Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Cisza

#1

Hajasz 6 lata temu

Obrazek

Obrazek

Kolejny nowy twór na rodzimej scenie black metal. Muzycznie to całkiem przyzwoity nowocześnie zagrany black metal, gdzie takie nazwy jak Furia, Mgła i wszystko co pochodne można usłyszeć. Chłopaki pochodzą z Warszawy i pod obecną nazwą grają zaledwie od tego roku.

Na razie jedyny materiał jaki oferują to EP-ka If It Is True What the Prophets Write nagrana miesiąc temu. Okładka mocno przypomina pewien norweski album z tego roku, ale to nic, bo w ostatecznym rozrachunku obie są chujowe.

Materiał ten to 25 min blackmetalowej muzyki, na który składają się 4 kawałki w tym jeden instrumental. Dwa pierwsze to black metal taki furiowaty ale niespodzianką jest kawałek nr 3 - Nosferatu, który brzmi jak black metalowy... Lombard.

Od początku do końca jadą na takiej melodii z lat 80-tych, że autentycznie Grzegorz Stróżniak może na życie patrzeć bez emocji.

No kurwa widzę, że odwagi im nie brakuje i posłuchałbym więcej w takim klimacie bo przecież polska scena rockowa z lat 80-tych była mocna. Fajne jest też, że nikt z nich nie wymyślił sobie jakichś bzdurnych pseudo tylko wszyscy przedstawiają się jak Lucyfer nakazał.

Ciekawy początek i czekam na rozwój wydarzeń.

Dyskografia:
2017 - If It Is True What the Prophets Write [EP]



Skład:
Artur Puźniak - Bass ex-Derisum
Szymon Żbikowski - Drums Empheris, ex-Derisum
Mateusz Stachelek - Guitars (lead) ex-Derisum
Piotr Ładyżyński - Guitars, Vocals ex-Derisum

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Cisza/3540433918
BC: https://cisza.bandcamp.com/music/
GRINDCORE FOR LIFE

Tagi:
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#2

Vexatus 6 lata temu

Całkiem niezła ta EPka - w nocy ładnych parę razy poleciała... Całkiem przyjemne granie, tylko jako całość trochę mało metalowe - zdecydowanie za mało w tym wszystkim ciężaru. :)

Okładka EPki mi się trochę kojarzy z Stalaggh, a logo to chyba pisane jest tą samą czcionką co nowe logo Burzum. :)
deathwhore
Tormentor
Posty: 4411
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#3

deathwhore 6 lata temu

Z Warszawy? Jak nie znam, to znaczy, że pozerzy :D A poważnie to sobie zapamiętam i sprawdzę, może do czegoś się przyda...
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#4

Marduk666 6 lata temu

Vexatus pisze:
6 lata temu
Całkiem przyjemne granie, tylko jako całość trochę mało metalowe - zdecydowanie za mało w tym wszystkim ciężaru. :)
Podobne odczucia. Hajasz ładnie zachęcił, ale jakoś nie weszło poprawnie. Jak napisałeś Vexatus - pierdolnięcia to nie ma wcale, ale chyba nie chodzi tutaj o pierdolnięcie, tylko właśnie nie za bardzo wiem o co chodzi ;) Pierwszy kawałek bardzo fajny i któryś tam z kolei też, ale nie pamiętam który. Reszta do wyjebania.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#5

Vortex 6 lata temu

Mnie też się ta epka bardzo podoba, zarzuty o ciężar są dla mnie niestosowne, bo przecież oto w tej muzie kompletnie nie chodzi, jedzie to na melancholijnym klimacie, a to że mi teraz takie klimaty wchodzą jak wódeczka po weselnym obiedzie, to materiał uważam za bardzo dobry. Nie ma tutaj nic odkrywczego, ale chłopaki mają fajny flow w tym co robią i wędrują już do notesiku co by o nich nie zapomnieć, oczywiście mam nadzieję że nie dadzą o sobie zapomnieć i za chwile pojawi się jakiś full lenght.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1661
Rejestracja: 6 lata temu

