Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4124
Rejestracja: 7 lata temu

Re: Outre

#101

DiabelskiDom 4 lata temu

No to porównaj sobie jaka jest różnica w muzyce na Emanations of the Black Light oraz na Kosmocide a potem porównaj sobie jak różnią się gatunkowo dźwięki na debiucie Outre i tej ostatniej z czachą łosia ;)

W pierwszym przypadku jedno wynika naturalnie z drugiego, pewne rzeczy są dopełnione, rozwinięte a to, że jest więcej melodii nie ma w tym momencie znaczenia. W drugim natomiast to zupełnie inna stylistyka, od atmosferycznego, dość amerykańskiego blacku lekko podbitego DM do napiętego jak stringi na Kaliszu, plastikowego deathu z jakimś tam BM posmakiem.

To tyle w kwestii zestawienia tych zespołów jako skaczących po kwiatkach ;)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#102

yog 4 lata temu

Tak trudno zaczaić, że każdy to robi w różnym zakresie?
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4124
Rejestracja: 7 lata temu

#103

DiabelskiDom 4 lata temu

Tylko jeśli zestawisz Outre i ITE z DM, to wychodzi na to, że Deus Mortem po żadnych kwiatkach nie skacze. A jeśli skacze, to prawie każda kapela na świecie to robi ;)

Tak trudno zczaić, że modyfikacja konkretnego stylu to nie to samo co całościowe zmienianie go (niezależnie od ewentualnych gustów słuchaczy, mody itp, bo do tego w ogóle nie piję)? ;)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#104

yog 4 lata temu

Skacze po kwiatkach, przejechali od tych kurwa kapturniczych okkulto-gnostyków po second wave revival na Kosmocide, tylko nie zmieniają gatunku z black metalu na coś innego, ale grają dokładnie to, co grają akuratnie wszyscy inni. Tyle, że grają to wciąż jako to Deus Mortem.

Jasne, że to nie to samo, co ITE albo Outre, ale tendencja jest dla mnie jednakowa. Zaś Kosmocide to nie jest "rozwój stylu" z Demons of Matter and the Shells of the Dead, a raczej porzucenie skomplikowanej nowoczesności na rzecz znanego i lubianego potupywania. Wszystkim się znudziły dysonanse?! NAM TEŻ!
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4124
Rejestracja: 7 lata temu

#105

DiabelskiDom 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
Skacze po kwiatkach, przejechali od tych kurwa kapturniczych okkulto-gnostyków po second wave revival na Kosmocide, tylko nie zmieniają gatunku z black metalu na coś innego, ale grają dokładnie to, co grają akuratnie wszyscy inni. Tyle, że grają to wciąż jako to Deus Mortem
Jakich kapturniczych gnostyków? Deus Mortem? Stary, coś Ci się ewidentnie pojebało. A jeszcze coś o "skomplikowanej nowoczesności" piszesz, gdzie to właśnie na pierwszym EP był nawiązujący do lat 80tych black. Nie "jak lata 80te" a pełen siarki i wściekłości, zupełnie w taki sam sposób jak to robiły kapele z tamtego okresu :)

Podsumowując: porównywanie pod tym kątem tych kapel to wierutne przekłamywanie rzeczywistości :)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#106

yog 4 lata temu

Takie to lata 80. jak jebany Watain.



Od połowy kapturnikowanie :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4124
Rejestracja: 7 lata temu

#107

DiabelskiDom 4 lata temu

Ale, że pierwsza EPka i debiut były mniej najntis niż Kosmobójstwo to Ty wiej ;)

Album po prostu ich posłuchaj porządnie :)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#108

yog 4 lata temu

Słuchałem, widziałem 2 razy na żywo w odstępie lat paru. Nuda i chuj na dłuższą metę. Można sobie z braku laku posłuchać czasem, ale czym się podniecać nie ma, bo to rasowo epigońska kapela, że sobie pozwolę tego śmiesznego słówka użyć. Dla mnie to za grzeczne i za bardzo jak wszystko inne :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4411
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#109

deathwhore 4 lata temu

Zwłaszcza jak numery Necrosodoma w Thunderbolt.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#110

yog 4 lata temu

Thunderbolt miało przyjebanie, na którego brak niebywale cierpi Deus Mortem :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4411
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#111

deathwhore 4 lata temu

Ja się nie znam, dla mnie to wszystko takie na poziomie "może być". Może sobie wkręcasz z tym przyjebaniem Thunderbolt, bo to kilka lat do tyłu i sentyment Ci się załącza. Dla mnie to dosyć logiczna kontynuacja numerów które Marek robił do tamtego zespołu i tyle.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4124
Rejestracja: 7 lata temu

#112

DiabelskiDom 4 lata temu

Już nawet pomijając, że on to mówi w wywiadach, to przecież słychać, tak samo jak mówiłem wcześniej naturalne wynikanie z siebie muzyki Deus Mortem w obrębie ich płyt jak również wynikanie jej z muzyki Thunderbolt (ostatnich dwóch).

