Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5232
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Gruzja

#1

Hajasz 4 lata temu

Obrazek
Jeżeli kiedyś ktoś stworzy zestawienie najgłupszych nazw rodzimych zespołów to Gruzja będzie w pierwszej trójce. Można na pocieszenie dodać tylko, że jak na zespół black metalowy nazwa choć totalnie z dupy brzmi oryginalnie. W 2014 roku pewien polski zespół ostro przetasował rodzimą sceną a cały szum z nim związany okazał się nader trafny, gdyż ów zespół nagrał jedną z najlepszych płyt nowoczesnego krajowego black metalu. Przez kolejne 5 lat kolejne zespoły z kręgu black metal z polskimi nazwami próbowano rozreklamować na wszystkie możliwe sposoby jednak żaden nie powtórzył sukcesu tego co wydarzyło się w 2014. Rodzima Godz Ov War próbowała powtórzyć to wszystko z Gruzją. Oryginalna nazwa, tajemniczy skład, bezsensowna okładka czyli powinno się udać a jednak nie wyszło. We wszystkich recenzjach Gruzja była objawieniem, sporo pochwał i zachwytów. O samej muzyce pisano niewiele bo wiadomo nowoczesny black metal, polskie teksty, dziwne tytuły. Wszystko to już było odegrane lepiej lub gorzej a mimo tego ta Gruzja zmoczyła majty paru recenzentów. Szkoda tylko, że powodem tego moczenia czy też innych zmazów okazuje się cover, który znalazł się na płycie I Iść Dalej. Na dodatek to nie cover zespołu metalowego ale jednego z najlepszych rockowych polskich zespołów Maanam. Kawałek 4 na płycie Manam to nic innego jak przerobione fragmenty z kilku największych przebojów zespołu z refrenem w postaci Krakowskiego Spleenu tym razem bez zmian tekstowych. Brzmi to strasznie tandetnie i chujowo a jeżeli w recenzjach zwraca się uwagę tylko na ten kawałek a resztę opisuje pokrótce to ewidentny dowód na to, że Gruzja nie ma nic ciekawego do przekazania. I tak faktycznie jest bo album trwa raptem 28 min, 7 kawałów w tym jeden instrumental. Z całego albumu na uwagę zasługuje tylko Moja Ratyzbona z bardzo dobrym tekstem i ciekawą aranżacją. Reszta to kawałki, które przelatują przez uszy i giną gdzieś w dupie w tym, rzeczony Manam. Słaba płyta, kiepski pomysł, nędzne wykonanie. Lekcja z 2014 nie została odrobiona.

Skład:
Bartosz Lichołap - Drums Mentor, ex-Thaw, ex-Searching for Calm
Artur Rumiński - Guitars Furia, Mentor, Thaw, AR, Arrm, Moral Breach, Sun for Miles, Zgliszcza, ex-Guantanamo Party Program (live), ex-Bad Side of Social Existence, ex-Bhimal, ex-Caught in a Trap, ex-Nyshynga, ex-Shaping the Random, ex-Void 1, ex-wSzaniec, ex-Tides from Nebula (live)
Stawrogin - Vocals Massemord, Odraza, Totenmesse, ex-Crawling Death, ex-Outre (live), ex-Szepter
PR - Vocals Biesy
Limbo - Vocals
Dominik - Vocals (2019-present) Licho, Koniec Pola

Dyskografia:
2019 - I iść dalej
2019 - Jeszcze nie mamy na was pomysłu
2020 - Pierwszy koncert w mieście [EP]



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Gruzja/3540450977
BC: https://gruzja.bandcamp.com/music
BC: https://godzovwarproductions.bandcamp.com/music
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Metalized
Tormentor
Posty: 417
Rejestracja: 6 lata temu

#2

Metalized 4 lata temu

Do rzyci jest ta gruzja. Odraza zresztą też była chujowa, bo jak mniemam do niej pite jest
sunflower
Posty: 44
Rejestracja: 5 lata temu

