Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6241
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Lustre

#1

Vexatus 6 lata temu

Obrazek
Obrazek
Lustre to powstały w 2008 roku szwedzki jednoosobowy projekt z gatunku Atmospheric Black Metal/Ambient.

Za całość muzyki jest odpowiedzialny Henrik Sunding, który jest znany z kilku innych projektów. Na koncie pod tym szyldem ma już sporo materiałów - kilka EPek i pełniaków i szereg pomniejszych wydawnictw.

Muzyka to ciekawy miks atmosferycznego klimatycznego BM i klawiszowych plam. Kawałki są zwykle dość długie, ale gość wcale nie przynudza. Zdarzają się także utwory w całości oparte na partiach klawiszowych.

Skład:
Nachtzeit - Everything (2008-2018, 2019-present) Inlandshjärta, Nachtzeit, Rafnatyr, Mortem Parto Humano, ex-Durthang, ex-Life Neglected, ex-The Burning, ex-Ered Wethrin, Ebon Lore, Eitr, Messier, Starlit, Uruz, ex-Hypothermia, ex-Nihilum (Swe)

Dyskografia:
2008 - Serenity [EP]
2009 - Night Spirit
2009 - Neath the Black Veil [demo]
2009 - Welcome Winter [EP]
2010 - A Glimpse of Glory
2012 - They Awoke to the Scent of Spring
2012 - Of Strength and Solace [EP]
2012 - Feigur / Lustre [split]
2013 - Lost in Lustrous Night Skies [kompilacja]
2013 - Wonder
2013 - A Spark of Times of Old [EP]
2013 - Vixerunt [split]
2014 - Through the Ocean to the Stars [split]
2014 - Neath Rock and Stone [single]
2015 - Phantom [EP]
2015 - Blossom
2015 - Nestle Within [single]
2017 - Still Innocence
2018 - The First Snow [single]
2019 - Another Time, Another Place (Chapter One) [kompilacja]
2019 - Another Time, Another Place (Chapter Two) [kompilacja]
2020 - Like Music in the Night [single]
2020 - The Ashes of Light

Wybrane utwory:




Całe albumy:




MA: https://www.metal-archives.com/bands/Lustre/3540266973
BC: https://lustre.bandcamp.com/music
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#2

Nucleator 6 lata temu

Do nich to muszę przysiąść, bo dyskografię mają bogatą, a ja znam raptem dwie płyty. Niemniej to kawał bardzo dobrej, klimatycznej muzyki, której - jak większości atmosferyków - najlepiej słuchać w mroźną, cichą noc. Wypuścili kilka dni temu znakomitego singla, ociekającego śnieżnym klimatem:

Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Molotow 666
Tormentor
Posty: 1005
Rejestracja: 6 lata temu

#3

Molotow 666 4 lata temu

Właśnie z tydzień temu trafiłem na ten singiel... No melodia NIESAMOWITA! Coś pięknego... Zawsze LUSTRE mnie interesowało... Nawet Dziadek Mróz ma mi przynieść w paczce jakieś płyty Szweda...
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6091
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#4

Wędrowycz 4 lata temu

O Lustre to mój kumpel mi kiedyś wspominał, który podobnie jak ja uwielbia las (zasadniczo mieszka na skraju ogromnego lasu i prawie codziennie po nim łazi). Wspominał, że jedna z ciekawszych rzeczy w atmosferykach jakie ostatnimi laty słyszał. Jakoś ciągle zapominałem, żeby sprawdzić i jakieś parę dni temu zacząłem chronologicznie sprawdzać co w trawie piszczy.

Jest naprawdę wybornie, czuć, że Nachtzeit dużo się nasłuchał Burzum, Drudkh, ale zapewne również Vinterriket i Paysage d'Hiver i tego typu projektów pasjonatów natury, bo jest tu co oczywiste las, są góry, jeziora i rzeki, polany, łąki, wieje wiatr, a niekiedy czuć zimę.

Aktualnie jestem na etapie sprawdzania epki "Of Strength and Solace" i bardzo mi się ten projekt spodobał, tylko niekiedy te melodyjki na klawiszach wydają się nieco przesłodzone, ale to samo mnie uwierało właśnie we wspomnianym wyżej Vinterriket.
Odium Humani Generis
Molotow 666
Tormentor
Posty: 1005
Rejestracja: 6 lata temu

#5

Molotow 666 4 lata temu

"The Ashes Of Light" to tytuł nowego albumu LUSTRE. Premiera w tym roku...
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#6

yog 4 lata temu

The Ashes of Light na bandcampie:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3757
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#7

Zsamot 3 lata temu

Totalnie trafia to do mnie... Dawno miałem lepiej poznać, ale zawsze coś. Jestem po odsłuchu Besarabian Hills i pewne wspólne akcenty są. Aczkolwiek to jako podobne emocje.

