Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5281
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Ortsul

#1

Hajasz 5 lata temu

Ortsul to kolejny tajemniczy rodzimy zespół. Zdjęć brak, nawet logo nie ma. Skład sobie sprawdzicie na MA ale ksywki niczego nie mówią bo dalszego info brak. Ortsul właśnie zadebiutował małym albumem o uroczym tytule Robactwem Oblazłem. Chłopaki twierdzą, że grają pijacki black metal i sporo w tym racji. Inspiracje pierwszym albumem Licho i Odrazy aż nadto słyszalne. Bardzo fajna okładka gustownie wprowadza słuchacza w klimat dźwięków, gdzie nie będzie się delektował luksusowymi trunkami miast tego otrzyma sporą dawkę oparów gorszych fajek i gorszej wódki. Brzmienie dosyć surowe by nie powiedzieć, że "podłe" ale wszystko w granicach alkoholowego mariażu. Gitary ładnie chrzęszczą a sekcja rytmiczna pyka bez pospiechu. Wszystko zaśpiewane w tonacji wstawionej po polsku i tu jest ten spory szkopuł bo maniera, którą obrał wokalista wymaga trochę większego obycia aby tekst był "czytelny". Tutaj w wielu momentach nie wiem co koleś śpiewa ale usłyszałem coś o kolejnych flaszkach i tych sprawach.

Generalnie jestem pozytywnie zaskoczony debiutem warszawiaków i jak na kolejnym albumie uda się poprawić wokal aby był bardziej zrozumiały to wyjdzie z tego kolejny ciekawy materiał.

Dyskografia:
2018 - Robactwem Oblazłem [EP]



Skład:
Trebor Trems - Bass
Hetzer - Drums
Mavart - Guitars
Kvedemann - Guitars
De Valentin - Vocals

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Ortsul/3540446482
BC: https://ortsul.bandcamp.com/music
GRINDCORE FOR LIFE

Tagi:
deathwhore
Tormentor
Posty: 4438
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#2

deathwhore 5 lata temu

Lustra to taka ostra ćpalnia w Warszawie. No ale chyba nie do tego się odwołują pisząc "lustro" od tyłu. Musiałbym popytać, wydaje mi się, że kojarzę kto to i co to, natomiast mam wrażenie czegoś aż nad wyraz koniunkturalnego i pretensjonalnego.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17501
Rejestracja: 7 lata temu

#3

yog 5 lata temu

Znam chłopaków osobiście, oni to mówią, że grają grafomański black metal ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4631
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#4

TITELITURY 5 lata temu

yog pisze:
5 lata temu
Znam chłopaków osobiście, oni to mówią, że grają grafomański black metal ;)
Zatem maja do siebie dystans, a to już dyzy plus, albo kręca bekę z tego nowomodnego gówna pokroju KSM, Furii, Odraz, itp. Niezła muzyka, ale tez nie dobra. Taka średnia.

Obrazek

Wokal kojarzy mi się ze szwedzkim Bloodline i basik fajnie se brzmi, tak jak lubię. Za mało jednak śpiewają o Adolfie Hitlerze.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1690
Rejestracja: 6 lata temu

#5

porwanie w satanistanie 5 lata temu

Fajny materiał - bez zadęcia, za to z chrzęstem, sympatycznie unurzany w syfie.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17501
Rejestracja: 7 lata temu

#6

yog 4 lata temu

Płytkę w końcu mam, wydane to na CD-R co prawda, ale w folijce i tak dalej. W środku teksty w lustrzanym odbiciu i podziękowania dla różnorakich Polmosów i Żabki za otwarte sklepy w niedzielę. Bardzo fajnie to wyszło, brzmienie mocno "lepsze" od tego z czasów demoskowych, ale wyszło z tego bardzo udane połączenie starej Furii z Mgłą i chuligaństwem spod znaku Peste Noire, co się oczywiście w ostatnim utworze najbardziej objawia. Kto słyszał EP-kę, ten wie.

Dziś chłopaki w Toruniu zagrali pierwszy koncert z nowym wokalistą, bo poprzedni próbował rozkręcić w zespole aferę Batuszkańską. Podobno nawet komuś się podobało.

