Awatar użytkownika
Epoxx
Tormentor
Posty: 814
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

Hell's Coronation

#1

Epoxx 5 lata temu

Obrazek

Obrazek

Nie ma tematu o tej ekipie z Gdańska? Dziwna sprawa. Panowie z Nekkrofukk wydali dwie zajebiste EPki - Antichristian Devotion w 2017 oraz Unholy Blades of the Devil w tym roku.

Zajebisty, czarny jak smoła w piwniczym klimacie black/doom. Temat postanowiłem założyć z powodu info ze strony FB, a mianowicie:
The summer sun gives way to autumn shadows ... This is the beginning of a new decay and corruption, that takes place in our filthy burrow, new rituals for a full album fill the altar for the glory of the Devil...
Czyli kroi się pełny album, a ja zacieram rączki z niecierpliwością.

Skład:
Coffincrusher - Bass, Drums (2016-present) Damage Case, Nekkrofukk (live), ex-Defekator, ex-Deadthorn
Zepar - Guitars, Vocals, Keyboards (2016-present) Nekkrofukk (live), ex-Mastiphal, ex-Deadthorn

Dyskografia:
2017 - Antichristian Devotion [EP]
2018 - Unholy Blades of the Devil [EP]
2018 - Cadaveric Goatserpents' Coronation [split]
2019 - Triumphant Ancient Sabbath [kompilacja]
2019 - Ritual Chalice of Hateful Blood
2020 - Overdose of the Blasphemous Nectar [split]
2021 - Morbid Spells [EP]
2021 - Morbid Spells / De Tyrannide Daemonum [split]




MA: https://www.metal-archives.com/bands/He ... 3540426806
BC: https://godzovwarproductions.bandcamp.com/music
BC: https://blackdeathprod.bandcamp.com/music
if you can find it on the internet, it's not underground.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#2

Pioniere 5 lata temu

Jakiś czas temu wrzucałem do shouta, a może i do Czego Słucham, nie pamiętam już. Mnie sie podobało, a że nie było zainteresowanych, więc se odpuściłem z zakładaniem wątku.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#3

Vortex 4 lata temu

Przesłuchałem ich jakby nie patrzeć longplayowy debiut "Ritual Chalice of Hateful Blood" i jakoś mnie nie porwało, oto okładeczka.

Obrazek
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#4

Hajasz 4 lata temu

Też dzisiaj to obsłuchiwałem i strasznie się wkurwiałem kiedy fajne kawałki inspirowane wczesnym Samael przeplatają nudną sraką.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Metalized
Tormentor
Posty: 417
Rejestracja: 6 lata temu

#5

Metalized 4 lata temu

Ritual Chalice jeszcze nie wpadło mi w łapska, a poprzednie materiały wchodzą dość przyjaźnie. Ja tam jestem dość za chociaz pewnie nie zostanie to megahitem
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6140
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#6

Vexatus 4 lata temu

Nie wiem jakim cudem do tej pory nie słyszałem o tym projekcie. Dzisiaj natknąłem się przypadkiem na kompilację "Triumphant Ancient Sabbath" i tak mnie wzięło, że z miejsca sobie wersję DIE HARD na dwóch plackach zamówiłem. Coś pięknego. :) Pełniaka jeszcze nie słyszałem, ale jeśli utrzymali poziom poprzednich mniejszych materiałów to powinno mi przypaść do gustu.

Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#7

Pioniere 4 lata temu

To pewnie temu, że nie odbierałeś bardzo długo mojej pm-ki i wykasowałem wiad. polecankę z debiutancką EP-ką i info nie dotarło.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#8

Hajasz 4 lata temu

Vexatus pisze:
4 lata temu
Pełniaka jeszcze nie słyszałem, ale jeśli utrzymali poziom poprzednich mniejszych materiałów to powinno mi przypaść do gustu.
Pełniak to w 50% zajebiste granie i w 50% totalna padaka.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2895
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#9

Szajtan 10 mies. temu

Nadchodzi nowy album Hell's Coronation.
Obrazek
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1655
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#10

brzask 8 mies. temu

Mam chęć na coś nowego z naszej sceny a że akurat jest już nowa płyta to lecimy // po drodze wcześniej wyszła też m.in. EPka