Lustre mi się przyjemnie kojarzy ze starą Katatonią, gdy nostalgia była motywem przewodnim tej kapeli.

Pięknie to płynie,



i nie potrzebuję tu żadnej pory roku, wystarczy spokój za oknem, czy też cisza wokół, by to sobie ładnie dawkować w średniej głośności na słuchawkach.

Nie ma szans tu na hity, na zawrotną popularność, ale takiej muzy mi brakowało, by odpocząć od paru utartych schematów.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Molotow 666
Tormentor
Posty: 1005
Rejestracja: 6 lata temu

#8

Molotow 666 3 lata temu

Zsamot pisze:
3 lata temu
Totalnie trafia to do mnie... Dawno miałem lepiej poznać, ale zawsze coś. Jestem po odsłuchu Besarabian Hills i pewne wspólne akcenty są. Aczkolwiek to jako podobne emocje.

Lustre mi się przyjemnie kojarzy ze starą Katatonią, gdy nostalgia była motywem przewodnim tej kapeli.

Pięknie to płynie,



i nie potrzebuję tu żadnej pory roku, wystarczy spokój za oknem, czy też cisza wokół, by to sobie ładnie dawkować w średniej głośności na słuchawkach.

Nie ma szans tu na hity, na zawrotną popularność, ale takiej muzy mi brakowało, by odpocząć od paru utartych schematów.
Fenomenalne rozeznanie w temacie! Brawo @Zsamot! Poza tematem... BESARABIAN HILLS magiczne granie prosto z Mołdawi...
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3757
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#9

Zsamot 3 lata temu

Pozdrawiam @Molotow 666 ! Powiem Tobie, że długo teraz będę tę kapelę poznawał, rozbijał na atomy, by następnie... dać sobie zapomnieć i powrócić na świeżo po miesiącu, trzech. Wtedy jest najlepsza ocena wartości muzyki. Czy to tylko novum, czy chwilowa fascynacja, czy naprawdę rzecz, którą chcę mieć na półce na CD.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#10

yog 3 lata temu

Wywiad z Lustre w Bardo Methodology:

http://www.bardomethodology.com/article ... interview/
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2958
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#11

Szajtan rok temu

Ukazał się singiel, który zwiastuje nową płytę tego projektu. A Thirst for Summer Rain będzie ósmym materiałem w dorobku Nachtzeita na który złożą się cztery utwory. Premiera przewidziana jest na 26 sierpnia (cd), zaś winyl 28 października. Wydaniem zajmie się Nordvis Produktion.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2682
Rejestracja: 7 lata temu

#12

dj zakrystian rok temu

Bardzo ciekawy projekt. Piękne melodie i bardzo oszczędne granie, choć nowszych nie znam. Projekt poznałem, bo gość udzielał się w lubianej Hypothermii. Tu jest jednak kompletnie inny klimat. Nie ma depresji i chlastania się w pijackim amoku, jest zaduma i refleksja. Night Spirit świetny debiut. Bardzo prosta gra gitar, robiących właściwie tło, pod klawiszowe melodie. To odwrotnie jak w Burzum, gdzie klawisz robi tło pod motywy gitarowe. Podobieństwo jednak jakieś jest. Vinterriket też pewno inspiracją był.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2958
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#13

Szajtan rok temu

O tym, że właśnie ukazała się nowa EP-ka Lustre, czyli Reverence wiedzą chyba wszyscy ? Ci co nie wiedzą mogą zapoznać się z albumem zaoszczędzając te 15 sekund wpisywania w wyszukiwarkę, wklejam link do odsłuchu:

Dwadzieścia minut pulsującej, żywej melancholii, z której znany jest Lustre.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3757
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#14

Zsamot rok temu

Powiem krótko- jest rewelacyjnie. Towarzyszy mi w drodze do pracy. Magia, wszystko, co uwielbiam w tej kapeli. Czy wnosi coś nowego? Nie wiem, dla mnie taka forma muzyki to swoisty soundtrack do pewnych zdarzeń. Płynie i ja wraz z nią.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.

Wróć do „Black Metal”