 lata temu

#10

STALOWY SYLWEK 6 lata temu

Lipa. Ale muszę przyznać że kawałek "fuck off and die" z dwójki to świetny kąsek.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#11

Wędrowycz 6 lata temu

STALOWY SYLWEK pisze:
6 lata temu
Lipa. Ale muszę przyznać że kawałek "fuck off and die" z dwójki to świetny kąsek.
Ale że co lipa? Witchmaster lipa? "Fuck Off And Die" to jeden ze szlagierów kapeli w sumie.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#12

yog 6 lata temu

Pewnie lipa bo:
borsuk pisze:
7 lata temu
Kto nie lubi, ten pedał ;)
;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#13

Wędrowycz 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
Pewnie lipa bo:
borsuk pisze:
7 lata temu
Kto nie lubi, ten pedał ;)
;)
W sumie, to ciężko się z borsukiem nie zgodzić ;) dodam tylko, że Wichajster to bardzo udany konglomerat wszystkiego co chamskie, brudne i syfiaste w metalu (w tym pozytywnym sensie), mamy tu black metal, death metal i thrash metal, pentagramy, kozły, druty kolczaste, bdsm, gołe cyce, alkohol i inne używki, czyli wszystko to co metalowe tygryski lubią najbardziej. Ciężko słuchać ekstremalnego metalu i nie lubić takiego zestawu :D

Edytka: cały czas pamiętam ten słynny wywiad z Inferno dla jakiegoś zina, chyba Wolfpack to był (?), to co on tam wtedy nagadał to miód na moje oczy, pamiętam że śmiechłem nie raz nie dwa. Jak znajdę to zapodam może jakiś skan czy coś.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
STALOWY SYLWEK
Master Of Reality
Posty: 260
Rejestracja: 6 lata temu

#14

STALOWY SYLWEK 6 lata temu

Witchmaster to nic specjalnego. Zerknąłem na stojaki z CD: nifelheim, desaster, sabbat, gravehill, embrace of thorns, sathanas. Dorzućmy do tego chociażby aura noir i urn z ostatnim wymiotem. Jakie Polska ma odpowiedzi na takie strzaly? Witchmaster, bloodthirst, voidhanger, ragehammer, excidium czy jakiś tam brudny skurwiel. Gdzie Rzym, gdzie Krym?
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#15

yog 6 lata temu

Nifelheim i Bloodthirst to podobnie niewysoka liga takiego grzańska, jak dla mnie :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#16

deathwhore 6 lata temu

Jeżeli chodzi o obniżkę formy, to po uważnej analizie wysmakowanego słuchacza, to w przypadku Witchmaster taką notujemy na Antichristus Ex Utero. Nie jest to relatywnie duża obniżka, no ale jak chcemy się do czegoś przypierdolić, to tam jest. Nie zmienia to faktu, że kilka zajebistych ciosów tam jest. Witchmaster, Trucizna i Śmierć to znakomite materiały, kiedyś też tak pierdoliłem, że ugrzecznione wobec dwóch pierwszych, no ale nie są, no a na pewno nie wobec debiutu. Masochistic Devil Worship to monument, takie płyty może faktycznie nagrywa się tylko raz. Na szczęście mniej tam thrash metalu. Na ostatniej czaję co chcieli zagrać, często do tego wracam, ale nie gra to tak jak poprzednie. Może z czasem przekonam się do końca, jak do 3 i 4.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#17

Wędrowycz 6 lata temu

STALOWY SYLWEK pisze:
6 lata temu
Witchmaster to nic specjalnego. Zerknąłem na stojaki z CD: nifelheim, desaster, sabbat, gravehill, embrace of thorns, sathanas. Dorzućmy do tego chociażby aura noir i urn z ostatnim wymiotem. Jakie Polska ma odpowiedzi na takie strzaly? Witchmaster, bloodthirst, voidhanger, ragehammer, excidium czy jakiś tam brudny skurwiel. Gdzie Rzym, gdzie Krym?
Malkontent z Ciebie ;) ja wiem że takie Aura Noir, Sabbat, Desaster czy Nifelheim to już klasycy w swoim stylu grania, Embrace Of Thorns to już inny rodzaj bestialskiego nakurwiania, ale powiedzmy że czaję o co Ci chodzi, natomiast Witchmaster, Voidhanger czy Ragehammer moim zdaniem grają też bardzo dobrze, nie wiem czy na światowym poziomie, ale tak naprawdę to chuj mnie to obchodzi, bo słucha mi się tego równie dobrze co powyższych kapel. No powiedzmy że Bloodthirst w tym zestawieniu napewno odstaje, ale za to ich koncerty też przyjemnie wspominam.