Ale yog i tak będzie tam słyszał kaptury, dysonanse i Watain a przede wszystkim skakanie po kwiatkach :)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#113

yog 4 lata temu

Nowy Satyricon też wynika z Dark Medieval Times :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4124
Rejestracja: 7 lata temu

#114

DiabelskiDom 4 lata temu

Właśnie nie do końca, bo po drodze były dwie zasadnicze wolty stylistyczne ;)

A na przykład teraz słucham sobie znowu Kosmocide i zaprawdę powiadam, jak ktoś twierdzi, że oni zaczęli grać koniunkturalnie pod melodyjną Skandynawię, to chyba opiera swój osąd tylko na hitowym The Destroyer. To znaczy słychać tę mroźną północ na całym albumie, ale to ze wszech miar naturalna kontynuacja poprzedniej, dużej płyty.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#115

yog 4 lata temu

Nie no stary, przecież prócz The Destroyer to tam jeszcze masa Mgły jest, nie sama Skandynawia :D
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4124
Rejestracja: 7 lata temu

#116

DiabelskiDom 4 lata temu

Ej a Mgła to co, jak nie Skandynawia?
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#117

yog 4 lata temu

Mgła to polskie kombo Frankonii, Szwabii i Finlandii ze Skandynawią ;) Na lajtowo.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4124
Rejestracja: 7 lata temu

#118

DiabelskiDom 4 lata temu

Dawno większej bzdury nie czytałem ;)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#119

yog 4 lata temu

Strasznie lubię te Wasze posty "bzura" z zerową argumentacją, szczególnie w przypadku takich oczywistości, jak powyższe.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4124
Rejestracja: 7 lata temu

#120

DiabelskiDom 4 lata temu

Spoko, ja napiszę, że black metal to zmodyfikowany mniej lub bardziej death metal z walniętym dla niepoznaki corpse paintem i jak mnie wyśmiejesz to Cię zapytam gdzie są argumenty?

Ciężko oczekiwać argumentów przy dopasowywanych na siłę faktach do swoich teorii. Mogłeś jeszcze napisać, że i scena czeska tam figuruje, bo przecież jakby poszperać, to znajdą się w muzyce Mgły takie elementy, tylko czy to od razu znaczy, że muzyka kapeli to jakieś wydumane na siłę kombo wielu wpływów?
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#121

yog 4 lata temu

No stary, przecież już o tej Francji i Niemcach w przypadku Mgły tyle najebałem postów, że na prawdę nie wiem, co chcesz, żebym Ci tu jeszcze tłumaczył, gadaliśmy o tym milion razy, nawet się zdążyliśmy dość zgodzić, to jak wyskakujesz z "największą bzdurą od dawna", to trochę już nie wiem, czy moje pisanie tutaj ma jakikolwiek sens.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 655
Rejestracja: 7 lata temu

#122

Nebiros 4 lata temu

DiabelskiDom pisze:
4 lata temu
Spoko, ja napiszę, że black metal to zmodyfikowany mniej lub bardziej death metal z walniętym dla niepoznaki corpse paintem i jak mnie wyśmiejesz to Cię zapytam gdzie są argumenty?
No i to jest kurwa definicja, której się nijak podważyć nie da. Łącznie z Jedną Wielką Emocją :)
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#123

Wędrowycz 4 lata temu

Dla mnie w Mgle zdecydowanie więcej jest Norwegii i Szwecji niż Niemiec i Francji, ale widać każdy co innego słyszy.

