Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 4898
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Osculum Infame

Hajasz 6 lata temu

Obrazek

Obrazek

Francuskie Osculum Infame powstałe w 1993 roku na całe szczęście nie poszło drogą swoich kolegów co to mieszkali po lasach i jaskiniach i uczyli się tam grać tylko poszli własną drogą, drogą black metalu. Na przestrzeni pierwszych trzech lat wydali trzy demosy, dwa to surowy black z zimnych norweskich fiordów. Trzecie demo zostało profesjonalnie wydane na kasecie i jest przełomem w muzyce zespołu. Black metal został ubarwiony ciekawymi partiami klawiszy, doszły mroczniejsze wokale a jakość gry na instrumentach wyraźnie poszła wzwyż.

W 1997 roku mało znana Mordgrimm wydaje niesamowicie zajebisty album Dor-nu-Fauglith zawierający blisko godzinę świetnego pogańskiego black metalu. Rozbudowane kawałki trwające nawet po 10 min, świetnie zaaranżowane i wyprodukowane sprawiły, że płyta zyskała status kultowej wkrótce po wydaniu.

Nawet dzisiaj za pierwsze bicie trzeba sporo zapłacić. Niestety ale malutka wytwórnia poza wydaniem płyty nic więcej nie mogła zrobić toteż zespół wydał dla nich jeszcze EP'kę i rozpadł się w 2002 roku.

W 2008 reaktywowali się ale z oryginalnego składu pozostała tylko jedna persona. W 2010 wyszła mała EP'ka i kompilacja starych demosów Manifesto from the Dark Age. Jakaś Battlesk'rs Productions bierze ich pod swoje skrzydła wydając najpierw sporą bo prawie 30 min EP'kę a w 2015 drugi ponownie zajebisty album, na którym Osculum Infame ponownie gra swój jakże ciekawy black metal z pogańskimi wpływami.

Dawno temu sam Darken ostro jarał się tym projektem z dumą obwieszczając, że tak będzie grać jego zespół. I faktycznie tak gra tylko jakieś dwie klasy niżej pomimo o wiele większego dorobku płytowego.

Dyskografia:
1993 - Satanic Revival [demo]
1994 - Sadomatic, Impure Artgoat [demo]
1995 - I'a aem'nh s'ha-t'n [demo]
1996 - Split Demo [split]
1997 - Dor-nu-Fauglith
2000 - The Black Theology [EP]
2010 - Quwm [EP]
2010 - Manifesto from the Dark Age [kompilacja]
2012 - Consuming the Metatron [EP]
2015 - Axis of Blood[jedynie wybrane utwory z Dor-nu-Fauglith]

Skład:
Dispater - Guitars Hexen Holocaust, ex-Heol Telwen, ex-Blackgod, Elktronik Sciety, ex-Glorior Belli, ex-Merrimack, ex-Corpus Christii (live), ex-Necroblood (live)
Deviant Von Blakk - Vocals, Guitars, Bass, Keyboards (1993-2002, 2008-present) Arkhon Infaustus, Bekhira, ex-Tzaphkial, ex-Loudblast (live), ex-Epic, ex-Concilium Antichristi
Malkira - Drums (1998-2002, 2008-present) ex-Desolation Triumphalis, ex-Chemin de Haine, ex-Kristallnacht
▼ Byli muzycy
S.RV.F - Bass
I. Luciferia - Guitars Ende, Reverence, ex-Pagan Eternal, Leben ohne Licht Kollektiv, ex-Arkhon Infaustus, ex-Animus Herilis, ex-Mord
Gorthaur - Bass (1993-2002) ex-Blutorden
Vlad Drakul - Vocals (1993-2002) ex-Blutorden, ex-Chemin de Haine
Eliane de Peyronnet - Violin (2000)
Exekvtion - Bass (2014-2016) Hexen Holocaust, Necroblood, ex-Evynkar
▼ Muzycy koncertowi
Blastum - Drums (2014-present) Merrimack, Purge, Ritualization, VI, ex-Ingens, ex-Terminal War, ex-Chaos, Grist, ex-Aosoth, ex-Antaeus (live)


MA: https://www.metal-archives.com/bands/Os ... nfame/4990
BC: https://necrocosm.bandcamp.com/music
BC: https://mordgrimm.bandcamp.com/music
GRINDCORE FOR LIFE
Orkan
Posty: 90
Rejestracja: 6 lata temu

Orkan 6 lata temu

Pełniak z 97' to fantastyczny album, natomiast ten z 2015 niczym specjalnym się nie wyróżnia.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 16660
Rejestracja: 7 lata temu

yog 5 lata temu

Rzeczywiście bardzo dobry album, zresztą i to demko I'a aem'nh s'ha-t'n niezgorsze. Może pojebany jestem, albo co, ale mam koło 95% pewności, że sampel burzy i deszczu na początku Dor-nu-Fauglith pochodzi z filmu Andriej Rublow Tarkowskiego. Jest tam taka piękna scena, jak przez 2 minuty deszcz leje na samotne wierzby płaczące pośrodku pustego pola i nic poza tym się nie dzieje.

W ogóle dość cenne wydawnictwo zdaje się, bo na discogs cd od 110 €, a winyl od 180 €.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 16660
Rejestracja: 7 lata temu

yog 4 lata temu

To cenne wydawnictwo, Dor-nu-Fauglith doczeka się reedycji. Wyjdzie ona zimą nakładem Impure Wedding Productions. CD/LP/kaseta.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 16660
Rejestracja: 7 lata temu

yog rok temu

Oglądam sobie dokumencik o Normanach, bo lubię, i że mi się rzuciło w oczy, upewniłem się w googlach na paru innych fotkach, więc zapodam ciekawostkę. Okładka Dor-nu-Fauglith zawiera zdjęcie ogromnych ruin Opactwa Rievaulx w Yorkshire (są dużo większe niż widać na tych fotach).

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Black Metal”