Awatar użytkownika
Blind
Tormentor

Re:

Blind rok temu

yog pisze:
rok temu
Blind pisze: Tak mówisz, bo słuchasz tej muzyki od dawna i generalnie łatwiej Ci ją przyswoić, ale jak ktoś dopiero zaczyna słuchać black metalu albo w ogóle metalu nie słucha, to nawet przy bardziej przystępnym Paracletus wymięknie, gdy zaczną się te ich charakterystyczne chaotyczne zrywy z nieharmonijnymi łamańcami..
No nie wiem ziomuś, akurat Paracletusem się DSO wybiło na salony, więc to chyba nie jest strasznie nieprzystępne granie dla szeregowego fana hard & heavy. Zachwycał się tą płytą lata temu ojciec chrzestny internetowej hipsteriady Anthony Fantano i niejeden ten album potem przytulił na domową półeczkę.
No sporo hipsterskich portali chwaliło swego czasu ten album. Na Paracletus chyba najwięcej spokojnych momentów z sympatycznym post-metalem jest, więc może po prostu przeczekują burzę i wtedy wchodzą te momenty :)
A łysy Fantano to od dość dawna chyba słucha metalu i hc to pewnie też mu o wiele łatwiej.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
2 lata temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!

Tagi:
Lis
Moderator globalny

Lis rok temu

Co wy z tym tupaniem nóżką, tupać nóżką mogę nawet w rytm rzygania po pijaku, to ma być jakiś wyznacznik?
Vexatus
Tormentor
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus rok temu

Lis pisze:
rok temu
Co wy z tym tupaniem nóżką
Też się nad tym zastanawiam i czekam na moje dwa konie. ;)
Wrócę z bejsbolem... :twisted:
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz rok temu

Moim zdaniem...
Akurat DSO zostało dość mocno rozreklamowane przez różnych ludków na salonach, ale sądzę, że nie z powodu przystępności, bo bez przesady to nie tego typu zespół, a bardziej z pobudek aury tajemniczości, zła i ambitnych struktur muzycznych i tekstowych.
Nie wydaje mi się również, żeby sam zespół postanowił z tego tytułu się wybić i wstrzelić w gusta szerokiej gawiedzi, w tym black metalowych neofitów. Dalej robią swoje, choć już faktycznie z mniejszym rozmachem niż kiedyś. Nie wchodzą z przysłowiowego buta niszcząc konkurencję nowymi wydawnictwami.

A hipsteriada szpera i wyciąga takie smaczki na wierzch. Z drugiej strony dam przykład takiego Watain, które w podobny sposób zostało wywindowane przez osoby, które z gatunkiem za wiele wspólnego nie mają, ale w ich przypadku odnoszę wrażenie, że im to przypasowało. Poza tym satanizm, krew na scenie, ognie i ogólny show robi robotę, a jak wiadomo dzieciaki zawsze do tego lgnęły - patrz Venom kiedyś.

Teraz w ogóle takie czasy mamy - Revenge. Zespół nie ma co ukrywać o specyficznej i dość zamkniętej grupie wielbicieli (kiedyś) i obecnie popularny wśród wielu młodziaków. Nie dalej jak tydzień temu w samym centrum Warszawy widziałem dziewczynę na oko nastoletnią w takiej samej koszulce "Infiltration.Downfall.Death", którą i ja posiadam. Dziwnie...tym bardziej że w takich okolicach sądziłem że będę jedyny w tego typu koszulkach łażący.

Czasy się zmieniają, być może z pobudek ekonomicznych to dobrze. Jest szansa, że zespoły niszowe zostaną dzięki temu nieco bardziej dofinansowane. Więcej biletów na koncerty pójdzie, merchu itp.

Dalej jednak istnieje i ma się dobrze podziemie. Dopóki współczesne nastolatki nie zaczną łazić w koszulkach czy z naszywkami takiego dajmy na to Venefices, że do rodzimego podwórka nawiążę, to myślę że jest git.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor

porwanie w satanistanie 6 mies. temu

O skurwysyny...
A little over five years ago, Deathspell Omega returned from Brittany after recording The Furnaces of Palingenesia.

Afterwards, the band started rehearsing to prepare for a series of concerts. Line-up complications eventually doomed the attempt at performing this particular album live.

