Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Conqueror (Can)

Wędrowycz 4 lata temu

Obrazek

Obrazek

Stwierdziłem, że na naszym forum brakuje trochę plugastwa w postaci war metalowych kapel. Stąd stopniowo, o ile nie przejdzie mi ochota będę wzbogacał je o tematy o bardziej lub mniej znanych reprezentantach tego gatunku. Kapele lokuję domyślnie w dziale black metal, gdyż ja osobiście uważam war metal za pochodną tego gatunku, wzbogaconą o elementy death metalu i grindcore. Nie chce mi się już o to wykłócać bo swego czasu prowadziliśmy na ten temat dysputy jak interpretować war metal.

Do rzeczy - ten nuklearny pomiot szatana został wypluty w Victorii w Kanadzie, dokładnie w '94 r. kiedy to panowie Ryan Förster i James Read postanowili wskrzesić swoją własną wersję wyziewów pobratymców z Blasphemy. Muzycznie jest tu wiele podobieństw, aczkolwiek panowie postanowili postawić nacisk na większy chaos i nienawiść w muzyce. Można uznać, że jest to soniczne wydanie wojny, z kanonadami blastów, nieludzkimi rykami i bardzo szybkimi riffami, przy czym charakterystycznym elementem są też slide po gryfie, często wykorzystywane w różnych kawałkach grupy. Dyskografia kapeli jest dość uboga, aczkolwiek moim skromnym zdaniem bardzo treściwa.

Były też jeszcze jakieś 2 dema/epki, których nie widziałem i nie słyszałem, a także 2 kompilacyjne materiały które tak naprawę zawierały kompletną dyskografię kapeli, jedna ukazała się na winylu, druga na cedeku. Tą drugą posiadam, bardzo elegancko wydaną przez Yosuke w jego Nuclear War Now! Productions.

Dyskografia:
1996 - Anti-Christ Superiority [demo]
1998 - Annihilate [demo]
1999 - War Cult Supremacy
1999 - Hellstorm of Evil Vengeance [split z Black Witchery]
2003 - Hammer of Antichrist - History of Annihilation [kompilacja]
2016 - War.Cult.Supremacy Live [video]

Skład:
R. Förster - Guitars (1994-1997, 2014) Blasphemy, Death Worship, ex-Domini Inferi, ex-Godless North (live)
J. Read - Vocals, Drums (1994-1997, 2014) Death Worship, Revenge, Black Witchery (live), ex-Axis of Advance, ex-Blood Revolt, ex-Cremation, ex-Kerasphorus, ex-Arkhon Infaustus (live)
▼ Byli muzycy
H. MacFarlane - Bass ex-Debt of Nature, Funerary Call, Grey Towers Stone Temples, Sistrenatus, ex-Cremation
▼ Muzycy koncertowi
T. Grieco - Bass, Vocals (2014) Amphisbaena, Antediluvian, A.M.S.G. (live), Revenge (live), ex-Gloria Diaboli, ex-Dead of Winter
C. Ross - Guitars, Vocals (2014) Revenge, ex-Axis of Advance, ex-Blood Revolt, ex-Sacramentary Abolishment, ex-Weapon
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Conqueror/3502
BC: https://nuclearwarnowproductions.bandcamp.com/music
Odium Humani Generis

Tagi:
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej

Vexatus 4 lata temu

Słucham sobie właśnie ich jedynego pełniaka i nawet mi się spodobał (nie znałem tego projektu). Bardzo fajne histeryczne wokale. :) Wyłazi tutaj główny (dla mnie) problem z zespołami War/BM - nawet jeśli w tej całej chaotycznej kanonadzie pojawi się jakiś ciekawszy riff lub ciekawie zaaranżowany fragment to i tak brzmienie trochę utrudnia odbiór. :)
Wędrowycz pisze: przy czym charakterystycznym elementem są też slide po gryfie, często wykorzystywane w różnych kawałkach grupy.
Trochę nadużywają tego ozdobnika. :)
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz 4 lata temu

Odnośnie brzmienia to zdaję sobie sprawę, że dość mocno utrudnia ono odbiór, ale w war/bbm klimatach to w sumie norma, choć powoli coś się w tej materii zmienia. Ja pamiętam że jeszcze ileś lat temu nie byłem w stanie zdzierżyć takiego grania właśnie głównie z powodu brzmienia, a potem jakoś chyba mi się słuch wyrobił przez lata sprawdzania jakiegoś lo-fi black metalu, bo nagle okazało się że dość dobrze słyszę co grają, ale też nie zawsze.

