Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Re: Marduk

#301

Wędrowycz 5 lata temu

Co mnie tam obchodzi, co w salonowych elitach wypada mówić. Ja lubię i słucham ich praktycznie od początku jak zacząłem słuchać black metalu i jakoś pomimo wielu koncertów zaliczonych, zmian składu, czy delikatnych zmian stylu, dalej z przyjemnością ich słucham. Więc klasycznie wbijam w Twoje hasło chuja :)
Odium Humani Generis

Tagi:
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#302

TITELITURY 5 lata temu

Hajasz niech kręci makowca przy Wolf Omega, a ja byłem raz na koncercie Nadruk i jakoś nie podobało mi się za bardzo. Takie wystudiowane zachowanie na scenie, jakby kaowiec na urlopie w ośrodku dla pracowników państwowego zakładu w głębokiej komunie, miał bawić publikę. Są u nas średnio raz na kwartał i doprawdy nie rozumiem, skąd za każdym razem te zachwyt "jeee, Nadruk daje koncert w Polsce!". Nie pójdę na nich jeśli będą headlinerem, chyba że przy okazji zagra jakiś fajny support. Na scenie padaka jak Watain i Rotting Chryst.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#303

yog 5 lata temu

No właśnie Wędrowycz pewnie na koncerty Marduka chodził i dlatego mu się teraz całkiem nie chce :P By się na Agallocha przeszedł i by od razu miał ochotę na następny gig!
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#304

DiabelskiDom 5 lata temu

Widzę kultywowanie modnego ostatnio stanowiska Weltrowskiego i wianuszka go otaczającego, jakoby istniała korelacja między byciem hipsterskim bezguściem, ocenami na RYM i Agallochem :D
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 655
Rejestracja: 7 lata temu

#305

Nebiros 5 lata temu

Wędrowycz pisze:
5 lata temu
Po pierwsze - pp3088 dobrze podsumował jałowość "Viktorii". To po prostu płyta z nędznymi riffami, bez polotu i kopa. Krótko mówiąc nudna mocno, choć oczywiście można ją sobie zapuścić, tyle, że na tle innych albumów Marduk jest po prostu cienka.

Po trzecie - "Panzer Division Marduk" robił wrażenie w momencie kiedy wyszedł, bo faktycznie był to szybki i bezkompromisowy cios, ale stracił mocno na przestrzeni lat i choć kiedyś tłukłem go ciągle, to teraz odpalam raz na dłuższy czas i jest ok, ale de facto jest to mocno na jedno kopyto album, który nic specjalnie ciekawego nie posiada poza agresywnością i szybkością opartą na blastach non-stop.

Po czwarte - "Rom 5:12" to jedna z ciekawszych płyt w dyskografii Marduk, nie z powodu jakiś tam religijnych wtrętów, tylko ze względu na urozmaicenie. Poza tym, na żadnym innym albumie zespół nie był w stanie tak dobrze oddać klimat średniowiecza i strachu przed rozkładem i śmiercią. Moim zdaniem to zresztą słychać wyraźnie, ale widać nie każdy to ogarnął.
No i wszystko w temacie :) Ja też uważam, że PDM się mocno postarzała i czas zadziałał mocno na jej niekorzyść.

Natomiast Rom to idealnie wyważona płyta, jest i agresja i surowizna i klimat i otoczka. Taki odpowiednik Nightwing z Mortusem na wokalu i razem z Plague Angel najlepszy album "nowego" Marduk.

Marduk666 pisze:
5 lata temu
World Funeral faktycznie tak po połowie płyty nieco przynudza, ale brzmienie na tej płycie jest przewykurwiste.
WF zaczyna się zajebiście, potem jest ziewanie, a potem znowu zajebiście.

Za to brzmienie jest dla mnie, kolejnym jej minusem. Ciężar jest, ale to krystaliczne brzmienie to porażka...
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#306

DiabelskiDom 5 lata temu

Ja jeszcze tylko wtrącę, że Rom 5:12 również uważam za jedno z najlepszych nagrań Morgana i spółki. Klimat aż się z tej płyty wylewa i jest podobnie wyrównany nakurwem jak na Nightwing, z tym, że tamta była o wiele surowsza w formie, pozbawiona głębi religijnego fanatyzmu. Wormwood ewidentnie słabsza, natomiast Serpent Sermon to ponowna zwyżka formy.