The following video of the song The Fires of Frustration is an internal working document – the kind produced when musicians are scattered across a continent. The recording device was a smartphone.

While the idea of concerts for Furnaces is now water under the bridge, we can at least divulge a fraction of what we were working on. The performance itself reflects the early phase of a series of rehearsals and, as such, is not flawless.

Aesthetics: Dehn Sora
Sound improvement : Mikołaj Żentara
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor

Blind 6 mies. temu

Jest klimat na tym wideo. Niby tylko grają i nic się nie dzieje, ale hipnotyzuje to. Jestem pełen podziwu dla gracji, z jaką panowie wywijają palcami na swoich instrumentach.
UP THE VERONICAS
yog pisze:
2 lata temu
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit 6 mies. temu

Blind pisze:
6 mies. temu
Jest klimat na tym wideo.
Godflesh "Christbait Rising" vibe.
Vexatus
Tormentor
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 6 mies. temu

Kto najbardziej lubi dwa pierwsze pełniaki? :twisted:
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor

porwanie w satanistanie 6 mies. temu

To co na nich grali darkthrona? Fajne, ale startu nie mają do właściwego DsO.
Vexatus
Tormentor

Vexatus 6 mies. temu

Ja tam nie słyszę Darkthrone...
Lis
Moderator globalny

Lis 6 mies. temu

Takie trochę Darkthrone, trochę nie, ja bardzo lubię takie granie i często słucham.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 6 mies. temu

Trochę Darkthrone, trochę Moonblood, trochę Vlad Tepes. Bardzo lubię.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Lis
Moderator globalny

Lis 5 mies. temu

brzask pisze:
5 mies. temu
Czy nie lubilem..hm to za duzo powiedziane. Kiedyś wielokrotnie sprawdzając trafiałem pewnie nie na te albumy na które powinienem i dopiero m.in tymi powyższymi Epkami przekonali mnie do siebie...Ale z pełniaków to dalej np nie przepadam jakoś bardzo za Si Monvmentvm.. czy The Synarchy..
Synarchy of Molten Bones rozumiem, bo to bardzo złożona i trudna w odbiorze rzecz, może na początku odrzucić, ale Si Monvmentvm..? Przecież tam się tak dużo dzieje ładnych rzeczy.

Morduję teraz FAS, kurwa jaka to jest niesamowita płyta, te łamańce i piekielny chaos poukładane jednak w tradycyjną rockową strukturę, smutek, tęsknota, koncept relacji z Bogiem, odrzucenie, bezradność, próba zrozumienia natury istnienia, wieczności, grzechu, myślimy że już mamy a jednak nam ucieka, zwiewne idee. Geniusz.

Obrazek

..et Factus est sudor eius sicut guttae sanguinis decurrentis in Terram...
Domine, in pulverem mortis deduxisti me
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 5 mies. temu

Lis pisze:
5 mies. temu
brzask pisze:
5 mies. temu
Czy nie lubilem..hm to za duzo powiedziane. Kiedyś wielokrotnie sprawdzając trafiałem pewnie nie na te albumy na które powinienem i dopiero m.in tymi powyższymi Epkami przekonali mnie do siebie...Ale z pełniaków to dalej np nie przepadam jakoś bardzo za Si Monvmentvm.. czy The Synarchy..
Synarchy of Molten Bones rozumiem, bo to bardzo złożona i trudna w odbiorze rzecz, może na początku odrzucić
Ja bym jednak to zdanie skrócił do słowa: nudna :)
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit 5 mies. temu

Wolę od Paracletus.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 5 mies. temu

Przecież to takie Paracletus, tylko bez fajnych numerów.
Lis
Moderator globalny

Lis 5 mies. temu

A tam nudna, jest zajebista, krótka, skondensowana i gwałtowna, niczym ta burza z okładki.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit 5 mies. temu

yog pisze:
5 mies. temu
Przecież to takie Paracletus, tylko bez fajnych numerów.
Paracletus jest bardziej "melodyjny". Dlatego chwycił dużą publikę.
Lis
Moderator globalny

Lis 5 mies. temu

Uwielbiam Paracletus, trochę takie połączenie SMRC z post-rockiem, no i te genialne melodie.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 5 mies. temu

