Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Lifelover

#1

Vexatus 4 lata temu

Obrazek
Dziwne, że jeszcze nie ma o nich tematu... Tego szwedzkiego zespołu chyba przedstawiać jakoś specjalnie nikomu nie trzeba. :) Lifelover łączył coś co mnożna nazwać Depressive Black Metal z rockiem oraz elementami różnych innych gatunków muzycznych. Na koncie panowie mają 4 pełniaki i EPkę. Zespół powstał w 2005 roku i rozwiązał się w 2011 po śmierci multiinstrumentalisty i wokalisty Jonasa Bergqvista, który był odpowiedzialny za większość materiału.

Obrazek
Skład:
( ) - Guitars (2005-2006), Vocals (lead) (2005-2011, 2015) Hypothermia, Kall, ex-Isolationist, ex-Kyla, ex-Life Is Pain, Aardling, Consider Suicide, Horns Emerging, Nothing but Nothingness, ex-Black Hate (live), ex-Psychonaut 4 (live), ex-Svarti Loghin (live), ex-Trist (live), ex-Ritualmord
H. - Guitars (rhythm) (2006-2011, 2015) Kall, Craft (live), Sällskapsresan
1853 - Vocals (additional) (2006-2011, 2015) Deprimat, As We Die, Eskapi, Meta/mor/fos, ex-Glädjekällor, ex-Ofdrykkja, ex-Vanhelga, ex-Kall (live)
Fix - Bass (2007-2011, 2015) Kall
▼ Byli muzycy
B - Guitars, Vocals, Bass, Piano, Keyboards (2005-2011) (R.I.P. 2011) ex-Dimhymn, ex-IXXI, ex-Ondskapt, ex-Woundism
LR - Vocals (additional, speech) (2006-2011) ex-Ritualmord
Non - Drums (2009-2010) Malign, Monstraat, ex-IXXI, ex-Kafziel, ex-Hypothermia (live), ex-Woundism
Kral - Drums (2011)
▼ Muzycy koncertowi
S. - Drums (2007-2009) ex-Libricum, ex-IXXI
Fredric Gråby - Guitars (2015) ex-Bloodline, ex-Chainsaw, ex-Ondskapt, ex-Shining
R. - Keyboards, Samples (2015)
Dyskografia:
2005 - Promo 2005 [demo]
2006 - Pulver
2007 - Erotik
2008 - Konkurs
2009 - Dekadens [EP]
2011 - Sjukdom




MA: https://www.metal-archives.com/bands/Lifelover/68417
BC: https://osmoseproductions.bandcamp.com/music
BC: https://lifelover.bandcamp.com/music
Orkan
Posty: 90
Rejestracja: 6 lata temu

#2

Orkan 4 lata temu

Bardzo fajny zespół. Oczywiście łykam wszystko w czym maczał palce Kim Carlson, w tym także jego fenomenalny solowy ambientowo/rockowo/bm projekt Consider Suicide z genialną płytę "Alltid Allena", która jest dla mnie jedną z ulubionych płyt muzycznych w ogóle.

sunflower
Posty: 44
Rejestracja: 5 lata temu

#3

sunflower 4 lata temu

"Pulver" to jedna z tych płyt, które będę kochał/lubił już zawsze. Świetny, przebojowy, narkotyczny, obłędny materiał. Nie jest to jednak dla mnie jakoś specjalnie depresyjne granie. Depresyjne to było "Closer" Joy Division, natomiast metal jest generalnie zbyt żywiołowy, żeby się przy nim dołować :) Każda kolejna płyta nie wzbudza już we mnie takich emocji, ale wszystkie są albo bardzo dobre (Erotik, Dekadens) albo przynajmniej dobre (Konkurs i Sjudkom). Szkoda że historia kapeli skończyła się tragicznie, choć przypuszczam że niczego wybitnego już by nie nagrali, przynajmniej w tym stylu.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#4

Hajasz 4 lata temu

Zdecydowanie debiut najlepszy dalej to już taka sraka przeplatana udanym kawałkami.

No i jak ktoś sobie maluję japę w kratkę to jedno jest pewne, że życie go męczy.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2649
Rejestracja: 7 lata temu

#5

dj zakrystian 4 lata temu

Swietny debiut i epka Dekadens. Ostatni Sjukdom tez mial mocne momenty. Kapela skladala sie z samych zaburzonych person, to tez skonczylo sie wiadomo jak. Cpanie, psychozy i czarny humor.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem

Wróć do „Black Metal”