"Si Monumentum Requires, Circumspice"
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Cisza

Post Hajasz » 2 lata temu

Obrazek

Obrazek

Kolejny nowy twór na rodzimej scenie black metal. Muzycznie to całkiem przyzwoity nowocześnie zagrany black metal, gdzie takie nazwy jak Furia, Mgła i wszystko co pochodne można usłyszeć. Chłopaki pochodzą z Warszawy i pod obecną nazwą grają zaledwie od tego roku.

Na razie jedyny materiał jaki oferują to EP-ka If It Is True What the Prophets Write nagrana miesiąc temu. Okładka mocno przypomina pewien norweski album z tego roku, ale to nic, bo w ostatecznym rozrachunku obie są chujowe.

Materiał ten to 25 min blackmetalowej muzyki, na który składają się 4 kawałki w tym jeden instrumental. Dwa pierwsze to black metal taki furiowaty ale niespodzianką jest kawałek nr 3 - Nosferatu, który brzmi jak black metalowy... Lombard.

Od początku do końca jadą na takiej melodii z lat 80-tych, że autentycznie Grzegorz Stróżniak może na życie patrzeć bez emocji.

No kurwa widzę, że odwagi im nie brakuje i posłuchałbym więcej w takim klimacie bo przecież polska scena rockowa z lat 80-tych była mocna. Fajne jest też, że nikt z nich nie wymyślił sobie jakichś bzdurnych pseudo tylko wszyscy przedstawiają się jak Lucyfer nakazał.

Ciekawy początek i czekam na rozwój wydarzeń.

Dyskografia:
2017 - If It Is True What the Prophets Write [EP]

Skład:
Artur Puźniak - Bass ex-Derisum
Szymon Żbikowski - Drums Empheris, ex-Derisum
Mateusz Stachelek - Guitars (lead) ex-Derisum
Piotr Ładyżyński - Guitars, Vocals ex-Derisum

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Cisza/3540433918
BC: https://cisza.bandcamp.com/music/
YOU SUFFER, BUT WHY ?

Tagi:
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Post Vexatus » 2 lata temu

Całkiem niezła ta EPka - w nocy ładnych parę razy poleciała... Całkiem przyjemne granie, tylko jako całość trochę mało metalowe - zdecydowanie za mało w tym wszystkim ciężaru. :)

Okładka EPki mi się trochę kojarzy z Stalaggh, a logo to chyba pisane jest tą samą czcionką co nowe logo Burzum. :)
Vexatus - moje słuchowiska dla ludzi głuchych. Czacha dymi - mój blog.
Przyszła pora na Grindcore'a >>> 地獄 >>> Work in progress...
Jestem uczulony na pierdolenie głupot!!!
deathwhore
Tormentor

Post deathwhore » 2 lata temu

Z Warszawy? Jak nie znam, to znaczy, że pozerzy :D A poważnie to sobie zapamiętam i sprawdzę, może do czegoś się przyda...
Nebiros pisze:
tydzień temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor

Post Marduk666 » 2 lata temu

Vexatus pisze:
2 lata temu
Całkiem przyjemne granie, tylko jako całość trochę mało metalowe - zdecydowanie za mało w tym wszystkim ciężaru. :)
Podobne odczucia. Hajasz ładnie zachęcił, ale jakoś nie weszło poprawnie. Jak napisałeś Vexatus - pierdolnięcia to nie ma wcale, ale chyba nie chodzi tutaj o pierdolnięcie, tylko właśnie nie za bardzo wiem o co chodzi ;) Pierwszy kawałek bardzo fajny i któryś tam z kolei też, ale nie pamiętam który. Reszta do wyjebania.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor

Post Vortex » 2 lata temu

Mnie też się ta epka bardzo podoba, zarzuty o ciężar są dla mnie niestosowne, bo przecież oto w tej muzie kompletnie nie chodzi, jedzie to na melancholijnym klimacie, a to że mi teraz takie klimaty wchodzą jak wódeczka po weselnym obiedzie, to materiał uważam za bardzo dobry. Nie ma tutaj nic odkrywczego, ale chłopaki mają fajny flow w tym co robią i wędrują już do notesiku co by o nich nie zapomnieć, oczywiście mam nadzieję że nie dadzą o sobie zapomnieć i za chwile pojawi się jakiś full lenght.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor

Post porwanie w satanistanie » rok temu

Właśnie zacząłem słuchać i z ciekawości klikłem, czy jest na brutalu temat. Jestem dopiero w okolicach 4 minuty, relacjonuję zatem na gorąco: Furią wali to na kilometr, są zarówno tożsame rozwiazania, jak i praktycznie cytaty, ale jednocześnie słucha się tego nad podziw dobrze. Umią chłopaki grać, a i komponowanie idzie im nieźle. Że gładko wchodzi? No wchodzi, ale nie sądzę, żeby sam fakt przynależnosci do gatunku zobowiązywał do tego, żeby nie wchodziło. Zagrane z klimatem, pomyślunkiem i dynamiką, więc na razie szanuję. W ciagu najbliższych 20 minut zobaczymy, czy po drodze tego nie spierdolą ;)
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Post Vexatus » 3 tyg. temu

Coraz bardziej mi się ta ich EPka podoba. Mało w tym co prawda ciężaru, ale kawałki są bardzo fajnie zaaranżowane i słucha się tego z dużą przyjemnością. Może poza samym końcem płytki, bo ostatni kawałek kończy się jakoś tak nagle i za każdym razem mam wrażenie, że czegoś tam jeszcze brakuje.
Vexatus - moje słuchowiska dla ludzi głuchych. Czacha dymi - mój blog.
Przyszła pora na Grindcore'a >>> 地獄 >>> Work in progress...
Jestem uczulony na pierdolenie głupot!!!
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor

Post TITELITURY » 3 tyg. temu

Hjajcasz psioczy na Wolf's Moon, a potem wrzuca takie artystowskie gówno. I chce, aby jego słowa traktowano poważnie. O zespole nie mam nic ciekawego do powiedzenia, ponieważ jest nudny jak kapele, z których zrzyna, wracam więc oglądać komedie pt. "Jak zostałem kotem", gdzie Kevin Spejsy zamienia się w pięknego norweskiego leśnego. Au pisoir mes ammies!
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.

Wróć do „Black Metal”