"Si Monumentum Requires, Circumspice"
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Mortem (NOR)

Post Vexatus » 2 tyg. temu

Obrazek
Zespół powstał już w połowie 1987 roku. Za projekt odpowiedzialny jest głównie Steinar Sverd Johnsen, znany przede wszystkim z Arcturus. Przez cały okres funkcjonowania zespół kilkukrotnie zawieszał i wznawiał działalność z różnym składem. Ostatecznie Mortem reaktywował się na początku 2018 roku (w składzie muzycy znani między innymi z Arcturus, Mayhem czy 1349), a we wrześniu 2019 roku wyszedł wreszcie ich pierwszy (i jak do tej pory jedyny) pełniak "Ravnsvart".

Obrazek
Skład:
Steinar Johnsen - Bass (1987-1989), Guitars (1987-present), Keyboards (2018-present) Arcturus, ex-Ulver, ex-Emperor (live), ex-The Kovenant (live), ex-Ved Buens Ende (live), ex-Covenant, ex-Descended
Marius Vold - Drums (1987-1989), Vocals (1987-present) ex-Stigma Diabolicum, ex-Arcturus, ex-Thorns
Hellhammer - Drums (1989-present) Age of Silence, Arcturus, Mayhem, Winds, Mezzerschmitt, ex-Covenant, T.O.M.B., ex-Den Saakaldte, ex-Dimmu Borgir, ex-Nidingr, ex-Shining, ex-The Kovenant, ex-Troll, ex-Umoral, ex-Emperor (live), ex-Immortal (live), ex-Mysticum (live), ex-Tritonus (live), ex-Carnivora, ex-Descended
Tor Stavenes - Bass (2018-present) 1349, Pantheon I, Svart Lotus, ex-Tyrann, ex-Den Saakaldte, ex-Nidingr, ex-Koldbrann (live), ex-Dead Trooper, ex-Slavia, ex-Alvheim, ex-Hofdingi Myrkra
▼ Byli muzycy
Stig Bratteli - Drums ex-Kharon, ex-Acier
Darken - Vocals
Lars Terje Olsen - Bass (1989-?)
Dyskografia:
1989 - Slow Death [demo]
2019 - Ravnsvart [single]
2019 - Ravnsvart

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Mortem/27518
Vexatus - moje słuchowiska dla ludzi głuchych. Czacha dymi - mój blog.
Przyszła pora na Grindcore'a >>> 地獄 >>> Work in progress...
Jestem uczulony na pierdolenie głupot!!!
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Post Hajasz » 2 tyg. temu

Zaczynali od death metalu a skończyli jako klawiszowe gówno. Z hucznych zapowiedzi Peaceville, że ma to być płyta łącząca stare z nowym nic nie wyszło bo Ravnsvart to taki Arcturus kat. B.

Album zdominowany przez parapety Sverda, totalnie niesłuchalne gówno. Strata czasu więc lepiej posłuchać debiut Arcturus.
GRINDCORE FOR LIFE

Wróć do „Black Metal”