#6

porwanie w satanistanie 5 lata temu

Właśnie zacząłem słuchać i z ciekawości klikłem, czy jest na brutalu temat. Jestem dopiero w okolicach 4 minuty, relacjonuję zatem na gorąco: Furią wali to na kilometr, są zarówno tożsame rozwiazania, jak i praktycznie cytaty, ale jednocześnie słucha się tego nad podziw dobrze. Umią chłopaki grać, a i komponowanie idzie im nieźle. Że gładko wchodzi? No wchodzi, ale nie sądzę, żeby sam fakt przynależnosci do gatunku zobowiązywał do tego, żeby nie wchodziło. Zagrane z klimatem, pomyślunkiem i dynamiką, więc na razie szanuję. W ciagu najbliższych 20 minut zobaczymy, czy po drodze tego nie spierdolą ;)
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#7

Vexatus 4 lata temu

Coraz bardziej mi się ta ich EPka podoba. Mało w tym co prawda ciężaru, ale kawałki są bardzo fajnie zaaranżowane i słucha się tego z dużą przyjemnością. Może poza samym końcem płytki, bo ostatni kawałek kończy się jakoś tak nagle i za każdym razem mam wrażenie, że czegoś tam jeszcze brakuje.
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4602
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#8

TITELITURY 4 lata temu

Hjajcasz psioczy na Wolf's Moon, a potem wrzuca takie artystowskie gówno. I chce, aby jego słowa traktowano poważnie. O zespole nie mam nic ciekawego do powiedzenia, ponieważ jest nudny jak kapele, z których zrzyna, wracam więc oglądać komedie pt. "Jak zostałem kotem", gdzie Kevin Spejsy zamienia się w pięknego norweskiego leśnego. Au pisoir mes ammies!
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
necronomicon
Posty: 14
Rejestracja: 2 lata temu

#9

necronomicon 11 mies. temu

No proszę, w końcu panowie wydali LP, nawet winyl jest. Kvlt.pl ich dziś zapostowal, okazuje się, ze wydali album w ten sam dzień co Meta, ciężka konkurencja xD Słuchał ktoś już może?

Dla mnie muza ciekawa, progresywny black metal, kawałki fajnie balansują na krawędziach styli, każdy kończy się burzą. EPka miała swój klimat, ale LP duzo ciekawszy. Produkcja tez na poziomie, żadne garażowe miksy.

Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#10

Zsamot 11 mies. temu

Jest słuchane. Nie oczekuję hiper oryginalności. Za to pomysłów sporo. Czy grają jak Furia, a może jak... Dla mnie to nieistotne. Płyta ma sprawiać frajdę. Na chwilę obecną - jest pozytywnie.
Rzeczywiście całość brzmi rewelacyjnie. Czuć dobry warsztat i jest w tym jakiś zamysł.
ps. Cały skład pochodzi z Derisum. Oni radykalnie zmienili styl? Bo cała czwórka nagle nowy band zakłada?
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
tomasz 76
Posty: 26
Rejestracja: rok temu

#11

tomasz 76 11 mies. temu

TITELITURY pisze:
4 lata temu
Hjajcasz psioczy na Wolf's Moon, a potem wrzuca takie artystowskie gówno. I chce, aby jego słowa traktowano poważnie.
Mam wrażenie że robi to z premedytacją. Pytanie z nudy czy dla żartu ?
Kolejny cienki zespolik jakich wiele.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#12

Zsamot 11 mies. temu

Skoro cienki to nie szkoda czasu na klepanie po takich wątkach?
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
tomasz 76
Posty: 26
Rejestracja: rok temu

#13

tomasz 76 11 mies. temu

Zsamot pisze:
11 mies. temu
Skoro cienki to nie szkoda czasu na klepanie po takich wątkach?
Dlatego wypowiedziałem się w tym opuszczając wątek np. o Halgadom.
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4602
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#14