Ja zresztą gdzieś pisałem, że bardziej leży mi ten religijny Marduk niż wojenny, ale nawet gdyby było inaczej, to uważam, że ciężko tego poziomu Rom 5:12 nie zczaić, jeśli się oczywiście nie słuchało tych albumów po łebkach/10 lat temu ;)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#307

yog 5 lata temu

Jeśli o Marduka idzie to mnie się Rom 5:12 niegdyś bardzo podobał i troszeczkę go tam katowałem, ale z biegiem lat i kolejnymi powrotami uznałem, że jednak troszkę wstyd tego słuchać z zachwytem. PDM z kolei w moim przypadku wręcz odwrotnie i już niczego innego poza sieką od niego nie oczekując, wchodzi mi na dziś dzień dużo lepiej, niż parę lat po premierze :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#308

Vexatus 5 lata temu

Jaką piekną dyskusję można wywołać jedną wzmianką o płycie... :)
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#309

Wędrowycz 5 lata temu

Marduka widziałem chyba z 8 razy (jak tak kiedyś liczyłem) i faktycznie nieco mi się już znudziło, ale jako że długo nie byłem na żadnym koncercie i nieprędko będę na kolejnym, to z braku laku może i zaliczę ponownie Nadruka przy kolejnej sposobności ;) Tymczasem Revenge/Doombringer/Mgła mnie najbardziej interesuje.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#310

yog 5 lata temu

Słucham sobie EP-ki Glorification z 1996 roku, jak covery grają ;) Nieźle se radzą.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#311

Hajasz 5 lata temu

Wędrowycz pisze:
5 lata temu
Marduka widziałem chyba z 8 razy
Ja widziałem jeden raz za czasów Opus Nocturne i był to o jeden raz za dużo mimo, że grali death metal.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#312

yog 5 lata temu

Nie jestem pewien czemu, ale uznałem, że jest ten moment - raz na dekadę - w którym wypada przypomnieć sobie, czy ten Marduk to faktycznie taki biedny był po Panzer Division Marduk.

To posłuchałem sobie La Grande Danse Macabre, potem raz jeszcze drugi, dla pewności. Bardzo nijakie, nudne, niespecjalnie się klejące wymieszanie napierdalanka z klimatowaniem, z czego już te klimatowanie lepsze, ale póki są to instrumentale, bo dwa monumentalne kawałki w środku płytki zanudzają na śmierć. Pewnie się komuś wokale tam podobają, mi nie.

Do World Funeral jeszcze wrócę, chwilowo ominąłem.

Plague Angel sporo lepiej, mniej dreptania w miejscu, ale dalej nieco średniawa z paroma przebłyskami. Nutka Arditi czyli Deathmarch okej, Warschau też okej, ogólnie takie tam to wszystko, ale przynajmniej nie nudzi tak śmiertelnie. Odnośnie zaś Warschau, to live o tym tytule jest dość zabawne z tego względu, że z około 70 minut koncertu bite 10 to jest stołeczna publiczność skandująca Marduk! Marduk! między kawałkami.

W ramach ciekawostki dodam, że były to czasy dawne, a w czasach dawnych limitowana edycja miała inne znaczenie - La Grande Danse Macabre czy Warschau (tego live) w slipcase wyszło w obu przypadkach w skromnym limicie 10 tysięcy kopii.

Rom 5:12 kiedyś mi się podobał, dziś to dla mnie płyta niemal równie miałka co La Grande Danse Macabre. Parę momentów w morzu przeciętności silącej się na artyzm.

Wormwood jak tak sobie słuchałem, to chyba mnie ominął dotąd zupełnie, olałem widocznie zespół totalnie w tamtym czasie i mnie tytuł nie zachęcał. Zaskakująco spoczko, spodziewałem się gorszej chujni.