Ale nie wiem, może to chujowe i słabo słuchałem, bo nagrań z nowym wokalem też słuchałem, a podobno cały czas gadałem w trakcie i pewnie dlatego nie pamiętam jak to brzmi. Te na płycie wokale w każdym razie świetnie się wpisują w dekadencko-nihilistyczny klimacik, no ale typek chyba faktycznie nieco jebnięty.

Zdjęcie epki, dla dobrej miary, skoro już się trochę bardziej rozpisałem, niż planowałem:

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17501
Rejestracja: 7 lata temu

#7

yog 4 lata temu

Od jakiegoś już czasu Orsul pracuje nad nowym materiałem. Wcześniej nie pisałem, bo nie wiedziałem, czy się chłopaki chcą tą informacją dzielić, ale w związku z tym, ze podzielili się nią publicznie sami, to i ja nie mam oporów. Oczywiście z nowym wokalem, bo ten poprzedni, jako prześmieszny człowiek, został ze składu wyjebany, choć chyba uważał, że to on wyjebał resztę. No cóż, powodzenia na nowej drodze życia.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4438
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#8

deathwhore 4 lata temu

Brzmi ciekawie, opowiadaj dokładniej!
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17501
Rejestracja: 7 lata temu

#9

yog 4 lata temu

Trochę już nie pamiętam, ale - co dość logiczne - się zrzucali na wydanie tych epek co powyżej wkleiłem i jak opuścił zespół to ich straszył prawnikami i sądami, jeżeli mu nie oddadzą... tam tam taram... 200 zł (przy okazji zatrzymując - jak kojarzę - płytki, które sam otrzymał celem ich rozprowadzenia). Ze 3 miechy taka śmieszna wymiana zdań między nim a zespołem potrwała.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
DeValentin
Posty: 7
Rejestracja: 3 lata temu

#10

DeValentin 3 lata temu

Wymiana zdań to potrwała może z tydzień. Tak zostałem wyjebany sam, a nie wyjebałem resztę chłopaków, ale widzę że ja jako jedyny nie trzymam się kurczowo jakiejś własnej relacji bo mam na sprawę wyjebane. Sprawa wyglądała natomiast w tenże sposób - Jakiś ziomeczek napisał do nas czy możemy podrzucić mu teksty bo pisze licencjat czy tam magistra o black metalu w Polsce XD. Dość bezpośrednio opowiedziałem żeby spierdalał albo kupił płytę na której teksty są, bo nie zajmujemy się mecenatem prac naukowych.

No i cały zespół (w zasadzie to jedna osoba) obsrała zbroję że jak to, nie możemy tak traktować ludzi, hurr durr, obrażasz ludzi którzy do nas piszą etc,itp. W wyniku przekonania reszty chłopaków mnie po prostu wyjebali. Albo się robi BM albo prowadzi funpage Majki Jerzowskiej, w mojej ocenie chłopaki wybrali tą drugą opcję. Jakiekolwiek nieporozumienia finansowe to już chuj z tym, natomiast Panowie po złodziejsku zakurwili mi teksty, które nie były jeszcze nagrane na żadnym materiale, ale wesoło je wykorzystywali na koncertach i być może na najbliższym materiale. Całą sprawę uważam za zabawną, gdyż jak widać cały czas obrabiają mi dupsko :D
Inicjatorem powstania zespołu, nazwy, niektórych riffów i konceptu artystycznego jestem ja, natomiast hajsu ze sprzedaży płyt nie widziałem na oczy. O tym że zostałem wyjebany z zespołu dowiedziałem się dlatego że odebrali mi uprawnienia na stronie. Pełen profesjonalizm. Ich znajomi na forum zaraz będą ich oczywiście bronić, bo przecież "bliższa koszula ciału" Co do oskarżeń o batuszkowanie to dość ironiczne - porównałbym sytuację w której złodziej krzyczy na cały głos "łapać złodzieja!" XD

Ortsulowi jako zespołowi życzę powodzenia, natomiast personalnie tylko jednej osobie tam będącej chuja do japy. Pozdrawiam cieplutko.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17501
Rejestracja: 7 lata temu

