Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17448
Rejestracja: 7 lata temu

#51

yog 5 lata temu

Gorzej będzie, ale myślę, że jednak w końcu ludzie dojdą do tego, że czarny też może być rasistą, a kobieta może być seksistką :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Tagi:
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1330
Rejestracja: 6 lata temu

#52

Belzebóbr 5 lata temu

Bo wschodni nie stoi co nie, z Chinami monitorującymi obywateli i przyznającymi punkty za posłuszeństwo, z radziecko-zbrodniczą Rosją, katolsko-socjalistyczną Polską.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17448
Rejestracja: 7 lata temu

#53

yog 5 lata temu

Blaze of Perdition trafiło do Metal Blade! Prace nad piątym albumem - The Harrowing of Hearts, trwają.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Destro
Master Of Puppets
Posty: 130
Rejestracja: 6 lata temu

#54

Destro 5 lata temu

yog pisze:
5 lata temu
Blaze of Perdition trafiło do Metal Blade! Prace nad piątym albumem - The Harrowing of Hearts, trwają.
Skąd takie rewelacje masz? :D
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17448
Rejestracja: 7 lata temu

#55

yog 5 lata temu

Parę chwil temu fejsbuki zawrzały :P Na peju BoP choćby info.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#56

Wędrowycz 5 lata temu

Metal Blade? No to nieźle ich wywindowało :D Chętnie sprawdzę nowy album tego "mięciutkiego trendziarskiego religijnego gówienka" czy jak to tam na masterfulu mawiali. Ja zespół lubię i śledzę od początku, kiedy jeszcze jako Perdition grywali i uważam, że zdecydowanie rozwijają się z płyty na płytę, więc może zaskoczą czymś nowym i ciekawym.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#57

Vexatus 5 lata temu

Wędrowycz pisze:
5 lata temu
może zaskoczą czymś nowym i ciekawym.
Blaza Perdycji w Metal Blade? Oby się tylko nie okazało, że zaskoczą czymś nowym i ciekawym, ale na końcu będą tym tak samo zaskoczeni jak my... ;)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17448
Rejestracja: 7 lata temu

#58

yog 5 lata temu

A tam bez przesady, co takiego strasznego Metal Blade robi?
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#59

Vexatus 5 lata temu

Po pierwsze: nigdzie nie napisałem, że MB robi "coś strasznego". :)

Po drugie: @Hajasz z pewnością może Ci to lepiej wytłumaczyć w kilku prostych słowach. :)
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4125
Rejestracja: 7 lata temu

#60

DiabelskiDom 5 lata temu

Ja tak samo śledzę ich od początku kariery, jeszcze przy poprzedniej nazwie i cały czas uważam, że najlepsze materiały nagrywali na początku właśnie. Antihuman Divinity bardzo mi się swego czasu podobała, podobnie jak pierwsze wypusty po zmianie, czyli split z Pseudogod (świetne, zajebiste całościowo wydawnictwo, które polecam w chuj) i debiutancki album. The Hierophant i kolejne pomniejsze wydawnictwa to mocny spadek formy, dopiero na Near Death Revelations panowie otworzyli serduszka na maksa i pozwolili płynąć bardzo dobrym numerom. Na najnowszej znowu zamulili i rozmemłali obiecujący potencjał. Trochę się też obawiam tego, co zaprezentują w nowej stajni i to nie z powodu owej stajni a z powodu tego, co znalazło się na Conscious Darkness. Jeśli taka rozwodniona muza będzie się dalej przelewać w obozie zespołu to może to być bardzo marne wydarzenie, to przejście do dużego labelu.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17448
Rejestracja: 7 lata temu

#61

yog 4 lata temu

Teaser 2-utworowej epki Transmutation Of Sins. Premiera 22 listopada 2019 w Metal Blade. 7 cali, a poza kawałkiem tytułowym - na stronie B - cover Moonchild Fields Of The Nephilim.