Dla mnie nawet na wspomnianym przez deathwhore "Antichristus Ex Utero" jest to dalej kawał świetnego metalowego mięcha, choć faktycznie ciut słabszego od poprzednich materiałów.
Odium Humani Generis
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#18

deathwhore 6 lata temu

Desaster może faktycznie ciut lepsze, ale też bym nie przesadzał. Ostatnio to właściwie ten sam poziom. Destroyer 666 to absolutna ekstraklasa i mało kto ma do nich podjazd, ale takie Nifelheim to sympatyczne granie, ale jednak też trochę wiocha i biesiada. Te przygłupie mundurki bardzo im pasują do tych melodyjek które czasem grają. Urn to w ogóle, zawsze byli i zawsze będą przeciętniakami, nawet jak kopiują najlepszych. Aura Noir może lepsze ze względów czysto formalnych, złożoności i progresywności muzyki pod płaszczykiem prostactwa, ale raczej nie powiedziałbym, żeby bardziej ich lubił od Witchmaster. Do Embrace of Thorns raczej się nie odniosę, bo to, jak kolega przed chwilą zauważył, inna muzyka. A przy stawianiu Sathanas przy Witchmaster parsknąłem śmiechem.

Oczywiście mógłbym znaleźć w stylistyce albumy które mocniej mnie rozjebały, ale właściwie w temacie "narcotic amok metal", bez pierdolenia o starych bogach, potrząsania plastikowym mieczem, heavy metalowych zaśpiewów i melodyjek, pięknych, rozbudowanych kompozycji, tylko czystej black thrashowej agresji, są w absolutnej czołówce.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
STALOWY SYLWEK
Master Of Reality
Posty: 260
Rejestracja: 6 lata temu

#19

STALOWY SYLWEK 6 lata temu

Gdzieś tam wyżej była mowa o elementach death/thrash/black metalu w ich muzyce. Dlatego bezkarnie wrzuciłem do wyliczanki embrace of thorns, gravehill czy sathanas. Słyszę doskonale, że to nieco inne granie jednak to tylko luźne skojarzenia na szybko. Żaden malkontent... zwyczajnie gust mi się mocno krystalizuje z wiekiem. Robię się coraz bardziej wybredny i mała ilość epigonów mnie zadowala.

Parę lat temu sam słuchałem wichajstera czy bloodthirst - obecnie czekam na kupca ich materiałów.


Te wszystkie polskie zespoły wymienione wyżej są dobre na koncert ale płyty bym nie kupił.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#20

Wędrowycz 6 lata temu

Każdemu się chyba z wiekiem gust krystalizuje, choć u mnie idzie to dość wolno muszę przyznać. Narazie niemałą przyjemność czerpię ze słuchania Wichajstera, dlatego już praktycznie wszystkie ich płyty stoją u mnie na półce i chętnie wypatruję kolejnych ich koncertów. Nie ma co nikogo na siłę przekonywać, bo to nic nie da. Rozumiem różnicę poziomów w stosunku do klasyków, ale mimo wszystko w tym patologicznym i brudnym ekstremalnym metalu kapela sprawdza się dla mnie doskonale, dlatego mocno się jarałem kapelą jak miałem ok. 18 lat (bo jakoś wtedy ich poznałem z tego co pamiętam) i tak samo teraz, mając już prawie 31 lat chętnie słucham dalej i chodzę na ich koncerty.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#21

Marduk666 6 lata temu

Masochistic Devil Worship to jest takie zajebiste ciastko, taka pysznota, którą wpierdalam i proszę o dokładkę, tak leciutko wchodzi, można sobie zapodać kilka razy pod rząd, bez nudy, wspaniała płyta. Pozostałe albumy nie mają już takiej lekkości, mnie nudzą, nie potrafię poświęcić im maks. uwagi choć wielokrotnie próbowałem, nawet wrzucałem na słuchawki i nic z tego. Szkoda bo dwie pierwsze płytki Wichajstera zajebiste.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#22

Wędrowycz 5 lata temu



:D
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#23

TITELITURY 5 lata temu

Oo, pozują na metali z końcówki lat 80. ;)
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2893
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#24

Szajtan 2 lata temu

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#25

Zsamot 2 lata temu

Post powyżej wyświetla się komuś?