TITELITURY 11 mies. temu

Zsamot pisze:
11 mies. temu
Skoro cienki to nie szkoda czasu na klepanie po takich wątkach?
Do tego służy forum. Ale jeśli chcesz, mogę poklepać Cię po pupie.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#15

Zsamot 11 mies. temu

Jestem skłonny zrezygnować z tej formy nobilitacji.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#16

Hajasz 11 mies. temu

Sza, cicho sza czas na ciszę
Już oddech jej coraz bliżej
Tego naprawdę Ci brak
Ona jedna prawdziwy ma smak
Cisza jak ta

Po tylu latach doceniłem ten tekst bo spiąłem poślady i zmierzyłem się z debiutem Ciszy. Cicho nie jest bo jednak zespół poszedł drogą Furii z domieszką szukamy wała do dupy post metalu tudzież black. Dosyć długaśne intensywne kawałki, w których za bardzo nic się nie dzieje. Jedziemy do przodu, kolo drze japę i słychać prawie, że nic a śpiewa po angielsku. Nadzieję miałem jeszcze na kawałek po polsku Jaki Piękny Świat, że może ponownie wjadą w granko lat 80-tych. Ni chuja, nic się nie wydarzyło. Szczerze to przetrwałem prawie 40 min black? metalu, którym rzygam taki na wskroś nowoczesny i w chuj nudny. Cieszę się, że Cisza nagrała swój debiut ale jeszcze bardziej ucieszyłem się kiedy nastała cisza po tych 40 min. Poszedłem zrobiłem sobie pizzę, nalałem podwójne whisky i na mega odtrutkę zaserwowałem pierdolony cold black metal prosto z Norwegii od Unholy Craft tak, że Wacława musiałem oburącz trzymać. Zaraz ktoś powie, że to nie fair zestawiać polskie granie z norweskim. I taką możliwość przewidziałem więc taki Coming Out od Ukć tę całą Ciszę zmasakrował setki razy. Jebać takie granie tzn tę Ciszę.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#17

Zsamot 11 mies. temu

A widzisz a ten Ukć zjebali 1/10 na Vault. Tak a propo, to zachęciłeś mnie- > dzięki. Ciekawy album ten Coming Out.
Co nie umniejsza Ciszy. ;-)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#18

Vortex 11 mies. temu

Nie znalazłem należytego tematu, więc tu się wypowiem. Pomału męczą mnie te wysrywy rodzimej sceny. Wszystkiego pełno, a jakości brak. Wesele taka kapela, gdzieś zawidniala mi jako black metal. .... Słuchałem wnikliwie, tylko czego?! Rynek jest zalany ścierwem.

Nową Ciszę obadam.
"Between Shit and Piss we are Born"
necronomicon
Posty: 14
Rejestracja: 2 lata temu

#19

necronomicon 11 mies. temu

Ale zes Hajaszu odleciał równo. Z ciekawości przesłuchałem sobie ostatnie wydawnictwo Unholy Craft z 2023. Nic w tym nowego, nic ciekawego, gość drze jape, gitarki przez jakiegoś wzmaka za $10 nagrywane, w dodatku riffy tak sztampowe, ze pożal się panie bosze. 30 min zlewa się w jeden bezpłciowy szum. Ja rozumiem, ze są amatorzy takiego wyrazu artystycznego, ale tu nie ma co porównywać.

A co do Ukcia? Zero ciekawych riffów. Nagrane i zmiksowane w Garaż Bandzie, na wokal mogli wziąć Kurowickiego jeśli taki był zamysł. Albo Happysad xD Muza zlewa się w rzadka kupę, wokal wykrzykuje jakieś grafomańskie teksty, w dodatku fałszuje. Następna zosia samosia (jak Unholy zreszta), co myśli ze będzie drugim Akhlysem (ok, tutaj duo), albo chociaż Autumn Nostalgie. Jedyny plus to perkusja, ma ciekawe patterny, chociaż tomy brzmią jak kartony.