Deus Mortem to też na ostatnim albumie już mocno granie pod melodyjną Szwecję. Ja nie wiem co tu więcej rozkminiać, jak wszystko słychać "gołym uchem". To wręcz bym powiedział, że truizmy są.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 655
Rejestracja: 7 lata temu

#124

Nebiros 4 lata temu

Wędrowycz pisze:
4 lata temu
Dla mnie w Mgle zdecydowanie więcej jest Norwegii i Szwecji niż Niemiec i Francji, ale widać każdy co innego słyszy.

Deus Mortem to też na ostatnim albumie już mocno granie pod melodyjną Szwecję. Ja nie wiem co tu więcej rozkminiać, jak wszystko słychać "gołym uchem". To wręcz bym powiedział, że truizmy są.
Też tak uważam - Mgła pomimo, że klimatycznie ciut inne rejony, to mocno jedzie na "burzumowskiej" konwencji: proste kawałki, mało zróżnicowane strukturalnie, riffy nieskomplikowane, budowanie klimatu oparte na tych samych dwóch czy trzech riffach. Skandynawia zagrana "nowocześnie". Francji to tu w ogóle nie słyszę, jak dla mnie prawie przeciwnośc francuskiego grania, w którym pomimo tych wszystkich dysonansów, jest jednak sporo mieszania po gryfie.

Nowy Deus Mortem też mocno skandynawsko jak na polski BM, ciężko powiedzieć czy więcej tu Norwegii czy Szwecji, ale jak dla mnie jebie to późnymi latami 90' obu scen w sumie. Właśnie za sprawą tej melodyjności. :)
Ostatnio zmieniony 17 cze 2019, 22:12 przez Nebiros, łącznie zmieniany 1 raz.
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#125

yog 4 lata temu

Francuski black metal nie zaczął się z wydaniem Si Monvmentvm..., elo!
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 655
Rejestracja: 7 lata temu

#126

Nebiros 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
Francuski black metal nie zaczął się z wydaniem Si Monvmentvm..., elo!
Nie zaczął, ale francuskie granie niewątpliwie kojarzy się dzisiaj z dysonanso-awangardo-napierdalackim piłowaniem, czyli tym co od żabojadów wychodzi od ostatnich... 15 lat? :P
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#127

Marduk666 4 lata temu

Deus Mortem na czarniuszku planowany jest na październik. Skalałem gacie.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#128

yog 3 lata temu

30 czerwca premiera, preordery już są na winylową wersję Kosmocide, wychodzącą nakładem połączonych sił Malignant Voices i Terratur Possessions.

Obrazek

http://sklep.malignantvoices.com/deus-m ... -1832.html
http://sklep.malignantvoices.com/deus-m ... -1833.html
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#129

yog 3 lata temu

Kiedyś tam, prędzej czy później, wyjdzie nowa epka Deus Mortem.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Destro
Master Of Puppets
Posty: 130
Rejestracja: 6 lata temu

#130

Destro 3 lata temu

Nadciąga nowe MCD "The Fiery Blood" już w grudniu.

Obrazek
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4124
Rejestracja: 7 lata temu

#131

DiabelskiDom 3 lata temu

Doskonały jest ten obrazek. Biorę koszul z tym wzorem i oczywiście samo cedeczko także.
Panzer Division Nightwish
deathwhore
Tormentor
Posty: 4411
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#132

deathwhore 3 lata temu

Ciekawe czy znów będą grać kolędy dla metalowców.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4124
Rejestracja: 7 lata temu

#133

DiabelskiDom 3 lata temu

Jeśli takie jak Kristall nacht, unsere nacht, keine Jude gehen frei, to tym bardziej kupuję!
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#134

yog 3 lata temu

Nowy kawałek, Nod:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Destro
Master Of Puppets
Posty: 130
Rejestracja: 6 lata temu

#135

Destro 3 lata temu

Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2890
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#136

Szajtan 3 lata temu

Nie ma rewolucji, nie ma zbawienia, a przede wszystkim - nie ma chujowizny, bo na taką Deus Mortem nie stać.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4124
Rejestracja: 7 lata temu

#137

DiabelskiDom 3 lata temu

A dla mnie kawałek zajebisty. Od razu wpada w ucho i zostaje na dłużej. Oczywiście, że to żadna rewolucja czy nowa jakość, ale po prostu świetnie napisany melodic blackowy numer bez patatajni.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1661
Rejestracja: 6 lata temu

#138

porwanie w satanistanie 3 lata temu

Zajebisty numer. Naturalne połączenie tych nowszych, melodyczno-harmonicznych patentów, z klasycznym, mroźnosiarczystym flow. Spójna kompozycja i bardzo dobre brzmienie.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#139

