Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 3716
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Opole

Sznur

Hajasz 2 lata temu

Obrazek

Obrazek

Ten pan z mrocznym spojrzeniem, który zerka z powyższej fotki to Seth i to on stoi za projektem Sznur. Z klaty bije logo bogów więc jaką to muzę chce nam sprzedać ów Seth i jego Sznur. Black metal w takiej surowej formie bardzo blisko leżący koło Darkthrone. Dyskografia jest dosyć mocna bo tylko jeden album, który ukazał się z początkiem 2018 roku, na którym to znalazło się sześć kawałków albo jak kto woli 38 min muzyki.

Rozpoczyna się instrumentalem z dosyć chamskim brzmieniem, deszcz, wiatr i takie około Gravelandowe pierdoły by gdzieś tak w połowie wjechać riffem, który pewnie każdy zagra. No ale kij bo to przecież tylko intro przydługaśne, po którym rozpoczyna się właściwe granie. No i tu już nie ma żadnych wątpliwości bo norweski black metal sobie gra a Seth stara się śpiewać po polsku ale no kurwa w tym kawałku to jest porażka. Niewiele słychać poza tytułowym Co Się Stanie. Tu od razu aż chce się wspomnieć o pewnym kultowym polskim filmie, gdzie były poruszane tytuły kawałków takie jak Orła Cień czy Wszystko Się Może Zdarzyć. Tu jest Co Się Stanie no i kurwa odpowiedź nasuwa się sama. Generalnie potem lecą kolejne numery a każdy po ponad 6 min i gdzieś tak od kawałka Północ zaczyna robić się ciekawie. W końcu słychać tekst, zaczyna się jakieś granie na więcej niż jednym riffie, pojawiają się normalne wokale a sam black zaczyna wchodzić w rytualny klimat. Zaczęło mi się podobać. Kolejny kawałek jeszcze lepszy no i Sznur zaczyna nieśmiało przyśpieszać bo jak dotąd to wszystko szło w wolnych tempach. Na koniec chyba najlepsze bo 9 min kawałek Blizny mocno ocierający się od doom metal.

Spoko to tylko debiut ale jest coś co należy kontynuować bo poza nudnym początkiem dalej płyta się ładnie rozkręca. Teksty też niczego sobie miło posłuchać. Jestem mile zaskoczony tym projektem bo ma potencjał o czym dobitnie świadczy choćby zamykający album numer. Jak na razie dobra płyta ze ścieżką ku górze. BC nie ma, na YT też bida więc szukajcie jak chcecie posłuchać.

Skład:
Seth - Guitars, Vocals, Drum programming (2017-present) Moontower
Psyho - Drums (2019-present)
Zer0 - Vocals (2019-present)

Dyskografia:
2018 - Sznur
2019 - Zabić się będąc martwym
2021 - Dom człowieka

Obrazek

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Sznur/3540438713
BC: https://sznur1.bandcamp.com/music
GRINDCORE FOR LIFE
deathwhore
Tormentor
Posty: 3705
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 2 lata temu

Nie rozumiem po chuj nagrywać pełne płyty jak pomysłów brak.
Nebiros pisze:
rok temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 3202
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 2 lata temu

Dodajesz do tego jeszcze fotki i każda kuciapa twoja.

Ten zespół po nazwie sugeruje, że teksty nie będą tak zabawne jak w Wilku Omedze, więc nawet nie sprawdzam. A gdyby miał koszulkę bogów, to byłoby tam logo Sami Wiecie Kogo.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1199
Rejestracja: 3 lata temu

Belzebóbr 2 lata temu

Dno ten album, wyłączyłem po trzecim kawałku. A ostatnio sobie zapodaję jakieś te nowe polskie twory black metalowe i zwykle pozytywnie się tego słucha, np. Lęk czy Czort.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 3716
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz rok temu

Ukazał się drugi album tego "popularnego" tu na forum zespołu. Jakże optymistyczny tytuł Zabić Się Będąc Martwym to pięć długich kompozycji trwających łącznie 35 min. Kto nie polubił to jeszcze bardziej nie polubi a przy próbie odsłuchu poczuje wciskającego się bolca w dupę a gość z tyłu będzie śpiewać refren z trzeciego kawałka. Reszcie mówię pokojowe Fuck Off i zabieram się za sprawdzanie czy pan Seth poszedł ścieżką, która mi podeszła czy pojechał po bandzie.

Obrazek

Wieszak dla skóry
Likwidator rodziny
Zdychaj chuju
Zabić się będąc martwym
Dom bez okien
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Nathas
Master Of Puppets
Posty: 150
Rejestracja: 4 lata temu

Nathas miesiąc temuSympatyczny nowy wałek zwiastujący trzeci płyt, którego premiera 17 kwietnia 2021 w Godz ov War.
Awatar użytkownika
Szajtan
Fallen Angel Of Doom
Posty: 384
Rejestracja: rok temu

Szajtan 4 tyg. temu

Na kilka dni przed oficjalną datą premiery cały album do odsłuchu:

Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 13669
Rejestracja: 4 lata temu

yog 4 tyg. temu

Patrzę że typ z Moontower, to przeczytałem sobie na bandcampie dwa teksty, którymi uznał, że się pochwali. Dla mnie śmieszne. Ktoś na "patologię" w Odrazie narzeka, to zapraszam tutaj, do pogardliwej grafomanii w tradycjach Arkony :D Jako, że Moontower, to słuchać mi się nie chciało niestety, może kiedy indziej.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Szajtan
Fallen Angel Of Doom
Posty: 384
Rejestracja: rok temu

Szajtan 4 tyg. temu

Teksty o zwierzęcym seksie na śmietnisku, zsamplowane deliryczne sceny z filmu “Żółty szalik” i ogólnie krawędziometr wywalony poza jakąkolwiek skalę mogą skutecznie odstraszać od tego materiału.

Wróć do „Black Metal”