Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Re: Xantotol

#51

Vexatus 2 lata temu

W swoim czasie ten zespół to był prawdziwy ewenement. Szkoda, że ostatecznie nie nagrali i nie wydali tego pełniaka planowanego wspólnie z WHP.

Tagi:
Awatar użytkownika
deathcrush
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#52

deathcrush 2 lata temu

No właśnie. Wiadomo dlaczego zespół się rozpadł? Mieli nawet nagrany metariał pt. "Czort", który miał wyjść spod skrzydeł Witching Hour, ale nic nie wyszło. Wiem, że Mała udzielała się w projekcie gotyckim "Kayzen" i nagrali video. Xantotol pozostanie jednak tam, gdzie spoczywa od 1996 r. Zmienią się jedynie słuchacze.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2649
Rejestracja: 7 lata temu

#53

dj zakrystian 2 lata temu

Ten Kayzen to bodaj też szybko dokonał żywota. Pamiętam teledysk z viva cwaj.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#54

Vexatus 2 lata temu

deathcrush pisze:Wiadomo dlaczego zespół się rozpadł?
Skład się trochę posypał, bo Siwy został wykopany za olewanie prób, z płyty, która miała się ukazać w WHP ostatecznie nic nie wyszło i wszystko zdaje się zdechło śmiercią naturalną. Tak naprawdę to ciężko coś konkretnego napisać, poza jakimiś ogólnikami wynikającymi z nielicznych wywiadów z Venomem, które kiedyś można było znaleźć w kilku miejscach w necie, np. na stronie www Kampf Records, która już nie istnieje.
Awatar użytkownika
deathcrush
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#55

deathcrush 2 lata temu

Wiesz coś więcej czym byli muzycy aktualnie się zajmują? W sensie jak potoczyły się ich losy. Znalazłem ciekawy i krótki wywiad z Venomem:
Przygotowywaliście też materiał na kolejny album, który nigdy nie ujrzał światła dziennego. Czy muzycznie był on kontynuacją obranej wcześniej ścieżki? Swoją drogą, przypomnij, dlaczego to wszystko się rozleciało?

Tak, całe lato pracowaliśmy ciężko nad materiałem, który miał wydać Witching Hour. Było tego z 70 minut i bardzo nam się podobał ten stuff. Nie ma sensu rozwodzić się nad jego jakością, gdyż i tak nie da się tego zweryfikować. Materiał był na pewno kontynuacją, z tym że możliwość nagrania tego w prawdziwym studio pozwalała zrobić bardziej rozwinięte aranżacje, i tak ten materiał był przygotowany. Pamiętam, że Beata praktycznie całe lato nie rozstawała się z gitarą.

Dodam, że wtedy graliśmy znów w duecie. Wyznaczony termin nagrania został przez Witching Hour anulowany z powodu wyjazdu właściciela studia do USA. Kolejnego terminu się nie doczekaliśmy do dziś (śmiech). Z tego co się domyślał, był to efekt tego, że Bart popadł wtedy w pewne kłopoty, które zafundował mu nie żyjący już Karcharoth z Infernum, ale są to tylko moje domysły. Muszę kiedyś o to spytać Barta
(śmiech).

W ostatnich latach jesteśmy świadkami powrotów niektórych, dawno zapomnianych grup z krajowego podwórka. Taka pokusa jest wam obca?

Na pewno nigdy nie wrócimy jako Xantotol. Xantotol to był twór tamtych czasów i niech tak pozostanie. Inna sprawa to fakt, iż Xantotol to ja i Beata. Nasze drogi dawno się rozeszły i nigdy już się nie zejdą. Jeśli kiedykolwiek pojawię się na scenie to tylko z nowym projektem, ale do niego potrzebuje zaufanych ludzi, a na dzień dzisiejszy nie widzę do tego żadnych kandydatów.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2893
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#56

Szajtan rok temu

Ancient Dead Productions wypuści limitowane t-shirty i longsleevy Xantotol. Te pierwsze będą w limicie 44 sztuk, długi rękaw zaś w limicie 33 sztuk. Żadnych dodruków itp. Preorder rusza 17 sierpnia.
Obrazek
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
deathcrush
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#57

deathcrush rok temu

Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1662
Rejestracja: 6 lata temu

#58

porwanie w satanistanie rok temu

Ciekawe, czy tym razem ktoś wreszcie zrobił to profesjonalnie, czy znowu taka amatorka jak z WHP.
Awatar użytkownika
Wyrocznia
Master Of Puppets
Posty: 165
Rejestracja: rok temu