Jak np. Serpent Sermon. Na śmierć się można zaziewać przy tej płytce. Ze 2-3 sensowne kawałki, bez porównania najlepszy jest bonus do albumu, Coram Satanae, reszta mogła by nigdy się nie ukazać i nikt by nie stracił.

Gdzieś tam między tymi nudami sobie zapodałem Viktorię i powiem bez ogródek, że dla mnie jest to najlepszy Marduk od czasu Pazernej dywizji. Frontschwein może na drugim miejscu, ale dla mnie już jednak przynudza.

Słuchałem też live o tytule Strigzscara - Warwolf, który choć wyszedł w 2015 roku, jest zapisem koncertu z grudnia Anno Satanae 1993. Jakość pozostawia sporo do życzenia, ale kawałki tam grają jednak sporo lepsze niż na wspomnianym Warschau, gdzie zresztą bas z On Darkened Wings brzmi po prostu niedojebanie.

Live in Germania z tych trzech koncertówek pewnie najlepsza ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#313

Hajasz 5 lata temu

Z pieskiem byś poszedł na spacer a nie tracił drogocenny czas na takie gówna jak słuchanie nudnych płyt z logo Marduk.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#314

TITELITURY 5 lata temu

Bardzo nijakie, nudne, niespecjalnie się klejące wymieszanie napierdalanka z klimatowaniem, z czego już te klimatowanie lepsze, ale póki są to instrumentale, bo dwa monumentalne kawałki w środku płytki zanudzają na śmierć.
Paaaanie. Ja wiem, że tam brak agresji Tsjuder, ani nie jest to tak inteligentne i zabawne jak Umbrtka, ale na tej nierównej płycie, gdzie znajdują się takie zapychacze jak "Pompa Funebris", kawałek absolutnie z dupy, znajdują się dwa napisane kawałki najlepsze w historii tej kapeli, a mianowicie "Jesus Christ sodomized" oraz "christraping black metal". Już tyle wystarczy, żeby te płytę postawić wyżej, niż gówna naśladujące Futerał Świat. Te dwa utwory są w stylu panzer division, tylko lepsze. I szkoda, że nie trafiły na te właśnie wojenna płytę, wtedy byłby to BM absolutny.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#315

yog 5 lata temu

Christraping Black Metal to jest z PDM właśnie :) Jesus Christ Sodomized jest ok, ale trzeba całą płytę do tego czasu wyrobić :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#316

TITELITURY 5 lata temu

Kurwa, dziury w mózgu. Chód, ilo mi o death sex ejaculation. No ale sama pomyłka sugeruje poziom walka.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#317

yog 5 lata temu

Ta, domyślałem się, że o ten chodzi ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 655
Rejestracja: 7 lata temu

#318

Nebiros 5 lata temu

Jesus Christ Sodomized zjada całe PDM na śniadanie - wpierdol ten sam, a ponadto jeszcze zajebisty, złowrogi klimacik. Poziom wyżej co najmniej.

Cała La Grande natomiast bardzo fajna, chociaż rzeczywiście trochę na niej jest zapychaczy :)
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#319

yog 5 lata temu

Tak mniej więcej 3/4 to zapychacze.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 655
Rejestracja: 7 lata temu

#320

Nebiros 5 lata temu

Bez wątpienia sporo, więcej niż na reszcie płyt, ale na pewno nie jest to 3/4.

Trochę zapychaczy było też na następcy, ale o tym już wyżej pisałem.
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
BMbabcia
Posty: 16
Rejestracja: 5 lata temu

#321

BMbabcia 5 lata temu

A mi się Victoria nawet podobała, choć szybko się znudziła i tak, jak pół roku temu ją wałkowałam, tak teraz kilka minut Narva wystarcza mi na kolejne pół roku. Najbardziej ponadczasowy okazuje się jednak Coram Satanae.
"...przeszliśmy przez Ścieżkę Wieczności, na niej pozostały już tylko krzaki, na których rosną jagody..."