#11

yog 3 lata temu

A, no, faktycznie, zapomniałem, że chciałeś hajs za udostępnienie tekstów. Dzięki za przypomnienie tej beki :D
Destroy their modern metal and bang your fucking head
DeValentin
Posty: 7
Rejestracja: 3 lata temu

#12

DeValentin 3 lata temu

Masz, mam nadzieję że pomoże w przyszłości :D: https://akademiaedukacji.pl/osrodki-edu/piastow
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17501
Rejestracja: 7 lata temu

#13

yog 3 lata temu

Mhm, nic mnie nie obchodzi, ale się pożalę na forum jak to mnie skrzywdzono :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4438
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#14

deathwhore 3 lata temu

Ja uważam, że to ważne.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
DeValentin
Posty: 7
Rejestracja: 3 lata temu

#15

DeValentin 3 lata temu

Oczerniasz mnie w necie i myślisz że się na ten temat nie wypowiem? Twoje wpisy nie traktują stricte o zespole tylko o relacjach interpersonalych, co samo w sobie nadaje się do działu ploteczek Pani Domu. Znasz mnie pewnie osobiście więc jakiekolwiek dalsze dywagacje zapraszam na msgr, gdzie możesz ujawnić się z imienia i nazwiska, co więcej będzie nawet nam wygodniej :) Podejrzewam jednak że piwniczna natura weźmie górę. Nie odniosłeś się merytorycznie do niczego o czym pisałem także udowadniasz jedynie to co napisałem wcześniej -"Ich znajomi na forum zaraz będą ich oczywiście bronić" Tyle w temacie.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17501
Rejestracja: 7 lata temu

#16

yog 3 lata temu

Słyszałem o Tobie wystarczająco wiele, nie tylko od samego zespołu, by nabrać przekonania, żeś zwykły nieudacznik (co w typie black metalu prezentowanego przez Ortsul nie jest akurat ostateczną przeszkodą do tworzenia dobrej muzy). O tejże muzyce zdążyłem już napisać, więc może zrób sobie ten śmieszny kursik. Messengerować z Tobą nie zamierzam, bo i po co, zresztą sam wbijasz na moje forum prostować domniemane kłamstwa na temat, który od dawna Cię nie obchodzi. Elo.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
DeValentin
Posty: 7
Rejestracja: 3 lata temu

#17

DeValentin 3 lata temu

A, sorry skoro to TWOJE forum to masz 100% rację XD No chłopie wyżyny argumentów. Twoje przekonania lub przeświadczenia co do mojej osoby obchodzą tylko ciebie. Równie dobrze mogę na forum wędkarskim napisać że według mnie jesteś piwniczaną pizdą bo mój kolega mi opowiedział że jak łowiłeś karpia to zesrałeś się w spodnie a potem to zjadłeś. Jeśli nie rozumiesz że, w zależności od tego kto opowiada jakąś historię dopisuje do tego swoją narrację, to masz głowę w dupie głębiej niż myślałem. Napisanie Elo na końcu dodaje zawsze +1 do dyskusji w necie XD Elo
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17501
Rejestracja: 7 lata temu

#18

yog 3 lata temu

No widać jednak nie tylko mnie obchodzą, skoroś tu przyszedł i od parudziesięciu minut się żołądkujesz :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
PANODMATMY
Posty: 1
Rejestracja: 3 lata temu

#19

PANODMATMY 3 lata temu

1
Ostatnio zmieniony 21 maj 2020, 17:09 przez PANODMATMY, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor
Posty: 891
Rejestracja: 6 lata temu

#20

Nathas 3 lata temu

Obrazek
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5281
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#21

Hajasz 3 lata temu

Zawsze mnie to śmieszy kiedy dorośli faceci nie wyjaśnią sobie pewnych spraw między sobą w stylu ten temu szlaga na ryj sprzeda a tamten temu wywali z kujawiaka. Na 100% doszli by do jakiegoś rozwiązania a tak to jeden z drugim stoją jak pierdoły na balkonie i próbują się opluć a każdemu wiatr w oczy.