#3

sunflower 4 lata temu

Odraza zresztą też była chujowa
Nareszcie ktoś to napisał :) Nie lubię Gruzji ani Odrazy. Nie przemawia to do mnie muzycznie, ani tym bardziej tekstowo, choć oczywiście jakieś satanistyczne tandeciarstwo jest jeszcze bardziej żenujące. Rzecz jasna koledzy z Noise i internetu pochwalili, więc nowoczesne kuce po raz kolejny łyknęły :)
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#4

TITELITURY 4 lata temu

A ja właśnie uważam, że ten projekt się broni dobrym brzmieniem i właśnie tym, że poza warstwą liryczną nie jest awngardowy. Muzycznie, to przecież zwykły black metal, ale zagrany z głową, to jest tak, że wpada w ucho. Hajasz słusznie zauważył, że cała ta "tekstualność" jest nadmuchana, bo co to jest za sztuka, zrobić patchwork z kilku kawałków Manaam, żeby wyszło ironicznie i prześmiewczo, ale takie mamy czasy, postmodernizm triumfuje i coś takiego właśnie uchodzi za sztukę. Trudno się więc dziwić zachwytom recenzentów, bo Gruzja idzie dokładnie po linii obecnych mód. Niedawno pisałem o "Stranger Things". Tam przecież robią to samo, tylko w lepszy sposób. Albo w takiej książce "Źródło Mamerkusa", gdzie uważnego czytelnika autor odsyła do tetatru hiszpańskiego doby "Złotego wieku". No, nieważne. Te teksty w każdym razie są puste, przeintelektualizowane i artystowskie, ale z drugiej strony jakoś tam bawią. Grunt jednak, to muzyka, a ta wyszła im w moim mniemaniu świetnie. Prosta, ale nie prostacka jazda bez trzymanki, żadnych połamańców, z dupy solówek i innych gównien, jak to miało miejsce np. w przypadku Totenmesse. Przywołuję tę nazwę, ponieważ jestem prawie pewien, że za "Gruzją" też stoi Stawrogin et consortes. Siadł mi ten nowy album Krakowiaków niemożebnie i z miejsca, co się już rzadko zdarza, kiedy człowiekowi metal spowszedniał. Trochę jak Furia na pierwszych płytach, kiedy też grali black metal, zamiast "post blacku", czy jak tam się to gówno nazywa.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#5

deathwhore 4 lata temu

Dopóki nie wiedziałem, że gra tam kolega to nie lubiłem, jak się dowiedziałem to w sumie też nie lubię, ale trochę mniej.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#6

Wędrowycz 4 lata temu

Dla mnie Gruzja jest naprawdę spoko, tylko bez jakiegoś obsrywu. Faktycznie dość współczesna wersja black metalu, panowie tarzają się w patologii, dziwnym poczuciu humoru i ulicznym brudzie, ale mam ciągle wrażenie, że jest to bardzo wykalkulowane i zamierzone, żeby prowokować, szkokować np. mizoginią itd. Mimo wszystko słuchało mi się ich debiutu przyjemnie.

Zresztą ja lubię też Odrazę, więc może potencjalnie jestem targetem tego typu kapel.

A tak swoją drogą, czy tylko ja czuję w tym ich graniu mocne wpływy hardcore punka? I niekoniecznie chodzi mi o samą zawartość muzyczną, tylko o taki "feeling" tego grania.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#7

TITELITURY 4 lata temu

Może przez wokal miejscami.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2652
Rejestracja: 7 lata temu

