Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6138
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Godless North

#1

Vexatus 6 lata temu

Obrazek

Obrazek

Zespół Godless North powstał w połowie lat 90-tych XX wieku w Vancouver w Kanadzie i od początku grał dość szybki i agresywny Black Metal. Zespół kilka lat temu zakończył działalność i pozostawił po sobie całkiem sporo wydawnictw, choć niestety większość z tego to tylko EPki, splity i inne pierdoły. Jedyny pełny album to wydany w 2001 "Summon the Age of Supremacy", który przynosi ponad 50 minut całkiem niezłego Black Metalu. Z ich materiałów mam jeszcze wydaną w 2012 7" EP "World In Flames", która zawiera dwa kawałki utrzymane w trochę innym stylu, niż na pełniaku, ale także dają radę.

Skład:
Othalaz - Guitars, Bass, Vocals (1996-?) Gloria Diaboli, ex-Deus Inferi, ex-Crypt, ex-Rites of Thy Degringolade
▼ Byli muzycy
W. Mason - Bass Golers, Zuckuss, ex-Hard Ground, Cocaine Moustache, ex-Just Cause (live), ex-Catharsis, ex-Subversion
Ace Gustapo Necrosleezer and Vaginal Commands - Unknown Grimbane, ex-Necrosleezer, ex-Blasphemy, ex-Procreation, ex-Tumult
Oblak Ilking - Drums (1996-2003) Golers, ex-Murdergod, ex-Thy Infernal, ex-Gloria Diaboli, ex-Life Against Death, ex-Cum Soc, ex-Fallen One, ex-Self Regime, ex-Subversion
Chernobog - Bass (2008-2011), Guitars (2012-2013) Hostium, Nordwind
Impudicus - Drums (2012-2013) Morrigan, Night Must Fall, Ordinance, Totalselfhatred, Uncreation's Dawn, Goathorde, ex-Deepred, ex-Thorngoat, ex-Barbatos (live), ex-Ride for Revenge (live), ex-Slugathor
▼ Muzycy koncertowi
Necrovermin - Bass (Finland tour) (2013) Hostium, Nordwind
Okkultum Kommando - Guitars (2001) Blasphemy, Death Worship, ex-Conqueror, ex-Domini Inferi
H. - Guitars (2001) ex-Empaligon, ex-Nyktalgia, ex-Krieg, ex-Venenum, ex-Seeds of Hate, ex-Marblebog (live)
Antichrist Kramer - Vocals (2012) Deathkey, Intolitarian, Throne (USA)
Dyskografia:
1998 - Dark Rites of Mystic Order [demo]
2001 - Black Metal Endsieg II [split]
2001 - Summon the Age of Supremacy
2002 - Tyrants of Black Sorcery (Live Unholy) [live]
2003 - Only Human Ashes Are Real... [split]
2009 - Fimbulvetr [kompilacja]
2012 - World in Flames [EP]
2013 - Godless North / Goatmoon [split]
2013 - Summon the Age of Supremacy [boxed set]




MA: https://www.metal-archives.com/bands/Godless_North/4835

Tagi:
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6138
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#2

Vexatus 4 lata temu

Dziękuję za ogromny odzew i zainteresowanie tematem. :) Jak rozumiem o wrażenia z odsłuchu nowego pełniaka "Wampyric Coffinspirit" nie mam nawet co pytać?
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#3

yog 4 lata temu

No jakoś średnio się chce "niezły black metal" obczajać :P Choć nie wykluczam, że kiedyś słyszałem i nie pamiętam, z taką nazwą.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6138
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#4

Vexatus 4 lata temu

Kiedy wstawiam temat o jakimś zespole to zawsze staram się być obiektywny... Moim zdaniem debiutancki pełniak jest właśnie taki - na tyle dobry, że od razu zaopatrzyłem się w placek, ale jednocześnie dupy mi nie urwał. Jest całkiem niezły... :)
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#5

Wędrowycz 4 lata temu

Kiedyś słyszałem debiut i kompilację, ale było to dawno temu i o ile podobało mi się wtedy, to nic kompletnie nie zapamiętałem. Natomiast więcej mogę powiedzieć o Gloria Diaboli, które mimo skromniejszego dorobku zrobiło na mnie wrażenie i kupiłem cedeka do kolekcji i ilekroć go odpalam, to sobie przypominam jakie zajebiste to było (jest?) granie. Polecam przy okazji.
Odium Humani Generis

Wróć do „Black Metal”