Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

Wielki Mrok

#1

yog rok temu

Obrazek

Obrazek

Wielki Mrok to młoda, pięknie się zapowiadająca około-warszawska kapela, która do tej pory ma na swoim koncie ledwie jedno wydawnictwo, konkretnie demo Mòr Fhuar i trzy teledyski na youtubie strzelone do nowszych kawałków po przetasowaniu składu. Dowiedziałem się o jej istnieniu na dzień przed gigiem z Blood Incantation i Snet od szwagra, który mi sprzedał cynk, jakoby Zasłony tajemnic zajebisty szlagier był, no i przyznam szczerze, że podzielam tę opinię, bo co i raz go sobie ponownie odpalam, a nawet powiem, że dla mnie to najlepszy tegoroczny polski kawałek.

Początkowo grali, wbrew temu, co wskazuje nazwa ich labelu, nie tyle First Wave Only, co jednak bardziej second, ale od tego czasu zaczęli grać znacznie ciekawsze coś, mianowicie mieszankę tychże fali z inną falą, nowo-zimną circa '85 PRL. I to już jest cios. Jakoś mi się to od razu skojarzyło z kurzowym graniem, no i wyszło na to, że nie bez powodu. Imidżowo kolo w corpsepaincie z Deada zdjętym, typ w koszulce Morbid i Iron Maiden w okolicach '82. Czekam z wielkimi nadziejami na przyszłe wydawnictwo.

Skład:
Czacha - Drums (2021-present) ex-Savager, ex-Black Hosts, ex-Charnel
Szrama - Guitars, Vocals (2021-present) ex-Satanic Might, ex-Incinerator, ex-Armagh (live), ex-Mòr Fhuar
▼ Byli muzycy
Piącha - Bass, Vocals (2021-2023) Armagh, Vengeance, ex-Bestiality, ex-Necrömanzer, ex-The Relicts
DaveCrush - Drums (2021) Incinerator, ex-Hornad, ex-Satanic Might, ex-Morhana, ex-Pravia, ex-Mòr Fhuar
Mechanix - Drums (2021) Incinerator, ex-Hornad, ex-Satanic Might, ex-Morhana, ex-Pravia, ex-Mòr Fhuar
Dyskografia:
2021 - Mòr Fhuar [EP]
2022 - Burn the Sinner [split]
2023 - Polskie Party [EP]







MA: https://www.metal-archives.com/bands/Wi ... 3540498449
BC: https://wielkimrok.bandcamp.com/music
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3118
Rejestracja: 5 lata temu

#2

kurz rok temu

Miód. Bardzo kibicuję.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2649
Rejestracja: 7 lata temu

#3

dj zakrystian rok temu

Posłuchałem tych Zasłon Tajemnic i brzmi to, jak wczesne KSU z wokalem w stylu Siekiery z Nowej Aleksandrii. Fajnie zagrane retro z pasją.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3118
Rejestracja: 5 lata temu

#4

kurz rok temu

Dzisiaj grają przed Truchło Strzygi, w Dwóch Kołach koło Zachodniego w Wawie. Może wpadnę, jak czas pozwoli.
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1662
Rejestracja: 6 lata temu

#5

porwanie w satanistanie rok temu

Zajebiste granie, miodność na wysokim poziomie. W "Zasłonach Tajemnic" ten basik jest chodzi jak w czymś z "Imperium" Arkony, wokal zajebisty.
Awatar użytkownika
hellpanzer
Master Of Reality
Posty: 206
Rejestracja: 3 lata temu

#6

hellpanzer 5 mies. temu

W sierpniu wypuścili epeczkę



@edit
widzę, że w sumie składa się tylko z utworów wypuszczonych już wcześniej. Szkoda, liczylem na coś nowego
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#7

yog 5 mies. temu

Te utwory wyszły tylko na jutubie wcześniej, więc to jest "coś nowego", a najbardziej to "w końcu".

A w sumie to nie do końca, bo fizycznie to chyba wciąż się nie ukazało, także dalej czekamy, choć patrząc na zmiany w składzie to trochę zaczynam wątpić, czy jeszcze coś z tego będzie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3118
Rejestracja: 5 lata temu

#8

kurz 5 mies. temu

Obawiam się, że lider się trochę zagubił i raczej nie będzie to szło w tym ciekawym zimno czarno falowym kierunku.
Awatar użytkownika
Andrzej Oktawa
Master Of Puppets
Posty: 117
Rejestracja: 5 lata temu

#9

Andrzej Oktawa 5 mies. temu

hellpanzer pisze:
5 mies. temu
W sierpniu wypuścili epeczkę



@edit
widzę, że w sumie składa się tylko z utworów wypuszczonych już wcześniej. Szkoda, liczylem na coś nowego

jakoś tak mi się skojarzyło.

WM niestety średnio wypada na żywo, tak na poziome szkolnej kapeli. Stoją w międzygatunkowym rozkroku i nie mam pewności czy robią to świadomie i czy mają plan na to wszystko, czy błądzą w wielkim mroku.
卐 Show no mercy for the weak, Jesus mother can suck my dick! 卐

Wróć do „Black Metal”