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#62

Vexatus 4 lata temu

Teaser w przypadku pełniaka to jak najbardziej rozumiem, ale w przypadku EPki z dwoma kawałkami, z których jeszcze jeden jest coverem, to chyba jednak trochę przesada. A może jednak nie? ;)
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#63

Wędrowycz 4 lata temu

Zgadzam się w zupełności. Mam wrażenie, że tu nie tyle sam zespół co wytwórnia naciskały na takie gówno jak teaser. Mnie osobiście tego typu zwiastuny z reguły wkurwiają. A w przypadku 2 utworowej epki, to już w ogóle kuriozum.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17448
Rejestracja: 7 lata temu

#64

yog 4 lata temu

To jest element promocji ich trasy koncertowej, jak i cała ta epka zapewne.

Zaś że teasery utworów to pojebana sprawa - nie ulega kwestii, ale od zarania dziejów były te jakieś 30 sekundowe zajawki w sklepach typu merlin.pl czy inne empiki.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#65

Vexatus 4 lata temu



W sumie to nawet bym sobie na ich koncert poszedł, bo nie miałem przyjemności.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#66

Wędrowycz 4 lata temu

Ja widziałem, ale bardzo dawno i chętnie zobaczyłbym ich teraz, bo sporo się pozmieniało w międzyczasie. Choć zastępstwo na wokalach godne, to jednak miło byłoby zobaczyć Dzięcioła w tej roli.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4125
Rejestracja: 7 lata temu

#67

DiabelskiDom 4 lata temu

Na żywo straszna nuda teraz. Ciągnie się ta muzyka jak flaki z olejem, chociaż to pewnie wina setlisty, którą siła rzeczy ostatnio dominuje ostatnia płyta.
Panzer Division Nightwish
sunflower
Posty: 44
Rejestracja: 5 lata temu

#68

sunflower 4 lata temu

DiabelskiDom pisze:
4 lata temu
Na żywo straszna nuda teraz. Ciągnie się ta muzyka jak flaki z olejem, chociaż to pewnie wina setlisty, którą siła rzeczy ostatnio dominuje ostatnia płyta.
Która na początku też się ciągnie, ale gdy da się jej szansę, to po jakimś czasie odkrywa swoje walory i przestaje nudzić, a nawet okazuje się bardzo udana. Czego nie można powiedzieć o rozwleczonej, męczącej i za długiej NDR. Reszty albumów nie znam, ale spróbuję kiedyś przez nie przebrnąć.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4125
Rejestracja: 7 lata temu

#69

DiabelskiDom 4 lata temu

No właśnie mnie się Near Death Revelations bardziej podoba od najnowszej. Ale ja ogólnie najbardziej lubię ich początki, czyli split z Pseudogod i debiutancki album. Więcej takiego nieociosanego szaleństwa tam słyszę, chociaż muzycznie to żadne novum.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17448
Rejestracja: 7 lata temu

#70

yog 4 lata temu

Zapowiadana powyżej siedmiocalówka zwiastuje nowy album - Harrowing of Hearts. Cały utwór promocyjny, Transmutation of Sins, z teledyskiem:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#71

Vexatus 4 lata temu

Jak tak dalej pójdzie, to zaczną grać jakiś Shoegaze lub coś w tym stylu. :) Co nie zmienia faktu, że sam kawałek całkiem przyjemny i słuch się całkiem nieźle. Teledysk średnio mi się podoba, bo nie za bardzo czaję o co w nim właściwie chodzi. :)
deathwhore
Tormentor
Posty: 4411
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#72

deathwhore 4 lata temu

Na pewno jakieś magiczne czary mary.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4602
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#73

TITELITURY 4 lata temu

Nie wiem, oglądałem ten teledysk słuchając Umbrtki i wypadło całkiem zabawnie, kiedy ten wymazany olejem koleś coś gadał siedząc na krześle, a w tle skandowano "kominy smierci !".
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5423
Rejestracja: 6 lata temu

