Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Diaboli

#1

Vexatus 5 lata temu

Obrazek
Jakim cudem tematu o Diaboli jeszcze nie ma? Nikczemność i sromota! :) Diaboli to działający od 1995 roku fiński jednoosobowy hord blackmetalowy. :) Za projekt odpowiedzialny jest Petri Ilvespakka, który udziela(ł) się także w innych zespołach, ale żaden z nich jakoś szczególnie nie zapadł mi w pamięć, więc nazw wymieniać nie będę. Pod szyldem Diaboli nagrał jak do tej pory 7 pełniaków z prostym jak konstrukcja przysłowiowego cepa Black Metalem. Muzyka jest prosta, ale nie prostacka i może się spodobać zarówno wielbicielom prostego Raw BM jak i zwolennikom nieco bardziej ambitnych dźwięków. Z naciskiem na nieco... :) W tekstach przez 20 lat chłop szedł w satanizmy, natomiast na wydanej w 2015 roku "Wiking Division" poszedł w narodowe socjalizmy.

Obrazek
Skład:
Petri Ilvespakka - Bass (1992-1993), All instruments, Vocals (1993-present) Tormentum, ex-Psychopathic Terror, ex-Depravity
▼ Byli muzycy
Elias Viljanen - Drums, Synthesizer, Guitars (1992-1993) Elias Viljanen, Klingenberg Syndrome, Sonata Arctica, ex-Depravity, ex-The Enemy, ex-Mess, ex-Astral, ex-Recall, ex-Twilight Lamp
M. Martiskainen - Guitars (1992-1993)
Jaakko Koskinen - Guitars (1992-1993) ex-Timekeeper
Hrim Grimn'r (R.I.P. 2001) - Keyboards (1992-1995), Vocals (1992-1995, 1998-2001)
Dyskografia:
1992 - Descent into Hell [demo] [jako Sigillum Diaboli]
1994 - Demo II [demo] [jako Sigillum Diaboli]
1996 - Mesmerized by Darkness
1998 - Towards Damnation
2000 - Anthems of Sorrow
2002 - Descent into Hell [EP]
2003 - Unseen Age of War [kompilacja]
2004 - Kirous
2006 - The Antichrist
2010 - Invocation
2015 - Wiking Division
2021 - Awakening of Nordic Storm
2022 - Pagan Gods Rise
2023 - Ancient Worship [EP]

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Diaboli/5724
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#2

Wędrowycz 5 lata temu

Mimo kilku prób nie udało mi się dotąd w całości przebić przez dyskografię Diaboli. Znam więc jakieś 2-3 albumy i tyle. W sumie z tego co wiem to dość szanowany w podziemiu jednoosobowy hord to jest :)

Edit: właśnie sobie sprawdziłem demko "Descent Into Hell", nagrane jeszcze pod nazwą Sigillum Diaboli i jest to kawał bzyczącego i cholernie surowego black metalu.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#3

Vexatus 4 lata temu

Przesłuchałem sobie dzisiaj dokładnie najnowszy album "Wiking Invasion" i momentami jest nawet całkiem niezły, ale w dalszym ciągu średnio mi się podoba, bo różni się od poprzednich płyt. Zmiana stylistyczna i tematyczna jakoś nie za bardzo mi do tego projektu pasuje. Zobaczymy co pokaże na następnej płycie, bo zapewne coś jeszcze wypuści. Kilka lat oczekiwania na kolejną płytę to w przypadku tego projektu norma. Ewentualnie znowu próbował porąbać kogoś siekiera i stąd ta przerwa w aktywności Diaboli i pozostałych projektów... ;)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#4

yog 4 lata temu

Vexatus pisze:
4 lata temu
Ewentualnie znowu próbował porąbać kogoś siekiera i stąd ta przerwa w aktywności Diaboli i pozostałych projektów... ;)
Mocne lata to musiały być dla zespołu, ten 1999-2001, w tym czasie wydali trzeci album, na którym wokale nagrał gościu, który też w 2001 siedział za napad/napaść, po czym kupił bilet w jedną stronę do piekła. Grali też wcześniej razem - jako Sigillum Diaboli - i wydali tak dwa demka.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2894
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#5

Szajtan rok temu

Jakby kogoś interesowało, to zespół niespiesznie, acz systematycznie wydaje kolejne albumy.

2021 - Awakening of Northern Darkness



2022 - Pagan Gods Rise



Płyty jakich wiele, zwłaszcza, że nie ma na nich piosenek ciskających mocno w glebę. Rzecz w tym, że mimo wszystko słucha się tych materiałów z dużą przyjemnością, zwłaszcza jeśli fiński black metal to coś co nam w duszy gra. Bardzo solidne to pozycje i dla każdego maniaka wspomnianej sceny rzecz obowiązkowa do odsłuchu.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#6

Vexatus rok temu

Ten pełniak z 2015 roku był w sumie taki od czapy i skutecznie zrujnował dla mnie obraz tego projektu. Nie kupiłem tych dwóch najnowszych płyt i średnio mam ochotę je sprawdzić...
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1662
Rejestracja: 6 lata temu

#7

porwanie w satanistanie rok temu

Vexatus pisze:
rok temu
Ten pełniak z 2015 roku był w sumie taki od czapy i skutecznie zrujnował dla mnie obraz tego projektu.
Poważnie? Po mojemu był jak na razie najlepszy :)

Wróć do „Black Metal”