Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6238
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Aethyrick

#1

Vexatus 6 lata temu

Obrazek
Aethyrick to fiński dwuosobowy projekt muzyczny utworzony w 2016 roku (podobno podczas zimowego przesilenia). Chłopaki jak na razie mają na koncie 2 dość udane demosy - na każdym z nich można znaleźć po 3 kawałki. Oba demka zostały wydane na MC w dość srogich limitach i za pośrednictwem BC. Aethyrick to całkiem niezły i fajnie zaaranżowany melodyjny Black Metal, który bardziej kojarzy mi się z muzyką z okolic Quebec, niż typowym fińskim melodyjnym graniem.

Obrazek
Skład:
Exile
Gall

Dyskografia:
2017 - The Trident​-​Bearer [demo]
2017 - Athanor of Sorcery [demo]
2018 - Praxis
2019 - Solstice Cycle [kompilacja]
2020 - Gnosis




MA: https://www.metal-archives.com/bands/Ae ... 3540427869
BC: https://aethyrick.bandcamp.com/music
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6091
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#2

Wędrowycz 6 lata temu

Logo w stylu Necros Christos czy Sinmara, a na zdjęciu kaptury i szmaty na twarzach w stylu Mgły. Ciekawe jak muzycznie zatem :P
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6238
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#3

Vexatus 6 lata temu

Masz w pierwszym poście linki do BC - wystarczy odpalić... :)
Raw Black Metal w rowie!!!
deathwhore
Tormentor
Posty: 4438
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#4

deathwhore 6 lata temu

Mnie zastanawiają te kapele co to powstają w czasie przesileń, helowinów i innych gówien. Jeszcze rozumiem te powstające w Sylwestra - jeden z drugim zapiją i umówią się na próbę. Ale inne? Umawiają się, że będą grać razem, ale powstaną dopiero na przesilenie?
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6238
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#5

Vexatus 6 lata temu

deathwhore pisze:
6 lata temu
Mnie zastanawiają te kapele co to powstają w czasie przesileń, helowinów i innych gówien.
Niech się chłopaki bawią i realizują jakiś tam koncept. Co Ci to szkodzi? :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1689
Rejestracja: 6 lata temu

#6

porwanie w satanistanie 6 lata temu

deathwhore pisze:
6 lata temu
Jeszcze rozumiem te powstające w Sylwestra - jeden z drugim zapiją i umówią się na próbę. Ale inne? Umawiają się, że będą grać razem, ale powstaną dopiero na przesilenie?
Skad wiesz, że się nie spotkali w lesie, jak przypadkeim obaj do tego samego poszli rzeczone przesilenie celebrować? Ja na przykład co pójdę do lasu, to mijam w nim jednego typa, co zawsze popija piwko z plastiku i wygląda jak kubański terrorysta. Może jak do niego kiedyś zagadam to się okaże, że pije w tym lesie, bo nie ma z kim grać?
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4629
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#7

TITELITURY 6 lata temu

Śfiniaki jeśli nie bawią się w jakieś "raw" gówna inspirowane Beherit, potrafią całkiem fajnie zagrać, dlatego będzie słuchane. Niestety w pracy nie mam jak, ale z wieczora obadam co to, tym bardziej, że użyłeś słowa "melodyjne", a ja takie lubię, o ile mowa o Dissection np. 32 minuty muzyki, to już materiał na pełniak lub epkę co najmniej. Nie wiem po chuj tak się rozdrabniają.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4438
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#8

deathwhore 6 lata temu

porwanie w satanistanie pisze:
6 lata temu
deathwhore pisze:
6 lata temu
Jeszcze rozumiem te powstające w Sylwestra - jeden z drugim zapiją i umówią się na próbę. Ale inne? Umawiają się, że będą grać razem, ale powstaną dopiero na przesilenie?
Skad wiesz, że się nie spotkali w lesie, jak przypadkeim obaj do tego samego poszli rzeczone przesilenie celebrować? Ja na przykład co pójdę do lasu, to mijam w nim jednego typa, co zawsze popija piwko z plastiku i wygląda jak kubański terrorysta. Może jak do niego kiedyś zagadam to się okaże, że pije w tym lesie, bo nie ma z kim grać?
Ale obnaża się? Jakbym miał las, to bym się w nim obnażał.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4629
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#9

TITELITURY 6 lata temu

Dobra, nudne to. Narobiłeś mi apetytu, ale było jak niedawny obiad - pyszne uda kurczacze smażone z jabłkiem. Z reguły pyszne, tylko, że tym razem kurczak okazał się stary. Kapela jest wtórna, wtórna i przygnębiająca. Nie ma w niej nic, absolutnie nic, co skłoniłoby mnie do przebrnięcia przez te dwa dema; dotrwałem tylko do pierwszego kawałka drugiego. To już było setki razy i wiem, że tak można powiedzieć o w zasadzie całym black metalu. W tym gatunku łatwo o wtórność i ma on to do siebie chyba, że albo zjada własny ogon, goni w piętkę, albo zupełnie szaleńczo przekracza ramy stworzone przez Norwegię lat 90. oraz te wcześniejsze kapele, określane dziś mianem "pierwszej fali" i wówczas black metalem być przestaje, stając się jakąś muzyczną fanaberią dla hipsterki w rurkach. Ale jeśli chce się pozostać w tych sztywnych ramach, to można zrobić to tak jak ten fiński band z fajniutkim logiem oraz okładką, a można jak o wiele ciekawszy, ale mniej trendziarski, ukraiński Morok, w którym jest o wiele więcej energii, życia i wpadających w ucho riffów, niż w tych smętach, które nam tu zapodałeś.

Albo jak Tsjuder.

Hłe-hłe.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17501
Rejestracja: 7 lata temu

#10

yog 4 lata temu

Drugi album Aethyrick o jakże oryginalnym tytule Gnosis wyjdzie 24 lutego 2020 roku sumptem The Sinister Flame i promuje go poniższy utwór Stellar Flesh. Wcześniej na bandcampie pojawił się poprzedzający go kawałek Oneiric Portals.





PS. To co wcześniej grali - nuda ostra.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2953
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#11

Szajtan 2 lata temu

Czwarta płyta w dyskografii grupy będzie zatytułowana Pilgrimage i złoży się z ośmiu numerów (a jeden już jest do sprawdzenia). Całość będzie dostępna od 25 marca na kompakcie, winylu i kasecie.
Obrazek
Tracklist:
1. The Turning Away
2. In the Chapel of One Spirit
3. Threefold Resurrection
4. Winds of the Wanderer
5. A Brother to the Stars
6. Hallowed Bloodline
7. The Moon and Her Consort
8. Kingdom
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17501
Rejestracja: 7 lata temu

#12

yog rok temu

Jak kogo horda rogata nie nudzi, to jest nowa epeczka - Kolme veljestä, będąca już drugą po albumie z tyłeczkiem i sztylecikiem:

Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Black Metal”