Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Lord Belial

#1

Vexatus 4 lata temu

Obrazek
O zespole przypomniał mi dzisiaj rano kolega, który polubił ostatnio melodyjny Black Metal i Lord Belial to jego najnowsze odkrycie. :) Lord Belial działał sobie w latach 1992-2009, 2010-2011 i 2013-2015 w Trollhättan na południu Szwecji. Niby to blisko granicy z Norwegią i panowie grali Black Metal, ale jednak zdecydowanie bliżej mieli do Goteborga niż do Bergen. :) Panowie grali melodyjny Black Metal, w którym pobrzmiewały echa melodyjnego Death Metalu, a czasem nawet Heavy. :) Niby melodyjne pitupitu, ale słucha się tego całkiem nieźle. Od czasu do czasu Lord Belial uraczy także akustyczna wstawką lub słodziutką melodią zagraną na klawiszach. Dorobili się 8 pełniaków, więc jest czego posłuchać. Wszystko nieźle rozpisane, zaaranżowane i odegrane, ale to wciąż melodyjny Black Metal, więc nie słucham zbyt często. Poza tym nie do końca ufam zespołowi, który wrzuca różowego kozła na okładkę i jeszcze chce żeby go całować... ;)

Obrazek
Skład:
Micke Backelin - Drums (1992-2003, 2003-2009, 2010-2011, 2013-2015) ex-Altus Ultionis, ex-Hellgoat, ex-Latex, ex-Vassago, Hex, ex-Them
Thomas Backelin - Guitars, Vocals (1992-2009, 2010-2011, 2013-2015) ex-Death Tyrant, ex-Hellgoat, ex-Latex, ex-Satanized, ex-Sadistic Grimness, ex-The Cold Existence, ex-Sacramentum (live), ex-Mastema, ex-Decameron (live)
▼ Byli muzycy
Nisse Karlén - Guitars Sacramentum
Anders Backelin - Bass (1992-2009, 2010-2011, 2013-2015) ex-Death Tyrant, ex-Vassago
Vassago - Guitars (1992-2000, 2001-2003, 2006-2009, 2010-2011) ex-Vassago, ex-Sacramentum, ex-Dimension Zero (live), ex-Latex
Fredrik Wester - Guitars (2000-2002) Warfect, ex-Incoma, ex-Mastema
Daniel Moilanen - Drums (2003) Katatonia, Runemagick, ex-Mnemonic, ex-Heavydeath, ex-Dracena, ex-Sandalinas, ex-The Project Hate MCMXCIX, ex-Grindnecks, ex-Relevant Few, ex-Engel, ex-Pen Expers
Hjalmar Nielsen - Guitars (2003-2006) ex-Born of Sin, ex-Enthralled
▼ Muzycy koncertowi
Adam Chapman - Bass (2013) Murdryck, ex-Serenade, ex-Extirpated (live), Hex, ex-Vaginal Stabwound
Fredrik Wester - Guitars (2013-2015) Warfect, ex-Incoma, ex-Mastema
Dyskografia:
1993 - The Art of Dying [demo]
1994 - Into the Frozen Shadows [demo]
1995 - Kiss the Goat (Sic Transit Gloria Mundi)
1997 - Enter the Moonlight Gate
1999 - Unholy Crusade
2001 - Night Divine [video]
2002 - Angelgrinder
2002 - Doomed by Death [split]
2003 - Purify Sweden [single]
2003 - Scythe of Death [EP]
2004 - The Seal of Belial
2005 - Nocturnal Beast
2007 - Revelation (The 7th Seal)
2008 - Ancient Demons [kompilacja]
2008 - The Black Curse
2014 - Invocation (Of the Northern Prince of Evil) [kompilacja]
2014 - Black Metal [boxed set]



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Lord_Belial/1052
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1661
Rejestracja: 6 lata temu

#2

porwanie w satanistanie 4 lata temu

Wydaje mi się, że moja historia związku z twórczością tego zespołu jest taka sama, jak wielu innych konsumentów kasetowych wynalazków z Mystic Productions w tym samym czasie, to chyba tzw. doświadczenie pokoleniowe: bardzo lubię Enter the Moonlight Gate i mam serdecznie wyjebane na całą resztę 8-)
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#3

Hajasz 4 lata temu

Słyszałem obie demówki a nawet dotrwałem do debiutu. Typowe szwedzkie black metalowe gówno w białych adidasach. Ten zespół to przestroga dla tych co chcieliby poznawać szwedzki black metal.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17447
Rejestracja: 7 lata temu

#4

yog 4 lata temu

Nie wiem, może co przegapiłem, ale dla mnie to był zawsze zespół piątoligowy, choć melodyjny black metal lubię.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#5

Hajasz 4 lata temu

Nie obrażaj piątoligowych zespołów.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#6

Pioniere 4 lata temu

Ja się na tym nie znam, ale z tego co poczytałem to i inni nie przesadnie zachwalają te materiały. Dopiero od dwójki do czwórki włącznie padają przychylniejsze im opinie, wiec może panie @Hajasz czas zrewidować poglądy wyrosłe z demówek i niezbyt udanego debiutu.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#7

Hajasz 4 lata temu

Daj spokój. Ten zespół chyba z 4 razy się rozpadał a wspomniany przez ciebie okres zaowocował płytami w stylu posłuchać i posrać się z żenady. To ten sam poziom co Sacramentum, Decameron i jeszcze z 90% reszty black metalu rodem ze Szwecji. Szkoda życia na takie pierdy.
GRINDCORE FOR LIFE
Lis
Moderator globalny
Posty: 1914
Rejestracja: 7 lata temu

#8

Lis 4 lata temu

porwanie w satanistanie pisze:
4 lata temu
Wydaje mi się, że moja historia związku z twórczością tego zespołu jest taka sama, jak wielu innych konsumentów kasetowych wynalazków z Mystic Productions w tym samym czasie, to chyba tzw. doświadczenie pokoleniowe: bardzo lubię Enter the Moonlight Gate i mam serdecznie wyjebane na całą resztę 8-)
Jak i moja. Lamia z cd do MA puszczana była na okrągło :)
timoloki
Posty: 3
Rejestracja: 4 lata temu

#9

timoloki 4 lata temu

Lord Belial i ciężkie wspomnienia.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#10

Pioniere 2 lata temu

Macie tu nowe, premiera Rapture 27 maja w Hammerheart Records:


Wróć do „Black Metal”