#74

pit 4 lata temu

deathwhore pisze:
4 lata temu
Na pewno jakieś magiczne czary mary.
Zapewne tak, skoro w logówce mają monadę, trójkąt alchemiczny i nigredo. Kinky.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4125
Rejestracja: 7 lata temu

#75

DiabelskiDom 4 lata temu

Aż się zdziwiłem, bo kawałek naprawdę fajny. Ja tam w ogóle słyszę postpunkowy rdzeń, może dlatego mi siadło.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5423
Rejestracja: 6 lata temu

#76

pit 4 lata temu

DiabelskiDom pisze:
4 lata temu
Aż się zdziwiłem, bo kawałek naprawdę fajny. Ja tam w ogóle słyszę postpunkowy rdzeń, może dlatego mi siadło.
Być może. Niestety jakoś zawsze są to delikatniejsze elementy post-punka, a mi się marzy np. black metal z basem The Stranglers. To by było coś.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4125
Rejestracja: 7 lata temu

#77

DiabelskiDom 4 lata temu

Najlepiej z ostatnio wyjszłych płyt ugryźli to, jak dla mnie, panowie z Medico Peste na ostatniej EPce. Tam wręcz black metal jest grany na podkładce postpunkowej. Mordzie Stigmacie niezbyt to wyszło, ale MP jak najbardziej. Coś jak Sirgblot, który gra neofolk blackmetalowymi wiosłami z przesterem.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5423
Rejestracja: 6 lata temu

#78

pit 4 lata temu

DiabelskiDom pisze:
4 lata temu
Najlepiej z ostatnio wyjszłych płyt ugryźli to, jak dla mnie, panowie z Medico Peste na ostatniej EPce.
O widzę nawet cover Bauhaus. Chętnie posłucham.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#79

Wędrowycz 4 lata temu

Jeżeli kawałek jest reprezentatywny dla nowego albumu, to obierają kierunek, który mnie coraz mniej pasuje i faktycznie miałem podobne odczucia do @Vexatusa, że za chwilę poleci shoegaze.
Odium Humani Generis
deathwhore
Tormentor
Posty: 4411
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#80

deathwhore 4 lata temu

Dla mnie też gówno i telewizyjny black metal. Na trasę z Batuszką.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4602
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#81

TITELITURY 4 lata temu

Ja tu widzę i słyszę inspiracje Satyrykonem, tymi hornsami, Kingami, bzdetami... To był i jest dla mnie zespół bez wyrazu, ale można posłuchać.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 860
Rejestracja: 6 lata temu

#82

mork 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
Zapowiadana powyżej siedmiocalówka zwiastuje nowy album - Harrowing of Hearts. Cały utwór promocyjny, Transmutation of Sins, z teledyskiem:

Świetny numer. Teledysk też mi się podoba. Mam skojarzenia ze wspomnianym już Satyricon, ale także Secrets Of The Moon czy Carving the Voices Gaahls WYRD.
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
pro
Fallen Angel Of Doom
Posty: 325
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Łódź

#83

pro 4 lata temu

Żaden shoegaze, tylko melodyjny i atmosferyczny black. Granie pod Mgłę, ale mi się podoba. Choć teledysk groteskowy.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#84

Vexatus 4 lata temu

pro pisze:
4 lata temu
Żaden shoegaze, tylko melodyjny i atmosferyczny black.
Srutututu... Ten kawałek wyraźnie pokazuje, że BoP zmierza w stronę szugejzów, postblaków i melodyjnego pierdololo. Nie mam pojęcia czy ten kawałek oddaje to co będzie sobą reprezentował ten zespół w najbliższej przyszłości i jak się będzie prezentować następna płyta, ale na dzień dzisiejszy słychać to co słychać. To tylko stwierdzenie faktu, a nie ocena. :)
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#85

pp3088 4 lata temu

pro pisze:
4 lata temu
Żaden shoegaze, tylko melodyjny i atmosferyczny black. Granie pod Mgłę, ale mi się podoba. Choć teledysk groteskowy.
Jasne i oczywiste. Żadnego szugejzu tu nie ma, nawet ani przez chwilę. Post-blacku również nie stwierdzono. Sporo klimatowania, ale bez jakiegoś słodzenia nadmiernego.