#8

dj zakrystian 4 lata temu

Odraza to byl sztos. Gruzja celowala w ten desen, by to nie bylo podobne jednoczesnie. Ale jest. Ogolnie takiego pato-blacku chyba nie ma za wiele w kraju Tuska i PiS?
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#9

yog 4 lata temu

Debiutancki krążek zespołu Gruzja odbił się w internetowym podziemiu fejsbuczanym niemałym echem. Główną przyczyną tego stanu rzeczy był kontrowersyjny teledysk do utworu Opuść Mnie, zawierający sceny z - jak można wywnioskować z kontekstu - filmów nagranych przy ograniczonej chęci filmowanych kobiet. Premiera ta, mająca miejsce na kilka tygodni przed faktyczną premierą płyty, wzbudziła wielkie poruszenie, a wielu komentujących żywo wyrażało swoje oburzenie mizoginistycznymi treściami, będącymi główną zawartością wspomnianego klipu. Z drugiej strony, z rychłą, niemal natychmiastową odsieczą przyszli, zdawałoby się, koledzy i koledzy kolegów członków zespołu, tłumacząc wszystkim, że hehe jaka mizoginia jaki szowinizm, to tylko stara dobra patologia.



Muza jako tako, dalsze internetowe heheszki mnie zniechęciły do obczajania płytki, kiedy była gorąca. Póki co, jednakże, chyba najszumniejszy tegoroczny debiut na naszym rodzimym poletku.

Nazwa zespołu, moim zdaniem, bardzo fajna. Jeśli ktoś coś słyszał o Gruzji, to powinien wiedzieć - ciepła wódka pita w upał ze szklanek, wielka płyta, religijni fanatycy i te sprawy. Moja babcia się urodziła w Gruzji.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
wyziew
Posty: 39
Rejestracja: 5 lata temu

#10

wyziew 4 lata temu

Co do nazwy to chodzi tutaj bardziej o GRUZ życiowy niż o sam kraj. Szeroko pojęte dziadostwo. A kręcą tym faktycznie osoby powiązane z Odrazą, WTZ i spółką LTWB
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#11

deathwhore 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
Nazwa zespołu, moim zdaniem, bardzo fajna. Jeśli ktoś coś słyszał o Gruzji, to powinien wiedzieć - ciepła wódka pita w upał ze szklanek, wielka płyta, religijni fanatycy i te sprawy. Moja babcia się urodziła w Gruzji.
Kiedyś nawet paliłeś z Gruzinem, ale szybko stwierdził, żeście są głupi i sobie poszedł.



Aha, odnośnie punka na tej płycie - 100% racji, dla mnie to nawet bardziej punkowy materiał niż black metalowy.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2652
Rejestracja: 7 lata temu

#12

dj zakrystian 4 lata temu

wyziew pisze:
4 lata temu
Co do nazwy to chodzi tutaj bardziej o GRUZ życiowy niż o sam kraj. Szeroko pojęte dziadostwo. A kręcą tym faktycznie osoby powiązane z Odrazą, WTZ i spółką LTWB
Co to jest WTZ? Warsztaty Terapi Zajeciowej dla chorych psychicznie? Jakby ich nauczyc grac, to dobry pato-black
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#13

Wędrowycz 4 lata temu

Wędrowcy~Tułacze~Zbiegi, już nie trolluj że nie wiesz co to ;) nawet temat o nich u nas na forum jest.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#14

Vortex 4 lata temu

Też przesłuchałem ten album i przeszedł on na pewno mniejszym echem w mojej głowie niż miało to miejsce w internetach. Owszem mamy tu do czynienia z próbą zrobienia czegoś oryginalnego, bo to właśnie na czasie, ale nie ruszyło mnie to za bardzo, aczkolwiek jest to na pewno kontrowersyjny projekt, a to znaczy właśnie że jednym będzie się to podobało, a drugim kompletnie już nie.
"Between Shit and Piss we are Born"
Lis
Moderator globalny
Posty: 1915
Rejestracja: 7 lata temu

