"Si Monumentum Requires, Circumspice"
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Sterbend

Post Vexatus » 2 tyg. temu

Obrazek
Nie ma tematu o Sterbend na forum? Niedopuszczalna sytuacja... :) Sterbend to taki niemiecki potworek, który poroniony został gdzieś około 2000 roku i wydał zaledwie jedną płytę "Dwelling Lifeless". Tylko jedną, ale za to bardzo dobrą płytę. Zwykle tego typu depresiwy i suicajdale mnie zwyczajnie drażnią, bo poza kilkoma wyjątkami zespoły grające te podgatunki BM są nudne jak flaczki z olejkiem. Sterbend należy do tych nielicznych wyjątków. Być może dlatego, że chłopakom udało się na tej płycie w bardzo udany sposób podrobić klimat materiałów z najlepszego okresu Burzum... Niby wokale zupełnie inne (taki typowy histeryczny suicajdal), brzmienie zupełnie inne, produkcja zupełnie inna, ale wyraźnie słychać, że bardzo inspirowali się Burzum - do tego stopnia, że jest na tej płycie kilka riffów wręcz niemal żywcem wyjętych z wiadomych płyt. :) Co nie zmienia faktu, że słucha się tego doskonale.

Obrazek
Skład:
Winterheart - Drums Heimdalls Wacht, Hinsidig, ex-Flagellator, ex-Kataplex, ex-Nyktalgia, ex-Savagery, ex-Tairach, ex-Traumator, ex-Hunok, ex-Krieg, ex-Marblebog, ex-Total Hate, ex-Armagedda, ex-Misery Speaks
Typhon - Vocals
Akeon - Bass (2007-present) Paria, ex-Coldthorn, ex-Traumator, ex-Ignis Uranium (live)
▼ Byli muzycy
Orcus - Guitars
Asmodaios - Guitars, Bass (R.I.P. 2008) ex-Krieg (live), ex-Armagedda (live), ex-Nyktalgia (live)
Dyskografia:
2001 - Einsamkeit [demo]
2006 - Dwelling Lifeless

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Sterbend/17224
Vexatus - moje słuchowiska dla ludzi głuchych. Czacha dymi - mój blog.
Przyszła pora na Grindcore'a >>> 地獄 >>> Work in progress...
Jestem uczulony na pierdolenie głupot!!!
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Post Wędrowycz » 2 tyg. temu

Z Burzum rżnięcie też zajęcie. Jeżeli mowa o tych wszystkich zespołach, które mniej lub bardziej inspirowały się projektem Varga, to zdecydowanie Sterbend obok Wigrid czy Abyssic Hate wychodziło to zdecydowanie najlepiej. Rzadko odpalam, ale jak już mnie najdzie to zawsze dobrze się tego słucha.
Odium Humani Generis
Orkan

Post Orkan » 2 tyg. temu

Ta płyta to jest jeden z TOP5 najlepszych DBM jakiedykolwiek powstały.
dj zakrystian
Tormentor

Post dj zakrystian » tydzień temu

Swietny Burzum worship. Przyklad jak grac pod kogos, zeby nie bylo wiesniacko.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor

Post porwanie w satanistanie » tydzień temu

Mam podobne odczucia. Trafiłem na to kiedyś przypadkiem w początkach mojej eksploracji internetów, posłuchałem, stwierdziłem że fajne, ale nie będęraczej do tego wracał, bo takich odrośli Burzum jest pewnie na pęczki... no kurde jednak nie. Wyróżniają się na plus.

Oryginalna okładka ładniejsza i bardziej burzumowa:

Obrazek
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

Post yog » tydzień temu

Dobry był ten Sterbend bardzo, choć rżnęli perfidnie z Varga od pierwszego riffu, a czasem i z Bathory. Niemniej jednak, taki wokal lubię w blacku niezmiernie - bo jest to skrajnie opętańczy krzyk w tradycji debiutanckiego Burzum. Nutki, jak u Krystiana, tak i tutaj - transowe, a i basik przyjemnie, choć nienachalnie poharcowuje w tle. Wpadające w ucho, wisielcze granie z wokalem, który sprawia wrażenie, jakby gość tracił głos na nagrywkach.

Czego chcieć więcej od dsbmu? Oryginalności? Można wtedy włączyć Lifelover.
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Black Metal”