Jeżeli nie, to wkrótce nowy album via Agonia.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2893
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#26

Szajtan rok temu

Nowy album będzie nosił tytuł Kaźń i ukaże się 25 listopada tego roku nakładem rodzimej Agonia Records.
Obrazek
Tracklista:
1. Sound of Crushed Skull / Intro
2. War Metal Haiku
3. Alle Gegen Alle
4. Poison Chalice
5. Zdychaj K**** Nazareńska
6. All-consuming Hate
7. Circle of Bayonets
8. Hostile Declaration
9. Master Knife Sacrifice
10. Like Flies on Scum
11. Rune of Destruction
12. White Madness
13. Trails of Blood
14. Kaźń
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#27

Wędrowycz rok temu

Obrazek
Cieszy mnie ta informacja niezmiernie. Ten zespół nie zawodzi, więc liczę na kolejny solidny cios, co zwiastuje zresztą sam tytuł.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2893
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#28

Szajtan rok temu

Zwiastun nowego albumu.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2893
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#29

Szajtan rok temu

Cenzurowany klip wideo tytułowego utworu Kaźń.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Wyrocznia
Master Of Puppets
Posty: 165
Rejestracja: rok temu

#30

Wyrocznia rok temu

Szajtan pisze:
rok temu
Cenzurowany klip wideo tytułowego utworu Kaźń.
Właśnie miałem dawać info. Całkiem fajny kawałek nie wiem czy płytka będzie kupowana bo witchmaster głównie z jednej płyty kojarze. Klip spoko ale przywołuje nieprzyjemne wspomnienia posranych rzeczy na internecie. Co w sumie przy muzyce witchmaster na plus jest.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#31

deathwhore rok temu

No brzmi jak odpad z MDW, czyli cokolwiek przyzwoicie.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#32

TITELITURY rok temu

Sam brzmisz, kurwa, przyzwoicie. Puściłem to to i stwierdziłem, że jest jeszcze grzeczniejsze od kawałków na poprzedniej płycie. Może wybrali taki utwór do promocji, a reszta jest zajebista, a może po nagraniu trzech płyt - monumentów, jednych z najlepszych rzeczy w historii polskiego metalu, dopadł ich syndrom wypalenia. I jeszcze tekst po polsku, jakby poszli za modą tych wszystkich aktualnie popularnych zespołów dla rozhisteryzowanych dwudziestoparolatków lubiących chińskie bajki. Nie spodobało mi się w ogóle. Ale pewnie będę wyjątkiem, a zachwytom nad płytą nie będzie końca i w dniu premiery nawet kierowca wstanie bić brawo. Czego im życzę osobiście i nieosobiście.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#33

deathwhore rok temu

Nie, no poprzednia płyta to taki fajny rock n roll, to teraz wrócili do napierdalania, tylko ten numer byłby zapychaczem na MDW, bo do Fuck off & die czy Obedience to mu daleko. Ale mam nadzieję, że ładnie wpasuje się w resztę i będzie zbita płyta bez piwka i tupania nóżką. Polskie teksty są w Witchmaster obecne od Trucizny.

A że ja brzmię przyzwoicie to wiem, bo ja w ogóle przyzwoity chłopak jestem.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#34

TITELITURY rok temu

Ty, faktycznie! Zapomniałem, że nagrali jeszcze płytę o nazwie "Trucizna"! No, ale to chyba tak mi zepsuł uszy ten modny black metal, że teraz jak tylko usłyszę w nim polską mowę, mam skojarzenia z "paradami równości". Ale olał język. Posłuchałem jeszcze i dalej nie zachwyca. Może jestem malkontentem, a może to meybeline.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#35

DiabelskiDom rok temu

Nowego numeru nie słuchałem, sprawdzę całość jak wyjdzie.

Ogólnie to za najlepszego Witchmastera uważam ichnią pełną trójkę. 25 minut absolutnego rozpierdolu, bez przerywników oraz introdukcji. Zwierzęcy szał już od samego wejścia, do wieńczącego całość koweru. Masochistic Devil Worship też zajebiste w sześcian, chociaż odrobinę traci na tym pędzie, który nieprzerwanie goni na Witchmaster. Ale i tak praktycznie każdy numer to hit i masakra. Krew wiązanie biczowanie, czego chcieć więcej?

Jestem także zdania, że i Trücizna i Antychryst z Macicy to świetne materiały. Ten wkurw i łomot jest tutaj może trochę skrępowany skórzanymi paskami, ale i tak gryzie zajebiście mocno, a i przeboje do śpiewania lecą co chwila. Spierdalanie się, że to taki ugrzeczniony Witchmaster to trochę tak, jak pisanie, że Vexovoid to już nie ten sam Portal - głupoty delikatnych uszek, ot co. Zresztą Trücizna to pierwszy album chłopaków, którego słuchałem tak w pełni świadomie, więc też sentyment na pewno odgrywa istotną rolę.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#36

TITELITURY rok temu

Ja "w pełni świadomie" słuchałem Witchmaster jeszcze w wersji kasetowej. I to jest może dlatego moim zdaniem najlepsza płyta w ich dorobku, za nią jedynka, a potem MDW. Ostatnie, z macicą na czele... Cóż, mam delikatne uszka i się tego nigdy nie wypierałem.