#15

Lis 4 lata temu

Nie bardzo podchodziło mi Owls Woods Graves, za skoczne to było, i myślałem sobie wtedy że wolałbym więcej takiego chaotycznego hardcore punka, niż takie bujanie, i nagle pojawia się Gruzja która właśnie tak łączy black metal i punk, chamsko, szorstko i do przodu, do tego żadnych klawiszy, ambientów, a zamiast tego elementy patologicznego power electronics. Nie powiem żeby jakoś ogromnie mną ta płyta wstrząsneła, ale dobrze się tego słucha.
Awatar użytkownika
karp
Fallen Angel Of Doom
Posty: 357
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#16

karp 4 lata temu

Kiedy taka Odraza mnie paskudnie zanudziła, to Gruzja mnie kompletnie kupiła. Na "Esperalem Tkane" przysypiałem od rozwlekania instrumentalnych smutów. Ponadto z tzw. "współczesnym black metalem" mi nie po drodze, więc spusty recenzentów zbytnio na mój odbiór "I iść dalej" nie wpłynęły. A mimo to Gruzja mi się podoba. Może dlatego, że oprócz warstwy wizualnej to żaden współczesny black metal? Muzycznie to przecież nic odkrywczego.

Kupuje mnie atmosfera i intensywność całego albumu. Wspomniana przez przedmówców punkowa agresja w połączeniu z brudem i syfem nadaje wyraz całości. A, no i te dziwnie sample dające wrażenie ledwo co uporządkowanego chaosu. Najmocniejsze momenty na płycie to niewątpliwie "Moja Ratyzbona" i opętańcze krzyki pod koniec "Ilu nas było". Najsłabszy - "Manam" jakby wyjebać z niego tekst to byłby koszmarnie nudny. W sumie to i z tekstem taki jest, ale śmiem twierdzić, że gdyby nie cytowanie Maanam to nikt by na niego specjalnej uwagi nie zwrócił. Ale chociaż instrumental zwieńczający płytę bardzo smaczny.

Gruzja to żadne objawienie, ale nie trzeba być zamiataczem całej sceny, żeby muzyka dobrze siadła. A Gruzini siadli mi naprawdę mocno - kompakt jak i wersję cyfrową przekatowałem w tym roku okrutnie.
Lis
Moderator globalny
Posty: 1915
Rejestracja: 7 lata temu

#17

Lis 4 lata temu

Też uważam Manam za najsłabszy numer, abstrahując od zamysłu jest po prostu nudny. Najbardziej podoba mi się Opuść Mnie, a jeszcze bardziej w połączeniu ze świetnym video.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#18

yog 4 lata temu

Drugi album podobno jeszcze w październiku 2019 roku i rzekomo ma się nazywać Jeszcze nie mamy na was pomysłu.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#19

TITELITURY 4 lata temu

Tak, wiem. Już wrzucili do internetu zdjęcia szkalujące Ojca Świętego.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#20

yog 4 lata temu

Nie dziwi w ich przypadku, już od początku budują renomę na kontrowersjach.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1828
Rejestracja: 7 lata temu

#21

Blind 4 lata temu

Jak się nie da zabłysnąć muzyką, to trzeba kontrowersją. Ot, moje podejście do tego śmiesznego bandu.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
Canidia
Fallen Angel Of Doom
Posty: 378
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#22

Canidia 4 lata temu

karp pisze:
4 lata temu
Kiedy taka Odraza mnie paskudnie zanudziła, to Gruzja mnie kompletnie kupiła. Na "Esperalem Tkane" przysypiałem od rozwlekania instrumentalnych smutów. Ponadto z tzw. "współczesnym black metalem" mi nie po drodze, więc spusty recenzentów zbytnio na mój odbiór "I iść dalej" nie wpłynęły. A mimo to Gruzja mi się podoba. Może dlatego, że oprócz warstwy wizualnej to żaden współczesny black metal? Muzycznie to przecież nic odkrywczego.

Kupuje mnie atmosfera i intensywność całego albumu. Wspomniana przez przedmówców punkowa agresja w połączeniu z brudem i syfem nadaje wyraz całości. A, no i te dziwnie sample dające wrażenie ledwo co uporządkowanego chaosu. Najmocniejsze momenty na płycie to niewątpliwie "Moja Ratyzbona" i opętańcze krzyki pod koniec "Ilu nas było". Najsłabszy - "Manam" jakby wyjebać z niego tekst to byłby koszmarnie nudny. W sumie to i z tekstem taki jest, ale śmiem twierdzić, że gdyby nie cytowanie Maanam to nikt by na niego specjalnej uwagi nie zwrócił. Ale chociaż instrumental zwieńczający płytę bardzo smaczny.