Transgression of a Necromantical Darkness_______________________________Silver Knife Mysticism/EP/

edit
Słuchając tej nowej płyty w kilku miejscach ziewnąłem i chyba wiem co mnie tu trochę zniechęca - oni grają ciągle to samo w sposób dość mocno przewidywalny i generyczny. Nie mówię, że to zła muza bo jest dobra... ale chciałbym się trochę bardziej pozachwycać.
Zresztą miałem zawsze z nimi trochę problem - niby wszystko gra, jest klimat, są piwniczne rytuały ale jednak czegoś mi tu brakuje by chwyciło choćby tak jak w przypadku Cultes des Ghoules (Nie wspomnę tu o Sodalicji bo oni wynieśli takie granie na zupełnie inny poziom, którego nikt nie osiągnie baaardzo dłuuugo :twisted:)...
Krótka piłka - najlepsze co wyszło od tych chłopaków to pierwsze dwie EPki ze wskazaniem szczególnie na Unholy Blades of the Devil...i jestem pewny, że jakbym był na etapie poznawania wczesnego Samaela - nawet do Blood Ritual włącznie - sikałbym z zachwytu.
A tak, z jednej strony bardzo dobre, wpadające w ucho granie (dziś sobie ściągnę z półeczki nawet Triumphant Ancient Sabbath gdzie są m.in. te oba króciaki), nie wymagające od słuchacza wielkiego skupienia...a z drugiej może właśnie w tym cały problem bo przez to już po jednym ,dwóch odsłuchach masz dość i wiesz o albumie absolutnie wszystko...a ja lubię trochę pokomplikować sprawę i odkrywać kolejne smaczki po -nastym razie...
There's something growing in the trees_______Through time war prevails
I think it's a different me
__________________Thoughts fears cast aside
______________________________________Face the consequence alone
______________________________________With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4127
Rejestracja: 7 lata temu

#11

DiabelskiDom 8 mies. temu

A ja się akurat nie zgodzę z kolegą wyżej, bo według mnie świetna płyta. Powiem więcej - oni właśnie teraz już grają coś innego, bo ich muza bardzo zbliżyła się do wczesnych Cultesów i klimat ich muzyki zwrócił się w nieco innym kierunku. Chociaż ciągle jest powolnie, mrocznie i doomowo. Dodatkowo duży plusik ode mnie za polskojęzyczny numer. Chociaż gdybym nie wiedział, to za chuj bym się nie zorientował po jakiemu to ;)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1655
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#12

brzask 7 mies. temu

Korci mnie ten limit 150sztuk /po 75 czarnego i czerwonego lp/ Transgression of a Necromantical Darkness więc posłuchałem kilka razy i wczoraj i dziś znów z tym że tym razem odświeżyłem sobie i debiut,...(który oceniam jednak oczko wyżej). Obie płyty są niezłe...czy tam nawet, niech będzie, dobre, (nie)przyjemnie się tego słucha...ale brakuje mi tu kropki nad i. Chciałbym do nich wracać tak często jak do materiałów wspominanego wyżej Marka...a czuję, że walnę je na półkę na długi czas i tyle. Jedynka jakieś 7.5/10 a dwójka 6.5/10
There's something growing in the trees_______Through time war prevails
I think it's a different me
__________________Thoughts fears cast aside
______________________________________Face the consequence alone
______________________________________With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4127
Rejestracja: 7 lata temu

#13

DiabelskiDom 7 mies. temu

Ja sobie regularnie wracam od premiery i ciągle podoba mi się bardzo, dużo bardziej niż cokolwiek, co nagrali wcześniej. Na tyle bardzo, że na najbliższym gigu Ascended Dead wezmę to od Grega na oryginale :)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#14

TITELITURY 6 mies. temu

oni grają ciągle to samo
Otóż to. Puściłem sobie dzisiaj tę ich nową płytę i takie właśnie odniosłem wrażenie. Po prostu różne wariacje na temat jednego utworu. Przysnąłem. Zupełnie nie trafia do mnie ten zespół. Nawet trudno coś więcej powiedzieć o tej płycie, ponieważ jest po prostu nijaka.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#15

yog 4 mies. temu

Nie żyje Skogen, który zagrał na perkusji na drugim albumie Hell's Coronation. Przyczyną był guz mózgu.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
deathcrush
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#16

deathcrush 3 tyg. temu

Nowy merch już niedługo.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6140
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#17

Vexatus 3 tyg. temu

Dawno nie słuchałem i to błąd, bo "Triumphant Ancient Sabbath" słucha mi się doskonale. :twisted:
Awatar użytkownika
deathcrush
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#18

deathcrush 2 tyg. temu

Mi ostatnio najlepiej wchodzi "Antichristian Devotion" :evil:
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1655
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#19

brzask 2 tyg. temu

Czyli to samo bo ta EPka jest też na Vexowej kompilacji
There's something growing in the trees_______Through time war prevails
I think it's a different me
__________________Thoughts fears cast aside
______________________________________Face the consequence alone
______________________________________With honour - valour - pride

Wróć do „Black Metal”