#59

Wyrocznia rok temu

Kurde chyba sobie zamówię bo polskie czarne metale to kult.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#60

Vexatus rok temu

Kiedyś już chyba pisałem, że jak tak dalej pójdzie to będzie mi potrzebna w domu specjalna półeczka na te wszystkie reedycje materiałów Xantotol. Jeszcze trochę i chyba faktycznie tak będzie...😋
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#61

TITELITURY rok temu

A ja się jakoś nie mogę do kapeli przekonać. Co pewien czas wracam w nadziei, że dorosłem i cały czas się odbijam. Nie pasują mi te kompozycje dźwięków. Jakieś takie, zgodnie twierdzą moje uszy, to wszystko wymuszone i nudne. Sytuację ratuje trochę wokal laski i klawisze, które moim zdaniem tworzą razem klimat muzyki Xantotol, ale reszta taka nijaka.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#62

Vexatus rok temu

TITELITURY pisze:
rok temu
Sytuację ratuje trochę wokal laski i klawisze, które moim zdaniem tworzą razem klimat muzyki Xantotol, ale reszta taka nijaka.
Gdyby to wyszło w tym samym czasie, ale nazywało się np. Špatnýkněz to by były ochy i achy, ale że jest nasze i nazwa się jak jakiś preparat na przeczyszczenie... to marudzisz. :)
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#63

TITELITURY rok temu

Eee tam, jest wiele kapel z Czech, które mi się nie podobają. Ale faktycznie, do Unclean nawet nie podbija. :D
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#64

Vexatus rok temu

Jeśli ktoś pamięta tamte czasy to zapewne pamięta także, że Xantotol to był w swoim czasie pewien fenomen i zespół jedyny w swoim rodzaju, którego słuchało się z tych wszystkich kiepsko nagranych i krzywo wydrukowanych/kserowanych MC nie tylko z powodów czysto muzycznych (choć mnie akurat ich muzyka bardzo pasuje, pomimo licznych niedociągnięć). Nie każdemu musi to pasować. Szkoda, że się trochą sami zadusili, bo tak prawdziwkowali, że aż odmówili wydania materiału na tym wstrętnym CD i skończyło się tak jak się skończyło...
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#65

TITELITURY rok temu

Dla mnie Xantotol jest jedną z tych kapel "okresu przejściowego", kiedy heavy i thrash lat 80. trochę spowszednial, a druga fala BM jeszcze nie zawojowała światka muzycznego, więc chcący grać coś innego, niż "Wilczy Pająk" lub "Kat", a jednocześnie nie mogący naśladować Norwegii, tworzyli właśnie taki black. To jest to, co teraz chyba nazywa się "pierwszą falą". To na pewno było nowatorskie, szczególnie gdy 1. dostęp do muzyki był raczej mały, a grało ją niewiele zespołów oraz 2. brzmiało inaczej, niż popularny wówczas heavy i thrash. Jestem sobie w stanie wyobrazić reakcję takiego metalowca, gdy w tej pierwszej połowie lat 90. dostaje w ręce kasetę tego zespołu. Ale, z drugiej strony, globalnie patrząc, nie wydaje mi ten zespół jakiś szczególnie nowatorski. Z Polski przychodzi mi do głowy tu jeszcze Sauron w podobnej stylistyce. Na przełomie lat 80. i 90. wiele zespołów grało podobnie na całym świecie.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#66

yog rok temu

Nie mogli naśladować Norwegii, więc tworzyli blacko-doom zajebany z pradawnego Samaela. Raczej się do tego nie dorasta, a wręcz przeciwnie, dewoluuje do słuchania Xantotol.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wyrocznia
Master Of Puppets
Posty: 165
Rejestracja: rok temu

#67

Wyrocznia rok temu

yog pisze:
rok temu
Nie mogli naśladować Norwegii, więc tworzyli blacko-doom zajebany z pradawnego Samaela. Raczej się do tego nie dorasta, a wręcz przeciwnie, dewoluuje do słuchania Xantotol.
Kwestia gustu. 1 falowe brzmienia zawsze na propsie.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#68

yog rok temu

Nie żyje Jacek "Venom" Szczepański.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#69

Vexatus rok temu

Chyba po raz pierwszy zupełnie nie wiem co powiedzieć/napisać...
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2893
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#70

Szajtan rok temu

Jakby ktoś chciał udać się na mszę żałobną to ma niżej info.
Obrazek
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
deathcrush
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#71

deathcrush rok temu

Obrazek

Wróć do „Black Metal”