O ile pamiętam to dobrym, ale i cholernie trudnym w brzmieniu był np. album "Satan Alpha Omega" Deiphago, bo brzmi to jak jakiś noise metal.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 4 lata temu

Mi to średnio pasuje takie brzmienie ściana noisu szczerze mówiąc i dlatego wolę jednak podklimatyzowany, nieco wolniejszy Archgoat niż te kanadyjskie nakurw-bandy, z Revenge włącznie, bo te nieskończone marsze blastów trochę nudzą, jak riffy ledwo da się rozróżnić :P A te slide'y to w Conquerorze praktycznie non stop lecą i to tak totalnie od czapy się wydaje być :D To u nich jest nalot bombowy, jak zgaduję? Czy to może mowa starożytnej rasy Superionów? xD
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor

TITELITURY 4 lata temu

O muzyce się nie wypowiem, bo zupełnie mi nie leży, ale jak patrzę na zdjęcia tych muzyków, to wiem już skąd image 90% polskich metalowców.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere 4 lata temu

@TITELITURY Tyle że w Polsce kapele tak wyglądały, zanim bohaterzy wątku sklecili swój band - twe skojarzenia odnośnie wyglądu kapel powinny być bardziej ukierunkowane za Odrę, gdzie dekadę wcześniej Destruction był prowodyrem takiego image'u.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 4 lata temu

Cały ten image zajebany od Klossa z Kanału Wajdy :P

Obrazek
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere 4 lata temu

Meksyki w westernach (w realu pewnie też) noszą czasem takie pasy z amunicją do strzelb, co prawdopodobnie podobnie wyglądało już ok stulecia wcześniej przed filmem Wajdy.
deathwhore
Tormentor

deathwhore 4 lata temu

Długo Conqueror nie mogłem zdzierżyć, nie byłem w stanie usłyszeć co grają gitary. Ale to jednak przychodzi z czasem. To jak z bdsm. Zaczynasz od kajdanek z pluszową wyściółką i klapsów ręką, a kończysz na wiązaniu łańcuchem do kaloryfera i chłoście do krwi.

Ja lubię.

A odnośnie pasów z nabojami, rok 1968 i The Gun:

Obrazek
Nebiros pisze:
2 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz 3 lata temu

Akurat słucham "War.Cult.Supremacy" to zapodam wałek na żywo.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor

Vortex 3 lata temu

Mnie od razu tam podszedł ten "War Cult Supremacy", nastroiłem się ładnie przed odsłuchem Rebaelliun i ich "The Promissed Land" też z 1999 i weszło bez popitki.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz rok temu

Nie ma tematu o Death Worship, więc jakby kogoś interesowało, to wrzucam tu nowy wywiad z Ryanem Försterem:

https://nattskog.wordpress.com/2020/08/ ... blasphemy/
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 4 mies. temu

Wyjdzie wkrótce w NWN! kompilacja z wszelkim dorobkiem Conquerora sprzed War Cult Supremacy o nazwie Anti-Christ Superiority, jak się zwał ich pierwszy demos. Poza tym reedka albumu i koncertówki.

Obrazek
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor

TITELITURY 4 mies. temu

To jest chyba najbardziej gówniany spośród zespołów grających taką muzykę i przebija w tym względzie nawet black witchery, ale gdybyście byli zainteresowani, to putrid cult na bandcampie ma zespół war metal/ elektronika w podobnym stylu. Nawet intra posłuchałem, ale reszty się nie dało. Chyba powinniście go poznać, ten zespół. Polski jest. Taki warmetalowy.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

DiabelskiDom 4 mies. temu

TITELITURY pisze:
4 mies. temu
To jest chyba najbardziej gówniany spośród zespołów grających taką muzykę i przebija w tym względzie nawet black witchery, ale gdybyście byli zainteresowani, to putrid cult na bandcampie ma zespół war metal/ elektronika w podobnym stylu. Nawet intra posłuchałem, ale reszty się nie dało. Chyba powinniście go poznać, ten zespół. Polski jest. Taki warmetalowy.
DeathEpoch. Świetna sprawa, nawet temat im założyłem.
Panzer Division Nightwish

Wróć do „Black Metal”