Napiszę trzydziesty pierwszy raz, że Apokatastasis Panton to najlepszy kawałek DSO i ukoronowanie tego ich środkowego stylu, podane w bardzo przystępnej formie tańca w spirali zatracenia.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor

kurz 5 mies. temu

Nie jestem wielkim znawcą DSO, ale Kénôse ma konkretne pierdolnięcie.
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor

brzask 5 mies. temu

kurz pisze:
5 mies. temu
Nie jestem wielkim znawcą DSO, ale Kénôse ma konkretne pierdolnięcie.
Ja też w cale nie jestem kolego, ale badaj następne Epki, - polecam doskonałą Diabolus Absconditus, że się powtórzę, pewnie też ze 31 raz jak yog hehe
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor

kurz 5 mies. temu

Akurat epki znam dość dobrze i bardzo lubię. Odpowiada mi ich krótka forma, ale w postaci długiego utworu. Podobnie mam z maczugowymi catch thirty three, który wprawdzie jest pełnoprawnym albumem, z podziałem na utwory, ale przez budowę opartą na jednym riffie, jest spójny jak pojedynczy utwór, oraz I, oczywiście.

DSO Diabolous - tak, jest zajebisty, może nawet lepszy od Kenose.
Vexatus
Tormentor

Vexatus 5 mies. temu

To są dwa zespoły. Pierwszy ma dwie zajebiste płyty. Druga lepsza. Drugi ma bardzo dobre płyty. Każda inna.
Lis
Moderator globalny

Lis 5 mies. temu

Ten pierwszy ma jeszcze dwie zajebiste Manifestacje. Z czego druga miała być 3 płytą, ale zamiast tego wyszło SMRC. Pierwsza Manifestacja pojawiła się wczoraj w Helltrasher, ale w małym nakładzie.
Dodam jeszcze że tego drugiego DsO moim zdaniem nie da się słuchać w oderwaniu od kontekstu całości.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz 5 mies. temu

Vexatus pisze:
6 mies. temu
Kto najbardziej lubi dwa pierwsze pełniaki? :twisted:
Najbardziej to ciężko powiedzieć, ale pewnie są i tacy. Ja zdecydowanie zawsze byłem wielbicielem obu oblicz DSO. To pierwsze tak samo bardzo lubię i wcale nierzadko do niego wracam, zresztą oba pierwsze pełniaki + obie Manifestacje mam na półce i regularnie odpalam.
Ta surowizna u nich jest skomponowana z odpowiednim smakiem. Mogę zgodzić się swobodnie zarówno z @Lisem i @yogim. To pierwotne granie, nawiązujące do kilku klasyków, ale panowie nawet grają dość odtwórczo robili to na tyle dobrze, że słychać własny pierwiastek. Po drugie im dalej w las, to słychać już pierwsze zalążki dalszej twórczości. Jak ktoś ma trochę czasu i cierpliwości to zachęcam do odpalenia w skupieniu, bo znając późniejsze materiały nie raz może się micha szczerzyć - tu głównie mam na myśli to co ujęte zostało na Manifestacjach.

A co do filmiku wyżej to ciekawa sprawa, bo w życiu nie powiedziałbym, że DSO wpadnie na pomysł zagrania paru koncertów, a dwa, że nawet podejmie jakieś próby w tym kierunku. ALE...wyszło zadziwiająco dobrze, choć statycznie. Oglądałbym w skupieniu, zapewne podobnie jak i większość publiki na takim wydarzeniu. Zawsze sądziłem, że takie kapele jak DSO lub Blut Aus Nord czy też projekty typu Paysage d'Hiver to muzyka tworzona stricte do odsłuchów w samotności, ewentualnie gdzieś w skupieniu na łonie natury. W tym ujęciu warunki sali koncertowej i towarzystwo spoconych jednostek obu płci może znacząco psuć odbiór.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
raymoont

raymoont miesiąc temu

Ależ mnie od dobrych 2 tygodni wzięło na DsO. W moim przypadku wchodzi idealnie wszystko od Si Monvmentvm w górę (ze szczególnym naciskiem na EP'kę Kénôse, pełniaki: Fas, Paracletus, The Furnaces i pozostałe EPki, czyli: Diabolus Absconditus, Chaining the Katechon.. no i może minimalnie słabszą, ale nadal trzymającą bardzo w. poziom Drought...