Za górami, za lasami mieszka sobie Babcia. Pewnego ranka otwiera okno, rozgląda się wokół- "Kurwa, jak ja daleko mieszkam!"
pitbull
Master Of Reality
Posty: 220
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Rzeszów

#322

pitbull 5 lata temu

:) Bardzo dobre granie, ja jednak ostatnimi czasy katuję The Legion z pałkarzem Emilem - polecam zwłaszcze Revocation. Bardzo wściekły, ale i pokręcony album. Co ciekawe, nie zatracił przez to klimatu i surowości. Wielka szkoda, że zakończyli działalność, tak bardzo bym chciał, by się reaktywowali.
KRZYSZTOF KAROŃ: www.historiasztuki.com.pl www.wiedzaspoleczna.pl kanał www.youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 oraz czwartkowe programy z Krzysztofem Karoniem o 19:00 w telewizji wRealu24.pl https://www.youtube.com/channel/UCiwsDg ... Q/featured
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#323

Vexatus 4 lata temu



:)
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#324

Vexatus 4 lata temu



Jak ładnie - prosto i konkretnie. :)
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 860
Rejestracja: 6 lata temu

#325

mork 4 lata temu

Prostym bym tego nie nazwał (chyba, że chodzi o brak zbędnych kombinacji), ale fakt - przyjemnie się ogląda :)
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#326

Vexatus 4 lata temu

mork pisze:
4 lata temu
Prostym bym tego nie nazwał
Proste. Bardzo proste. Co wcale nie znaczy, że łatwe. :)
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#327

Vexatus 4 lata temu

A jeszcze pozostając w tematach okołoperkusyjnych - od jakiegoś czasu za baterią w Marduk zasiada Simon Schilling...

Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#328

Wędrowycz 4 lata temu

@up - jakby to powiedzieć, perfekcyjnie odjebane. Lekkość gry, finezja i polot, ode mnie duży szacuneczek. Trzeba przyznać, że Morgan i spółka mają duże szczęście do bębniarzy.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#329

Vortex 4 lata temu

Do takiej marki pewnie są jeszcze precastingi 😉
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#330

Vexatus 4 lata temu

Vortex pisze:Do takiej marki pewnie są jeszcze precastingi 😉
Normalna sprawa. :)
Awatar użytkownika
KorgullExterminator
Master Of Reality
Posty: 289
Rejestracja: 7 lata temu

#331

KorgullExterminator 4 lata temu

Marduk to jedna z tych hord co beda na rynku poki frontman nie padnie na zawal. Duzo symboliki z Wee macht i sysy. Mieli juz przygody z Antifa jednak wciaz trasy ida i mozna ich zobaczyc na zywo. Ostatni album calkiem w pyte. Wolalbym zeby nagrali Panzer Division lub Nightwing w nowym brzmieniu poki zyja, jednak czasy mlodosci z Legionem byly najlepsze. Poza tym bez odkrywki, Panzer Division to bylo kierwa cos swego czasu, to se ne vrati.
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 655
Rejestracja: 7 lata temu

#332

Nebiros 4 lata temu

Devo się zawija

Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Gesundrian
Posty: 26
Rejestracja: 3 lata temu

#333

Gesundrian 3 lata temu

Mnie zawsze zastanawiało, dlaczego Morgan, który jest raczej inteligentnym i oczytanym gościem mimo 40 na karku dalej wierzy w jakieś satanistyczne pierdoły jak jakiś zbuntowany nastolatek :D
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1828
Rejestracja: 7 lata temu

#334

Blind 3 lata temu

Pewnie chce być konsekwentny w imidżu. Większość black metalu na tym polega i myślę, że no każdy, kto dłużej tego słucha o tym wie. Ja jak miałem 12 lat to chciałem palić kościoły i pluć na krzyże, teraz czuję zażenowanie jak o tym pomyślę :D
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Gesundrian
Posty: 26
Rejestracja: 3 lata temu

#335

Gesundrian 3 lata temu

O ile muzykę Marduka lubię i szanuje tak cała ta ideologia to dla mnie kupa gówna. Wartość przekazu na poziomie sióstr Godlewskich.
Awatar użytkownika
Nekroskop
Tormentor
Posty: 1068
Rejestracja: 4 lata temu

#336

Nekroskop 3 lata temu

Woooooolves! Many miles they weeeent!

