Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Jarun

#1

Hajasz 6 lata temu

Obrazek

Obrazek

Jarun to polski Enslaved można śmiało powiedzieć. Chłopaki grają bardzo ambitny i ciekawy black metal mocno podrasowany folkowymi zagrywkami i świetną techniką. Powstali w 2008 roku i dorobili się dwóch pełnych albumów, które mówiąc krótko rozwalają obecne wypociny Enslaved.

Jeszcze przed świętami ma się ukazać trzeci album i to może być mega prezent, gdyż chłopaki potrafią zagrać piękne dźwięki.

Nie jest to proste granie ale polecam posłuchać bo w tych klimatach to chyba nasz najlepszy zespół. Do tego arcyciekawe teksty po polsku, bardzo dobrze i wyraźnie odśpiewane. Po prostu klasa sama w sobie.

Skład:
Zagreus - Guitars (2008-present) ex-Archanger, ex-Chtonian, ex-Outbreak of Evil, ex-Stormrider (live)
Pazuzu - Drums (2014-present) Thy Worshiper, ex-Formosus
Dawid Wierzbicki - Bass (2015-present) ex-Formosus, Forever Burning Flame
Krzysztof "Gambit" Stanisz - Guitars (2017-present) ex-Archanger, ex-Formosus
Mateusz Kujawa - Vocals (2017-present) ex-Strzyga
▼ Byli muzycy
Radosław - Drums (2010-2013) Holy Extermination, ex-Apheiron, ex-Niflheim, Pneumatic Frost
Rolsen - Guitars (2010-2017)
Meph - Vocals (2010-2016) ex-Formosus, ex-Ceremony
Radogost - Bass (2011-2015)
▼ Muzycy koncertowi
Mateusz Jamróz - Vocals (2013-?) ex-Formosus, ex-Eerie, ex-Outre
Dyskografia:
2012 - Wziemiozstąpienie
2015 - Pod niebem utkanym z popiołu
2017 - Sporysz
2021 - Rok spokojnego słońca




MA: https://www.metal-archives.com/bands/Jarun
BC: https://jarun.bandcamp.com/music
GRINDCORE FOR LIFE

Tagi:
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#2

Wędrowycz 6 lata temu

Poznałem pana lidera parę lat temu kiedy to umawiał się z moją kumpelą, bardzo sympatyczny i inteligentny jegomość. Muzykę tworzy wraz z kolegami też na bardzo wysokim poziomie. Skojarzenia z progrsywnymi wikingami z Enslaved jak najbardziej na miejscu. Dostałem za darmo debiut, który dalej leży u mnie na półce, słuchałem go co prawda parę razy tylko, ale swobodnie mogę powiedzieć, że jest to granie wysokich lotów. Zdecydowanie dla wielbicieli wspomnianego Enslaved, ale także ogólnie progresywnych i technicznych black metali.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 7 lata temu

#3

Pogan696 6 lata temu

Porównanie z Enslaved w pewnych aspektach jest na miejscu. Czasy Norwegów bardziej black/viking, ale z domieszką wschodniej surowizny. Bardzo szanuję debiut, który w pewnych momentach miał zadatki na coś genialnego. Kawałki Deszcz i Zamieć robiły swoje. Pod Niebem Utkanym z Popiołów brzmiało bardziej jak północny deff z zalążkami progresji. Album, nie miał wrzynających się w pamięć kawałków, ale było czuć progres. 3 album czeka na odsłuch.
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#4

Nucleator 6 lata temu

Uwielbiam ich i ich muzykę za fantastyczne połączenie black metalowego ciężaru z partiami folkowymi, nadającymi melancholijny ton. Najniżej oceniam drugi album, na którym brakuje mi właśnie tych spokojniejszych momentów. Co do dwóch pozostałych to nie potrafię zdecydować, który lepszy, bo i Wziemowstąpienie, i Sporysz to fenomenalne materiały. Znajdujące się na nich kompozycje skrzą się detalami i poukrywanymi smaczkami, a ponadto bije z nich taka rustykalna atmosfera. Takie kompozycje jak Powidoki, Malowany Ogień, I znowu zima.. czy Wziemowstąpienie to perełki przyprawiające o ciary na całym ciele. A zestawianie ich z ostatnimi miernotami od Enslaved to potwarz dla Jarun.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1663
Rejestracja: 6 lata temu

#5

porwanie w satanistanie 6 lata temu

Podpisuję się pod powyższymi laurkami. Nowego albumu słuchałem dopiero dwa razy, ale wiem już, że będzie badanie głębiej, bo muzyka jest tego zdecydowanie warta. Jest w co się wsłuchiwać, goście najwyraźniej w ogóle nie przejmują się obowiązującymi w okołofolkowych klimatach kanonami, starając się dotrzeć do czegoś znacznie głębszego, niż energetyczno-nastrojowy potupajec. O drugiej strony patrząc - chwała im też za to, że nie gubią się w dążeniach do progresji za wszelką cenę, tworząc riffy i kompozycje ambitne, ale zarazem wyraziste i spójne.

Konkludując - doprawdy, nie ma się do czego przypierdolić.
Awatar użytkownika
pro
Fallen Angel Of Doom
Posty: 325
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Łódź

#6

pro 6 lata temu

Sporysz fajna płyta i co ważne nowy wokalista nie zawiódł - dobrze wkomponował się w zespół.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#7

yog 6 lata temu

Słucham sobie Pod niebem utkanym z popiołu i mam wrażenie, że jest to taki Stworz na bardziej rockowo. Spoko, ale ciar nie odnotowałem póki co ;p

Edit: Sporysz już bardziej w stronę post-rockującej Furii ;) Saksofon w ostatnim kawałku zajebistą robotę robi - znakomity finisz!
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2894
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#8

Szajtan 3 lata temu

Rok spokojnego słońca, czyli czwarta płyta wjeżdża w Godz Ov War Productions 21 maja 2021.

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2894
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#9

Szajtan 2 lata temu

Oficjalny wideoklip promujący nadchodzący album, "Rok spokojnego słońca".

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 7 lata temu

#10

Pogan696 2 lata temu

Obserwuje tą kapelę od lat. Z każdym albumem, brzmią coraz lepiej, ale idzie to w potworni żółwim tempie. Nowy singiel potwierdza to, że potrafią przyjebać niezłą ścianą. "Zamieć" z debiutu puszczam do dziś. Wybitne.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2894
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#11

Szajtan 2 lata temu

Nowy album Jarun do odsłuchu w całości.

I am Satan's generation and I don't give a fukk.

Wróć do „Black Metal”