Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Nocturnal Departure

#1

Wędrowycz 4 lata temu

Obrazek

Obrazek

Tegoroczny debiutant na black metalowej scenie wprost z Kanady. Zapoznałem dzięki polecance panów z Kejos Wolt i faktycznie moim skromnym zdaniem było warto sprawdzić. Dobrze zmontowany, zagrany i skomponowany album budzący skojarzenia z klasyką gatunku. Choć nie uświadczymy tu oryginalności to zespół zdecydowanie umie czerpać odpowiednio inspiracje i cały pełniak nie brzmi jakby był tworzony przez nowicjuszy, a wręcz doświadczonych muzyków. Mnie zrobił ten materiał bardzo dobrze. Polecam zatem i Waszej uwadze.

Nie ma tu klawiszy, babskich zawodzeń, przesadnie wielu melodii, jest za to brudny black metal.

Poniżej pełniak do odsłuchu z bandcampa.

Skład:
Illartha - Bass
Kryptys - Drums
Funeror - Vocals, Guitar

Dyskografia:
2019 - Cathartic Black Rituals



MA: https://www.metal-archives.com/bands/No ... 3540451433
BC: https://nocturnaldeparture.bandcamp.com/music
Odium Humani Generis

Tagi:
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#2

Hajasz 4 lata temu

Nawet polecałem to na SB bo to taki old Darkthrone worship i podobało mi się ale skoro to klasyczny black metal to wszyscy położyli lagę jak nie ma jakiegoś muzycznego męczenia buły i jakiegoś pseudo czarnego grania.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#3

yog 4 lata temu

Focia jakaś śmieszna strasznie, ale kandelabr jest, czaszka jest, kvltowy fiolet na okładce w czerni i bieli obecny, toteż i muza do szczególnie zaskakujących nie należy, ale zagrane to jest dobrze i przesadnie nie nudzi, choć i też zbytnio uwagi nie przykuwa to granie. Dla mnie to raczej będzie taki hord jak dziesiątki innych, co to sobie sprawdzę i zapomnę, że istnieją, po czym przekopię pięćdziesiąt innych mu podobnych w poszukiwaniu jakichś prawdziwych symptomów obłąkania. Tutaj sobie chcieli pograć black metal i ten niewątpliwie został pograny.

W Ethereal Enlightenment sobie trochę z Inqusition, a chyba bardziej z Mgły czerpią, że tak dodam odnośnie inspiracji.

Jeśli ktoś niezmiernie hołubi drugą falę, to może sobie posłuchać Cathartic Black Rituals, chociaż brzmienie tutaj mamy niestety bardzo dzisiejsze.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#4

Hajasz 4 lata temu

Zamiast sprawdzać wszystko po łebkach proponuję przysiąść i posłuchać porządnie. Wtedy nie będziesz bredził o jakichś Mgłach czy Inquisition bo nic takiego tam nie ma. Jedyna inspiracja to Darkthrone z płyt A Blaze... i Under A Funeral... Tu wszystko grane jest pod norweski kult, gitary brzęczą, perkusja łomota a najważniejsze jest to, że debiut kanadyjczyków gra lepiej niż połowa płyt idoli.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#5

yog 4 lata temu

Jak nie słyszysz we wspomnianym przeze mnie kawałku Inquisition czy Mgły, to po prostu słabo przysiadłeś do tych kapel. Albo do Nocturnal Departure. Dodam jeszcze, że kawałek Morbid Existence kończy się łudząco podobnym graniem do zwieńczenia Pimps Of Gennesaret od GBK.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Epoxx
Tormentor
Posty: 814
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

#6

Epoxx 4 lata temu

Hajasz pisze:
4 lata temu
Zamiast sprawdzać wszystko po łebkach proponuję przysiąść i posłuchać porządnie. Wtedy nie będziesz bredził o jakichś Mgłach czy Inquisition bo nic takiego tam nie ma. Jedyna inspiracja to Darkthrone z płyt A Blaze... i Under A Funeral... Tu wszystko grane jest pod norweski kult, gitary brzęczą, perkusja łomota a najważniejsze jest to, że debiut kanadyjczyków gra lepiej niż połowa płyt idoli.
Az sobie zapodam ten album z ciekawości. Po okładce i tytule jak mi to w internecie migało myslałem, że to jakieś nocturnal depresiv zajeb sie metal.
if you can find it on the internet, it's not underground.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#7

Wędrowycz 4 lata temu

Zdecydowanie nie, jest to czysto norwesko brzmiący black metal. @yog to, że zespół inspiruje się starą Norwegią, podobnie jak robi to Mgła, nie znaczy to że od razu musi brzmieć jak Mgła, trochę mnie powiem szczerze irytują ciągłe porównania wszystkiego do Mgły. Nawet przez moment nie miałem takich skojarzeń. Darkthrone, Mayhem, Burzum, Immortal itp. takie rzeczy tu słychać, tyle że wymieszane mocno.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#8

yog 4 lata temu

Ale co Wy nie czaicie, że to jest zajebany typiarsko inkwizycyjny motyw w tym kawałku, czy o co wam chodzi? Typy z Nocturnal Departure nigdy nic poza Norwegią nie słyszeli?

Przecież ten początek tyry-ryry-tyry-ryny na gitarce to jest total Inquisition worship. Mgła ten motyw również zagrała, stąd wspominam, bo po chwili do tego motywu wchodzi basowy groove jak z Mgły wzięty. Nawet tam perka jedzie takiego pseudo-Darksajda na talerzykach.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#9

Wędrowycz 4 lata temu

U Inquisition też słychać często gęsto inspirację Immortal, więc w czym niby problem?
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#10

yog 4 lata temu

No właśnie, w czym problem, że Nocturnal Departure rżnie też z Inquisition?
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#11

Wędrowycz 4 lata temu

Jeżeli tak wolisz :D Idąc Twoim tokiem rozumowania: Nocturnal Departure rżnie od Mgły i Inquisition, które rżną od norweskich klasyków.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#12

Hajasz 4 lata temu

Yogowi po prostu nie może przejść przez usta to, że ten album to tak na prawdę Under A Funeral Moon 2
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#13

Pioniere 4 lata temu

@yog ty z tym swoim "tyryry tyryry" powinieneś zostać kataryniarzem. Kupić se jaką taką maszynę, katarynkę specjalnie przerobioną tak, coby grała melodyjke z Burzum i chodzić po Warszawie krzewiąc jednocześnie zapomniane dawne miejscowe tradycje i depresyjne blackmetalowe melodie.
sunflower
Posty: 44
Rejestracja: 5 lata temu

#14

sunflower 4 lata temu

Nie wiem z czego, ani kogo rżną Kanadyjczycy, ale debiut udany na tyle, że dodałem ich bandcamp do zakładek i wracam do niego średnio raz na tydzień, tudzież 2 :)
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2894
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#15

Szajtan rok temu

Nocturnal Departure w końcówce roku powraca z trzecią płytą. Clandestine Theurgy to prawie trzy kwadranse bezpardonowego uderzenia, które niesie ze sobą trudną do opanowania inwazję na wszystko co święte. Zimna, pokręcona i brutalna to rzecz.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#16

Vortex rok temu

Nie podlazło mi to kompletnie, ciężko mi było wytrzymać do końca. Mówię o tej ostatniej płytce, wcześniejszych nie słuchałem.
"Between Shit and Piss we are Born"

Wróć do „Black Metal”