Cisza wydala album o brzemieniu i produkcji zbliżonej do behemotha, a to jednak o czymś świadczy. Czy to post black metal, czy prog black metal, kogo to obchodzi. Kogo obchodzi jak zaszufladkować najnowszy album DØDHEIMSGARD? Jest atmosfera i słucha się swietnie, i o to chodzi.
Porównywać Ciszę do powyżej wymienionych bandów to jak porównywać światłowód do modemu. Nie wspominając, ze ciężko tu cokolwiek porównywać, te bandy są stylistycznie lata świetlne odległe.
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4602
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#20

TITELITURY 11 mies. temu

Vortex pisze:
11 mies. temu
Pomału męczą mnie te wysrywy rodzimej sceny. Wszystkiego pełno, a jakości brak. Wesele taka kapela, gdzieś zawidniala mi jako black metal. .... Słuchałem wnikliwie, tylko czego?! Rynek jest zalany ścierwem.
Brawo, odkryłeś specyfikę polskiej sceny BM! :D
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2649
Rejestracja: 7 lata temu

#21

dj zakrystian 11 mies. temu

Hajasz pisze:
11 mies. temu
Sza, cicho sza czas na ciszę
Już oddech jej coraz bliżej
Za duży wysyp tych nowych tworów, blek metylowych w Polin. Nawet nazwy się już wyczerpały i dochodzi do kuriozów. Znam typa, co podnieca się kazdym wysrywem polin bm, nauczyciel historii. Te wszystkie furio i mgłopodobne twory robiły może wrażenie parę lat temu, teraz mamy do czynienia z wypaleniem gatunku, jak to się stało w drugiej połowie lat 90, gdzie kazdy grał def metyl na jedno kopyto. Z powodu tego przesytu def zdech-ł.
Budka Suflera lepsza.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2890
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#22

Szajtan 11 mies. temu

dj zakrystian pisze:
11 mies. temu
Za duży wysyp tych nowych tworów, blek metylowych w Polin. Nawet nazwy się już wyczerpały i dochodzi do kuriozów.
Uważam, że polskie nazwy zespołów, które mają styl skończyły się dawno temu. Mroczność od komedii dzieli bardzo cienka linia. Być może wkrótce pojawi się Pomór, Zgnilica, Szadź czy inna Sadza lub Krochmal.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2649
Rejestracja: 7 lata temu

#23

dj zakrystian 11 mies. temu

Szajtan pisze:
11 mies. temu
dj zakrystian pisze:
11 mies. temu
Za duży wysyp tych nowych tworów, blek metylowych w Polin. Nawet nazwy się już wyczerpały i dochodzi do kuriozów.
Uważam, że polskie nazwy zespołów, które mają styl skończyły się dawno temu. Mroczność od komedii dzieli bardzo cienka linia. Być może wkrótce pojawi się Pomór, Zgnilica, Szadź czy inna Sadza lub Krochmal.
Są już Gołoledź i Srogość, przy czym ci ostatni grali całkiem ciekawie. Był też całkiem ciekawy projekt Strzępy, teraz już grający jako S. Być może chcieli się odciąć od tej mody na polskojęzyczne trv nazwy? Pozostaje czekać na hordę Grzybnia, albo nie daj bobrze Czapka Hajasza!
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
paero123
Posty: 64
Rejestracja: 5 lata temu

#24

paero123 11 mies. temu

dj zakrystian pisze:
11 mies. temu
nie daj bobrze Czapka Hajasza!
Ale Wacław Hajasza to powinien zastrzec nazwę, bo pasuje do powermetalu ;-)
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#25

Vortex 10 mies. temu

Nowa Cisza, natomiast jak najbardziej mi odpowiada. Obok jakichś ukciow wesel itp, to zawarta muza na "She Yearns for Other Worlds" magnetyzuję, przyciąga, sprawia radochę.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#26

Zsamot 10 mies. temu

Ja też uważam ten album za udany. Po festiwalach letnich będę musiał ponadrabiać zaległości w polskich bandach.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.

Wróć do „Black Metal”