Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17315
Rejestracja: 7 lata temu

Arathorn

yog 3 mies. temu

Obrazek
Arathorn, ojciec Aragorna, to średniowiecznawy germański black metal ze szczyptą atmosferykowania na folkowej melodyjce. Założona w 1993 roku w Berlinie jako Silentium horda, pod tym szyldem dorobiła się jednego demosa z 1994, by po dwóch latach zmienić nazwę na Arathorn.

Była jedną z pierwszych kapel, w których udzielał się znany szerzej z Necros Christos Malte Gericke. Grał tu nie tylko na gitarce i klawiszach, ale też na tak zwanym wstydzie. Debiutancki album Niemals kroenender als was einst war nagrany został w pierwszej połowie 1997 roku we trójkę, drugi Treue & Verrat - 11 lat później - już w pojedynkę przez Skölla, przy gościnnym udziale kilku muzyków. Nic innego niż ta pierwsza płyta nie słyszałem. Granko niespecjalnie wybitne, acz przyjemne.

Trochę ozdobników, akustycznych gitarek, flecika, germańskich pieśni, przemów i twardości ichniej mowy. Kto lubi blaczurek z akordeonem (Ave Windir!!! - zresztą chwilami zbliżone melodie), niech zaposięga.

Obrazek
Skład:
Sköll - Guitars, Bass, Drums, Flute, Vocals (1996-present) ex-Nefarius, ex-Silentium, ex-Cursed Nazarene
▼ Byli muzycy
Walter Antalics - Vocals
M. Gericke - Keyboards, Accordion, Guitars (acoustic), Vocals (baritone) (1996-?) Sijjin, ex-Blood Horns, ex-Necros Christos, ex-Nox Intempesta, ex-The New Aeon, ex-Vale of Siddim, ex-Silentium, Ra Al Dee Experience, ex-Drowned, ex-Sadistic Intent (live)
A. K. - Vocals, Guitars, Bass (1996-?) ex-Nefarius, ex-Nox Intempesta, ex-Silentium, ex-Cursed Nazarene
Dyskografia:
1997 - Niemals kroenender als was einst war
2004 - Promo 2004 [demo]
2008 - Treue & VerratMA: https://www.metal-archives.com/bands/Arathorn/3060
BC: https://folterrecords.bandcamp.com/music
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Black Metal”