Przeleciało bez żadnego obrzydzenia, ale też nie zaciekawiło by obadać pełniaka. Średnio.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#86

Wędrowycz 4 lata temu

No bo jeszcze shoegaze tu nie ma, tylko brzmi to tak, że za chwilę może takie granie wjechać. Póki co jest trochę za wcześnie wydawać jakiś osąd. Zobaczymy co przyniesie nowy album i czy nie będzie on jakąś woltą stylistyczną. Może nie, bo jednak póki co panowie jednak obracali się w obrębie black metalu. Po zmianie stajni, jest też prawdopodobne że ich granie stanie się nieco bardziej przystępne. Już nie będzie bluźnierstwa, fekaliów i gwałtów jak na początku działalności ;)

Tymczasem ja sobie właśnie postanowiłem co nieco poprzypominać, więc przed chwilą się skończył splicik z Pseudogod. Dalej dla mnie smaczny.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#87

Vexatus 4 lata temu

Wędrowycz pisze:
4 lata temu
No bo jeszcze shoegaze tu nie ma, tylko brzmi to tak, że za chwilę może takie granie wjechać.
Z naciskiem na jeszcze... :)
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1330
Rejestracja: 6 lata temu

#88

Belzebóbr 4 lata temu

Ten kawałek to autentycznie brzmi jakby obecna Mgła spotkała obecnego Behemotha. Także rzyg.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17448
Rejestracja: 7 lata temu

#89

yog 4 lata temu

Teraz to już będzie tylko shoegaze i trawersowanie chimery.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
ptrknknc
Master Of Puppets
Posty: 173
Rejestracja: 5 lata temu

#90

ptrknknc 4 lata temu

A teledysk to już w ogóle strata czasu. Przez te 6,5 minuty mógłbym spokojnie zjarać papieroska i mieć mniej wyrzutów sumienia z tytułu nicnierobienia.

Z drugiej strony finał przebija całą marność standardowego klipu metalowego, synchronizacja twarzy i westchnięcia Sonneilona nasunęła mi hipotezę że się wówczas spuścił w gacie.
Prawda to Metal. I piwko.
Kosynier
Posty: 87
Rejestracja: 4 lata temu

#91

Kosynier 4 lata temu

Nie mogl sie spuscic, bo mu nie staje. Utworu nawet dobrze sie slucha, jesli zapomnimy, ze kiedys grali black metal. Natomiast teledysk, to jest jakas komedia i zenua do kwadratu. Bolek wyglada jak spedalony jezus, a kaleka przezywa na tym krzesle i probuje robic grozne miny, ale wyglada jak paralityk, ktory odgania sie od much lecacych do gowna.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#92

Wędrowycz 4 lata temu

Klipy metalowe, a w szczególności black metalowe to nigdy nie był dobry pomysł.

Są oczywiście wyjątki jak np. "Steel Inferno" Marduk bądź "Blood War III" Antaeus.
Odium Humani Generis
deathwhore
Tormentor
Posty: 4411
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#93

deathwhore 4 lata temu

Kosynier pisze:
4 lata temu
Nie mogl sie spuscic, bo mu nie staje.
Może to kwestia tego, że mu się nie podobasz po prostu. Nie każdego kręcą koledzy.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Kosynier
Posty: 87
Rejestracja: 4 lata temu

#94

Kosynier 4 lata temu

Premiera 14 lutego. Data pasuje idealnie.
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#95

Marduk666 4 lata temu

Wędrowycz pisze:
4 lata temu
Są oczywiście wyjątki jak np. "Steel Inferno" Marduk
Tak, tylko, że to jest przykład bezpiecznego teledysku - wojenne migawki + grające migawki i jest. Zróbta normalny teledysk bez wywoływania wstydu i zażenowania! Jak do tej pory udało się to tylko w Call of the Wintermoon :lol:
Awatar użytkownika
Nekroskop
Tormentor
Posty: 1068
Rejestracja: 4 lata temu

#96

Nekroskop 4 lata temu

Kosynier pisze:
4 lata temu
Nie mogl sie spuscic, bo mu nie staje. (...) kaleka przezywa na tym krzesle i probuje robic grozne miny, ale wyglada jak paralityk, ktory odgania sie od much lecacych do gowna.
Ale chujowy post. Nie jestem fanem BOP, ale szacun dla chłopaka, że się nie poddał i dalej robi swoje.

