TB_5150
Posty: 7
Rejestracja: 3 lata temu

Choroszcz

#1

TB_5150 3 lata temu

Obrazek

Obrazek

Cześć,

wrzucam debiutancką EP swojego solo projektu:



EP-ka wisi sobie od jakiegoś miesiąca, generalnie nie zajmowałem się jakoś specjalnie jej promocją. Także wszelki feedback/konstruktywne mieszanie z gównem mile widziane!

Nie trzymałem się jednej stylistyki gatunkowej, raczej popuściłem lejce i wyszedł mix wszystkiego co generalnie jara mnie w ciężkiej muzie. Zapraszam do odsłuchu.

Skład:
TB - Vocals, Guitars, Bass, Drum programming (2020-present)

Dyskografia:
2020 - D E M O [demo]
2020 - Wygasanie [EP]



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Ch ... 3540468244
BC: https://choroszcz.bandcamp.com/music
Ostatnio zmieniony 16 sty 2021, 22:04 przez TB_5150, łącznie zmieniany 1 raz.

Tagi:
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#2

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Cześć, cześć, Poznań wita wieś.

Kończy się 'Wygasanie' z BC.

'Otchłań' daje radę, reszta gówno.
TB_5150
Posty: 7
Rejestracja: 3 lata temu

#3

TB_5150 3 lata temu

Hej, dzięki za reckę, też mi się 'Otchłań' najbardziej podoba. Pozdrawiam i wszystkich z Gówna
Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor
Posty: 893
Rejestracja: 6 lata temu

#4

Nathas 3 lata temu

Kurła, widzę Choroszcz, myślę - kolejne przeróbki z belwederu na Szkolnej :) No ale nic, przesłuchałem, nawet dobre. Gorsze od Knurzum :>
TB_5150
Posty: 7
Rejestracja: 3 lata temu

#5

TB_5150 3 lata temu

U mnie muzycznie i tekstowo niezwiązane z potężnym Warmianinem, dzięki za feedback :)
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6244
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#6

Vexatus 3 lata temu

Mnie tam się ta EPeczka bardzo podoba - zarówno te pulsujące sludge'owo-podobne klimaty jak i te bardziej chaotyczne momenty. Wszystko jest całkiem ciekawie zaaranżowane, sprawnie odegrane i nie ma się do czego przyczepić. Fajny klimat ma ten materiał. Nawet bębny z automatu nie drażnią. :)

Z mojej strony taka jeszcze sugestia, żeby @yog lub inny władny dodał foty z MA i linki do wszystkiego co trzeba i przeniósł ten temat do działu Black Metal.

Edit: Przeniesione, zgodnie z życzeniem (@yog).
Raw Black Metal w rowie!!!
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#7

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Choroszcz jest jednym z najstarszych w regionie osiedli miejskich. Jak wskazują badania archeologiczne, pierwsze ślady obecności człowieka na tym terenie pochodzą z okresu mezolitu. To tutaj w gęstej roszczy, czyli puszczy znajdował się Święty Gaj.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Choroszcz

Czy bardziej szpital psychiatryczny?
TB_5150
Posty: 7
Rejestracja: 3 lata temu

#8

TB_5150 3 lata temu

@Vexatus dzięki za opinię :)

@Pan Efilnikufesin to już pozostawiam do własnej interpretacji
deathwhore
Tormentor
Posty: 4440
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#9

deathwhore 3 lata temu

Choroszcz to przurocze miasteczko, małe, ale zadbane. Jak mijałem szpital to pacjenci machali mi ręką. Miło mi sìę zrobiło.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
TB_5150
Posty: 7
Rejestracja: 3 lata temu

#10

TB_5150 3 lata temu

Człowiek odzyskuje wiarę w ludzi jak czyta takie historie.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3145
Rejestracja: 5 lata temu

#11

kurz 3 lata temu

TB_5150 pisze:
3 lata temu
Człowiek odzyskuje wiarę w ludzi jak czyta takie historie.
Powodzenia człowieku, naprawdę!
TB_5150
Posty: 7
Rejestracja: 3 lata temu

#12

TB_5150 3 lata temu

Dzięki :)
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2433
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#13