Ja oczywiście nie mam zamiaru tu pisać, że nagrają chujową płytę, bo oni nie potrafią takiej nagrać, ale nie podoba mi się ten promocyjny utwór i nie mam zamiaru przekonywać siebie, że jest inaczej, bo nagrała go jedna z najlepszych kapel w historii polskiego metalu w ogóle, bo już tam pomijam kategorie black/ thrash.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2893
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#37

Szajtan rok temu

Drugi singiel z nadchodzącego albumu.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2893
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#38

Szajtan rok temu

Najwyraźniej te ostatnie osiem lat, przez które panowie dali sobie siana z nagrywaniem nowych rzeczy, zdrowo przewietrzyło im głowy, bo na Kaźni mamy powrót do świetności.W nowych kompozycjach wrócił ten niesamowity groove, ta podwyższająca tętno rytmika, ta prostota przekazu i przede wszystkim ten obrzydliwy smród oddechu Diabła. Nie ma na tej płycie wzlotów i upadków, jak to w słabszym dla chłopaków okresie bywało. Chłopaki wrócili wkurwieni jak pożądlony przez pszczoły miś. Ten album można zdecydowanie postawić na półce obok "Violence & Blasphemy” czy „Masohistic Devil Worship”.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#39

Hajasz rok temu

Smrodu oddechu Diabła nie uświadczyłem ale próbę nagrania polskiej wersji Ugra Karma już tak. Tak jest tu sporo groove, radosnego umpa, umpa tyle tylko, że w pierwowzorze z Finlandii całość rozpierdalała a tu niestety są momenty takie se. Na pochwałę należy zaznaczyć, że mamy drugi black metalowy hymn po Pluję Na Twą Marność Psie teraz wjechał na pełnej Zdychaj Kurwo Nazareńska tak, że aż musiałem Wacława mocniej docisnąć. Widziałbym ich na Byczynie nawet jako gwiazdorów. Nie posrałem się ale też ramonczek koszulki nie obśliniłem.
GRINDCORE FOR LIFE
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#40

deathwhore rok temu

Najlepsza od czasów Masochistic Devil Worship, jest wpierdol, rokendroliki dla metalowców, którzy poznali zespół od Trucizny, bo wcześniej nakurwiali "z popielnika na wojtusia", też zostały ograniczone.

Generalnie kompozycyjnie ta płyta jest strasznie uwsteczniona i prymitywna. Wulgarna i agresywna. Fajna, podoba mi się. Dużo takiego napierdalania do przodu bez większego sensu, Kali dalej nie potrafi grać solówek, na takiego Witchmastera czekałem od lat.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#41

TITELITURY rok temu

Jest taki sklep "etam". Powinni w nim puszczać nowy Witchmaster. Choć doceniam komizm, zamierzony bądź nie, kawałka war metal haiku, który być może odnosi się do zespołu tworzącego tytuły płyt poprzez stawianie kropki Po. Każdym. Wyrazie. Nierówny album. Raz mamy taki wymęczony, gówniany kawałek jak Circle of Bayonets, żeby potem dostać coś faktycznie nawiązującego do poprzednich płyt. I tak w kółko. Jako człowieka o horyzontach muzycznych wąskich niczym szparka nastolatki, bardzo cieszyła mnie większa obecność tej blacmetalowej typówki w niektórych utworach. Ale mimo wszystko jest to dla mnie album zaledwie poprawny. I tak jak właściciel zajebistej czapki, ani nie zesrałem się z radości, ani ze smutku. Ale w sumie zespół prezentuje tendencje zniżkową jak dla mnie. Kuce pewnie zwalą konia do tego "groove", o którym pisaliście, ale taki zblazowany stary chuj jak ja po prostu ziewnął parę razy, wypił malinową herbatę z herbapolu i zjadł banana, a teraz robi kupę.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2893
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#42

Szajtan 9 mies. temu

Jakiś side project się szykuje:
https://fb.watch/lbG4FBz5-M/

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#43

Wędrowycz 4 mies. temu

Ja sobie dziś rano odświeżyłem "Masochistic Devil Worship" i dalej ten album rozpierdala. Szybko, dosadnie, bluźnierczo i ze świetnymi riffami + pracą perkusji. 100% chamskiego metalu w pigułce. A jak świetnie smakuje o poranku i dodaje energii.
Polecam i pozdrawiam

