Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

Spire

#1

DiabelskiDom 5 lata temu

Obrazek

Obrazek

Tutaj znowu Australia, tym razem ciężki, blackmetalowy atmosferyk. Ciekawe jest tutaj właśnie to określenie "atmosferyk", bo ciężko nazwać muzykę zawartą na Entropy obskurnym i surowym blackmetalem ale na pewno nie jest to rozwodniona, poprzecinana klawiszowymi ścieżkami muzyka dla rozmarzonych podróżników w sny i marzenia. Spire na dużym albumie gra bardzo klimatycznie, ale jest to lepki klimat strachu i paranoi, gdzie delikatne wykończenia ambientowe okalają ciężkie, brudne riffy, sypiący się gruz bębnów i warkotliwy wokal, tak ostatnio pożądany w black metalu zamiast dawno przebrzmiałych skrzeków i wrzasków. Ciężar tej muzyki nie jest dosłowny, bo to nie jest w żadnym wypadku klimat takiego Vassafor. Tutaj ciężko jest niczym od zatęchłego powietrza w długo nie otwieranej szopie a nie od fizycznego przygniecenia słuchacza. Posiadam debiutancki, duży album i bardzo sobie cenię. Choć poznałem rok po premierze to od pierwszego zetknięcia regularnie wracam.

Aha, z ciekawostek - oni również występowali na składaku Ancient Meat Revived, wspaniale wykonując Death, Just Only Death... z repertuaru In Slaughter Natives. Znów więc zachęcam do sprawdzenia, zarówno tej kompilacji jak i bohaterów wątku.

Skład:
M.R. - Unknown Othrs
G.A. - Unknown

Dyskografia:
2010 - Spire [EP]
2011 - Metamorph [EP]
2015 - Magica / Scientia [split]
2016 - Entropy
2016 - Ancient Meat Revived - A Tribute to Cold Meat Industry [split]
2021 - Temple of Khronos



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Spire/3540301053
BC: https://ironboneheadproductions.bandcamp.com/music
Panzer Division Nightwish

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#2

yog 4 lata temu

Słucham sobie tego splita Ancient Meat Revived, co to jest trybutem dla Cold Meat Industry i tak mnie naszło, że co tam, napiszę sobie. To piszę - mi ten ich kawałek brzmi jak Adaestuo, znaczy przyszła mi ta myśl będąc chwilowo w niezawodnej łazience. Potem spostrzegłem, że w tym gadaniu gdzieś z głębi otchłani zapomnienia jest też nieco złowróżbnego klimatu z ostatniego Diabolicum. Tak odbieram ich adaptację utworu In Slaughter Natives, którego prawdopodobnie nie znam. Wcześniejszy utwór, ten Sinistrous Diabolus z coverem Aghast to jak zwyczajny funeral doom brzmi. Temple Nightside z kolei fajne zaśpiewy - Arcany też nie znam, a miłe dla ucha granie się zdaje z tego być, skoro nawet Temple Nightside tak zwiewnie brzmi ;)

Ponad ten jeden utwór zespołu Spire nie znam, ale kiedyś się to przypuszczalnie zmieni.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#3

Kozioł 3 lata temu

To ci deathblakowcy?

Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#4

DiabelskiDom 3 lata temu

Tak jest, nowy album. Pisałem już o tym na szałcie jakiś czas temu. Na liście oczekiwanych pozycji 2021 zajmuje słuszne miejsce.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#5

Kozioł 3 lata temu

DiabelskiDom pisze:
3 lata temu
Tak jest, nowy album. Pisałem już o tym na szałcie jakiś czas temu. Na liście oczekiwanych pozycji 2021 zajmuje słuszne miejsce.
Sentient Ruin Labs... To dla Jogina wiadomość bo też pewnie czeka ;) jakiś polonez jest autorem okładki.
Turris Babylonica e stercore facta est.

Wróć do „Black Metal”