Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Thanatonaut

#1

Vexatus 4 lata temu

Obrazek
Thanatonaut to jednoosobowy warszawski projekt z gatunku Atmospheric / Space Black Metal. Za cały koncept i muzykę jest odpowiedzialny niejaki Eija Risen. Na profilu BC projektu jest jak na razie dostępny jeden jedyny kawałek "Mankind Will Never Leave the Solar System". Co my tu mamy? Niespełna 8 minut całkiem ciekawej muzyki w okołodarkspace'owym klimacie. Materiał inspirowany ogromem pustki przeraźliwie zimnego martwego kosmosu. Czy jakoś tak... Polecam obadać uszami i przy okazji pozdrawiam twórcę projektu. :)

Obrazek
Skład:
Eija Risen - Everything

Dyskografia:
2019 - Mankind Will Never Leave the Solar System [single]



MA: Nie stwierdzono.
BC: https://thanatonaut.bandcamp.com/music

Tagi:
Awatar użytkownika
Metalized
Tormentor
Posty: 417
Rejestracja: 6 lata temu

#2

Metalized 4 lata temu

A se sprawdziłem czy tez dokładnie rzecz biorąc - leci. Podejrzewam, że jakbym wracał nocnym autobusem gdzieś z wojażu, usiłując spać bo zaraz do pracy po podróży to by i siadło całkiem dobrze, teraz jest dzień słoneczny do tego jestem wyspany i wyłączyłem Goathrone aby se to sprawdzić to trochę nuda i brak wścieklizny. Zapamiętam jednak i dodam w bandcampie i może kiedyś będę po nocach się włóczył to przypomni się i sprawdzę.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#3

yog 4 lata temu

Na noc dobre granie, szkoda że jeden utwór tylko. Poza oczywistymi powodami podobieństwa do Darkspace dodam, że perkusja tutaj jest też taka pulsująca jak u Szwajcarów. Są też jednak klimaty wręcz post-rockowe w tym black metalu, niezmiernie mi te roztaczane przez Thanatonauta w połowie kawałka lśniące kolorami jak zorze lodowe pierścienie przypominają momentami ublackowione ambientowe pejzaże God is an Astronaut. Ogólnie rzecz biorąc, w muzyce słychać trochę wobec tego kosmosu ciekawości, jak u germańskiego Trist. Czuć, że nie jest aż tak daleko od domu, nie ma takiego osaczenia pustką.

Sampelek na początku, jak kojarzę, z Elona Muska, zapytanego dlaczego porzucił walkę w kongresie o spowolnienie badań nad sztuczną inteligencją.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#4

Vexatus 4 lata temu

yog pisze:Na noc dobre granie, szkoda że jeden utwór tylko.
Jest tego więcej i szykuje się debiutancki pełniak. Można już zamawiać:

https://gsproduction.bandcamp.com/album/interstellar

Wróć do „Black Metal”