Gruzja to żadne objawienie, ale nie trzeba być zamiataczem całej sceny, żeby muzyka dobrze siadła. A Gruzini siadli mi naprawdę mocno - kompakt jak i wersję cyfrową przekatowałem w tym roku okrutnie.
W punkt, mam bardzo podobne odczucia. Jakoś nie mogę przekonać się do Odrazy - klimat niby jest, ale zabrakło czegoś ciekawego, jest nuda. Gruzja natomiast wpadła mi w ucho niemal od razu. Ta atmosfera brudu, alkoholu i depresji pozostała, tak jak i w "Esperalem tkane", ale ten album jest nieco bardziej różnorodny. Choć zawsze byłam sceptyczna do tego typu eksperymentów to w przypadku "I iść dalej" moim zdaniem wyszło to całkiem przyjemnie. Strasznie chciałabym zobaczyć ich live, nie miałam niestety do tej pory okazji. A "Moja Ratyzbona" to mój ulubiony kawałek.
Natomiast instrumental na końcu jest imo z dupy i niepotrzebny.
yog pisze:
4 lata temu
Jebać wasze zdanie w takim razie.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5232
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#23

Hajasz 4 lata temu

Widziałem ich koncert i nastęnym razem to wolę pooglądać improwizowany na stojąco performance chlorów okupujących zaszczane bramy bytomskich osiedli.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Sacrum_Profanum
Master Of Reality
Posty: 291
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Kanalizacja

#24

Sacrum_Profanum 4 lata temu

Hajasz pisze:
4 lata temu
...chlorów okupujących zaszczane bramy bytomskich osiedli.
Masz coś kolego do mojego rodzinnego miasta? Wiem że śmierdzi i brudno ale czy to powód do nienawiści? Zastanów się.
卐 卐 卐 POPEŁNIJ SAMOBÓJSTWO - PRO BONO PUBLICO 卐 卐 卐 BLACK METAL TO KILOF
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5232
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#25

Hajasz 4 lata temu

Sacrum_Profanum pisze:
4 lata temu
Hajasz pisze:
4 lata temu
...chlorów okupujących zaszczane bramy bytomskich osiedli.
Masz coś kolego do mojego rodzinnego miasta? Wiem że śmierdzi i brudno ale czy to powód do nienawiści? Zastanów się.
A co jesteś jednym z nich?
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Sacrum_Profanum
Master Of Reality
Posty: 291
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Kanalizacja

#26

Sacrum_Profanum 4 lata temu

Aj nie wyczułeś nutki ironii, przecież wiem że tam jebie chujem na każdym kroku jak np. w łodzi.. a ja od alko nie stronie jak i od dobrego gibonka ;)
a Gruzja jest spoko co by nie robić offa.
卐 卐 卐 POPEŁNIJ SAMOBÓJSTWO - PRO BONO PUBLICO 卐 卐 卐 BLACK METAL TO KILOF
Lis
Moderator globalny
Posty: 1915
Rejestracja: 7 lata temu

#27

Lis 4 lata temu

Masz coś do Łodzi? Wiem że śmierdzi i brudno, ale czy to powód do nienawiści?
Awatar użytkownika
Sacrum_Profanum
Master Of Reality
Posty: 291
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Kanalizacja

#28

Sacrum_Profanum 4 lata temu

O.S.T.R ratuje to miasto:D
卐 卐 卐 POPEŁNIJ SAMOBÓJSTWO - PRO BONO PUBLICO 卐 卐 卐 BLACK METAL TO KILOF
Lis
Moderator globalny
Posty: 1915
Rejestracja: 7 lata temu