A że ja mam fioła na pkt rysowania i najlepiej mi się "ilustruje" muzyczne fascynacje, to pochwalę się (a co tam) dwoma rysunkami. Jeden z nich to taka moja wariacja okładki DsO do "Manifestations 2000-2001"

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor

Blind miesiąc temu

@raymoont, zajebiste rysunki. Jako że ja nawet prosto kutasa nie umiałem znajomym w zeszytach rysować, to jestem pod wrażeniem jak realistycznie to wygląda - cienie, kolory, wszystko. Momentami to wręcz jak grafika komputerowa wygląda.
UP THE VERONICAS
yog pisze:
2 lata temu
Awatar użytkownika
raymoont

raymoont miesiąc temu

Dzięki. Nie chcę tu oczywiście offtopować na temat technik rysowania, ale moje rysunki to pikuś przy gościu, którego od lat obserwuję i którym się inspiruję. Jono Dry, używając mokrego grafitu, ołówków, sporadycznie kredek - rysuje takie fotorealistyczne wręcz cuda: https://www.jonodryart.com/

A kolejną okładeczkę DsO chętnie bym zaprojektował.. ;-) Nawet mnie lekko kusi, żeby pchnąć parę swoich rysunków do Noevdia z pytaniem - chociaż wątpliwe, skoro ich okładki projektują już Manual Tinnemans czy Dehn Sora. Zresztą - ja to robię hobbystycznie i amatorsko..
Vexatus
Tormentor

Vexatus miesiąc temu

raymoont pisze:
miesiąc temu
A kolejną okładeczkę DsO chętnie bym zaprojektował.. ;-)
Jeszcze wszystko przed Tobą. :) Rysunki super. Gratuluję talentu i umiejętności.
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor

TITELITURY miesiąc temu

Te ze strony lepsze, niż dso. Rysuj więcej gołych bab!
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz miesiąc temu

@raymoont rysunki pierwsza klasa, szanuję mocno. Nie wiem co prawda na ile trafiłyby one w gusta panów z NoEvDia i reszty gagatków z DSO, natomiast zdecydowanie przyciągają wzrok na dłużej. Możesz zresztą spróbować swoich sił i pchnąć coś do nich. Paru naszych krajan zasłużyło się przecież swoimi pracami we wkładkach jak również i na okładkach wielu metalowych zagranicznych hord (i nie mówię tu o tym najbardziej popularnym tj. Bielaku).

PS: Podbijam do tego o czym wspomniał Titek - więcej gołych bab jak najbardziej też na plus.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
raymoont

raymoont miesiąc temu

Wędrowycz pisze:
miesiąc temu
@raymoont rysunki pierwsza klasa, szanuję mocno. Nie wiem co prawda na ile trafiłyby one w gusta panów z NoEvDia i reszty gagatków z DSO, natomiast zdecydowanie przyciągają wzrok na dłużej. Możesz zresztą spróbować swoich sił i pchnąć coś do nich. Paru naszych krajan zasłużyło się przecież swoimi pracami we wkładkach jak również i na okładkach wielu metalowych zagranicznych hord (i nie mówię tu o tym najbardziej popularnym tj. Bielaku).

PS: Podbijam do tego o czym wspomniał Titek - więcej gołych bab jak najbardziej też na plus.
Dzięki wszystkim za miłe słowa. Chcę machnąć jeszcze ze 2 mocno dopracowane rysunki w tym klimacie - ale zdecydowanie ciemniejsze/czarne tło - i wyślę kilka do NoEvDia. Ciekaw jestem ich odpowiedzi (o ile takowej się doczekam). Kto wie. Może będzie taka opcja. Tym bardziej, że chcę to przecież im zrobić totalnie za friko. A co do gołych bab, to przewijały się takie motywy oczywiście. Kobiece ciało to zresztą wdzięczny obiekt do eksperymentowania ze światłocieniem, kreską, fakturą i.. nie tylko ;-)
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor

Vortex miesiąc temu

Mam kumpla, który z rysunku przekłada się na tatuaże, więc doskonale wiem ile pracy zajmuję taki rysuneczek jak Twoje powyżej. Mnie się podobają, więc nie ma co myśleć tylko wysyłać!!! Wiadomo, że konkurencja jest przeolbrzymia, ale nie ma co sobie odbierać szansy.
"Between Shit and Piss we are Born"

Wróć do „Black Metal”