IMO Marduk ma jeden z najlepszych wokali black metalowych.
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#337

Marduk666 3 lata temu

Nekroskop pisze:
3 lata temu
IMO Marduk ma jeden z najlepszych wokali black metalowych.
Jednak ten najlepszy wokal jakby już nie domagał? Nie wiem jak na koncertach, ale na ostatnich wydawnictwach M oraz FM piszczy jak pizda ;) Brak tych charakterystycznych ropnych i smolistych bulgotów ;)
Gesundrian
Posty: 26
Rejestracja: 3 lata temu

#338

Gesundrian 3 lata temu

Jak dla mnie najlepsze wokale nagrał na Plague Angel, która jest jednocześnie moją ulubioną płytą tych pajaców, ale myślę, że sporą robotę na tym albumie robi produkcja.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#339

deathwhore 3 lata temu

Gesundrian pisze:
3 lata temu
O ile muzykę Marduka lubię i szanuje tak cała ta ideologia to dla mnie kupa gówna. Wartość przekazu na poziomie sióstr Godlewskich.
Muzyka metalowa to podgatunek muzyki rozrywkowej i jako muzyka rozrywkowa powinien być traktowany.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Gesundrian
Posty: 26
Rejestracja: 3 lata temu

#340

Gesundrian 3 lata temu

Dlatego śmieszy mnie 40 letni koleś, który twierdzi, ze to glębsza filozofia/ideologia :D
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#341

deathwhore 3 lata temu

Albo uważa tak na potrzeby fanów w wieku <25 lat ;)
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#342

TITELITURY 3 lata temu

Gesundrian pisze:
3 lata temu
Dlatego śmieszy mnie 40 letni koleś, który twierdzi, ze to glębsza filozofia/ideologia :D
O. To Nadruk ma jaką# "filozofię/ ideologię"?
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Gesundrian
Posty: 26
Rejestracja: 3 lata temu

#343

Gesundrian 3 lata temu

Podkreślał w jakimś wywiadzie, że gdyby nie ten cały szatanizm to nie nazwałby swojej twórczości black metalem :D i że tylko filozofia i szatanistyczne przesłanie mogą definiować coś jako black metal.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#344

Zsamot 3 lata temu

Gesundrian pisze:
3 lata temu
O ile muzykę Marduka lubię i szanuje tak cała ta ideologia to dla mnie kupa gówna. Wartość przekazu na poziomie sióstr Godlewskich.
Jaka ideologia? Bo tematykę tekstów Marduk ma szeroką...
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2893
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#345

Szajtan rok temu

Obrazek
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#346

Vexatus rok temu

No i zajebiście!!! :twisted:
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1828
Rejestracja: 7 lata temu

#347

Blind rok temu

Zajebiście w chuj. Noisowicze znów będą kwiczeć i się dziwić, że nuda, bo nie ma dysonansów, zakrytych twarzy i rozpalanych świeczek.
Viktoria była bardzo dobrym albumem, a June 44 trafił do katalogu najlepszych utworów Szwedów.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#348

TITELITURY rok temu

To już "noisowicze" są tak spedaleni, że nawet tak grzeczny zespół jak Nadruk jest dla nich ekstremalny? Nie wiem, co nagrają, ale jebie mnie to i chuj. Pewnie znów raz przesłucham, po czym stwierdzę, że kupa. Tak jest już od lat. :(
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#349

Vexatus rok temu

Ja od wielu lat bardzo lubię i już tak zostanie i żadne @TITELITURYzmy i @Hajaszyzmy tego nie zmienią.😜
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#350

Zsamot rok temu

Jestem na tak. "Victoria" się broni. Zresztą, tu i tak każdy album ma swój czas i miejsce. Koncerty - wiadomo- pełne zaangażowanie. Zatem, tylko oby Poznań był w rozpisce.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.

Wróć do „Black Metal”