CzłowiekMłot 3 lata temu

Całkiem do rzeczy granie. Jest zło, dysonanse (chyba z wyższej półki), klimat na plus. I przede wszystkim jest to coś dobrego z niedobrego dla ciężkiej muzyki miasta. Mojego miasta. Jak mawia bananowa młodzież, czy tam hipsterska swołocz - propsuję motzno. Fajne.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4633
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#14

TITELITURY 3 lata temu

Ja tam Ci życzę kariery w światku metalowym. Już widzę Amerykanów, którzy na jakimś koncercie u siebie pytają "ej, a masz płytę Choroszcz?". Albo Francuzi. Albo Japończycy. Szkoda, że dopiero teraz zauważyłem temat. Posłuchałbym sobie do porannej kawy zamiast life metalu, wszak nawet chujowy black metal jest od niego lepszy. Ale ausgeschoben ist nicht aufgehoben, jak mawiają Kartoflarze, co się na język ludzki tłumaczy "co się odwlecze, to nie uciecze".

No, to tak. Podpowiadają mi wyżej, że nazwa pochodzi od dzielnicy Poznania. Ja mam też dobrą, ponieważ w moim mieście znajduje się dzielnica Żydowce. W sam raz dla kapeli NSBM. Moglibyśmy wtedy nagrać split Choroszcz / Żydowce. To byłoby coś! Szczególnie na rynkach obcojęzycznych. Muzycznie zaś, wiem "co autor miał na myśli" i ta myśl bardzo mi się podoba, ten taki depresyjny jednoosobowy hord z przytupem. Zabrakło tylko troszeczkę umiejętności rzępolenia na gitarze, choć robisz to lepiej, niż "war metalowcy", no i... pomysłów na kompozycje też zabrakło. A w związku z tym czasem przynudzasz. Dlatego, podsumowując, napiszę, że moim zdaniem w Choroszczu tkwi potencjał wielki niczym murzyńska knaga w dupie Pana Debilnikufesina każdego wieczoru po pracy, który to potencjał pozostaje niewykorzystany jak nagie, chętne pierdziawencje w towarzystwie tegoż Pana Debilnikufesina, gdyby jakieś chciały być postawione w tak nieprzyjemnej sytuacji przebywania z nim w jednym pomieszczeniu. Moim zdaniem, jeśli wolno mi coś doradzić, powinieneś po prostu więcej grać. Grać i grać, tworzyć, część wywalać do kosza, część zostawiać, a z czasem zarówno kompozycje jak i umiejętności gry na gitarze staną się ciekawsze, ćwiczenie wszak czyni mistrzem, tak jak mistrzem w degustowaniu perfumowanych wódek jest Pan Debilnikufesin. Chętnie posłucham kolejnych kawałków Choroszcz. Tymczasem idę zakładać zespół Żydowce. Pomyśl na tytuł płyty nawet mam. "United ayran Evil". Koncept - album o hordach Turasów szturmujących Polskę i otwierających tu swoje kebaby w takiej ilości, że z rynku znika wszelką inna gastronomia i zostajemy skazani tylko na falafele oraz pseudomięso w sosie jogurtowym z dodatkiem soku z cytryny. Prawdziwy upadek świata.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
TB_5150
Posty: 7
Rejestracja: 3 lata temu

#15

TB_5150 3 lata temu

@CzłowiekMłot wielkie dzięki za propsy!

@TITELITURY Choroszcz to miasto obok Białegostoku.

Tak, też taki dialog jestem w stanie sobie wyobrazić: '- Pierre, masz nowa płytę Le Khorhrosstsch? - Nie Jean, ale od tego sera pleśniowego walę takie bony, że chyba zacząłem gnić, jak w tym kawałku...' ;)

Dzięki za ładnie napisaną reckę i konstruktywną krytykę. Mam świadomość, że rzuciłem się tu trochę wilkom na pożarcie, ale dobrze usłyszeć opinie wyjadaczy :)

Co do kebsów - byłem niedawno w Turcji, polecam kebaba u nich na miejscu, najlepiej w najbardziej obskurnej budzie. Tego u nas już nie ruszę.

