"Si Monumentum Requires, Circumspice"
Awatar użytkownika
KorgullExterminator
Master Of Reality

Bölzer

Post KorgullExterminator » 2 lata temu

Obrazek
Szwajcarzy nie popisali się debiutanckim albumem. Epki, szczególnie "Aura" są bardziej smakowite.

Dyskografia:
2012 - Roman Acupuncture [demo]
2013 - Aura [EP]
2014 - Soma [EP]
2016 - Hero
2017 - C.H.A.O.S. [split z Asag / Goatfukk / Deathcult / Blakk Old Blood / Antiversum]

Skład:
Fabian Wyrsch "HzR" - Drums (2008-present) Antiversum
Okoi Thierry Jones "KzR" - Guitars, Vocals (2008-present) ex-Aphelon, ex-Eldar V.T.B., ex-Deathcult, ex-Witchrist

MA: https://www.metal-archives.com/bands/B% ... 3540351548
BC: https://bolzer.bandcamp.com/music

Tagi:
Awatar użytkownika
Ryszard
Moderator globalny

Post Ryszard » 2 lata temu

Szwajcarzy popisali się bohaterem, dobrą rzymską akupunkturą oraz bdb aurą. Pominięta przeze mnie soma EP to niestety średnia wartość doznań i dobrze że po niej nie zdecydowali się na nagrywanie monotematyczne.
yog pisze: Powiem Ci, @Ryszard, co mi nie pasuje - o czym wspomniał zresztą też @deathwhore. To, żeś narobił dzieci nie czyni z Ciebie życiowego przewodnika żadnego z nas. Skończ z tym protekcjonalnym pierdoleniem.
Awatar użytkownika
KorgullExterminator
Master Of Reality

Post KorgullExterminator » 2 lata temu

:ugeek: nie bede rznal eksperta, przebujalem dwa razy Bolzerka i nie wzielo mnie. Sprobuje jeszcze pod wplywem.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

Post DiabelskiDom » 2 lata temu

"Aura" to wyjebany w kosmos materiał a "Entraced by the Wolfshook" to przebój dziesięciolecia. Dobra "Roman Acupuncture" i średnia "Soma" oraz "Hero", który wyraźnie ma potencjał, ale jeszcze na porządnie się za niego nie zabrałem, chociaż parę razy zdążył przelecieć od dnia premiery. Na żywo kupa ;)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

Post yog » rok temu

Ja to nie lubię z zasady. Posłuchałem parę dni temu Hero, drugi raz chyba w życiu, byłem zaskoczony, jak bardzo to jest plemienne, afrykańskie wręcz granie, a nie black/death thrashowy Celtic Frost worship. Ale dzisiaj typów słyszałem na żywo, jak we 2 grają.

Chyba wg @deathwhore z loopami (albo i playbackiem) basu, ale ło panie i panowie - zajebisty show dają ci kolesie. Mega pozytywne zaskoczenie dla mnie - bardzo lubię zmieniać zdanie, bo dotąd miałem ich za autorów jednego hitu - Entranced by the Wolfshook i tyle (oczywiście poleciał na koniec, bo to dalej ich największy przebój).

Perkusista konkretny szef w swojej branży, jak się na to patrzy to trochę co innego niż z płyty. Z drugim brodaczem żółwik zbity.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Post Wędrowycz » rok temu

Ano właśnie, też wczoraj wspominałem o tym @DiabelskiDom, że moim zdaniem Bölzer lepiej wypada na żywo niż z płyt (wiem że on się ze mną nie zgadza w tej kwestii). Koncert dość hipnotyzujący i o dziwo, odpowiednio dobrze nagłośniony, co w przypadku tego klubu jest rzeczą dość niespotykaną.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Epoxx
Tormentor

Post Epoxx » rok temu

Ja to tylko najnowszy materiał od nich wysłuchałem i było 50/50. Były momenty, które zapadały w pamięci, ale też wiało nudą. Możliwe, że 3 odsłuchy to za mało, ale możliwe, że materiał nie siądzie i tyle. Sprawdzę jeszcze epki od nich skoro @DiabelskiDom pisze że, dobre. Może i Hero lepiej wejdzie z czasem zobaczymy.
if you can find it on the internet, it's not underground.
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor

Post Marduk666 » rok temu

Bardzo często odsłuchuję Hero. Strona A lepsza, ciekawsza od B, co nie znaczy, że utwory od I Am III to chujnia. Po prostu The Archer, Hero i Phosphor to hity jak cholercia, w szczególności Phosphor. Czyste wokale rewelacyjne, bardzo lubię takie zaśpiewy. Epek suchałem, ale jakoś bez uwagi i mnie nie porwały tak jak pełny album.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

Post DiabelskiDom » rok temu

Bardzo, ale to bardzo wkręcił mi się ostatnio duży album. Pisałem wcześniej, że ma potencjał, ale ostatnio trochę nie po drodze mi było, żeby ten potencjał sobie na nowo uświadamiać. Natomiast jak wczoraj sobie puściłem popołudniem, to leci teraz chyba piąty raz. Niesamowicie przebojowa płyta, transowo-plemienna i z nutami fałszu w czystych wokalach, ale takimi nutami co jeszcze więcej uroku dodają. Niby "Entranced by the Wolfshook" pozostaje hajlajtem kapeli, ale "Hero" bardzo poważnie urasta na przestrzeni dziejów do płyty, która jako jedyna z dotychczasowych wydawnictw pozostanie zapamiętana najdłużej.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

Post pit » rok temu

Dla mnie są black/death metalową odpowiedzią na Killing Joke / Coroner / Kyuss, z naciskiem na "plemienną" stronę tych zespołów.
It's not my goddamn planet. Understand, monkeyboy? - John Bigbooté
Awatar użytkownika
karp
Master Of Puppets

Post karp » rok temu

W sumie zdziwiłem się, że zobaczyłem Bolca w black metalu, no ale ja tam nie wiem, nie chce się spierać o klasyfikacje.

Niemniej, debiut kupił mnie surowym brzmieniem, a Aura genialnymi riffami (zresztą ten zespół świetne riffy ma na każdym albumie). Soma... noooo, o ile Steppes wgniata kompletnie to drugi wałek przynajmniej mi szybko się znudził. Z Hero też nieco gorzej, przy pierwszym odbiorze mocno się odbiłem, przy drugim siadło, a teraz jakoś przestałem wracać do tego albumu. Nie wiem, fajnie, że chłopaki się rozwijają i nie klepią tego samego, ale takie granie jak na Hero to chyba nie dla mnie. Ale i tak jestem bardzo ciekawy jaki materiał jeszcze mogą wydać.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

Post DiabelskiDom » rok temu

Im więcej słucham tego Bohatera tym bardziej łapię się na tym, ze to jest faktycznie Rozwój. Cały czas słychać, że to Bölzer ale jednak porównując to z poczerniałym death metalem z pierwszych materiałów można się grubo zdziwić. Black metal, choć zdefiony wysunął się na prowadzenie, do tego wpuścili od groma powietrza, co jednak nie uczyniło muzy lżejszą a bardziej monumentalną i dudniąco-potężną.
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor

Post Blind » tydzień temu

Pierwszego listopada Bolzer wyda nową epkę. Będą cztery utwory - około 30 minut nowego materiału. Tak wieść gminna niesie.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

Post yog » 2 godz. temu

Konkretniej to 15 listopada, a jej tytuł to Lese Majesty i wydadzą ją własnym sumptem pod banderą labelu Lightning & Sons.
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Black Metal”