#29

Lis 4 lata temu

W życiu! Tylko Bałucki pato rap!
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#30

deathwhore 4 lata temu

Robię kolejne podejście. No nie robi mi to, ni chuja. Cały czas mam wrażenie, że obcuję ze stylizacja, przebraniem. Ot, jakby krakowski poeta ożenił się z wieśniaczką, bo to takie fajne, ludowe. Patologii z bloków w tym nie czuję, a średnio udany wygłup. To disco na koniec najlepsze. Kilka punkowych riffów też spoko. Ale ogólnie z dokonań tego towarzystwa najbardziej podobał mi się Kurhan i żałuję, że nic pod tym szyldem nie robią.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#31

Wędrowycz 4 lata temu

@Hajasz :D
Obrazek
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Canidia
Fallen Angel Of Doom
Posty: 378
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#32

Canidia 4 lata temu

Pojawiła się świetna nowina, mianowicie Gruzja, wraz z Azarathem i słynnym Truchłem Strzygi, zagra sobie gig w Krakowie. Hajasz jako naczelny recenzent ich koncertów powinien koniecznie się zjawić ;)
yog pisze:
4 lata temu
Jebać wasze zdanie w takim razie.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5232
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#33

Hajasz 4 lata temu

Za ciosem cios jak śpiewało Kombi więc i Gruzja próbuje z nowym albumem o przygłupim tytule Jeszcze Nie Mamy Na Was Pomysłu. Ja mam nadzieję, że oni mają pomysł na siebie bo inaczej marnie to widzę.

Ktoś tu z forum żalił się, że debiutu nie może kupić a ten ponownie leży w GOW.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Canidia
Fallen Angel Of Doom
Posty: 378
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#34

Canidia 4 lata temu

Hajasz pisze:
4 lata temu
o przygłupim tytule Jeszcze Nie Mamy Na Was Pomysłu
Tytuł przygłupi, to prawda. Trochę kreowanie pewnego wizerunku na siłę.
yog pisze:
4 lata temu
Jebać wasze zdanie w takim razie.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#35

Vortex 4 lata temu

To właśnie to co teraz kręci współczesny szukający byle ale nowego czegoś świat....
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#36

yog 4 lata temu

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
karp
Fallen Angel Of Doom
Posty: 357
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#37

karp 4 lata temu

Faktycznie ten nowy utwór brzmi jak performance chlorów z zaszczanych osiedli... ale to chyba tak właśnie miało być? Mi się podoba, jestem szczerze ciekaw, co tam zmajstrują na tym albumie.
Awatar użytkownika
Canidia
Fallen Angel Of Doom
Posty: 378
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#38

Canidia 4 lata temu

Nadal zastanawiam się nad tym utworem. "Performance chlorów z zaszczanych osiedli" brzmi jak doskonałe określenie - bo z jednej strony ten kawałek jest taki agresywny, pełen frustracji i chaosu, pozbawione sensu wykrzykiwanie, z drugiej jest to typowy moim zdaniem Stawroginowy klimat.
Myślę, że w pełni będę mogła ocenić 800 ZŁ dopiero, gdy odsłucham tego w kontekście całego albumu - bo to może bardzo wpłynąć na ogólny odbiór.
yog pisze:
4 lata temu
Jebać wasze zdanie w takim razie.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#39

yog 4 lata temu

Mi to wygląda, jakby chcieli być jak Sektemtum, tylko nie mają fanek, które by robiły sobie foty cycków z nazwą zespołu.

Nic poza dwoma teledyskowymi utworami nie słyszałem ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#40

pp3088 4 lata temu

Ale bida z nędzą. Brzmi to tak jak gdyby grupa raperów zebrała się i postanowiła nagrać Black Metal. Replikując - jak pierdolona abominacja. Obok Sektemtum to nawet nie stało(nie żebym chwalił Francuzów, ale oni chociaż potrafią zaciekawić teledyskiem i całkiem chwytliwą muzyką). Tutaj jest trochę punkowania i trochę black metalowania, tylko w formie prostackiej i banalnej tak by raperzy mogli się pobująć.

