"Si Monumentum Requires, Circumspice"
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor

Re: Gruzja

Post TITELITURY » 3 tyg. temu

Tak samo jak te koszulki, nie wiem kogo takie rzeczy śmieszą? Może raperów, oni noszą podobny szmelc.
Ano.
Wjechała nowa Umbrtka, więc od trzech dni praktycznie nie słucham niczego innego, ale poświęciłem raz czas temu zespołowi i tyle mogę powiedzieć, że jeżeli chodzi o kompozycje utworów, to trafia to w mój gust, natomiast cała ta pato-pozerka jest dla mnie jednak niestrawna na dłuższą metę i o ile jeszcze w poprzednim albumie wydawało mi się to mimo wszystko jakoś zbalansowane, o tyle tutaj jest już tego po prostu za dużo. Dodatkowo mam problem, ponieważ w ogóle nie znam się, nie słucham i nie lubię muzyki, która tu prawdopodobnie coverują i przetwarzają na postmodernistyczną modlę, więc ten element ich twórczości pozostaje dla mnie absolutnie nierozpoznawalny. Maanam jeszcze znam, dwie pierwsze płyty nawet lubię, więc na poprzedniej płycie ta zabawa była dla mnie czytelna. Tutaj nie jest. Jeszcze sobie posłucham na pewno, ale szału nie ma.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
deathwhore
Tormentor

Post deathwhore » 3 tyg. temu

Jest jeden "cover" w stylu właśnie Manam, gdzie po prostu używają wersów z polskiego hitu dawnych lat, a płytę kończy cover odegrany nuta w nutę.
DiabelskiDom, znany jako Bubuś pisze:
miesiąc temu
!!!
Awatar użytkownika
Nathas

Post Nathas » 2 tyg. temu

Powiem Wam, że dobrze wszedł mi ten nowy album, choć po pierwszym zetknięciu nań naplułem. Teraz po iluś tam odsłuchach nie wydaje mi się, by ta płyta mocno odbiegała od jedynki, ale debiut i tak za lepszy będę uważał. Na koncerciku też byłem i wrażenia pozytywne, było bardzo przyjemnie, atmosfera rodzinna wręcz.
Awatar użytkownika
karp
Master Of Puppets

Post karp » 2 tyg. temu

Z tym się nie zgodzę, że bardzo nie odbiega, moim zdaniem różnic jest sporo. Na "I iść dalej" nie było zbyt wiele eksperymentów, muzycznie to jedynie (albo aż) brudny, miejski black metal, tyle, że w oprawie i otoczce, która podzieliła kuców. Elektroniczne outro to trochę za mało, aby mówić o eksperymentowaniu, niejeden zespół już tak robił. Tak naprawdę to większy szum był wokół całej otoczki ich muzyki oraz memów na fp. Co nie zmienia faktu, że płyciwo wchodziło w odtwarzacz jak w masło.

Tymczasem na dwójeczce Gruzji początek nie zapowiadał, aby zespół zmienił formułę. Ale im dalej, tym więcej post-punku, ale wciąż z zachowaniem eklektycznej stylistyki gruzinów. Z początku strasznie odbiłem się od tego albumu, ale z kolejnymi odsłuchami było coraz lepiej. Oczywiście ma on słabsze momenty (Masz Rozmienić - utwór dla mnie kompletnie do zapomnienia), ale całościowo jest naprawdę smacznie.

No i koncert. Mi się podobał. Choć rozumiem, że nie wszyscy podzielą mój zachwyt, bo nie każdemu podejdzie taka zabawa konwencją. Ale akurat mnie to w pełni kupuje.
Sacrum_Profanum
Master Of Puppets

Post Sacrum_Profanum » 2 tyg. temu

karp pisze:
2 tyg. temu
Oczywiście ma on słabsze momenty (Masz Rozmienić - utwór dla mnie kompletnie do zapomnienia)
O chuj..to ja dzisiaj się zastanawiałem czy w tym poście nie umieścić właśnie tego numeru jako mój ulubiony ale jednak bym tego nie zrobił, co nie zmienia faktu że wpadł mi w ucho masakrycznie szybko. Zresztą całą płytę łyknąłem od pierwszego odsłuchu. Muzycznie to raczej żadne odkrycie ale ma ręce i nogi no i wokalizy mnie rozpierdalają jednak w chuj. .A z tych kawałków do ''zapomnienia'' to Niedostatkiem w piękny rejs.Zajebista gra słów w tytule ale jak poszlo pierwszy raz przez głośnik pomyślałem ''co tu sie kurwa stało?'' Jednakże po kilku odsłuchach uznałem że w całość klimatu płyty i tak się wpasowywuje i co najważniejsze nie wkurwia jak leci.
karp pisze:
2 tyg. temu
No i koncert. Mi się podobał.
Zazdro bardzo że miałeś okazje ich widzieć na żywo, czekam na jakiś iwent w okolicy, może katowice odwiedzą wkrótce bo się na wczesniej nie załapałem.
Słowem zakończenia : Dobry album, po katowaniu po paru dniach miałem wrażenie że zdeka mi się przejadł ale siadłem i dalej napierdalam codziennie ten album z przyjemnością. Żaden monument odkrycia nowych płaszczyzn ale wszystko jest na miejscu no i te wokale kurwa niszczą czerep w chuj.
JAK DALEKO BYŚ SIĘ POSUNĄŁ, BY W SOBIE ZNIECZULICE ZNALEŹĆ? BO JA DWIE ULICE DALEJ..
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor

Post Vortex » tydzień temu

Dziwnie mi się tej Gruzji słucha, ale zauważyłem że po każdej próbie z ich muzyką uświadamiam sobie, że to jest na tyle absurdalne, że aż interesujące.
Ktoś tu rzucił sformułowaniem, że black metal nie musi być krzykiem z lasu, ale też wyrazem jakiegoś innego głosu i faktycznie Gruzja wyraża to na swój innowacyjny tekstowo sposób. Czy to się podoba czy nie, to już każdego subiektywna sprawa.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor

Post TITELITURY » tydzień temu

Podlinkowałem ich sobie na pejsbuku, poczytałemi już wiem, co to za ziomeczki. Pod chałatem awangardy skrywa się po prostu zwyczajny, typowy, zbuntowany kuc. Chuj Ci w dupę, spierdalaj, metal to gówno, scena to gówno, słuchaczy mamy w dupie, itp. Zwykłe gadanie, jakie kiedyś uskuteczniali młodzieńcy w ramionach i długich piórach. Teraz jednak ten styl się opatrzył, więc dostajemy informatyka w marynarce. I żarty na poziomie informatyków (sorry Nucleator jeśli jeszcze odwiedzasz to forum). Zdecydowanie przerost formy nad treścią i typowa metalowa pozerka; słowem - nihil novi sub sole. A myślałem, że jednak stoi za tym projektem coś większego od zwykłego chuja w awangardowej dupie. Smutno mi borze, że Polacy nie umią w taką muzykę i ta ich awangarda jest po prostu artystowska. Znacie jakieś dobre Polskie awangardowe kapele BM? Pomijając Furiowe - chujowe i projekty Stawrogina?
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Post Hajasz » tydzień temu

Znamy ale ty i tak ich nie ogarniasz.
YOU SUFFER, BUT WHY ?

Wróć do „Black Metal”