Zsamot 3 lata temu

Nie lubię singli, ale ten mi się sam pojawił. Zajebisty powiew nowej płyty. totalnie udany, świetny tekst, o warstwie muzycznej mogę rzec- perfekcyjnie jest. Oby tylko ten poziom reszta utrzymała, a będzie jeden z pretendentów do albumu tego roku.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#140

yog 3 lata temu

Jest i cała epka The Fiery Blood do odsłuchu, jako że się wczoraj ona ukazała:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2890
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#141

Szajtan 3 lata temu

Panowie po raz kolejny robią duży krok wprzód, pozostając jednocześnie wierni obranemu na początku muzycznej drogi kierunkowi. Black metal zagrany jak za dawnych lat. Maksymalnie wkurwiony i agresywny niczym rozjuszony szerszeń. Gdyby „The Fiery Blood” został nagrany na początku lat dziewięćdziesiątych dziś byłby niewątpliwie klasykiem gatunku. Nic lepszego z naszego kraju w tym roku nie usłyszymy a i globalnie to ścisła czołówka.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4411
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#142

deathwhore 3 lata temu

Nie wiem do czego się przypierdolić, bo tak obiektywnie to dobry materiał. Profesjonalny, ładnie zrobiony i skomponowany. Tylko co z tego, skoro nie robi to na mnie żadnego wrażenia? Słucham jak takiego wykalkulowanego produktu. Może ja po prostu nie lubię takich melodii albo chuj wie co.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Andrzej Oktawa
Master Of Puppets
Posty: 117
Rejestracja: 5 lata temu

#143

Andrzej Oktawa 3 lata temu

deathwhore pisze: Nie wiem do czego się przypierdolić, bo tak obiektywnie to dobry materiał. Profesjonalny, ładnie zrobiony i skomponowany. Tylko co z tego, skoro nie robi to na mnie żadnego wrażenia? Słucham jak takiego wykalkulowanego produktu. Może ja po prostu nie lubię takich melodii albo chuj wie co.
Mam podobnie. Chciałbym kupić ten album, czy nowy Azarath, ale wiem, że nie będę tego słuchał. Niby fajne, ale chyba nie tego szukam aktualnie w muzyce metalowej. Może w przyszłości coś mi się odmieni.
卐 Show no mercy for the weak, Jesus mother can suck my dick! 卐
Awatar użytkownika
Okkultist
Master Of Puppets
Posty: 130
Rejestracja: 3 lata temu

#144

Okkultist 3 lata temu

Deus Mortem wydaje lepsze EPki (oprócz tej pierwszej) niż albumy. Kiedyś bardzo lubiłem i często słuchałem Emanations of the Black Light. Dobrze odegrane skandynawskie brzmienia. Pomieszanie Norwegii ze Szwecją, ale słychać też trochę echo Thunderbolt. EPka Demons of Matter and the Shells of the Dead spodobała mi się bardziej niż album praktycznie od razu po wydaniu. Tym bardziej, że słychać tam więcej Thunderbolt niż na debiucie, więc liczyłem na to, że pójdą właśnie w tym kierunku. Niestety oni postanowili, że tak nie zrobią. I tak z niecierpliwością czekałem na Kosmocide, chociaż nazwa albumu wskazywała czego mniej więcej się spodziewać. No więc dojebali melodyjną Szwecją i Grecją. Najbardziej słychać Sorhin, Dissection, Setherial i stare greckie granie. W sumie ten album ma dosyć zimny klimat i to jest w nim bardzo fajne. Więc znowu dobrze odegrany black metal, ale tym razem bardzo melodyjny. Zapowiedź nowej EPki była nieco zaskakująca, mimo iż tym razem było wiadomo co zagrają. Dokładnie to samo, co na drugim albumie, lecz The Fiery Blood brzmi bardziej agresywnie i nawet chamsko. Założę się, że zaśpiewanie Nod po polsku ma nawiązywać do Thunderbolt. Kultowe zdjęcia w jaskini z pochodniami także. I znowu lepsza EPka niż album, aczkolwiek muszę przyznać, że Kosmocide jest naprawdę bardzo dobry. Wymaga trochę czasu na zapoznanie się z nim, ale słucha się go bardzo przyjemnie. Od początku istnienia Deus Mortem jedynie warstwa tekstowa się nie zmieniła i cały czas oscyluje wokół okultyzmu, anty-kosmicznego satanizmu i śmierci. To na pewno przybliża ich muzykę do religijnego black metalu. Muszę pochwalić Deus Mortem za okładki, bo wszystkie są naprawdę bardzo dobre i świetnie pasują do zawartości płyt.
World Without End
Awatar użytkownika
synu
Moderator globalny
Posty: 337
Rejestracja: 7 lata temu