Można by i od biedy to zakwalifikować jako grafomański blaczor, ale tutaj nawet ciężko mówić o grafomanii skoro lirycznie utwór jest tak nędzy jak Umbrella od Ruhanny.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#41

deathwhore 4 lata temu

Ja tu black metalu nie słyszę wcale, ale powiedzmy, że dość przyzwoity punk rock. Po raz kolejny - raczej nie kupię.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Sacrum_Profanum
Master Of Reality
Posty: 291
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Kanalizacja

#42

Sacrum_Profanum 4 lata temu

No nowy kawałek nie zachwycił wcaly
卐 卐 卐 POPEŁNIJ SAMOBÓJSTWO - PRO BONO PUBLICO 卐 卐 卐 BLACK METAL TO KILOF
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1828
Rejestracja: 7 lata temu

#43

Blind 4 lata temu

pp3088 pisze:
4 lata temu
Umbrella od Ruhanny.
Umbrella od Ruhanny jest sto razy lepsza.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#44

pp3088 4 lata temu

Blind pisze:
4 lata temu
pp3088 pisze:
4 lata temu
Umbrella od Ruhanny.
Umbrella od Ruhanny jest sto razy lepsza.
Niewątpliwie. Otworzenie parasolki w Twojej dupie może być znacznie ciekawsze i z pewnością nie kosztuje osiem stów.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1828
Rejestracja: 7 lata temu

#45

Blind 4 lata temu

XDDD
No ale z tą grafomanią to w punkt i sedno trafiłeś. Dużo takich projektów ostatnio u nas. Rosną jak grzyby po deszczu. Przynajmniej lajki na fejsbuku im się zgadzają.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
karp
Fallen Angel Of Doom
Posty: 357
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#46

karp 4 lata temu



Po dwóch pierwszych odsłuchach mieszane uczucia. Druga połowa albumu idzie w bardzo dziwnym kierunku.
Awatar użytkownika
Sacrum_Profanum
Master Of Reality
Posty: 291
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Kanalizacja

#47

Sacrum_Profanum 4 lata temu

Album brzmi jak wokal w ostatnim kawalku - powinien się nazywać ''a i na siebie nie mamy żadnego kurwa pomysłu' bo grają tu dość ciekawy miszmasz i mieszankę gatunkową. Jeśli się ktoś się spodziewa typowego blacku to się może zdziwić momentami, a momentami to brzmi na prawdę hardkorowo i ostro. Nie powiem ciekawy album się kręci. komuś może podejdzie, dla kogoś może taki maly dramat.Mi się to podoba, nietypowe granie ale na + . Pokatuje się jeszcze na pewno i zamówi nawet może.A ten kotlet za 15 to oszczednosc na benzynie
edyta:juz zamowione razem z 1wszą. podoba sie to sero.
卐 卐 卐 POPEŁNIJ SAMOBÓJSTWO - PRO BONO PUBLICO 卐 卐 卐 BLACK METAL TO KILOF
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#48

yog 4 lata temu

Kontrowersyjne koszulki już zeszkalowaliście?

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#49

pp3088 4 lata temu

Bardzo dziwna płyta im wyszła, sporo kawałków post-punkowo/coldwaveowych, a może nawet trochę new romantic w tym? Dla mnie całkowicie niestrawne. Wokalnie mega wkurwiające, a singiel promujący to najsłabszy kawałek z płyty. Najlepsze to 3 tytułowe kawałki, które są jedynymi wartymi uwagi.

Ponoc jakieś meta-meme o polskim podziemiu uprawiają i śmieszkują. Śmieszkowania nie trawię, tak samo jak pozowania na wulgarnych-patoli. Na debiucie mogło to jeszcze koegzystować z warstwą muzyczną, tutaj zbyt ekpserymentują by ktoś uznał ich pajacowanie za prawdziwe. Tak samo jak te koszulki, nie wiem kogo takie rzeczy śmieszą? Może raperów, oni noszą podobny szmelc.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#50

deathwhore 4 lata temu

Cover spoko. Szkoda tylko że zrobiony nuta w nutę.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian

Wróć do „Black Metal”