Nie mniej chętnie bym posłuchał nowych nagrań bo debiutancki album bardzo porządne granie zawierał.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17501
Rejestracja: 7 lata temu

#22

yog rok temu

Inba niestety zniknęła po części z łamów forum, ale za to jest nowy kawałek Ortsul:


Nasz pierwszy długogrający album zrealizowany w Media-Team Studio jest w końcu gotowy, lata od wstępnych zapowiedzi, dopięliśmy swego i jesteśmy w stanie zaprezentować go szerszej publice jeszcze tego roku. Album to 7 nowych kompozycji, 42 minuty czystego żalu, goryczy i nietrzeźwości, a przede wszystkim black metalu.

Pierwszy singiel promujący album - Utrata.

Okładka autorstwa Zofii Gorbacz.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17501
Rejestracja: 7 lata temu

#23

yog rok temu

Drugi kawałek i zapowiedź koncertu:



Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#24

Kozioł rok temu

Cała wymiana cudownie ukazująca prawdy nieobjawione. A na końcu fragment chyba najpiękniej, chociaż przypadkowo przedstawiającyy stan faktyczny...
Zawsze mnie to śmieszy kiedy dorośli faceci...
Haha haha Lustra jeszcze trzeba i będzie idealnie (co w kontekście twórczości wątkowego zespołu automatycznie przestaje być offtopem) 😁😁😁
Trzeba linki porozsyłać 😋
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3142
Rejestracja: 5 lata temu

#25

kurz rok temu

Bardzo fajne granie, słucham teraz epki z BC i brzmi to zdecydowanie inaczej niż na wczorajszym koncercie w Potoku. Więcej mroku, więcej atmosfery. Koncert zostawił na mnie wrażenie blek metalu z pankowym sznytem. Dziwny jest ten świat.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6240
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#26

Vexatus rok temu

Całkiem spoko ten debiutancki EPek i nawet fajnie się słucha, ale po odsłuchu niewiele z niego w głowie zostaje. Może pełniak będzie miał więcej zapadających w pamięć momentów.
Raw Black Metal w rowie!!!
DeValentin
Posty: 7
Rejestracja: 3 lata temu

#27

DeValentin rok temu

No nie ma niestety. Miało być polskie Peste Noire a wyszło jak gra reprezentacji gitarzyscty w fifie XD Pozdrawiam serdecznie i życzę wielu sukcesów w życiu zawodowym jak i prywatnym. Na przykład na miejscu teksciarza to bym więcej o adolfie pisał niż o rozterkach życiowych bo to są raczej wybory moralne w stylu opierdolić skarb państwa na bilet z otwocka do wawy czy kupić kebsa. To są prawdziwe dylematy moralne przed którymi obecnie staje ordzul a nie jakieś tam filozoficznie pierololo coś o strzygach i świcie huj mumuju czary, świt, rozpacz, czaisz pan panie ferdku XD
Awatar użytkownika
STALOWY SYLWEK
Master Of Reality
Posty: 260
Rejestracja: 6 lata temu

#28

STALOWY SYLWEK rok temu

Peste noire to gówno. Tego polskiego wynalazku nie chce mi się nawet słuchać więc też gówno.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2971
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#29

Vortex rok temu

Znajomy wyhaczyl, że intro z Żółtego Szalika zaczerpnięte.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5281
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#30

Hajasz rok temu

Nie wiem kto i gdzie wyczytał, że miało być Peste Noire czy tam inne gówno bo oni nigdy nawet nie zbliżali się stylowo w te rejony. Dokładnie w takim stylu spodziewałem się albumu i mi podeszło ładnie. Wokal inny niż na EP'ce ale jest git i fajnie się słucha a, że jestem z tych co lubią motywy, które już znam więc Moja Pani pięknie przygrywa. Karny jeżyk natomiast za bezapelacyjnie najgorszą polską okładkę może nawet i dekady. Już lepiej było wstawić oryginalne zdjęcie paczki szlug hitu okresu komunistycznego niż to coś. Znęcać więcej się nie będę bo chłopaki w Byczynie zapoznani (odrobinę nieśmiali) i chwaliłem za EP'kę. Oby nie było znowu publicznego tarmoszenia za mosznę w kwestii kto co zrobił dla ojczyzny to powinno być gites.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17501
Rejestracja: 7 lata temu

#31

yog 2 mies. temu

Nowa epka:

Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Black Metal”