Ostatniego pełniaka dotąd nie ruszyłem, bo ponownie z nowościami jestem mocno na bakier.
Szajtan pisze: Jakiś side project się szykuje:
https://fb.watch/lbG4FBz5-M/

A to co znowu za ustrojstwo? Brzmi jak jakiś syntetyczny Beherit wymieszany jakimiś dziwacznymi wokalami + jakieś fragmenty muzyczne jak z tandetnego horroru, do tego gitarowe solo. Jakiś wymysł. Najpewniej złe narkołyki weszły za mocno.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
darnoksss
Master Of Reality
Posty: 215
Rejestracja: 6 mies. temu

#44

darnoksss 4 mies. temu

Marduk666 pisze:
6 lata temu
dwie pierwsze płytki Wichajstera zajebiste.
Dokładnie takie samo mam zdanie + lubię jeszcze album o tytule Trucizna. Ostatnia mnie jakoś nie przekonała ale słuchałem jej tylko raz i nie poświęciłem jej za bardzo uwagi.
polki nie dawajcie polakom, dawajcie arabom
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#45

DiabelskiDom 4 mies. temu

Wędrowycz pisze:
4 mies. temu
Ja sobie dziś rano odświeżyłem "Masochistic Devil Worship" i dalej ten album rozpierdala. Szybko, dosadnie, bluźnierczo i ze świetnymi riffami + pracą perkusji. 100% chamskiego metalu w pigułce. A jak świetnie smakuje o poranku i dodaje energii.
Ja mimo wszystko bardziej wolę Witchmaster. Tutaj brak tych wszystkich introdukcji, skitów i biczowania świń, tylko niecałe pół godziny dziczy i zezwierzęcenia, bez wytracania pędu.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
darnoksss
Master Of Reality
Posty: 215
Rejestracja: 6 mies. temu

#46

darnoksss 4 mies. temu

W takim razie na pewno się z trójką zapoznam bo te sample są dla mnie dość irytujące.
polki nie dawajcie polakom, dawajcie arabom
borsuk
Master Of Puppets
Posty: 158
Rejestracja: 7 lata temu

#47

borsuk 4 mies. temu

DiabelskiDom pisze:
4 mies. temu
Wędrowycz pisze:
4 mies. temu
Ja sobie dziś rano odświeżyłem "Masochistic Devil Worship" i dalej ten album rozpierdala. Szybko, dosadnie, bluźnierczo i ze świetnymi riffami + pracą perkusji. 100% chamskiego metalu w pigułce. A jak świetnie smakuje o poranku i dodaje energii.
Ja mimo wszystko bardziej wolę Witchmaster. Tutaj brak tych wszystkich introdukcji, skitów i biczowania świń, tylko niecałe pół godziny dziczy i zezwierzęcenia, bez wytracania pędu.
Mam dokładnie takie samo zdanie.

A nowa płyta też mi bardzo podeszła, lubię do niej wracać.
Widzew Łódź-Bałuty Pany
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#48

deathwhore 4 mies. temu

Dla mnie Witchmaster to już taka za czysta, za luźna płyta. Zajebisty, wulgarny i brutalny, ale jednak rock n roll. Masochistic to skurwysyn i zniszczenie, siedlisko patologii, plyta jedyna w swoim rodzaju i czołówka w historii polskiego metalu. A może i nie tylko polskiego? Jakbym miał układać listę moich ulubionych płyt metalowych, niezależnie od gatunku tego metalu, to w XXI wieku miałaby spore szanse na top 10.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#49

yog 4 mies. temu

Zgadza się, Masochistic Devil Worship najlepsze. Jak Haxan słuchacie, to pewnie też sample przewijacie, pizdeusze jedne!!!!!
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#50

DiabelskiDom 4 mies. temu

Utwory z Witchmaster nie odbiegają zbytnio stylistycznie i aranżacyjnie od Masochistic Devil Worship. Myślę, że to jest więc kwestia tego, że słuchacze wolą czuć się komfortowo, mieć chwilę oddechu, przerwy od nakurwu, nawet jeśli jest to intro z biczowaniem i krzykami. Ważne, że taka ostra muzyka nie dudni bez przerwy przez 26 minut, tylko przez 5-6 i przerwa, 4-5 i znowu przerwa :)
Panzer Division Nightwish

Wróć do „Black Metal”