#145

synu 3 lata temu

Czynię zbożne dzieło promocji:



Enjoy :)
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#146

Wędrowycz 3 lata temu

Spoko wywiad z szanowanią postacią naszej rodzimej sceny. Co prawda niczego nowego się z niego nie dowiedziałem. Może czasem warto zadać jakieś mniej standardowe pytanie spoza tematyki muzyki i zespołów w których się jegomość udziela. Mnie niejednokrotnie zaskoczyło (przeważnie pozytywnie) drążenie dziury w wywiadach Bardo Methodology. Bywa, że 1/4 np. jest o muzyce, pozostałe pytania dotyczą warstwy prywatnej, ideologicznej, światopoglądowej czy też pytań o to co ktoś myśli o aktualnych wydarzeniach i istotnych zmianach na świecie.
Odium Humani Generis
deathwhore
Tormentor
Posty: 4411
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#147

deathwhore 3 lata temu

A ja chyba teraz już wolę nie, bo rzadko muzycy mają coś ciekawego do powiedzenia, a jeszcze rzadziej mądrego.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3115
Rejestracja: 5 lata temu

#148

kurz 3 lata temu

deathwhore pisze:
3 lata temu
A ja chyba teraz już wolę nie, bo rzadko muzycy mają coś ciekawego do powiedzenia, a jeszcze rzadziej mądrego.
Ja bym zamienił zwrot muzycy mają na ktokolwiek ma i zgoda w 100%.
Awatar użytkownika
synu
Moderator globalny
Posty: 337
Rejestracja: 7 lata temu

#149

synu 3 lata temu

Wędrowycz pisze:
3 lata temu
Spoko wywiad z szanowanią postacią naszej rodzimej sceny. Co prawda niczego nowego się z niego nie dowiedziałem. Może czasem warto zadać jakieś mniej standardowe pytanie spoza tematyki muzyki i zespołów w których się jegomość udziela. Mnie niejednokrotnie zaskoczyło (przeważnie pozytywnie) drążenie dziury w wywiadach Bardo Methodology. Bywa, że 1/4 np. jest o muzyce, pozostałe pytania dotyczą warstwy prywatnej, ideologicznej, światopoglądowej czy też pytań o to co ktoś myśli o aktualnych wydarzeniach i istotnych zmianach na świecie.
Wywiady, o których wspominasz można robić, kiedy ma się ku temu sposobność (odpowiednią ilość czasu spędzona z muzykiem, spotkanie twarzą w twarz), bo prowadzone na odległość dysputy o problemach pierwszego świata mogą łatwo przerodzić się w karykaturę sensownej dyskusji :)

Rozmowa z N. przygotowana była głównie z myślą o EPce, dlatego w takim kierunku poszedłem. Nie przeczę, że spora część to standard, ale pytałem o rzeczy, których sam - jako słuchacz - chciałem się dowiedzieć, stąd taki a nie inny charakter.

Mimo wszystko dziena za uwagi, wezmę do serca ;)
Awatar użytkownika
Okkultist
Master Of Puppets
Posty: 130
Rejestracja: 3 lata temu

#150

Okkultist 3 lata temu

deathwhore pisze:
3 lata temu
A ja chyba teraz już wolę nie, bo rzadko muzycy mają coś ciekawego do powiedzenia, a jeszcze rzadziej mądrego.
Zgadzam się. Obecnie wywiady są raczej nudne i prawie nic nie wnoszą.

Na szczęście Bardo Methodology wyróżnia się tym, że zadaje ciekawe pytania muzykom i dobór zespołów do przepytania jest zazwyczaj bardzo zacny.


Wywiad z Deus Mortem jest ok. Śmieszy mnie jedynie odpowiedź N. o ''socjalistycznej władzy''. Tzn. socjalizm mu przeszkadza, ale władza kościoła nie? :?
World Without End

Wróć do „Black Metal”