"Si Monumentum Requires, Circumspice"
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

Post yog » 10 mies. temu

Eligor pisze:
10 mies. temu
yog pisze:
10 mies. temu
Moim zdaniem jak najbardziej jest w stanie - ten kawałek brzmi jak niemal wyjęty z debiutu, tylko z czystszą produkcją:
Kawałek dobry, aczkolwiek zbyt przebojowy w porównaniu do starych nagrań.

Oczywiście inspiracja najlepszymi momentami ze starych albumów jest eksponowana, bo inaczej nie byłoby to Peste Noire. Jednakże ja oceniam całokształt, a nie jeden utwór, jeżeli mam puszczać płytę dla wybiórczo 2-3 utworów to już wolę wrócić do klasyki, która jest bardziej konsystentna.

Obecny Peste Noire próbuje wszystkich zadowolić, nie odwraca się ostatecznie do starych fanów, jednak mam wrażenie, że bardziej się skłania ku amatorom muzycznych dziwadeł.
Zawsze się skłaniał - jak Peste Noire wydawało debiut to za pinkfloydowe solówki w black metalu można było skończyć pod gilotyną ;) Zresztą te płyty, ze wskazaniem na debiut i Balladę są tak przebojowe, jak tylko da radę być black metal.

Jeśli o konsystentność idzie, to nie jestem przekonany, żebym ten nowy album katował jak starocie, ale sam wspomniany kawałek Aux Armes już przekatowałem pewnie kilkadziesiąt razy, odpalając w wolnej chwilce i chyba jest to moim zdaniem najlepszy metalowy kawałek opublikowany w roku 2018, a przynajmniej w najściślejszej czołówce. Że reszta albumu mu nie dorównuje to mnie już specjalnie nie zaskoczyło.
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Tagi:
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor

Post Nebiros » 10 mies. temu

Dla mnie nowsze Pestki sa tak samo slabe jak trawka. Stare za to bdb.
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
PanLisek
Moderator globalny

Post PanLisek » 10 mies. temu

Mocarz lepszy?
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

Post yog » miesiąc temu

W ramach ciekawostki podam, że debiut Peste Noire na winylu został ze dwa dni temu wystawiony w okazyjnej jak na ebaya cenie 150 euro - niecałe 666 zeta (czyli okazyjnej ogólnie, bo na discogs płyta ma bana). W związku z tym, że ostatnio najtaniej go widziałem za 500 zł, a tak to lubią wystawiać Panegiryk za jakieś 1100 pln, to cena się zdawała kusząca. Nie dziwi zatem, że kupiec się już znalazł. Zapłacił może nieco mniej niż te 150 euro, bo sprzedający pozostawił zainteresowanym możliwość przedstawienia najlepszej oferty.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

Post yog » miesiąc temu

Za kilka dni premierę ma winylowa wersja La Chaise-Dyable z rzekomo wspaniałym brzmieniem, przygotowanym specjalnie na potrzeby tegoż nośnika.

ObrazekObrazek
"La Chaise-Dyable" album, analogically remastered for the vinyl edition. The new sound is incredible: rawer, clearer and more organic than the CD version. Do not buy this vinyl if you don’t have good enough devices to put it on. For the sound fanatics only.

https://la6mesnie6herlequin6.bigcartel.com/

Przy okazji kupić można też Balladę.
Awatar użytkownika
Sacrum_Profanum
Master Of Puppets

Post Sacrum_Profanum » miesiąc temu

O ja pierkurwadole! Wygłąda tak kozacko, że mnie nie stać xD.
Wiadomo ile takie cacko?/A dobra widzę, w sumie myślałem że więcej ale i tak nie wezmę :p
卐 卐 卐 POPEŁNIJ SAMOBÓJSTWO - PRO BONO PUBLICO 卐 卐 卐
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

Post yog » miesiąc temu

204 zł zdaje się wychodzi z przesyłką (sama płyta 30 euro). Chętnie bym kogoś do podzielenia kosztów znalazł. A może wezmę Balladę na czarnym, bo mam zieloną i pika z 5 razy na koniec (taka wada fabryczna)?

Wróć do „Black Metal”