Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny

Zsamot miesiąc temu

Słabszy ale i zarazem bardziej minimalistyczna ta płyta. Mocno oparta o wrażenie, odczucia dziejące się poza muzyką. Bardzo udany, ale na zasadach swoistego słuchowiska.
Dlatego regularne płyty zawsze będą stały wyżej. Są siłą rzeczy bardziej "piosenkowate".
Allah jest wielki, ale B-52 też jest duży.

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog miesiąc temu

No właśnie, czy Ehnahre w dobie Aluków Todolów, Kayo Dotów i tak dalej to wciąż jest awangarda, po tylu latach? Idąc tym tokiem rozumowania to moim zdaniem dawno awangardą być przestali.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny

Zsamot miesiąc temu

Awangarda to i tak trzeba brać pod uwagę dany okres czasowy.

Zresztą, dla mnie są nią. Nie muszę znać każdej kapeli, pewnie zresztą tę ścisłą czołówkę tej "awangardy" to i tak bym nie słuchał... Zatem taka oswojona "awangarda" mi wystarcza. ;-)
PanLisek
Moderator globalny

PanLisek miesiąc temu

yog pisze:
miesiąc temu
No właśnie, czy Ehnahre w dobie Aluków Todolów, Kayo Dotów i tak dalej to wciąż jest awangarda, po tylu latach? Idąc tym tokiem rozumowania to moim zdaniem dawno awangardą być przestali.
Dlatego mówiłem o kontekście czasowym. No dobra mniejsza z tym co jest awangardą a co nie jest, a wróćmy do W Śnialni, serio uważacie że dodanie paru aktorów którzy sobie pobąkują gdzieś w tle to taki niezwykły wyczyn?
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor

brzask miesiąc temu

Wyczyn pewnie nie jest niezwykły ale na pewno dość nowatorski i odważny - szczególnie jeśli chodzi o muzykę metalową /celowo nie napisałem 'blackmetalową' bo już go tu nie ma/
'napuchną mną drzewa'
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere miesiąc temu

Mnie, może nie od pierwszego kontaktu, się W śnialni spodobało i od tego czasu słucham, wracając doń częściej, niż do ostatniej pełnej płyty. Podobnie mam też z wcześniejsza EP-ką Guido, po którą również częściej sięgam, niż po Księżyc Milczy Luty.
Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny

Zsamot miesiąc temu

PanLisek pisze:
miesiąc temu
yog pisze:
miesiąc temu
Dlatego mówiłem o kontekście czasowym. No dobra mniejsza z tym co jest awangardą a co nie jest, a wróćmy do W Śnialni, serio uważacie że dodanie paru aktorów którzy sobie pobąkują gdzieś w tle to taki niezwykły wyczyn?
Nie chodzi o to CO dodali. Chodzi JAK dodali.

Dam Tobie inny przykład. Słuchałem ze Ślubną, takiej kapelki folkowej Sutari- trzy dziewuchy, chyba śpiew biały i razem z nimi grali kolesie z Wysp, grali na... tasakach. same dobranie instrumentów pewnie efektowne, awangardowe na pewno nie, ale efekt był dla mnie awangardą.
I to właśnie jest z tą Furią. Jest to płyta mająca wszystkie prawa być tą awangardą. Za emocje. Nie za elementy. I to samo się dla mnie tyczy muzyki blackowej- tu niemal zawsze ważność stanowią emocje, nie muzyka.
PanLisek
Moderator globalny

PanLisek miesiąc temu

W moim poście było też jak dodali, napisałem pobąkują gdzieś w tle.
dj zakrystian
Tormentor

dj zakrystian miesiąc temu

Dla mnie kulminacyjnym punktem rozwoju Furii, był Nocel. Płyta prawie wybitna, zarówno brzmienie jak i kompozycje. W Śnialni, lub w Sralni jak kto woli, nie ma w zasadzie wielkiego progresu poza owymi recytacjami.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
PanLisek
Moderator globalny

PanLisek miesiąc temu

brzask pisze:
miesiąc temu
Wyczyn pewnie nie jest niezwykły ale na pewno dość nowatorski i odważny
Nowatorski ok, ale odwagi w tym za dużo nie widzę, może gdyby te elementy były po równo, ale ten teatr to tylko mały dodatek. Chociaż odważny to był np Zeal & Ardor, mieszając cukier z solą.
dj zakrystian pisze: Dla mnie kulminacyjnym punktem rozwoju Furii, był Nocel. Płyta prawie wybitna, zarówno brzmienie jak i kompozycje. W Śnialni, lub w Sralni jak kto woli, nie ma w zasadzie wielkiego progresu poza owymi recytacjami.
Dokładnie tak.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor

Kozioł miesiąc temu

Hipstery udające metalowców. I jeszcze pewnie za inteligentne by być brudasami. Cienko to widzę.

;)
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor

Pogan696 miesiąc temu

Trzeba mieć na uwadze to, że "ktoś" to nazwał awangardą. I mam zdechłe przeczucie, że sam zespół ma to głęboko w dupie ;). Szuflady to ponoć w tych czasach domena koneserów reklam na Youtube, także "oszczegam"... za parę lat eutanazja ;).

Wróć do „Black Metal”