Pomysł na split bdb, spadam ćwiczyć na gitarze w takim razie. Tymczasem!
Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor
Posty: 893
Rejestracja: 6 lata temu

#16

Nathas rok temu

Nowy wałeczek:

Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6244
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#17

Vexatus rok temu

Nowy kawałek całkiem spoko, choć trochę odstaje klimatem od poprzedniego materiału. Na całość trzeba będzie niestety jeszcze trochę poczekać... Przesłuchałem sobie dzisiaj w ramach przypomnienia poprzednią EPkę i dalej słucha się tego całkiem nieźle.
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor
Posty: 893
Rejestracja: 6 lata temu

#18

Nathas rok temu

Nie takie długie było to czekanie, bo jest i pełniaczek:



Jak posłucham to się wypowiem :)
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5285
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#19

Hajasz rok temu

Gdzieś tam ktoś pierdział, że Piołun to płyta roku w black metalu. No kierwa skoro tak to debiut Choroszcz to płyta 10-cio lecia. Przezajebisty materiał, pojebany na maxa a jednakowoż słuchalny. Przy Rojeniu płyta Goryczy - Kamienie kruszeje i okazuje się być takim graniem dla poszukiwaczy chuja do dupy. Już nie musicie szukać bo ten album takowy funduje za niewielką cenę. Więc jak się okazuje można nagrać coś co jest black metalem w dodatku pojebanym a co najważniejsze zajebistym w słuchaniu. Zakup obowiązkowy.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Wicih
Fallen Angel Of Doom
Posty: 306
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#20

Wicih rok temu

Hajasz pisze:
rok temu
Gdzieś tam ktoś pierdział, że Piołun to płyta roku w black metalu. No kierwa skoro tak to debiut Choroszcz to płyta 10-cio lecia. Przezajebisty materiał, pojebany na maxa a jednakowoż słuchalny. Przy Rojeniu płyta Goryczy - Kamienie kruszeje i okazuje się być takim graniem dla poszukiwaczy chuja do dupy. Już nie musicie szukać bo ten album takowy funduje za niewielką cenę. Więc jak się okazuje można nagrać coś co jest black metalem w dodatku pojebanym a co najważniejsze zajebistym w słuchaniu. Zakup obowiązkowy.
Piołun płytą roku? XD W sensie nie no niezła płyta jest, nic do niej nie mam, ale trzeba chyba wąchać klej żeby w 100% na poważnie ochrzcić ją najlepszą w tym roku
Awatar użytkownika
VVendigo
Posty: 29
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: Masurian

#21

VVendigo rok temu

Wicih pisze:
rok temu
ale trzeba chyba wąchać klej żeby w 100% na poważnie ochrzcić ją najlepszą w tym roku
podobnie jak poniższe stwierdzenie:
skoro tak to debiut Choroszcz to płyta 10-cio lecia.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5285
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#22

Hajasz rok temu

VVendigo pisze:
rok temu
Wicih pisze:
rok temu
ale trzeba chyba wąchać klej żeby w 100% na poważnie ochrzcić ją najlepszą w tym roku
podobnie jak poniższe stwierdzenie:
skoro tak to debiut Choroszcz to płyta 10-cio lecia.
Nie zrozumiałeś ironii ale nowy jesteś więc przymknę oko.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
VVendigo
Posty: 29
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: Masurian

#23

VVendigo rok temu

Świeży ze względu na rejestrację, forum przeglądam od około 5 lat ;)
Awatar użytkownika
Wicih
Fallen Angel Of Doom
Posty: 306
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#24

Wicih rok temu

A ja tam też średnio wyłapałem ironię XD obie płytki w sumie nie som zuem co prawda
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1695
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#25

brzask rok temu

Hajasz pisze:
rok temu
Przezajebisty materiał, pojebany na maxa a jednakowoż słuchalny. Przy Rojeniu płyta Goryczy - Kamienie kruszeje
Potwierdzam.. Też podoba mi się ta płytka. Jest inna od tego co ostatnio słyszałem z naszego podwórka.
Wszelkie dodatki, monologii, chrzęsty czy tam inne takie, bardzo dobrze wkomponowane i też robią robotę. W kilku momentach pozytywnie zapachniało mi też Furią..
Ale Goryczy to będę bronił bo to zupełnie inne granie po prostu jest.
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride

Wróć do „Black Metal”