Klip dość typowy. Nic wybitnie porywającego, nic wybitnie żenującego.
Marduk666 pisze:
4 lata temu
Zróbta normalny teledysk bez wywoływania wstydu i zażenowania! Jak do tej pory udało się to tylko w Call of the Wintermoon :lol:
Tyle że ma to też ten efekt, że nie da się potem tego słuchać nie mając w pamięci tych okrutnych scen. Rozumiem dystans do siebie, ale po chuja robić z siebie żart?
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17448
Rejestracja: 7 lata temu

#97

yog 4 lata temu

Takie nowe łagodniutkie granko, With Madman's Faith:


Nekroskop pisze:
4 lata temu
Marduk666 pisze:
4 lata temu
Zróbta normalny teledysk bez wywoływania wstydu i zażenowania! Jak do tej pory udało się to tylko w Call of the Wintermoon :lol:
Tyle że ma to też ten efekt, że nie da się potem tego słuchać nie mając w pamięci tych okrutnych scen. Rozumiem dystans do siebie, ale po chuja robić z siebie żart?
Zażartował to podobno głównie producent czy tam reżyser tego klipu, sami muzycy Immortal nie mieli w planach czegoś takiego ;) To wyszło podczas kręcenia i montażu. Rzekomo.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nekroskop
Tormentor
Posty: 1068
Rejestracja: 4 lata temu

#98

Nekroskop 4 lata temu

Niczym ta muzyka nie zaskakuje. Poprawny, generyczny metal bez polotu.
yog pisze:
4 lata temu
Zażartował to podobno głównie producent czy tam reżyser tego klipu, sami muzycy Immortal nie mieli w planach czegoś takiego ;) To wyszło podczas kręcenia i montażu. Rzekomo.
Do mojego komfortu psychicznego bardziej przyczynia się myśl, że ci goście nie robią takich numerów na poważnie.
Awatar użytkownika
Destro
Master Of Puppets
Posty: 130
Rejestracja: 6 lata temu

#99

Destro 4 lata temu

Wjechał zestawik z Metal Blade Records/KingsRoadMerchEu,piękna robota :twisted:

Obrazek
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#100

Wędrowycz 4 lata temu

"The Harrowing Of Hearts" sprawdzone i źle nie jest, bo shoegaze tu nie słychać, natomiast nie raz nie dwa miałem odczucia jakby rockowe czy wręcz gotyckie patenty przełożono na metalową, czy bardziej black metalową konwencję. Eleganckie brzmienie, w tym odpowiednio brzmiący bas, co mnie cieszy. Dużo więcej melodii i chwytliwych patentów rzuca się w uszy.

Po pierwszym odsłuchu jest zbyt słabo, żeby chwalić, ale i znowu nie mam zamiaru mieszać też z błotem, bo po prostu nie tego oczekiwałem. Zespół obrał inny kierunek niż się spodziewałem. Całkiem możliwe, że z czasem zaskoczy. Dużo się rozwodzić nie będę, mogę tylko dodać, że "Transmutation Of Sins" znacznie lepiej weszło niż jak oglądałem wraz z klipem. Polskojęzyczny kawałek "Królestwo Niebieskie" wydaje się w mojej opinii najjaśniejszym punktem albumu.

Napewno jedno jest warte odnotowania, zespół napewno przestał być kopią Watain, jak to kiedyś zwykło się mawiać ;)
Odium Humani Generis

Wróć do „Black Metal”